17. 3. 2018 | Ladislav Vácha

Balgalvis: Milion a drink pro všechny? Snad to budu mít levnější!

Dlouhé blonďaté vlasy, věčný úsměv na tváři a odvaha rozdat si to v pěstním souboji s každým soupeřem. Na druhou stranu ale také hráč, který jako takřka jediný v této sezoně ještě nedokázal bodovat. Podle toho znala doteď většina fanoušků jednadvacetiletého obránce Niklavse Balgalvise. To poslední už ale po minulém zápasu Bruslařů neplatí! Lotyšský zadák si v Děčíně nejdříve připsal první kanadský bod za gólovou asistenci a svou premiérovou trefu si načasoval na ten nejvhodnější okamžik, protože se v těžkém utkání nakonec stala vítěznou! „V posledních zápasech jsem nedostával na ledě tolik prostoru. V Děčíně jsem dostal šanci a hrál ve druhé formaci, to bylo super. Spoluhráči mi to hodně ulehčili a já jsem jen prostě využil svou šanci. Mám z toho velkou radost,“ přiznává sympatický bek. Další zápas je na programu v neděli od 17:00 v Kotlině a Broďáci vás budou znovu potřebovat v ochozech!

Nicku, v pátek jsme vybojovali důležité vítězství 5:3 v Děčíně. Jak úspěšnou bitvu hodnotíš?
Byl to velmi dobrý zápas. Povedl se nám začátek utkání, hráli jsme docela dobře zezadu a brzy jsme vedli 2:0. Zdálo se, že zápas budeme mít pod kontrolou a snadno vyhrajeme, ale nevyužili jsme přesilovky. Soupeř se po první přestávce zlepšil, vrátil se na led silnější a zápas pořádně zdramatizoval. Nejdříve vyrovnal a potom dokonal obrat. My jsme však ukázali, že společně tvoříme dobrý tým, strhli jsme zápas zpět na naši stranu a dotáhli utkání do vítězného konce.

Druhá třetina byla z naší strany hodně špatná a dostali jsme v ní tři góly. V čem byl podle tebe problém?
Podle mě byl problém v tom, že jsme si začali myslet, že je hotovo a že už to půjde samo. Věděli jsme, že začátek se nám povedl a vedli jsme 2:0. Ubrali jsme a hned to bylo znát. Soupeř vycítil šanci a začal přebírat iniciativu. Děčín navíc hnali kupředu hlasití fanoušci. Naštěstí jsme potom začali znovu pracovat jako tým a překlopili jsme to zpět na naši stranu.

Jak moc důležitý byl podle tebe náš gól na 3:3 ze závěru druhé třetiny pro další vývoj zápasu?
Trenéři mi často říkají, že první a poslední minuty jsou vždy nejdůležitější. Nám vyšel skvěle úplný závěr druhé třetiny a dali jsme velmi důležitý gól. Dodalo nám to novou sílu a do kabiny jsme se vrátili s pozitivními myšlenkami. Za nerozhodného stavu jsme před třetí třetinou věřili daleko víc, že to zlomíme v náš prospěch, než kdybychom po čtyřiceti minutách prohrávali.

Byl to pro tebe nejpovedenější zápas v sezoně. Nejdříve sis připsal první kanadský bod za gólovou asistenci a potom ses trefil poprvé v havlíčkobrodském dresu. Určitě máš velkou radost, viď?
Jasně, mám samozřejmě velkou radost. V posledních zápasech jsem nedostával na ledě tolik prostoru. Rozhodně jsem si na to ale nestěžoval, dál jsem na sobě co nejvíc makal a čekal jsem, až přijde další příležitost. V Děčíně jsem dostal šanci a hrál ve druhé formaci, to bylo super. Spoluhráči mi to hodně ulehčili a já jsem jen prostě využil svou šanci.Už ti někdo říkal, kolik tě budou stát první body v sezoně do kasy?
Zatím nevím. Spoluhráči si dělali srandu, že mě to bude stát pět tisíc, někdo říkal, že deset tisíc. Dokonce se našel i vtipálek, který mi říkal, že to mám za milion a ještě k tomu všem zaplatím drink. (směje se) Nejsem si proto jistý, doufám, že to nakonec tolik stát nebude. Uvidíme.

Kolik jsi po velmi povedeném výkonu dostal gratulací?
Několik jsem jich zahlédl na sociálních sítích klubu. Všiml jsem si, že i celý tým měl radost, že mi to tam konečně spadlo. Kluci za mnou chodili a chválili mě, že jsem odehrál dobrý zápas a dal jsem pěkný gól. Mám z toho opravdu velkou radost.

Už v neděli večer nás čeká s Děčínem další důležitá bitva a pokud uspějeme, tak už budeme slavit postup. Co od zápasu a od soupeře očekáváš?
Očekávám, že soupeř nechá na ledě úplně všechno, protože už musí vyhrát. Pevně věřím, že se na to dobře připravíme. Myslím si, že když budeme hrát naši hru a každý do toho dá sto procent, měli bychom to zvládnout. Navíc nás znovu přijdou podpořit naši skvělí fanoušci.

Když už je řeč o brodských fanoušcích, do Děčína jich přijelo hodně. Navíc fandili jako o život a chvílemi to dokonce vypadalo, jako kdybychom hráli v domácím prostředí my. Máš stejný názor?
Ano, bylo to úžasné! Jeli jsme přes 200 kilometrů daleko a v Děčíně nás i přesto hnalo kupředu tolik našich fanoušků. Navíc nám vždy fandí celý zápas a jsou hodně slyšet! Je to úžasné, že nás fanoušci tolik podporují nejen doma, ale v podstatě kdekoliv, kam jedeme hrát. Patří jim za to velký dík!

Odbočme teď na chvíli od hokeje. Hodně cizinců říká, že čeština je hodně těžký jazyk. Jak se s ní zatím pereš ty?
Čeština je opravdu těžký jazyk, moc dobře jsem to poznal už na začátku sezony. Kvůli jazykové bariéře jsem ze začátku nemohl moc komunikovat se svými spoluhráči, byl jsem z toho takový zmatený. Znát jazyk a komunikovat je pro mě důležité. Teď už jsem ale začal v češtině trochu rozumět, s hráči si tak už můžu na ledě i mimo něj lépe popovídat. V češtině jsem se zlepšil a je vidět, že se tím zlepšila i moje hra, protože už si s kluky rozumím.Jak se ti zatím v Havlíčkově Brodě a celkově v České republice líbí?
Opravdu se mi tady moc líbí! Všude kolem jsou kopce, je tu moc hezká krajina. Havlíčkův Brod je malé město, ale i centrum má hodně pěkné. Českou republiku mám rád a Havlíčkův Brod obzvlášť.

Co říkáš na české pivo? Chutná ti?
(směje se) České pivo mi chutná! (Kolem procházející útočník Petr Kuchta: Ať ti řekne, že nejčastěji chodí na pivo s Chlubňákem a Ludvajsem!) Překvapilo mě, když kluci říkali, že v Čechách se pivo ani moc nebere jako alkohol, ale spíš jako normální pití. (směje se)

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři