13. 4. 2022 | Tomáš Sochor

Baráž vrcholí: dorostence čekají poslední dva zápasy o vše

Havlíčkobrodští dorostenci mají před sebou poslední dvě utkání této sezony, ve kterých se rozhodne, zda udrží extraligovou příslušnost. Oba zápasy odehrají na domácím hřišti, kde vyzvou Tábor a Polsko U16. Bruslařům se závěr baráže pořádně zkomplikoval, když zpětně přišel o čtyři body. Přijďte havlíčkobrodské dorostence podpořit v bitvě proti nepřízni osudu!

Shrnutí

Už to vypadalo, že je hotovo. Havlíčkův Brod byl společně s Táborem v zápasech proti Třebíči a Polsku stoprocentní. Vzájemné utkání extraligových mužstev vyšlo lépe pro Kohouty, kteří vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech. Bruslaři tak s pohodlným náskokem osmi bodů na třetí místo slavili záchranu. Pak ale přišel šok. Kvůli neoprávněnému startu jednoho z hráčů byly první dva zápasy Havlíčkova Brodu kontumovány v jeho neprospěch. Broďáci jsou tak stále druzí, ovšem nyní už jen s dvoubodovým náskokem na třetí Třebíč. Jistotu záchrany si tak ještě budou muset vybojovat v posledních dvou kolech baráže.

V pátém kole baráže vyzvou Bruslaři na svém ledě Tábor. Ten touto částí sezony projíždí bez zaváhání. Od Polska neinkasoval jedinou branku, když vyhrál 5:0 a v odvetě 3:0. Třebíč si sice zářez na pažbu připsala, Kohouti ji ale rozdrtili vysoko 8:1. První zápas s Havlíčkovým Brodem byl velice vyrovnaný. Tým od Jordánu doma vedl 2:0, hostům se ale podařilo vyrovnat. Rozhodovaly tak nájezdy, ve kterých byl úspěšnější Tábor. Oficiální výsledek byl však přepsán na 5:0 pro domácí kontumačně. Nejproduktivnějšími hráči Tábora v baráži jsou Ondřej Sabiniok (3+2) a Filip Šindelář (2+3). Bod na zápas si drží Adam Kofroň (2+2), Petr Pospíchal (2+2), Jakub Ondřej (1+3) a Matyáš Cícha (0+4). Hlavní hvězdou týmu zůstává čaroděj mezi třemi tyčemi Jiří Tesař (3 zápasy, 0,97 obdržených branek na zápas). V posledním utkání do brány nastoupil Ondřej Koryťák, jenž vynuloval výběr Polska.


Brankář Tábora Jiří Tesař
(foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

V závěrečném utkání letošní sezony Bruslaři změří síly s výběrem Polska U16. To se kvůli kontumovanému zápasu Třebíče s Havlíčkovým Brodem propadlo na poslední místo. Naši severní sousedé ve dvou zápasech nedokázali Táboru vstřelit branku, když prohráli 0:5 a 0:3. S Broďáky v prvním vzájemném měření sil padli po nepříliš pohledné hře 1:3. Jediné body si připsali, když porazili Třebíč 5:4 po samostatných nájezdech. Nejproduktivnějšími hráči Polska jsou Rafal Drabik (2+1) a Jonasz Hofman (1+2). Alespoň dva body získali útočník Dawid Chojeta (1+1) a obránci Blazej Chodor (0+2) a Patryk Hanzel (0+2). V bráně se střídají Maksymilian Kura (3 zápasy, 3,37 obdržených branek na zápas) a Igor Tyczynski (2 zápasy, 4,55 obdržených branek na zápas).

Program


BK Havlíčkův Brod – Hockey Club Tábor (14.4.2022, 18:00) online přenos

Polsko U16 – BK Havlíčkův Brod (16.4.2022, 12:00) (v Havlíčkově Brodě) online přenos

Tabulka

Umístění Tým Zápasy Bilance Skóre Body
1. Tábor 4 4-0-0-0 21:1 12
2. Havlíčkův Brod 4 2-0-0-2 6:13 6
3. Třebíč 4 1-1-0-2 12:16 4
4. Polsko U16 4 0-1-0-3 6:15 2

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner