30. 9. 2019 | Štěpán Ondráček

Bitva gigantů je tady: Brod vyjede na led Hodonína!

Havlíčkobrodští hokejisté vyhlížejí po týdenním volnu dalšího soupeře. Bruslaři dne 2. října vycestují do dalekého Hodonína. Soubor z Kotliny bude chtít navázat na předešlé dvě vítězství, která si připsal v minulém ročníku. Neváhejte a přijďte Bruslaře podpořit. Úvodní vhazovaní je naplánováno na 18:00.

SHK Hodonín

Založení klubu: 2001
Stadion: Zimní stadion Václava Nedomanského (kapacita 3 500 míst)
Klubové barvy: modrá a oranžová
Webové stránky klubu: shkhodonin.cz
Trenér: Michal Konečný, Aleš Flašar

SHK Hodonín x BK Havlíčkův Brod

znak týmu znak týmu
3–1–0–1 bilance 3–1–1–0
3., 11 bodů umístění 2., 12 bodů
23:16 skóre 25:11
3:0 (Opava, doma) nejvyšší výhra 8:1 (Nový Jičín, doma)
2:4 (Nový Jičín, venku) nejvyšší porážka 4:5p (Šumperk, doma)
Jan Bulín – 8 bodů (5+3) nejproduktivnější hráč Patrik Přidal – 10 bodů (5+5)
Jan Bulín – 5 gólů nejlepší střelec Patrik Přidal – 5 gólů
Stanislav Balán, Martin Miklík – 4 asistence nejlepší nahrávač Tomáš Semrád – 6 asistencí
Martin Miklík – 5 bodů (1+4) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 9 bodů (3+6)
Andreas Kubáň 4,47 (3 zápasy)
Jan Hlaváč 1,71 (3 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas Martin Holík 2,18 (5 zápasů)

Povedený start Hodonína

Minulé zápasy soupeře
Kopřivnice – Hodonín 6:8
Hodonín– Žďár n. S. 4:3p
Hodonín – Opava 3:0
M. Budějovice – Hodonín 3:6
Nový Jičín – Hodonín 4:2
Všechny zápasy

Hodonín prožil skvělou letní přípravu, když z jedenácti zápasů vyhrál hned osmkrát. Drtiči si formu přenesli i na začátek nového ročníku. Hodonín z pěti utkání vyhrál čtyři a na svém kontě má 11 bodů. Vše začalo v prvním kole, kde svěřenci kolem Michala Konečného a Aleše Flašara předvedli famózní stíhací jízdu. Po dvou třetinách prohrával Hodonín s Kopřivnicí 2:5, ale přesto si připsal vítězství 8:6! Drtiči potom vyhráli další tři utkání, jenže v minulém kole se museli sklonit před Novým Jičínem.

Konečný se posunul k favoritovi

Byl spojený s hokejem na Vysočině, když velel hokejistům Žďáru nad Sázavou. Trenér Michal Konečný zvedl po loňské sezoně kotvy a zamířil do ambiciózního Hodonína. Managementu Drtičů se angažování zkušeného trenéra vyplatilo, jelikož tým dokázal vyhrát čtyři z pěti utkání. Kromě Konečného najdeme na lavičce Aleše Flašara. Všichni fanoušci Havlíčkova Brodu si ho vybaví ze sezony 2017/2018, kdy dovedl Porubu do Chance ligy. Právě Flašar zastavil sen Bruslařů v kvalifikaci. Hodonín může být rád za kvalitní trenérský štáb.

Kompletní soupiska Hodonína


Minulé kolo

Bruslaři po vlažném začátku vyhráli derby

Havlíčkův Brod vyzval v regionálním derby Vysočiny Žďár nad Sázavou. Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří si vypracovali dvoubrankový náskok. Bruslaři stačili do první sirény snížit. Zbylá dvě dějství se nesla v režii domácího týmu, který nakonec nepříznivý stav otočil a připsal si tři body do tabulky.

znak týmu 7 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 16. Třetina (Mikeš, Pospíchal), 22. Voříšek (Benák, Kadlec), 32. Pospíchal (Přidal, Semrád), 33. Semrád (Matušík, Voříšek), 39. Přidal (Mikeš, Pospíchal), 56. Semrád (Matušík, Pospíchal), 59. Voříšek (Matušík) – 5. Gregar (Chlubna, Kadleček), 13. Ferda (Bureš). Rozhodčí: Daniel Markovský – Martin Klouda, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 5:9, navíc Wasserbauer (ZDS) 10 min. OT [NESP]. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 687. Střely na branku: 35:20 (8:11, 16:2, 11:7). Třetiny: 1:2, 4:0, 2:0. Průběh utkání: 0:2, 7:2.

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Semrád, Pospíchal, Kulhánek, Vala, Benák, Kliment – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Kadlec, Matušík, Voříšek (A) – Juráň, Cachnín ml., Plachý – Holenda

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (33. Čáp) – Kadleček, Adam, Kolda, Pleva (C), Koželuh, – Kunstmüller, Kovářů, Knap, Gregar, Bureš, Prokš (A), Wasserbauer (A), Ferda, Jícha, Chlubna, Heinrich

Hodonín poprvé v sezoně padl!

Vítězná série Drtičů se zastavila na čísle čtyři. Každý fanoušek ale věřil v pokračování šňůry, když Hodonín vedl 2:0. Zlomový moment utkání přišel ve druhé třetině, kdy se Ďáblové nadechli k velkému obratu. Nový Jičín otočil stav utkání během 17 minut. Hodonín mohl vyrovnat stav zápasu, ale v 57. minutě přišla poslední branka Nového Jičína.

znak týmu 4 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 21. Palička (Plitko), 33. Slovák (Rufer, Tomeček), 37. Poruba (Kafka), 57. Poruba (Tomeček, Štefka) – 8. Komínek (Bulín, Balán), 16. Matula (Charvát). Rozhodčí: Held – Šimčík, Bubela. Vyloučení: 6:6, navíc Ševčík (HOD) 10 minut OT a Polák (HOD) 5 + OK [VRAŽ.]. Využití 1:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 0:2, 3:0, 1:0. Průběh utkání: 0:2, 4:2.

HK Nový Jičín: Loubal (Štipčák) – Metelka, Adamík, Tomeček, Rufer, Gřešík, Kobylík, Tolokonnikov – Pecha, Štefka, Slovák, Macuh, Kafka, Plitko, Poruba, Mataško, Kočica, Palička, Irgl

SHK Hodonín: Kubáň (Hlaváč) – Věžník, Sedláček, Ševčík, Gabrhelík, Slabý, Miklík, Čermák – Balán, Krejčí, Jurča, Komínek, Pröschl, Bulín, Hložánek, Leška, Charvát, Matula, Janás, Polák

Hodonín v Novém Jičíně poprvé padl
(Zdroj: shkhodonin.cz)

Minulý vzájemný zápas

Třetí gólman Brodu se stal hrdinou

Havlíčkův Brod vyjel na led Hodonína bez prvních brankářů. Hodonín tak měl usnadněnou cestu k výhře. Jenže… Mezi tři tyče se postavil Miroslav Folvarský, který podržel Bruslaře. Do vedení šli hosté, ale domácí Hodonín stačil do konce první dvacetiminutovky snížit. Po dvou třetinách byl stav 2:3 pro Havlíčkův Brod, který ve třetí části přidal další tři trefy a připsal si cenné vítězství.

znak týmu 2 – 6 znak týmu

Branky a nahrávky: 18. Růžička (Sedlák, Matula), 35. Franek (Matějka, Benýšek) – 6. Kulhánek (Semrád, Třetina), 6. Semrád (Třetina, Michálek), 26. Voříšek (Třetina, Kulhánek), 41. Voříšek (Michálek), 46. Voříšek (Matušík, Třetina), 54. Ludvík (Semrád, Chlubna). Rozhodčí: Vojtěch Král – Bohuslav Maloušek, Martin Hübl. Vyloučení: 9:6, navíc Franek (HOD) 10 min. OT [VRAZ], Fišera (HOD) 5 + OK [HRUB], 5 + OK [ZHK] a TH [NESP], Beneš (HBR) 5 + OK [HRUB], Kopic (HBR) 5 + OK [HRUB]. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 292. Střely na branku: 26:38 (10:11, 11:12, 5:15). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:6.

SHK Hodonín: Štěpanovský (Kubáň) – Sedlák, Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík (A) – Charvát (A), Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča (C)

BK Havlíčkův Brod: Folvarský (Holata) – Šmíd, Semrád, Kulhánek, Vala, Kopic, Kadeřávek – Michálek, Třetina (C), Přidal – Milfait (A), Matušík, Voříšek (A) – Kuchta, Ludvík, Chlubna – Beneš

Luboš Voříšek vstřelil proti Hodonínu hattrick

Věděli jste, že...

…Hodonín ve čtyřech případech z pěti nedostal gól v první třetině.

…Bruslaři i Drtiči mají ve svých řadách střelce, kteří dali stejný počet branek (Havlíčkův Brod má Patrika Přidala a Hodonín Jana Bulína. Oba dali pět gólů).

…Bruslaři na kluzištích soupeřů uhráli 5 bodů, když jim dohromady stačilo šest branek.

…Havlíčkův Brod opanoval loňské zápasy se shodnými výsledky, a to dvakrát 6:2.

…Bruslaři jsou druhým nejlepším týmem, který má nejmenší počet inkasovaných branek (11) (Před Havlíčkovým Brodem se nachází Tábor – 4).

Bilance s SHK Hodonín od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 2
Bilance: 2-0-0-0
Výsledky: 6:2, 6:2
Skóre: 12:4

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner