21. 11. 2019 | Tomáš Sochor

Bitva s Bobry! Zvýší Bruslaři svůj náskok v tabulce?

Hokejisty Havlíčkova Brodu čeká bitva proti tabulkovému sousedovi. Bruslaři vyjedou na led Valašského Meziříčí, které ztrácí na druhou příčku šest bodů. Broďáci mají možnost svůj náskok ještě zvýšit. Úvodní hvizd je naplánován na sobotu 23. listopadu v 17:00. Neváhejte a přijeďte svůj tým podpořit!

HC Bobři Valašské Meziříčí

Počátky hokeje: 1931
Stadion: Stadion Valašské Meziříčí (kapacita 1 200 míst)
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky klubu: www.hcvm.cz
Umístění v poslední sezóně: 3. místo po ZČ, semifinále play off (s Havlíčkovým Brodem 1:3 na zápasy)
Trenér: Jiří Weintritt

HC Bobři Valašské Meziříčí x BK Havlíčkův Brod

znak týmu znak týmu
8–1–4–4 bilance 11–1–1–4
3., 30 bodů umístění 2., 36 bodů
63:47 skóre 79:54
10:1 (Moravské Budějovice, doma) nejvyšší výhra 8:1 (Nový Jičín, doma)
1:5 (Opava, venku) nejvyšší porážka 1:6 (Šumperk, venku)
Petr Dvořák – 24 bodů (9+15) nejproduktivnější hráč Patrik Přidal – 22 bodů (12+10)
Miroslav Třetina – 22 bodů (7+15)
Petr Seidel – 12 gólů nejlepší střelec Patrik Přidal – 12 gólů
Petr Dvořák – 15 asistencí nejlepší nahrávač Miroslav Třetina – 15 asistencí
Michal Žák – 7 bodů (1+6) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 18 bodů (7+11)
Jiří Slovák 2,55 (12 zápasů)
David Sachr 2,35 (6 zápasů)
Jakub Málek 4 (1 zápas)
průměr inkasovaných gólů na zápas Martin Holík 2,85 (14 zápasů)
Martin Altrichter 3,35 (3 zápasy)
Martin Nedvěd 0 (1 zápas)
Ondřej Chaloupek 5,62 (1 zápas)

Na Valašské Meziříčí padla krize

Minulé zápasy soupeře
Šumperk – Valašské Meziříčí 3:0
Valašské Meziříčí – Opava 1:5
Žďár n. S. – Valašské Meziříčí 4:3sn
Valašské Meziříčí – Hodonín 1:2sn
Mor. Budějovice – Val. Meziříčí 3:4p
Všechny zápasy

Valašské Meziříčí se nachází na třetím místě tabulky. Soupeři na něj ale zle dotírají. Čtvrtá Opava ztrácí pouze dva body, pátý Hodonín pak má ztrátu bodů čtyř. Drtiči však ještě mají zápas k dobru. Bobři z posledních pěti utkání vybojovali pouze čtyři body. Po samostatných nájezdech prohráli se Žďárem nad Sázavou a Hodonínem. Zatím poslední duel proti posledním Moravským Budějovicím vyhráli až po prodloužení. Hosté tak hledají předchozí formu, kdy ze sedmi zápasů zvítězili šestkrát.

Za Bobry skórují osvědčená jména

Bodově se nejvíce prosazuje, tak jako minulou sezonu, útočné trio Petr Dvořák (9+15), Petr Seidler (12+9) a Rostislav Vaněk (7+11). Kdo naopak zůstává za očekáváními je loňský fantom kanadského bodování mezi obránci Michal Žák, který je však se sedmi body (1+6) stále neproduktivnější bek v týmu. V kleci plní roli brankářské jedničky Jiří Slovák. Záda mu kryje David Sachr.

Prvoligová posila

Kabinu Valašského Meziříčí posílil Radek Pořízek. Třiadvacetiletý útočník přišel z Havířova na hostování. Pořízek vloni nastoupil v Chance lize v základní části a play off dohromady k padesáti sedmi utkáním, ve kterých si připsal celkem třicet tři bodů (15+18). Letos se však hledal a ve čtrnácti zápasech si připsal jednu asistenci. Za Valachy už stihl jeden mač odehrát, kdy asistoval u vítězné branky.

Nová posila Radek Pořízek
Foto: hc-havirov.cz

Kompletní soupiska Valašského Meziříčí

Minulý zápas

Bruslaři i potřetí porazili Nový Jičín

Úvodní branku vstřelili hosté. Následujících čtyřicet pět minut bylo však zcela v rukou Havlíčkova Brodu, který drtil svého soupeře a nasázel do branky svého soupeře pět gólů. V závěru ještě Ďáblové zabrali a dvěma trefami snížili náskok domácích. Bruslaři ale nedovolili Novému Jičínu zápas zdramatizovat a dalšími dvěma zásahy si pojistili vítězství.

znak týmu 7 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 6. Ludvík (Kuchta, Benák), 12. Ludvík (Nepokoj, Vala), 17. Matušík (Voříšek, Kliment), 24. Přidal (Třetina, Pospíchal), 48. Přidal (Mikeš, Holík), 60. Voříšek (Juráň, Vala), 60. Cachnín (Kuchta, Vala) – 5. Finsterle (Kafka), 49. Finsterle (Kobylík, Kafka), 49. Slovák. Rozhodčí: Michal Maršálek – Pavel Mikšík, Marek Čelechovský. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 43:18 (12:2, 23:5, 8:11). Třetiny: 3:1, 1:0, 3:2. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:3, 7:3.

