15. 8. 2019 | Ladislav Vácha

Asistence od Vořecha? Splnil se mi dětský sen, směje se Cachnín

V minulých sezonách neskutečně válel za extraligovou juniorku, teď by měl patřit mezi pevné články A-týmu. Osmnáctiletý útočník Richard Cachnín odehrál oba přátelské zápasy Bruslařů a rozhodně se neztratil. Ve Znojmě proti Moravským Budějovicím zářil společně s autorem hattricku Lubošem Voříškem, sám zapsal jednu přesnou trefu a dvě asistence. „Luboš už měl nějaké srandičky před zápasem. Myslím si, že se nám to povedlo. Zahráli jsme si dobře. Luboš dal hattrick a naší lajně se celkově v utkání dařilo,“ pochvaloval si talentovaný mladík.

Ríšo, porazili jsme Moravské Budějovice 6:4. Jak zápas hodnotíš?
Řekl bych, že na přípravu to byl docela kvalitní zápas. Nastoupili jsme v hodně mladé sestavě, několik zkušenějších hráčů odpočívalo. Moravské Budějovice hrály také s mladými hráči, takže to bylo takové rozlítané.

Přišlo mi, že z naší strany byla nejpovedenější hned první třetina, v níž jsme měli velkou převahu. Souhlasíš?
První třetina se nám hodně povedla. Od začátku jsme si vytvářeli šance a povedlo se nám dát rychlý gól. Pak jsme na to dokázali navázat dalšími brankami. První třetina se nám celkově povedla.

Soupeř po první přestávce zlepšil hru a začal být dost nepříjemný. Občas nás zavřel v obranném pásmu a těžko jsme se z toho dostávali...
Jo. Měli dobré napadání, chodili po nás ve dvou hráčích. Občas jsme propadali a ujížděli nám z toho do protiútoků. V tomhle byli nepříjemní. Naši gólmani to ale dobře vychytali.

Nejdřív jsi dal břevno a pak ses dočkal i přesné trefy. Jak se zrodil tvůj gólový moment?
Nějaké šance jsem měl už v první a ve druhé třetině. Myslel jsem si, že to břevno byl gól, ale rozhodčí ukazoval, že nebyl. Při gólu Luboš Voříšek, náš týmový matador, mi nahrál. Splnil jsem si tím svůj dětský sen. (směje se) Potom jsem to poslal na dřevěnou nohu.

Přesně na to jsem se tě chtěl zeptat. Musela to pro tebe být velká čest, že sis zahrál s takovým ostrostřelcem jako je Luboš...
To jo. Luboš už měl nějaké srandičky před zápasem. Myslím si, že se nám to povedlo. Zahráli jsme si dobře. Luboš dal hattrick a naší lajně se celkově v utkání dařilo. Bylo to dobré, že jsem si s ním zahrál.

Máme teď hodně náročný program, hrajeme tři zápasy ve třech dnech. Cítíš už trochu únavu?
Docela jo. Je to hodně náročné, obzvlášť na tři lajny. Některé týmy hrají na čtyři lajny. Je to těžké, už se objevují i nějaké bolístky, ale snad to půjde.

Už dřív jsi za A-mužstvo naskakoval, ale spíš ve čtvrtém útoku a tolik ses do hry nedostal. Teď máš v přípravě na ledě víc prostoru. Už sis zvykl na tempo dospělého hokeje?
Ještě se do toho dostávám, není to úplně ono. Už si na to ale začínám zvykat, je to o něco tvrdší a rychlejší. Je to také víc o taktice než v juniorském hokeji. Zatím je to jen příprava. Zvykám si a snad to půjde.