BK Havl. Brod - Hokejová škola 2020: Individuální přístup s hvězdami NHL
Hokejová škola 2020: Individuální přístup s hvězdami NHL

Hokejová škola 2020: Individuální přístup s hvězdami NHL

10.09.2020 | Klub

V týdnu od pondělí 10. srpna do neděle 16. srpna se v havlíčkobrodské Kotlině uskutečnila Hokejová škola. Zúčastnily se jí děti narozené mezi roky 2008 až 2013. Hlavní důraz byl kladen na to, aby se s každým hráčem pracovalo individuálně a aby si děti celou věc užily. Letošní ročník byl ve všech směrech velice vydařený.

 

Děti trénovaly na ledě, na suchu a také u videa

Letošního ročníku Hokejové školy se zúčastnilo 62 dětí věkových kategorií 2008-2009, 2010-2011 a 2012-2013. Akce byla rozdělena na dva bloky – první byl od 10. do 12. srpna a druhý od 14. do 16. srpna. Mladíci se mohli přihlásit na jeden i na oba termíny. Po celou dobu trvání Hokejové školy měly děti zajištěný pitný režim a stravování ve formě ovocných kelímků, energetických tyčinek, jídel v restauraci na Zimním stadionu Kotlina a nízkoenergetického nápoje. Součástí školy byl trénink na ledě, na suchu, teorie s videem a výuka angličtiny.

Na ledě byl trénink zaměřen na individuální dovednosti. Každý trenér se mohl soustředit na každého svěřence zvlášť, protože měl na starosti tři nebo maximálně čtyři hráče. Šéftrenérem této části byl kanonýr Luboš Voříšek. Cvičení na suchu vedl kondiční trenér Michal Hauser. Děti zažily gymnastickou přípravu v tělocvičně i venku a zahrály si také míčové hry.

Pod taktovkou Jiřího Čelanského pak proběhla teoretická příprava. Mladí hokejisté si prošli instruktážní videa. Dozvěděli se, jak zvolit správné brusle a hokejku – jakou vybrat velikost a tvrdost hole a jaké je její správné držení. Chybět nemohla ani dnes tak důležitá výuka angličtiny, která proběhla zábavnou formou.

Hvězdné obsazení

Hokejové školy se zúčastnily hokejové hvězdy světového formátu. V neděli dozoroval při tréninku na ledě havlíčkobrodský odchovanec Michal Teplý, který podepsal nováčkovskou smlouvu s Chicagem Blackhawks. Děti se v Kotlině setkaly s Tomášem Plekancem, jenž se s účastníky Hokejové školy vyfotil a mimo radosti rozdal podpisy a kartičky. Kluci mu na oplátku věnovali podepsanou kšiltovku.

Jsme rádi, že se Hokejové školy každý rok účastní více dětí. Máme radost, když vidíme úsměvy a veselé oči dětí a rodičů. Děkujeme hráčům a rodičům za důvěru. Věříme, že se uvidíme i v příštích letech!

 
Aktuálně na webu
Pauza byla dlouhá, Čermák se už těší na zápasy. Co ho překvapilo?

Pauza byla dlouhá, Čermák se už těší na zápasy. Co ho překvapilo?

(středa 28.7.) Tři zápasy. Víc toho Roman Čermák uplynulou sezonu v dresu Moravských Budějovic odehrát nestihl,...

 
Padělek v Brodě končí, vrací se do Anglie! Mlynář má pokračovat

Padělek v Brodě končí, vrací se do Anglie! Mlynář má pokračovat

(úterý 27.7.) Aleš Padělek (na snímku) v příští sezoně u Bruslařů pokračovat nebude. Vrací se do Anglie, kde...

 
Jsem moc rád, že jsem tady, přiznává Novák. První tréninky? Peklo!

Jsem moc rád, že jsem tady, přiznává Novák. První tréninky? Peklo!

(neděle 18.7.) Do konce soutěžního ročníku 2011/2012 oblékal havlíčkobrodský dres, potom se přesunul do Tábora,...

 
V Kotlině už se bruslí a poctivě trénuje

V Kotlině už se bruslí a poctivě trénuje

(čtvrtek 15.7.) Havlíčkobrodští hokejisté, a nejen A-mužstvo, tráví tyto parné letní dny v příjemném prostředí...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv