18. 11. 2022 | Richard Wagner

Derby si moc nepřipouští. Jsem rád, že jsme ukázali sílu a nepos*ali jsme se z toho, říká Moučka

Rozlučkové derby Vysočiny nemělo po šedesáti minutách vítěze. Rozhodoval nastavený čas, v němž vystřelil Broďákům třetí triumf v řadě Jaroslav Moučka, pro nějž to byla již desátá trefa v této sezoně.

Bruslaři, zdá se, ze sebe snad již setřásli deku, pod kterou v poslední době vězeli a po hodně nepříjemné sérii šesti proher v řadě zase najeli na tu správnou kolej, což potvrdili v napjaté bitvě o krále Posázaví. Vítěznou euforii na stranu havlíčkobrodských barev přinesl v čase 61:26 právě Moučka. „Emoce v tu chvíli byly suprové. Je fajn vyhrát takový zápas. Bylo to zvláštní snad ve všech směrech, takže o to víc je skvělé takový zápas vyhrát,” líčil aktuálně nejproduktivnější hráč brodské sestavy bezprostředně po klání.

Pro vás je to třetí výhra v řadě. Je to asi hodně vítané po té nepříjemné sérii…
Samozřejmě. Po posledním prohraném zápase jsem dělal rozhovor a už jsem z toho byl hodně zkroušený, takže teď jsou emoce opačné. Jsem rád, že jsme ukázali sílu týmu a že jsme se z toho, jak se říká, nepos*ali, dokázali jsme se zvednout a vyhrát tři těžké zápasy za sebou.

Jak těžké to pro vás bylo, že Žďár dal ve třetí části gól na 3:2?
Je to vždycky těžké, když vám soupeř dá gól ve třetí třetině pár minut před koncem. Jsme teď znovu na dobré vlně, takže jsme si věřili, že máme kvalitu na to, abychom tam alespoň jeden gól dotlačili, což se nakonec povedlo a brali jsme dva body. Byl to super zápas. Slušel mu po jeho průběhu i konečný výsledek.

Rozhodl jste v prodloužení. Mohl byste tu gólovou akci popsat?
Šli jsme do přesilovky čtyři na tři. Říkali jsme si, že máme čas a nemusíme se hned tlačit do branky. Hráli jsme to shora, Čermi (Roman Čermák – pozn. red.) mi to hodil a všiml jsem si, že hráč, který nás dva měl hlídat, ještě chtěl vypíchnout nahrávku a upadl, takže jsem věděl, že budu mít čas na střelu. Minimálně půlka gólu jde za Jirkou Vašíčkem, který stál úplně perfektně a předpisově před brankářem. To by se mělo pouštět jako instruktážní video k tomu, jak má vypadat clona před brankou. Mě pak zbývalo jen trefit volný prostor, což se povedlo.

Druhé derby se Žďárem v tomto ročníku a druhé vítězství. Jak vy osobně jako nováček v kádru vnímáte tyto regionální souboje?
Já musím říci, že si to nějak moc nepřipouštím. Hrál jsem moravské derby, české derby, severočeské… Už jsem toho prošel hodně a těch derby jsem hrál opravdu hodně a i když jsem třeba hrál doma za Pardubice proti Hradci, tak jsem si ani to nějak extra nepřipouštěl. Atmosféra těch duelů na mou hru nemá zásadní vliv.

Na zápas přišlo po delší době přes 1200 fanoušků. Jak jste si užíval atmosféru nejen při utkání, ale i na děkovačce a podobně?
Je skvělé hrát, když je tribuna plná a lidi podporují a fandí celý zápas. Bylo to fakt super, fanoušci připravili nádherné choreo. Kulisa odpovídala tomu, co se hrálo za utkání. Je skvělé, že lidi přišli a doufám, že jsme je namotivovali a navnadili svým výkonem a tím, že i doma teď začneme konečně vyhrávat a zvládat zápasy, a že by nás mohli chodit podporovat v podobném počtu.

Triumf je pro vás jistě vítaným nabuzením před dalším domácím zápasem, ve kterém přivítáte v sobotu Opavu.
Doufám, že na ta tři vítězství navážeme, že nás zase přijdou lidi podpořit a přidáme další korálek na šňůrku.

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu