15. 11. 2022 | Tomáš Sochor

Akce roku je tu! Miroslav Třetina se rozloučí při derby se Žďárem nad Sázavou

Předsváteční den bude v Havlíčkově Brodě patřit hokeji. Do Kotliny dorazí krajský rival Žďár nad Sázavou. Utkání to ale bude výjimečné hlavně díky rozlučce Miroslava Třetiny. Hraje se ve středu 16. listopadu od 18:00. Přijďte na stadion s předstihem, vytvořte Superstar parádní atmosféru a hlavně si zápas a doprovodný program pořádně užijte!

SKLH Žďár nad Sázavou

Založení klubu: 1938
Stadion: Zimní stadion Bouchalky (kapacita 3 500 míst)
Klubové barvy: bílá a červená
Webové stránky klubu: hokejzr.cz
Trenér: Martin Sobotka

Žďár nad Sázavou se nachází ve velice hluboké krizi. Na kontě má již osm porážek v řadě, ve kterých dokázal vybojovat dva body za prohru po prodloužení s Velkým Meziříčím a prohru po nájezdech s Hodonínem. Právě první zápas s Havlíčkovým Brodem odstartoval mizérii Plamenů. Jejich fanoušci byli svědky pěti domácích proher v řadě. Toto utkání naopak zakončuje sérii čtyřech venkovních zápasů.

Špatná série Žďáru se hodně podobá té Brodské. Svěřencům trenéra Martina Sobotky se podaří vstřelit i tři nebo čtyři branky, sami ale následně inkasují šestkrát. V posledním utkání s Opavou si Plameny vytvořily tříbrankový náskok, který ale nakonec ztratily. Další paralelou je, že tým z města na hranicích Čech a Moravy laboruje s velkou marodkou.

Lukáš Bureš je nejproduktivnějším hráčem týmu
(Foto: Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz)

Další těžkou ránou je odchod elitního útočníka Petra Štěpánka, jenž zamířil do francouzského Montpellier. Dvaatřicetiletý forvard byl nejlepším střelcem Plamenů (5+5). Ze Žďárského kempu přichází ale i dobré zprávy. V útoku formou střídavých startů z Pardubic vypomůže dvacetiletý Robin Kaplan. Ten hned ve svém druhém startu vstřelil dvě branky. Střídavé starty z Chotěboře má vyřízené také havlíčkobrodským fanouškům známý Jaroslav Ludvík. V dresu Žďáru nad Sázavou nastupuje ještě jedna známá tvář. Nově za bíločervené hraje čtyřiadvacetiletý útočník Jakub Čejka.

Nejproduktivnějším hráčem Žďáru je s deseti body Lukáš Bureš (3+7). Za ním se nachází útočník Jan Wasserbauer (3+3) a zkušený obránce Martin Pleva (0+6). Po pěti bodech pak mají Martin Lojek (4+1), Radek Pilný (2+3) a Martin Gregar (2+3). Jedničkou mezi třemi tyčemi je zkušený Jiří Sláma (4,26 inkasovaných gólů na zápas). Třikrát v posledních pěti zápasech však nastoupil mladý Vojtěch Nečas (3,62 inkasovaných gólů na zápas), jenž vypomáhá Plamenům z Pardubic.

Z kabiny Bruslařů

Vypadá to, že Bruslaři opravdu zlomili černou sérii, když po relativně hladkém vítězství nad Hodonínem porazili po nájezdech silnou Kopřivnici. Velice pohledný zápas poslal do prodloužení a následných nájezdů vyrovnávací trefou v 58. minutě Jakub Petržilka. Havlíčkův Brod proměnil hned tři ze čtyřech nájezdů a i díky výbornému výkonu brankáře Jana Mičána si domů odvezl cenné dva body.

Trenérské duo Aleš Kraučuk a Radek Haman se stále bude muset obejít bez zraněných obránců Jiřího Vašíčka a Jiřího Benáka. Naopak útok by měl být nejen kompletní, ale navíc ještě posilněný o Miroslava Třetinu. Otázkou je, kdo z brankářů se pokusí navázat na velice kvalitní výkon Jana Mičána.

Sestavy z minulého utkání

BK Havlíčkův Brod: Mičán (Novák) – Čermák, Eklund, Kliment (A), Kerber, Zych, Krejčí – Tecl, Mlynář, Kuchta (C) – Dušek, Moučka, Kopic – Petržilka, Voříšek (A), Valášek – Holenda, D. Košťál, Šimek.

SKLH Žďár nad Sázavou: Nečas (Sláma) – Vašíček, Pleva, Macek, Grauer, Svoboda, Půža – Čejka, Pilný, Štola, Wasserbauer, Rohlík, Vaňkovský, Michalčuk, Gregar, Bureš, Kaplan.

Koho sledovat

Svůj poslední zápas si proti Žďáru nad Sázavou střihne Miroslav Třetina. Havlíčkobrodská legenda má na kontě celkem 845 startů rozdělených do třech nejvyšších tuzemských lig. Díky svému výraznému temperamentu ho protihráči na ledě nenáviděli, naopak fanoušci týmu, za který právě hrál, se ho nemohli nabažit. Co předvede Superstar na své rozlučce?

Jen těžko uvěřitelnou sedmnáctou sezonu nastupuje v barvách Žďáru nad Sázavou Martin Pleva. Šestatřicetiletý obránce spojil s Plameny celou svoji kariéru. V kádru není jen tak do počtu, právě naopak. Pleva bez problémů sbíral daleko přes 20 bodů na sezonu a i nyní je třetím nejproduktivnějším hráčem týmu (0+6).

(Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz)

Poslední vzájemné utkání

Na Bouchalkách se zásluhou Jakuba Petržilky dostali jako první do vedení Bruslaři. Havlíčkovu Brodu vyšla druhá třetina, ve které si vytvořil tříbrankový náskok. V té době se Žďáru nad Sázavou dařily třetí třetiny, což Plameny potvrdily i v tomto utkání. Na rychlý gól domácích sice ještě odpověděl Luboš Voříšek, v 50. minutě už ale hosté vedli jen o jedinou branku. Tým trenéra Martina Sobotky byl v závěru jasně lepší, Havlíčkův Brod ale těsné vedení udržel až do konce.

SKLH Žďár nad Sázavou – BK Havlíčkův Brod 4:5 (0:1, 1:3, 3:1)

Branky a nahrávky: 23. Bureš (Gregar, Adam), 41. Wasserbauer (Peslar), 49. Chlubna (Wasserbauer), 50. J. Grauer (Štěpánek) – 9. Petržilka (Cachnín, Dvořák), 22. Moučka (Dušek, Vašíček), 26. Dušek (Moučka, Vašíček), 38. Čermák (Voříšek, D. Košťál), 44. Voříšek (Valášek, Dvořák).

Bilance se soupeřem ve 2. lize od sezony 2000/01

Počet odehraných zápasů: 36
Bilance: 22-1-3-10
Výsledky: 2:1, 8:5, 2:3p, 4:2, 2:4, 6:2, 1:3, 4:0, 8:2, 6:2, 6:2, 3:2, 3:2, 5:2, 2:4, 3:4sn, 4:5, 2:4, 4:2x, x3:8, x4:1, x3:2p, 3:6, 8:1, 3:4, 3:1, 4:5, 6:3, 3:6, 7:1, 7:2, 6:2, 3:2, 6:3, 2:3p, 5:4
Skóre: 151:105

Superstar se loučí

Velkým tahákem je samozřejmě velká rozlučka legendárního Miroslava Třetiny. Nezapomeňte sledovat událost na facebooku, kde najdete veškeré podrobnosti a kde můžete vyhrát lístek zdarma! Přijďte na zápas včas, aby vám neuteklo nic z chystaného programu. Pokud se chcete vyhnout případným frontám úplně, můžete si koupit lístek v předprodeji.