BK Havl. Brod - Bruslaři půjdou na led 2. srpna. Jaký ligový formát preferují?
Bruslaři půjdou na led 2. srpna. Jaký ligový formát preferují?

Bruslaři půjdou na led 2. srpna. Jaký ligový formát preferují?

27.05.2020 | Redakce

Do pátku 22. května mohly kluby posílat přihlášky do druhé ligy. Tu nakonec podalo 24 týmů včetně nováčků z Velkého Meziříčí, Chebu a také Znojma, které v uplynulém ročníku zapůjčilo licenci Moravským Budějovicím. Nyní jsou na stole dvě varianty, jakým systémem by se mohla třetí nejvyšší soutěž v sezoně 2020/21 hrát.

 

Možné varianty systému druhé ligy pro sezonu 2020/21

Varianta A (tři skupiny)

Skupina Sever: MOSTEČTÍ LVI, HC Draci Bílina, HC Děčín, HC Řisuty, HC Vlci Jablonec, BK Nová Paka, HC RODOS Dvůr Králové, HC BAK Trutnov

Skupina Jih: HC Stadion Cheb, SHC Klatovy, HC Kobra Praha, IHC Králové Písek, HC Příbram, HC David servis České Budějovice, HC Tábor, BK Havlíčkův Brod

Skupina Východ: HC Slezan Opava, HC ISMM Kopřivnice, HC Bobři Valašské Meziříčí, HK Nový Jičín, SHK Hodonín, HC Orli Znojmo, HHK Velké Meziříčí, SKLH Žďár nad Sázavou

Soupeři by se utkali ve skupině šestikolově systémem každý s každým, mužstva by tak v základní části odehrála 42 zápasů.

Play off by se odehrálo ve skupinách. Týmy na 1. – 2. místě jednotlivých skupin by postoupily přímo do semifinále, týmy na 3. – 6. místě do předkola play off. Následně by se odehrála semifinále a finále skupiny vždy na tři vítězná utkání.

Vítězové jednotlivých play off by sehrála dvoukolově systémem každý s každým (6 kol, 4 zápasy) skupinovou část o postup do baráže o účast v Chance lize. Vítěz II. ligy by se utkal na čtyři vítězné zápasy s týmem, který se v Chance lize umístí na 16. místě.

Dva nejhorší z týmů na 8. místech jednotlivých skupin by sehrála sérii na tři vítězná utkání o udržení ve II. lize. Sestoupilo by tedy jedno mužstvo.

Varianta B (čtyři skupiny)

Skupina Západ: MOSTEČTÍ LVI, HC Draci Bílina, HC Děčín, HC Stadion Cheb, SHC Klatovy, HC Příbram

Skupina Sever: HC Vlci Jablonec, BK Nová Paka, HC RODOS Dvůr Králové, HC BAK Trutnov, HC Řisuty, HC Kobra Praha

Skupina Jih: IHC Králové Písek, HC David Servis České Budějovice, HC Tábor, BK Havlíčkův Brod, HHK Velké Meziříčí, SKLH Žďár nad Sázavou

Skupina Východ:HC Slezan Opava, HC ISMM Kopřivnice, HC Bobři Valašské Meziříčí, HK Nový Jičín, SHK Hodonín, HC Orli Znojmo

Soupeři by se utkali ve skupině šestikolově systémem každý s každým, mužstva by tak tímto způsobem odehrála 30 zápasů. K tomu by se dvoukolově střetla s týmy z druhé skupiny (Západ-Sever / Jih-Východ), to je dalších 12 zápasů. Celkově by tak kluby odehrály v základní části rovněž 42 duelů.

Týmy na 1. – 4. místě jednotlivých skupin by postoupily do čtvrtfinále play off s tím, že by se křížem utkaly s týmy z druhé skupiny. Následně by se pokračovalo semifinálemi a finálemi vždy na tři vítězná utkání.

Vítězové finálových kol obou play off by se utkala na tři vítězná utkání o postup do baráže o účast v Chance lize. Vítěz II. ligy by se utkal na čtyři vítězné zápasy s týmem, který se v Chance lize umístí na 16. místě.

Nejhorší z týmů na 6. místech ve skupinách Západ a Sever by se utkal s nejhorším týmem na 6. místech ve skupinách Jih a Východ na tři vítězná utkání o udržení ve II. lize. Sestoupilo by tedy jedno mužstvo.

Bruslaři budou prosazovat variantu B

Vedení se po schůzce s hráči shodlo, že z důvodu časové náročnosti preferuje variantu B. O systému se bude diskutovat ve čtvrtek 28. května na aktivu druholigových klubů, kde bude Havlíčkův Brod zastupovat manažer A-týmu David Kozlík ml.

Příprava na ledě odstartuje 2. srpna

Bruslaři se k prvnímu tréninku na ledě sejdou v neděli 2. srpna, hned o dva dny později odehrají první přípravné utkání v Třebíči. Mužstvo projde reorganizací, trenér Michal Konečný bude skládat konečnou podobu kádru z většího počtu hráčů, kteří se zúčastní try out kempu. Jedná se i se zkušenými posilami, informace o všech hráčích se dozvíte se začátkem přípravy na ledě.

Tým naopak opustil, jak už jste určitě zaznamenali, David Vala. Odešel na hostování do Ústí nad Labem. „Davidovi děkujeme za jeho výkony a přejeme mu hodně štěstí. Věřím, že přechod do Chance ligy zvládne, v Ústí nad Labem bude také trénovat mládež,“ vysvětluje okolnosti odchodu havlíčkobrodského odchovance David Kozlík ml. Další odchody zatím nejsou hlášeny.

Pokud máte nějaké otázky, napište nám prosím do zpráv na Facebooku, na všechny odpovíme a pak je včetně odpovědí zveřejníme. Vyvarujte se prosím zbytečnému šíření polopravd. O všech novinkách vás budeme hned informovat.

Barvy naše červená a bílá, heslo naše bojovnost a síla!

 
Aktuálně na webu
D. Krejčí: Základ úspěchu? Rozumět si spolu, makat a podporovat se!

D. Krejčí: Základ úspěchu? Rozumět si spolu, makat a podporovat se!

(neděle 5.7.) Vzpomínka na minulou sezonu určitě všem vykouzlí na tváři úsměv od ucha k uchu. Aby také ne!...

 
Bravo! Cachnín byl zvolen nejlepším juniorem skupiny Východ

Bravo! Cachnín byl zvolen nejlepším juniorem skupiny Východ

(sobota 4.7.) Prožil fantastickou sezonu! Richard Cachnín patřil v uplynulé sezoně mezi největší tahouny...

 
Cejpek: Hrát ve Francii? Obrovská zkušenost! Karanténu jsem propařil

Cejpek: Hrát ve Francii? Obrovská zkušenost! Karanténu jsem propařil

(úterý 23.6.) Návrat na místo činu! Tomáš Cejpek zamířil po sezoně 2018/2019 do Hlinska a v minulém soutěžním...

 
Zvěřina: Chci se dostat do týmu a zahrát si 2. ligu! Těší se na kámoše

Zvěřina: Chci se dostat do týmu a zahrát si 2. ligu! Těší se na kámoše

(pondělí 15.6.) Už přes měsíc se havlíčkobrodští hokejisté poctivě připravují na nový soutěžní ročník. Nechybí mezi...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv