17. 7. 2011 | Ladislav Vácha

Rebelové rozšířili své mezinárodní obzory, na zkoušku přišel útočník Aleksandrs Baburins

Další sezona se už pomalu blíží a hokejové kluby zbrojí, kde se jenom dá. Výjimku netvoří ani Havlíčkův Brod, který čeká v nadcházejícím prvoligovém ročníku obhajoba loňského 4. místa, jež se stalo největším novodobým úspěchem klubu. Své pole působnosti navíc rozšířili i na mezinárodní scénu, připravuje se s nimi lotyšský forvard Aleksandrs Baburins. Ten je u Rebelů na zkoušku podobně jako například další útočníci Jonáš Fiedler nebo David Jonáš.

Aleksandrs Baburins:

Pozice: útočník
Věk: 23 let
Země původu: Lotyšsko
Výška: 181 cm
Váha: 72 kg
Držení hole: pravá

Mladý forvard z Pobaltí disponuje výbornými bruslařskými schopnostmi a dobrým pohybem, což jsou typické přednosti pro hokejisty z východní Evropy. Jako mládežník působil v Německu, po čemž se vrátil do své rodné země. V sezoně 2008 – 2009 hájil barvy klubu SK LSPA/Riga, který bojoval mezi konkurencí lotyšské Virslīgy. Během 18 odehraných duelů si připsal na konto 4 kanadské body, když se 2x trefil přesně do černého a vymyslel pro své spoluhráče 2 gólové asistence. V jeho osobní statistice najdeme také 30 trestných minut, které vypovídají o tom, že nadaný útočník se nebojí zúročit v osobních soubojích svou urostlou postavu. Poté hokejový osud nasměroval jeho osud do České republiky, kde hrál v uplynulém soutěžním ročníku 2. ligu na severu Čech. V Mostu absolvoval celkem 8 druholigových klání, během nichž jednou skóroval. Díky vzájemné spolupráci s Českou Lípou zamířily jeho kroky právě do útočných řad místních Predators, kde se mohl těšit ještě větší zápasové vytíženosti. Za 18 zápasů rovněž získal 1 kanadský bod, když se stejně jako v mosteckém dresu prezentoval jednou vstřelenou brankou. Následně vyměnil severní Čechy za Vysočinu, kde se připravuje s havlíčkobrodskými Rebely na další prvoligovou sezonu. V týmu pod vedením trenérského tandemu Petr Novák – Jaroslav Benák je na zkoušku. Pokud se osvědčí, zůstane. V opačném případě zřejmě Kotlinu opustí a bude si muset hledat nové angažmá.

Foto: Zybněk Kozlík, hcceskalipa.cz

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři