1. 12. 2017 | Ladislav Vácha

Bitva prvního s předposledním! Skolí Bruslaři ve své tvrzi i Písek?

Havlíčkobrodští hokejisté se vezou na vítězné vlně, vyhráli už sedmkrát v řadě! V minulých dvou utkáních však Bruslaři nepředváděli takovou hru, jakou by si představovali. Změnit to budou chtít už v sobotu 2. listopadu, kdy v Kotlině přivítají předposlední Písek. Adamovi svěřenci jsou v domácím prostředí zatím neskutečně silní, na svém ledě zvítězili už osmkrát a neztratili přitom ani bodík! První vzájemnou bitvu u řeky Otavy ovládli Broďáci 4:2, vyšlápnou si na Míkovu skvadru i tentokrát? Úvodní buly proběhne v 17:00, těšíme se na vás!

IHC Písek

Založení klubu: 1990
Stadion: Zimní stadion Písek (kapacita 4 500 míst)
Klubové barvy: žlutá a modrá
Webové stránky klubu: ihcpisek.cz
Umístění v poslední sezóně: 8. místo po ZČ, osmifinále play-off (s Kobrou Praha 2:4 na zápasy)
Trenér: David Míka

Sestava z posledního utkání: Štekr (R. Kříž) – Parýzek "C", Polata "A", Suda, Hřebíček, Červinský, Turek, Hora, Hanus – Vlk, Jan Bárta, Doktor, Koupal, Ciboch, Sýbek "A", Novák, Medek, Drda, Rod, Jiřinec, Strnad
__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x IHC Písek

13–1–1–2 bilance 4–1–1–11
1., 42 bodů umístění 9., 15 bodů
103:48 skóre 48:71
14:3 (Pelhřimov, doma) nejvyšší výhra 8:1 (Klatovy, doma)
3:6 (Žďár nad Sázavou, venku) nejvyšší prohra 0:6 (Tábor, doma)
0:6 (M. Budějovice, venku)
Jan Milfait – 36 bodů (16+20) nejproduktivnější hráč David Ciboch – 16 bodů (11+5)
Jan Milfait
Luboš Voříšek – 16 gólů
nejlepší střelec David Ciboch – 11 gólů
Miroslav Třetina – 23 asistencí nejlepší nahrávač Martin Koupal – 10 asistencí
Tomáš Semrád – 22 bodů (5+17) nejproduktivnější obránce Jan Polata – 10 bodů (2+8)
Čeněk Novák 2,58 (16 zápasů)
David Marek 3,20 (3 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas Jonáš Štekr 3,96 (9 zápasů)
Písek – David Servis ČB 8:5

IHC Písek je tradiční klub, který dlouho hrál duhou nejvyšší soutěž. Naposledy prvoligová kluziště obrážel mezi lety 2010 – 2013. Pak ale přišel tvrdý pád. Tým kvůli vnitřním problémům nepřihlásil druhou ligu a stěhoval se do kraje. Z něj po dvou sezonách postoupil a nyní už se nachází třetím rokem mezi druholigovou konkurencí. V minulé sezoně se Jihočeši umístili na 8. pozici skupiny střed. V osmifinále narazili na favorizovanou Kobru Praha, kterou sice potrápili, nakonec jí ale podlehli poměrem 2:4 na zápasy.

Jedničkou v brankovišti Jihočechů je zatím jednadvacetiletý gólman Jonáš Štekr, jemuž nejčastěji kryje záda další mladíček Richard Kříž. V rámci výpomoci odchytali za Písek dva zápasy David Gába, jenž působí v prvoligových Českých Budějovicích, a Ondřej Bláha, který hájí bránu Havířova. Ze zadních řad je zatím nejvíce vidět Jan Polata (2+8), nejproduktivnější obránce týmu. Pět a více kanadských bodů už nasbírali také Milan Hřebíček (2+5), Vladimír Hanus (2+4) a Aleš Suda (0+5). Mezi stálice sestavy patří také Martin Parýzek (2+2), Šimon Červinský (0+2) a Jan Turek (0+0). Útočnou vlnu nejvíce diriguje talentovaný mladík David Ciboch (11+5), jenž kraluje kanadskému bodování týmu a je i jeho nejlepším střelcem. Skvěle se daří i nejlepšímu nahrávači Martinu Koupalovi (5+10) a Janu Sýbkovi (6+6), příjemným překvapením je dvougólový hrdina vítězné bitvy s David Servisem Jakub Doktor (4+4).

Parta pod trenérskou taktovkou Davida Míky naskočila do tohoto soutěžního ročníku naprosto katastrofálně, když z úvodních pěti kol vydolovala jediný bod za domácí porážku s Moravskými Budějovicemi (3:4sn). Potom se však hokejisté od řeky Otavy zvedli a vyhráli třikrát za sebou, když si doma vyšlápli na Nymburk (4:3), po čemž loupili v Pelhřimově (5:2) a na půdě českobudějovického David Servisu (4:3sn). Písek však vzápětí opět upadl do vleklé výsledkové krize, z devíti duelů vyhrál jen dva, a to v domácím prostředí proti Klatovům (8:1) a v minulém kole proti David Servisu (8:5). Právě díky vítěznému jihočeskému derby se mužstvo vyhouplo z poslední příčky tabulky před Pelhřimov.

Soupiska Písku

Havlíčkův Brod je v domácím prostředí zatím suverénní. Neztratil ani jeden bod!

Kdo patří mezi klíčové hráče soupeře?

Martin Parýzek (O)

Osmadvacetiletý obránce je píseckým odchovancem, ale během své kariéry už prošel mnoha kluby. Působil v mládeži Českých Budějovic a pravidelně nastupoval za mládežnické kategorie české reprezentace. Dvě sezony strávil v zámořské OHL, kde hrál za tým Ottawa 67´s. Nejvyšší soutěž válel v Karlových Varech, odkud vypomáhal i prvoligovému Mostu. V sestupové sezoně 2014/2015 oblékal i brodský dres.

Jan Polata (O)

Čtyřiadvacetiletý hokejista začínal s hokejem v rodném Písku, ještě v mládežnickém věku se ovšem vydal na zkušenou do zahraničí. Konkrétně do Salzburgu, kde si v místí akademii vyzkoušel soutěže od dorostu po juniorskou MHL. Mezi dospělými poprvé nastoupil ve slovenské extralize za HK 36 Skalica, v loňské sezoně hrál alpskou ligu v rakouském EK Zell am See.

David Ciboch (Ú)

Nejmladší z této trojice se rovněž poprvé postavil na brusle v Písku. V dorosteneckém věku sbíral spoustu bodů, čehož si všimli v Českých Budějovicích. Právě do tamější juniorky vedly jeho další kroky. Poté pomohl rodnému Písku k postupu z krajské soutěže do druhé ligy a letos načal už třetí sezonu ve žlutomodrém dresu. Aktuálně vede kanadské bodování i tabulku střelců Písku.

(Foto: ihcpisek.cz)

Bruslaři se v Pelhřimově trápili, Medvědy zlomily až ve 3. třetině

Havlíčkův Brod nezačal vůbec dobře a aktivnější Pelhřimov šel už v 11. minutě do vedení, když se zblízka trefil kanonýr Tomáš Plachý. Skvělé zákroky předváděl gólman Novák, který měl i štěstí, když za ním zacinkala tyčka. Bruslaři vyrovnali po povedeném brejku v 18. minutě, když skvělou Kozlíkovu nabídku přetavil v gól Tomáš Chlubna. Hosté o něco zlepšili svůj herní projev ve 2. třetině a v jejím závěru dokonali obrat, když skóroval Patrik Přidal. Medvědi ale potom hráli dvojnásobnou přesilovku, kterou využil po přesném doklepnutí zblízka Marek Hadrava. Adamovu souboru se nejvíce povedla až třetí perioda, v níž udeřil Luboš Voříšek a při přesilovce ještě více uklidnil svůj tým Jan Milfait, jenž uzavřel i na konečných 2:5 při soupeřově hře bez gólmana.

znak týmu 2 - 5 znak týmu

Branky a nahrávky: 11. Plachý (Kubát, Votápek), 40. Marek Hadrava (Martin Hadrava) – 18. Chlubna (Kozlík, Kuchta), 37. Přidal (Třetina, Milfait), 44. Voříšek (Hrabaň, Milfait), 52. Milfait (Voříšek, Vala), 60. Milfait (Voříšek, Šuhaj). Rozhodčí: Pilný – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 6:7, navíc Kříž (HBR) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 325. Střely na branku: 32:30 (13:6, 9:11, 10:13). Třetiny: 1:1, 1:1, 0:3. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5.

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Šoustal (Urban) – Pospíchal, Kubát, Kohút, Port, D. Kasalý, Kalenda, Rudy – Oščádal, Kopic, Vysloužil, F. Kasalý, Martin Hadrava Marek, Marek Hadrava Martin, Šulák, Votápek, Kaminsky, Plachý "C"

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) - Kulhánek, M. Semrád, Vala, Hrabaň, Kříž, Balgalvis – Přidal, Třetina "C", Endál – Voříšek, Milfait "A", Šuhaj – Kuchta, Kozlík, Chlubna – Ludvík

Brod v Pelhřimově hodně podržel brankář Čeněk Novák. Připsal si 30 zákroků!

Jihočeské derby ovládl domácí Písek, zvládl divokou přestřelku

Domácí prožili doslova pohádkovou úvodní desetiminutovku, když se ujali dvoubrankového vedení. Nejdříve udeřil povedenou ranou zblízka Jan Bárta a v 9. minutě po nádherném Parýzkovu pasu zakončil samostatný únik střelou mezi betony Josef Vlk. David Servis se tím však nenechal rozhodit a svou ztrátu v následujícím dějství smazal. Při přesilovce po pasu zpoza brány snížil Jakub Marek a o vyrovnání se postaral dělovkou pod víko Jan Trummer. Hokejisté od řeky Otavy pak ale jednoznačně úřadovali, když vstřelili hned 5 branek za sebou! Dvakrát se trefil Jakub Doktor a po jednom gólu zaznamenali David Ciboch, Jan Sýbek a Martin Koupal. Míkovi svěřenci však polevili a hosté z Českých Budějovic začali rychle mazat své propastné manko. Po teči korigoval nepříznivý stav Adam Vylíčil, v početní převaze se radoval Jan Trummer a zanedlouho z úniku ještě více znejistil soupeře Jiří Bárta. Poslední slovo však patřilo Písku, když Jan Bárta poslal puk při soupeřově power-play do prázdné brány.

znak týmu 8 - 5 znak týmu

Branky a nahrávky: 5. Bárta (Hřebíček, Vlk), 9. Vlk (Parýzek, Hřebíček), 32. Doktor (Bárta, Hřebíček), 36. Ciboch (Koupal, Sýbek), 36. Doktor (Vlk), 42. Sýbek (Polata, Hanus), 49. Koupal (Ciboch), 59. Bárta – 23. Marek (Šulčík, Trummer), 27. Trummer (Zich, Šulčík), 50. Vylíčil (Sumerauer, Stodolovský), 54. Trummer (Šulčík, Kříž), 57. Bárta (Farka). Rozhodčí: Šindel – Rubáš, Sedláček. Vyloučení: 7:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 299. Třetiny: 2:0, 3:2, 3:3. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 7:2, 7:5, 8:5.

IHC Písek: Štekr (R. Kříž) – Parýzek "C", Polata "A", Suda, Hřebíček, Červinský, Turek, Hora, Hanus – Vlk, Jan Bárta, Doktor, Koupal, Ciboch, Sýbek "A", Novák, Medek, Drda, Rod, Jiřinec, Strnad

HC David Servis České Budějovice: Němec (Dudáček) – L. Kříž, Popelka, Michal, Zich, Škopek, Radoš, Farka, J. Kříž – Šulčík "C", Trummer, Marek, Ferebauer "A", Zayml, Jiří Bárta, Vylíčil, Volf, Sumerauer, Stodolovský

Písečtí hokejisté doma zvládli důležité jihočeské derby s David Servisem.
(Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz)

Písek Bruslaře hodně trápil, vítězný gól dal ve 2. třetině Endál

Havlíčkův Brod začal skvěle a už v 5. minutě šel do vedení, když po vhazování vypálil bývalý písecký hráč Jakub Šuhaj a zavěsil pod víko. Domácí však bleskově odpověděli. Od modré čáry vypálil Aleš Suda a perfektní teč předvedl kanonýr David Ciboch. Bruslaři si však brzy vzali vedení zpět, a to díky využité přesilovce. Ránu Tomáše Semráda šikovně usměrnil za Štekrova záda Patrik Přidal. Jihočeši ale naskočili do prostřední části nejlépe, jak mohli, a bylo znovu vyrovnáno. Václav Pouch přihrál Robinu Medkovi, jenž vstřelil svůj premiérový gól v barvách Písku.

Hosté dlouho nemohli překonat gólmana Štěkra, podařilo se jim to až v úplném závěru druhé třetiny. Od Jiřího Vašíčka přebral puk Lukáš Endál, předvedl svou vyhlášenou individuální akci, když se po křídle protáhl až před bránu a přišpendlil kotouč nad Štekrovo rameno. Hokejisté z Vysočiny nechtěli ve třetím dějství udělat chybu, ale i přesto dokázali zpečetit svou výhru. V 57. minutě vykouzlili parádní souhru Miroslav Třetina a Luboš Voříšek, na jejímž konci druhý jmenovaný chladnokrevně skóroval.

znak týmu 2 - 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 6. Ciboch (Suda, Koupal), 22. Medek (Pouch, Červinský) – 5. Šuhaj (Voříšek), 11. Přidal (T. Semrád, Vašíček), 40. Endál (Vašíček, Třetina), 57. Voříšek (Třetina). Rozhodčí: Velčovský – Oudes, Vavruška. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 421. Střely na branku: 26:35 (8:19, 9:11, 9:5). Třetiny: 1:2, 1:1, 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.

IHC Písek: Štekr – Parýzek, Polata, Hanus, Suda, Herr, Červinský, Turek, Pavlíček – Sýbek, Pouch, Pašek, Koupal, Vlk, Ciboch, Drda, Medek, A. Novák, Strnad, Jiřinec, Rod

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Marek) – T. Semrád, Vašíček, Vala, Kulhánek, Balgalvis, Kříž, M. Semrád – Endál, Třetina, Přidal – Šuhaj, Michálek, Voříšek – Kuchta, Kozlík, Beneš – Ludvík

Písek Bruslaře pořádně potrápil, ale papírový favorit nakonec urval všechny 3 body.

...Bruslaři výhrou 5:2 v Pelhřimově překonali jako jediný tým ve skupině Střed hranici 100 nastřílených gólů (103)?

...Písek v dosavadním průběhu soutěže nastřílel ve skupině Střed nejméně branek (48)?

...Havlíčkův Brod si drží v domácím prostředí neuvěřitelný průměr 8,125 vstřeleného gólu na jedno utkání?

...brodský útočník Jan Milfait se díky čtyřem kanadským bodům v Pelhřimově znovu vyhoupl do čela týmové produktivity (16+20) před Miroslava Třetinu (12+23)?

...písecký obránce Martin Parýzek hrál v sestupové sezoně 2014/2015 za tehdy ještě prvoligový Havlíčkův Brod?

Zkušený bek a opora Písku Martin Parýzek ještě v havlíčkobrodském dresu.

Bilance s Pískem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 17
Bilance: 11-2-1-3
Výsledky: x3:1, x5:1, 3:4, 4:3p, 3:0, 3:1, x3:1, x5:1, 5:0, 1:11, x6:3, x5:4p, 3:4sn, 9:3, 8:5, 1:3, 4:2
Skóre: 72:39