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Pospíchal, Semrád, Kliment, Benák, Nepokoj, Vala – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Juráň, Matušík, Voříšek (A) – Kuchta, Cachnín ml., Ludvík – Holenda, Kadlec

HK Nový Jičín: Šimonů (Loubal) – Rufer, Krutil, Váňa, Hruška (C), Metelka, Kobylík, Tolokonnikov – Slovák, Kafka, Macuh, Štefka, Pecha, Finstrle, Palička (A), Irgl, Plitko, Krupa

Patrik Přidal zažívá velice povedenou sezonu

Bobři až v prodloužení porazili Moravské Budějovice

Po čtyřech prohraných utkáních zamířili Bobři na led Moravských Budějovic. Duel proti poslednímu týmu tabulky neprobíhal podle jejich představ. Třikrát Žihadla vstřelila vedoucí branku a třikrát se podařilo Valašskému Meziříčí vyrovnat. Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém se podařilo hostům po dvou minutách skórovat a strhnout vítězství na svou stranu. Z Moravských Budějovic si tak odvezli dva body.

znak týmu 3 – 4p znak týmu

Branky a nahrávky: 4. Krutiš (Procházka, Horký), 30. Horký (Krutiš, Čermák), 44. Čermák (Horký, Procházka) – 24. Seidler (Weintritt, Vaněk), 41. Vaněk (Seidler, Weintritt), 55. Seidler (Romančík), 62. Běhal (Romančík, Pořízek). Rozhodčí: Slavka – Musil, Komínek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:2 – 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC Moravské Budějovice 2005: Haloda (Vacek) – Bazala, Marcinko, Kruckovyč, Trnka, Šána, Brabec, Čermák – Svoboda, Procházka (C), Krutiš (A), Kosnar, Molnár, Horký (A), Špaček, Piš, Hovsepjan, Sigmund, Sorger

HC Bobři Valašské Meziříčí: Málek (30. Slovák) – Ďurkáč, Holiš, Kamas, Weintritt, Běhal, Žák, Baroš – Dvořák (C), Vaněk, Daněk (A), Andris, Seidler, Vašenka, Kuchařík, Pořízek, Klímek, Martiník (A), Romančík, Paťava

Moravské Budějovice vybojovali svůj čtvrtý bod
Foto: hcvm.cz

Minulý vzájemný zápas

Bobři i přes velice sympatický výkon nestačili na Bruslaře

Bitvu o druhé místo začali lépe Bruslaři, kteří vstřelili úvodní branku zápasu. I přes velice dobrý výkon hostů, kteří svého soupeře přestříleli a měli více ze hry, domácí odskočili na rozdíl dvou gólů. Valašskému Meziříčí se sice podařilo snížit, avšak havlíčkobrodští hokejisté dalšími dvěma trefami rozhodli o své výhře.

znak týmu 4 – 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 2. Juráň (Matušík, Benák), 27. Vala (Kuchta, Holenda), 46. Plachý (Holenda, Vala), 55. Třetina (Mikeš, Semrád) – 42. Martiník (Ďurkáč, Weintritt). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Petr Křivohlavý, Ondřej Bohuněk. Vyloučení: 3:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:33 (6:12, 9:10, 8:11). Třetiny: 1:0, 1:0, 2:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

BK Havlíčkův Brod: HHolík (Nedvěd) – Vala, Benák, Semrád, Krejčí, Kliment, Pospíchal – Přidal, Mikeš, Kuchta, Kadlec, Třetina (A), Voříšek, Matušík, Holenda, Juráň

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Sachr) – Weintritt, Baroš, Kamas, Holiš, Ďurkáč, Žák, Běhal – Dvořák (C), Vávra, Daněk (A), Andris, Seidler, Pořický, Kuchařík, Smrčka, Vašenka, Martiník (A), Romančík, Paťava

Výtečný výkon předvedl Martin Holík

Věděli jste, že...

… Valašské Meziříčí dalo letos Havlíčkovu Brodu v jedné třetině nanejvýš jednu branku?

… ze sedmnácti odehraných utkání Valašského Meziříčí pět zápasů dospělo do prodloužení nebo nájezdů?

… Bobři vstřelili více než dvě branky za jednu třetinu naposledy 23.10 v zápasu proti Kopřivnici?

Bilance s Valašským Meziříčím od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 8
Bilance: 4-2-0-2
Výsledky: 4:1, 0:5, x5:2, x0:2, x4:2, x3:2sn, 3:2p, 4:1
Skóre: 23:17

Aktuality

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner