BK Havl. Brod - A-tým poprvé na ledě! Zatím jsme spokojení, těší kouče Čelanského
A-tým poprvé na ledě! Zatím jsme spokojení, těší kouče Čelanského

A-tým poprvé na ledě! Zatím jsme spokojení, těší kouče Čelanského

02.08.2018 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

A-mužstvo Bruslařů absolvovalo ve středu úvodní trénink

A-mužstvo Bruslařů vyjelo ve středu večer k prvnímu tréninku. Trenéři Jiří Čelanský, Miroslav Duben a Marek Zapletal měli k dispozici 24 hráčů, kteří se potili při bruslařských cvičeních i hře na malém prostoru. „Chceme se určitě zaměřit na systémové věci, jak vůbec budeme hrát. Některá cvičení budou hodně zaměřená na bruslení, aby se kluci trochu rozdýchali,“ uvedl trenér Jiří Čelanský. První přátelský zápas čeká Bruslaře v Kotlině ve čtvrtek 9. srpna, kdy od 18:00 přivítají Tábor.

 

Hráči na prvním tréninku na ledě

Brankáři

Čeněk Novák, David Marek, Miroslav Folvarský

Obránci

Tomáš Semrád, Jiří Benák, Martin Kříž, Jiří Kopic, Kryštof Kulhánek, Martin Nepokoj, David Vala, Radim Pejchal (juniorka)

Útočníci

Tomáš Ludvík, Jan Milfait, Tomáš Chlubna, Vojtěch Veverka, Vojtěch Holenda, Lukáš Beran, Patrik Přidal, Luboš Voříšek, Filip Beneš, David Kozlík, David Michálek, Miroslav Třetina, Tomáš CejpekJiří Čelanský: S přípravou jsme zatím spokojení

Suchá část letní přípravy je už minulostí a v táboře Bruslařů s ní panuje spokojenost. „Se suchou částí letní přípravy jsme spokojení. Jedním z našich cílů bylo to, aby hráči byli fit. Nikdo se nezranil, šlo jen o nějaké drobnosti. Přípravné období jsme zkrátili a zintenzivnili. Podle mě to bylo určité oživení, ale byla by to otázka spíš pro kluky,“ pochvaloval si hlavní trenér Jiří Čelanský.

„Občas jsme museli kluky dokonce i krotit, protože do toho šli od prvního dne hodně po hlavě. Kluky jsme už poznali a zhruba víme, co od nich můžeme očekávat,“ ocenil velké nasazení svých svěřenců při tréninkových jednotkách. Hráči si teď budou po letní přestávce znovu zvykat na led a výstroj, potom už je čeká tvrdá práce. „Chceme se určitě zaměřit na systémové věci, jak vůbec budeme hrát. Zaměříme se i na herní cvičení na malém prostoru. Některá cvičení budou hodně zaměřená na bruslení, aby se kluci trochu rozdýchali,“ nastínil program Čelanský.

Útočník David Michálek

„Posily zatím rozjednané nemáme. Jsem rád, že proběhla schůzka s fanoušky. Vysvětlili jsme jim koncept, kterého se držíme. Chceme do týmu dostat spoustu mladé krve a věříme, že kluci svou šanci chytnou za pačesy a nebudeme muset tolik posilovat. Pokud se samozřejmě na trhu něco objeví a bude to zajímavé pro obě strany, tak ano. Jak už jsem říkal fanouškům, pokud přivedeme nějakého zkušenějšího hráče, tak s kořeny v našem klubu. Od hráčů často slýchám, že jsme rodina a táhneme za jeden provaz. To se mi moc líbí a chtěl bych na tom stavět,“ objasnil situaci kolem možného posílení kádru.

První přátelský zápas čeká Broďáky už 9. srpna, kdy v Kotlině přivítají Tábor. „Soupeře pro přípravné zápasy jsme vybírali s předstihem, ještě dříve, než byla rozlosovaná soutěž. Chtěli jsme narazit i na týmy z dalších skupin, abychom nehráli se stále stejnými soupeři z okolí,“ okomentoval výběr soupeřů pro přípravné duely.


Přípravu týmu okoření i Slezský pohár, který bude od 17. do 19. srpna hostit Opava. „Chtěli jsme zkusit něco jiného a turnaj v Opavě se k tomu přímo nabízel. Jsme trochu zklamaní z toho, že turnaje se nakonec nezúčastní Liptovský Mikuláš, místo kterého bude hrát Orlová. Tým tam budeme chtít poznat nejen na ledě, ale i mimo něj.“

Hráči v současném kádru nemají nic jisté a budou muset o své místo bojovat. „Samozřejmě hrozí, že někdo z kluků se do týmu nedostane. Na prvním tréninku s námi sice byl jen jeden junior, ale klukům v juniorce také věřím. Viděl jsem, jak si vedli na konci sezony a jak pracovali v suché přípravě. Pokud na sobě budou dál makat, rád s nimi budu pracovat,“ uzavřel šéf brodské střídačky.

Útočníci Miroslav Třetina a Patrik Přidal

Ještě se necítím jako trenér, přiznává Miroslav Duben

„Na klucích bylo vidět, že přišli po dovolené hodně nabuzení. Aniž bych chtěl Jirkovi Čelanskému nějak pochlebovat, jeho práce se mi zatím líbí. Myslím si, že jsme spolu naladění na jedné vlně. Co se týče mě, tak trénování dětí a áčka jsou dva rozdílné světy. Je potřeba mít tréninky dopředu dobře připravené, aby to odsýpalo,“ srovnával asistent trenéra Miroslav Duben.

Bývalý vynikající obránce si na novou roli teprve zvyká. „Abych řekl pravdu, zatím se za trenéra nepovažuji a ani nevím, jestli vůbec někdy budu. Hru pořád vnímám z pohledu hráče, jak vidí určité situace a jak se v nich cítí.“

Trenéři Miroslav Duben a Marek Zapletal

Havlíčkův Brod má ve svých řadách několik mladých beků, a to Jiřího Benáka, Jiřího Kopice nebo nově Martina Nepokoje. „Jsou to ještě tvární kluci a hlavně chtějí. Jsou místní a mají velký zájem se zlepšovat. To je moc důležité.“

Duben s většinou hráčů dvě sezony hrál, proto s nimi má zvláštní vztah. „S kluky k sobě máme samozřejmě blíž. Někteří kluci nevěděli, jestli mi mají tykat, nebo vykat, ale to jsem nechal na nich. Navzájem se respektujeme a tak to určitě zůstane,“ dodal s úsměvem.

Nová posila do obrany Martin Nepokoj

Marek Zapletal: Pro postup udělám všechno

S Bruslaři se poprvé objevil na ledě i trenér gólmanů Marek Zapletal, který zamířil do Kotliny z prvoligového Vsetína. „Ozvali se mi lidé, kteří mě znají. Začalo se o tom trochu mluvit a protože ve Vsetíně jsme ještě nebyli domluvení na smlouvě, tak jsem šel do Brodu, kde byly jasně dané podmínky,“ přiblížil svůj přestup.

Nová tvář v realizačním týmu je známá tím, že vedle trénování hokeje se věnuje i florbalu. V Otrokovicích se prostřílela mezi kanonýry superligy. „Florbal je takovou mou druhou tváří. Minulá sezona byla docela dobrá, budu se asi snažit ještě hrát. V trénování brankářů ale pro mě vidím daleko větší budoucnost, hokeji tak věnuji spoustu času. Musím sem přejíždět nemalou vzdálenost, ale nevadí mi to. Nějak se to pokusím kombinovat, ale upřednostňuji samozřejmě hokejovou práci.“

Trenér brankářů Marek Zapletal

I když v novém působišti je zatím jen chvíli, terén už si obhlédl. „Brankáře už jsem trochu poznal v letní přípravě, kdy jsem sem dojížděl. Prohlédl jsem si všechny kluky od mládeže až po áčko, měl jsem je tak už trochu zmapované po fyzické i psychické stránce, protože některé tréninky nebyly jednoduché. Teď jsem je viděl poprvé na ledě a je ještě brzy na nějaké hodnocení. Snažili se ukázat, ale ještě mají nové věci. Ještě se nedá říct, jak na tom jsou.“

Zapletal se sice posunul o soutěž níž, ale rozhodně to nebere negativně. „Rozhodně to neberu jako krok zpátky. Na každém rohu tady vidím ambice a chuť vrátit se zpět do 1. ligy. Udělám všechno pro to, aby na to byli gólmani dobře připravení. Pro klub to hodně znamená a chtěl bych, aby se na třetí pokus postup povedl,“ má jasno.

Gólman Čeněk Novák


Brankář David Marek


Jiří Kopic a Jan Milfait


Útočník Lukáš Beran


Tomáš Semrád, Jan Milfait a Jiří Čelanský


Miroslav Třetina


David Vala


Marek Zapletal


 
Aktuálně na webu
Bruslaři neproměnili střeleckou převahu v góly a prohráli s Řisuty

Bruslaři neproměnili střeleckou převahu v góly a prohráli s Řisuty

(sobota 16.10.) S L A N Ý – Po týdenní pauze vyjeli Bruslaři k dalšímu venkovnímu utkání. Tentokrát se vydali do...

 
Černá série je pryč: Dorost porazil v napínavé koncovce Techniku!

Černá série je pryč: Dorost porazil v napínavé koncovce Techniku!

(sobota 16.10.) BRNO – Souboj dvou trápících celků začali lépe hráči Havlíčkova Brodu, kteří si vypracovali...

 
Škoda! Junioři v divoké přestřelce padli s prvním Pískem

Škoda! Junioři v divoké přestřelce padli s prvním Pískem

(pátek 15.10.) Havlíčkobrodští junioři čelili na domácím ledě vedoucímu Písku. Zápas začal velice divoce, kdy...

 
Změny u Bruslařů: Najman odchází do Písku, přichází Klodner

Změny u Bruslařů: Najman odchází do Písku, přichází Klodner

(pátek 15.10.) V kádru havlíčkobrodského A-týmu došlo ke dvěma změnám. V týmu na vlastní žádost skončil z...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv