BK Havl. Brod - Marek Zapletal: Konec Čendy? Velká ztráta! Holík vaří jako Pohlreich
Marek Zapletal: Konec Čendy? Velká ztráta! Holík vaří jako Pohlreich

Marek Zapletal: Konec Čendy? Velká ztráta! Holík vaří jako Pohlreich

28.09.2019 | Ladislav Vácha

Rozhovor s trenérem gólmanů Markem Zapletalem

Gólmani pravidelně nosí na svých bedrech obrovskou zodpovědnost. A to platí i o jejich trenérech, jimiž jsou Marek Zapletal a nově Radovan Biegl. Prvně jmenovaný začal u Bruslařů po příchodu ze Vsetína už svou druhou sezonu a přínos jeho práce je jasně vidět! Stačí se podívat na výborně chytajícího gólmana A-týmu Martina Holíka. „Holas je velmi perspektivní gólman. Od začátku je vidět, že má velkou chuť. Poslouchá a maká! Vše pak prodává v zápasech. Jsem spokojený,“ pochvaluje si šestatřicetiletý kouč.

 
Máro, jak probíhala suchá část letní přípravy?
Zdravím všechny příznivce BK Havlíčkův Brod! Letní příprava pro gólmany probíhala 2x týdně + kluci chodili ještě 2x každý se svým týmem. Musím říct, že gólmani od nejnižších kategorií až po áčko k tomu přistoupili zodpovědně a bylo taky na konci znát zlepšení!

Vypadalo to, že v A-týmu budeme mít velmi silnou gólmanskou dvojici, ale Čenda Novák skončil. Jak velká je to podle tebe ztráta?
Ztráta je to velká. Splnilo se to, co jsem od konce sezony do nového ročníku chtěl, tedy mít dva kvalitní gólmany. Bohužel se vše zamotalo jinak, než bych si představoval. Ale to je život. S Čendou jsme to probrali osobně. Chtěl bych mu ale poděkovat za jeho práci a odmakané tréninky i zápasy. Je to dobrej kluk, se kterým byla radost pracovat!

Brankář Holík působil během minulé sezony v Pelhřimově a stal se naší velkou posilou. Jak jsi zatím s jeho prací spokojený?
Holas je velmi perspektivní gólman. Od začátku je vidět, že má velkou chuť. Poslouchá a maká! Vše pak prodává v zápasech. Jsem spokojený!

Trenér brankářů Marek Zapletal už u Bruslařů začal svou druhou sezonu

Juniorka skvěle rozjela soutěž a třikrát vyhrála, padla až s Chrudimí. Našim gólmanům se navíc dařilo. Jak jsi zatím spokojený s jejich prací?
Pro juniorku bude ročník náročný. Vím, že na gólmanech to bude někdy dost stát. Méďa chodí teď dost s áčkem a dává mu to hodně zkušeností. Váchič po minulé sezóně, kdy jsme spoustu věcí změnili, do toho dává vše a vyplácí se mu to. Takže s dosavadním průběhem jsem spokojen.

Trénuješ i mladší gólmany. Jak to podle tebe vypadá s brodskou brankářskou školou do budoucna?
Kluci už od loňska ví, co je čeká na trénincích a na suchých přípravách. Jdou tomu víceméně naproti. Pokud budou pracovat, tak mají budoucnost před sebou!

Novým trenérem gólmanů a tvým kolegou se stal bývalý vynikající brankář Radovan Biegl. Jak se ti s ním spolupracuje a jak jste si spolu rozdělili kompetence?
S Radovanem jsme si sedli dobře! Máme si o čem povykládat, dvoje oči vidí vždy víc než jedny a to v Radovanově případě bezesporu platí. Už na suché přípravě jsme spolupracovali dobře, rozdělené to máme víceméně časově a radíme se o všech věkových kategoriích společně.

V jednom z předchozím rozhovorů jsi říkal, že s gólmany děláte cviky, které asi ani moc neznají. Vidíš u nich už nějaké pokroky?
Ano. Jak už bylo patrno z předchozích odpovědí, gólmani už ví, do čeho jdou. A když trénuješ dobře, tak se pak i lepšíš. Přidávám i nové věci, jak na ledě, tak na suché. Chci, aby to kluky bavilo. I já se chci stále ve svém řemesle zdokonalovat.

Mára při tréninku v diskuzi s hlavním trenérem Richardem Cachnínem

David Marek dělal u A-týmu Čendovi Novákovi dvojku. V létě uspěl na zkoušce a chytá v polském Jastrzębie nejvyšší soutěž. Co na to říkáš?
Upřímně jsem překvapený, ale mile! Davidovi se povedla zkouška a tím pádem si ho tam nechali. Byli jsme a jsme v kontaktu, takže jsem průběžně věděl, jak je na tom. Přeju mu jen to nejlepší a hodně úspěchů!

Pokud to tak jde říct, co je podle tebe silnou stránkou brankářů v Brodě a na čem je naopak potřeba ještě nejvíc zapracovat?
Těžká otázka. Ono to chytání nebude nikdy dokonalé a vždy bude co zlepšovat, na čem zapracovat a na co se zaměřit.

V Brodě na bytě bydlíš s Michalem Klimentem a Martinem Holíkem. Jací jsou to spolubydlící?
Lepší spolubydlící jsem si nemohl přát. Dost se vaří a především Pohlreich Holas to má pod palcem. Obecně je na bytě velká sranda. Každý máme rád jiný fotbalový tým v Anglii, takže pořád probíhají nějaké pře a hecovačky. (směje se) Výhodou ovšem je, že videorozbory můžeme dělat doma v obýváku a ne sólo na zimáku. (směje se)

Pokud je to potřeba, lodivod brankářů se oblékne i do výstroje
 
Aktuálně na webu
Fantazie! Bruslaři otočili zápas v Táboře a vezou dva body

Fantazie! Bruslaři otočili zápas v Táboře a vezou dva body

(středa 23.9.) TÁBOR - Havlíčkobrodským hokejistům po odloženém prvním kole konečně začala sezona. Začali pěkně...

 
Být kapitánem? Je to pro mě obrovská čest, přiznává Voříšek

Být kapitánem? Je to pro mě obrovská čest, přiznává Voříšek

(úterý 22.9.) Bruslaře povede do nové sezony nový kapitán! Protože Miroslav Třetina se k týmu ještě nepřipojil a...

 
Sezona začíná! Bruslaři vyzvou ambiciózní Tábor

Sezona začíná! Bruslaři vyzvou ambiciózní Tábor

(úterý 22.9.) Čekání je konečně u konce, Bruslaře čeká první utkání letošní sezony. Hned na úvod narazí na...

 
Nic nevypustíme! Bude pod námi hořet led, slibuje trenér Konečný

Nic nevypustíme! Bude pod námi hořet led, slibuje trenér Konečný

(pondělí 21.9.) Velký den se kvapem blíží! Po odložení utkání s Pískem Bruslaři vyjedou do nové druholigové sezony...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 19:00 | Dor.
HC Technika Brno
BK Havlíčkův Brod