BK Havl. Brod - Hokejová škola 2020: Individuální přístup s hvězdami NHL
Hokejová škola 2020: Individuální přístup s hvězdami NHL

Hokejová škola 2020: Individuální přístup s hvězdami NHL

10.09.2020 | Klub

V týdnu od pondělí 10. srpna do neděle 16. srpna se v havlíčkobrodské Kotlině uskutečnila Hokejová škola. Zúčastnily se jí děti narozené mezi roky 2008 až 2013. Hlavní důraz byl kladen na to, aby se s každým hráčem pracovalo individuálně a aby si děti celou věc užily. Letošní ročník byl ve všech směrech velice vydařený.

 

Děti trénovaly na ledě, na suchu a také u videa

Letošního ročníku Hokejové školy se zúčastnilo 62 dětí věkových kategorií 2008-2009, 2010-2011 a 2012-2013. Akce byla rozdělena na dva bloky – první byl od 10. do 12. srpna a druhý od 14. do 16. srpna. Mladíci se mohli přihlásit na jeden i na oba termíny. Po celou dobu trvání Hokejové školy měly děti zajištěný pitný režim a stravování ve formě ovocných kelímků, energetických tyčinek, jídel v restauraci na Zimním stadionu Kotlina a nízkoenergetického nápoje. Součástí školy byl trénink na ledě, na suchu, teorie s videem a výuka angličtiny.

Na ledě byl trénink zaměřen na individuální dovednosti. Každý trenér se mohl soustředit na každého svěřence zvlášť, protože měl na starosti tři nebo maximálně čtyři hráče. Šéftrenérem této části byl kanonýr Luboš Voříšek. Cvičení na suchu vedl kondiční trenér Michal Hauser. Děti zažily gymnastickou přípravu v tělocvičně i venku a zahrály si také míčové hry.

Pod taktovkou Jiřího Čelanského pak proběhla teoretická příprava. Mladí hokejisté si prošli instruktážní videa. Dozvěděli se, jak zvolit správné brusle a hokejku – jakou vybrat velikost a tvrdost hole a jaké je její správné držení. Chybět nemohla ani dnes tak důležitá výuka angličtiny, která proběhla zábavnou formou.

Hvězdné obsazení

Hokejové školy se zúčastnily hokejové hvězdy světového formátu. V neděli dozoroval při tréninku na ledě havlíčkobrodský odchovanec Michal Teplý, který podepsal nováčkovskou smlouvu s Chicagem Blackhawks. Děti se v Kotlině setkaly s Tomášem Plekancem, jenž se s účastníky Hokejové školy vyfotil a mimo radosti rozdal podpisy a kartičky. Kluci mu na oplátku věnovali podepsanou kšiltovku.

Jsme rádi, že se Hokejové školy každý rok účastní více dětí. Máme radost, když vidíme úsměvy a veselé oči dětí a rodičů. Děkujeme hráčům a rodičům za důvěru. Věříme, že se uvidíme i v příštích letech!

 
Aktuálně na webu
Nic nevypustíme! Bude pod námi hořet led, slibuje trenér Konečný

Nic nevypustíme! Bude pod námi hořet led, slibuje trenér Konečný

(pondělí 21.9.) Velký den se kvapem blíží! Po odložení utkání s Pískem Bruslaři vyjedou do nové druholigové sezony...

 
Dorost poprvé prohrál, nestačil na houževnatý Motor

Dorost poprvé prohrál, nestačil na houževnatý Motor

(sobota 19.9.) Havlíčkobrodští dorostenci nastoupili k prvnímu domácímu utkání letošní sezony, ve kterém narazili...

 
Tvrdá rána pro juniory, body ztratili v poslední sekundě

Tvrdá rána pro juniory, body ztratili v poslední sekundě

(pátek 18.9.) Havlíčkobrodská juniorka začala sezonu zápasem proti Kralupům nad Vltavou. Hosté loni vyhráli...

 
Kouč juniorky Cachnín: Chceme, aby kluky hokej hlavně bavil!

Kouč juniorky Cachnín: Chceme, aby kluky hokej hlavně bavil!

(pátek 18.9.) Má před sebou další velkou výzvu! Zkušený kouč Richard Cachnín znovu povede z pozice hlavního...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv