17. 11. 2022 | Štěpán Ondráček

Dorost končí základní část, juniory čekají moravské celky!

Poslední dva zápasy čekají v základní skupině dorostence, kteří by se rádi naladili do další části soutěže na vítězné vlně. Svěřenci trenéra Miroslava Dubna vyrazí 17. listopadu na led jihočeského Tábora. 14. kolo uzavřou na domácím kluzišti v Kotlině, kde v derby Vysočiny přivítají jihlavskou Duklu (11:45). Junioři by rádi navázali na povedené vystoupení v Rakousku, odkud si přivezli šest bodů. Adamovi svěřenci budou první polovinu bodů obhajovat v Brně, kde se ve čtvrtek 17. listopad střetnou s Technikou Hockey Brno. O tři dny později se v Kotlině představí Valašský hokejový klub Vsetín (17:00). Neváhejte a přijďte mladé hokejisty podpořit!

Dorostenci

Havlíčkobrodští hokejisté přišli v souboji s Pardubicemi o šanci dostat se do play off. Svěřence Miroslava Dubna čekají dva zápasy, ve kterých ukončí základní část, je jasné, že bojovníky z Kotliny čeká jako v uplynulé sezoně souboj o záchranu nejvyšší soutěži. Soubor vedený kapitánem Patrikem Mrtkou v posledním období započetl cennou výhru nad Mladou Boleslaví, na kterou by chtěl v posledních dvou zápasech navázat. Dorostenci by šli do další fáze soutěže psychicky naladění pokud by zvládli obě utkání vyhrát. Mladí Bruslaři se museli v reprezentační pauze vypořádat s odchodem asistenta trenéra Radovana Biegla.

HC Tábor

Založení klubu: 1921
Stadion: Zimní stadion Tábor (kapacita 4922 diváků)
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky klubu: hctabor.com
Trenér: Arpád Györi

Jihočeský celek je nejhorším mužstvem napříč celou extraligou. Tábor za dvanáct kol získal pouhé dva body a na předposlední celek skupiny B ztrácí propastných jedenáct bodů. Kohouti naposledy bodovali 13. října, kdy obrali o body suverénní Liberec, Severočeši vyhráli 4:3 po prodloužení. V posledních pěti zápasech se jihočeským hokejistům daří trápit favority, ovšem na body to nestačí. Tábor podlehl Českým Budějovicím 2:4 nebo jihlavské Dukle 2:3. Györiho svěřenci tedy budou opět bojovat o samotné udržení v nižší nadstavbě, kde v uplynulém ročníku to byl zcela jiný tým.

HC Tábor – BK Havlíčkův Brod (čtvrtek 17. listopadu, 17:00), online

Co se týká produktivity, tak se sedmi body ji vede útočník Dominik Vlček. Forvard Tábora překonal za celou dobu základní části gólmany soupeřů pouze jednou, zato nahrál na dalších šest branek svého celku. Druhý je Roman Mohyla, jenž má o jeden kanadský bod méně (2+4). Třetí do party je opět útočník, kterým je Marek Eremiáš. Mladý hráč má na svém kontě pět bodů za bilanci tří branek a dvou nahrávek. Jedničkou mezi tyčemi je Ondřej Šrámek, který nastoupil do osmi duelů, ve kterých má téměř 88 procentní úspěšnost zákroků. Mikuláš Wajtr nastoupil do poloviny klání, tedy v modrém půlměsíci zapsal kvarteto startů.

Nejproduktivnější hráč Tábora Dominik Vlček v souboji o puk
(Foto: Martin Voltr, mountfieldhk.cz)

HC Dukla Jihlava

Založení klubu: 1956
Stadion: CZ LOKO Aréna (kapacita 6200 míst)
Klubové barvy: červená a žlutá
Webové stránky klubu: hcdukla.cz
Trenér: Jakub Venc

Tradiční účastník Extraligy dorostu nezažívá moc povedený ročník. Pravdou je, že Dukla má stále šanci na postup do vyřazovacích bojů, ovšem nemá to na svých hokejkách. Jihlavský celek aktuálně drží šestou pozici, kromě bitvy s Bruslaři poměří síly s Mladou Boleslaví. Oba předchozí duely tým ze srdce České republiky prohrál o jedinou branku. V posledních pěti duelech mají svěřenci trenéra Jakuba Vence skvělou formu, když vybojovali devět bodů. Jihlava v posledním zápase porazila hradecký Mountfield 3:2 po prodloužení.

BK Havlíčkův Brod – HC Dukla Jihlava (sobota 19. listopadu, 11:45), online

Produktivitu Jihlavy vede Adam Veselský, který ve dvanácti zápasech posbíral čtrnáct bodů (10+4). Mladý útočník nastřílel čtvrtinu gólů svého celku, což je výborná vizitka pro reprezentačního útočníka. Dalším do party je Vít Macek, který má o dva body méně než lídr týmové produktivity. Macek je jedním z dvorních nahrávačů, když jich nastřádal hned sedm. Svoji bilanci vylepšil pěti góly v sítích soupeřů. Třetí do party je další útočník, kterým je Tobias Chlubna, jenž má taktéž víc jak deset kanadských bodů. Chlubna za dvanáct zápasů zapsal 11 bodů (4+7). Dukla poslal mezi tři tyče trojlístek gólmanů, nevíce mají odchytáno Jan Uhrin s Ondřejem Štěbetákem, oba zmínění mají po pěti zápasech. Do dvou duelů naskočil Jiří Novák, který si připsal dvě vítězství.

Adam Veselský v osobním souboji
(Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Junioři

Nejstarší mládežnická kategorie Bruslařů začala sezonu výborně, když pravidelně sbírala body. Potom přišlo hluché období, které přineslo čtyři zápasy bez úspěchu, ovšem vše se změnilo v pravý moment. Adamovi svěřenci dokázali ve dvojzápase vyloupit svatostánek rakouského Salcburku, hlavním hrdinou byl brankář Filip Sigmund. Celek z Kotliny drží aktuálně pátou pozici ve skupině Západ, na šesté Kladno má sedm bodů náskok. Bruslaři by rádi potvrdili výborné výkony z Rakouska a tím pádem si vytvořili lepší náskok na Středočechy.

Technika Hockey Brno

Založení klubu: 1963
Stadion: Sportcentrum Lužánky
Klubové barvy: bílá, černá a červená
Webové stránky klubu: technikahokej.cz
Trenéři: Jiří Rech

Jihomoravský celek prožívá snový start do sezony, vždyť mu patří druhé místo ve skupině Východ, a co víc, Technika ztrácí na vedoucí Přerov pouhé dva body. Pryč jsou časy, kdy brněnský celek měl roli otloukána, vše si sedlo, navíc všichni mají jasný cíl, prodloužit bodovou šňůru. Parta okolo trenéra Jiřího Recha bodovala šestkrát po sobě. V posledním utkání vyzrála nad vedoucím týmem východní skupiny, Přerovem v poměru 3:1. Technice letos jdou zápasy s mužstvy z druhé skupiny, jelikož vyhrála pět z šesti. Jediný tým, který porazil jihomoravské mužstvo byl soubor z jihu Čech - České Budějovice. Motor si podmanil celé utkání v poměru 4:1.

Technika Hockey Brno – BK Havlíčkův Brod (čtvrtek 17. listopadu, 12:00), online

Týmové produktivitě vévodí o parník Erik Pospíšil, čtvrtý muž celého kanadského bodování Ligy juniorů. 18letý útočník nasbíral za třináct zápasů 23bodů (9+14). O deset bodů méně má druhý v pořadí, a to Jan Toman. Druhý zmíněný útočník má skromná čísla, když se do listiny střelců zapsal osmkrát a nahrál na pět branek. Více jak deset bodů má na osobní pažbě Alex Sever, jenž má jedenáct bodů. Jeden z elitních útočníků má bilanci (6+5). Neotřesitelnou jedničkou mezi tyčemi je Jakub Nešpůrek, který naskočil do jedenácti střetnutí. Mladý gólman v sezoně kromě šesti výher zapsal i jedno čisté konto. Záda mu kryje Tomáš Málek, jenž má dva starty a oba vítězné.

Jakub Nešpůrek je jasnou jedničkou
(Foto: Patrik Rošič, hcporuba.cz)

VHK ROBE Vsetín

Založení klubu: 1939
Stadion: Na Lapači (kapacita 5 400 míst)
Klubové barvy: zelená a žlutá
Webové stránky klubu: hc-vsetin.cz
Trenéři: Luboš Rob st

Valašský hokejový klub je oproti uplynulému ročníku zatím v klidu, jelikož se tým nachází na páté pozici a je daleko od sestupového pásma. Vsetín právě v minulém roce zachraňoval ligovou příslušnost, což se mu s vypětím všech sil podařilo. Jak již bylo zmíněno Valaši se drží na pátém místě a na čtvrtou pozici, která zaručuje poslední místenku do play off ztrácí pouhé tři body. Situace na šestém a sedmém místě je následující: Šumperk má šestnáct bodů a Havířov jedenáct, tudíž si celek z Lapače musí dávat veliký pozor na soupeře za sebou. V posledních pěti utkání nasbírali zelenožlutí celkem osm bodů.

BK Havlíčkův Brod – VHK ROBE Vsetín (neděle 20. listopadu, 17:00), online

Produktivitu Vsetína má na povel Marek Melenovský, který má více jak bod na zápas. Za dvanáct zápasů nastřádal dvacet bodů (8+12). O sedm bodů méně má Tobias Mošnička, který zdatně sekunduje svému parťákovi z útoku. Mladý forvard se do sítí brankářů trefil dvakrát, ovšem na gólech se podílí zejména asistencemi, kterých má jedenáct, celkově tedy (2+11). Třetí do party je Jan Hamřík, který se do statistik zapsal celkem osmkrát za bilanci (5+3). Neotřesitelnou jedničkou je Adam Pavlíček, který naskočil do osmi zápasů s bilancí šesti výher. Mladý gólman si zachytal i ve druhé lize, kde hájí barvy Valašského Meziříčí. Do čtyř duelů naskočil David Tkadlec, který nemá na svém kontě ani jedno vítězství.

Oba týmy se proti sobě postavily na přerovském turnaji
(Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Zápasový program tříd

9. třída: BK Havlíčkův Brod – HC Tábor (17.11.2022, 14:00), online

8. třída: HCM Warriors Brno – BK Havlíčkův Brod (20.11.2022, 9:55), online

7. třída: BK Havlíčkův Brod – HC Dukla Jihlava (20.11.2022, 12:00), online

6. třída: BK Havlíčkův Brod – HC Orli Znojmo (17.11.2022, 9:00), online

5. třída: BK Havlíčkův Brod – HC Dukla Jihlava (20.11.2022, 10:00), online

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner