23. 11. 2021 | Tomáš Sochor

Bitva s posledním: Bruslaři míří do Písku

Havlíčkův Brod v posledním kole stáhl na Klatovy bod. Na čtvrtou příčku zajišťující účast v play off tak Bruslaři ztrácí tři body. Možnost rozdíl smazat přijde ve středu 24. listopadu, kdy Konečného parta vyzve poslední Písek. Králové prohráli devět zápasů v řadě. Nadělí Bruslaři soupeři jubilejní desátou porážku za sebou? Utkání se odehraje na píseckém zimním stadionu a začíná v 18:00. Přijeďte Bruslaře podpořit!

IHC Králové Písek

Založení klubu: 1990
Stadion: Zimní stadion Písek (kapacita 4 500 míst)

61:93 skóre 61:59
7:2 (Příbram, doma) nejvyšší výhra 7:1 (Cheb, doma)
3:11 (Tábor, venku) nejvyšší porážka 1:6 (Tábor, doma)
Jan Sýbek – 22 bodů (6+16) nejproduktivnější hráč Tomáš Mlynář – 20 bodů (8+12)
Lukáš Bednařík – 12 gólů nejlepší střelec Jakub Čejka, Jan Bulín – 9 gólů
Jan Sýbek – 16 asistencí nejlepší nahrávač Luboš Voříšek – 15 asistence
Stanislav Dosek – 9 bodů (1+8) nejproduktivnější obránce Michal Kliment – 10 bodů (4+6)
Richard Kříž 6,04 (11 zápasů)
David Novák 4,67 (9 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Martin Nedvěd 3,42 (11 zápasů)

Písku se nedaří

Písek se propadl na poslední místo. Stalo se tak 6. listopadu, kdy nezvládl přímou bitvu s do té doby posledními Řisuty. Králové nevyhráli již více než měsíc. Jejich poslední úspěch se datuje k 16. říjnu, kdy doma porazili Cheb. Od té doby mají na kontě devět porážek v řadě. Ve většině z těchto utkání pak obdrželi alespoň pět branek. Nelichotivou sérii mohli Jihočeši přerušit v posledním kole, když se dlouho drželi v hře s Kobrou. I na jejím ledu však nakonec těsně prohráli. Dobrý výkon z Prahy by ale mohl být první vlaštovkou v cestě za zlepšením.

Po prohře s Řisuty spadl Písek na poslední místo
(Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz)

Útok ujde, ale co obrana?

Důvodem, proč se Písek dostal až na poslední místo, je hlavně špatná defenzivní hra. Králové inkasovali již třiadevadesátkrát, což je nejvíce ve skupině Jih. Napříč celou 2. ligou je horší jen Bílina. V ofenzivě se jim naopak daří. Jihočeši nastříleli víc branek než Řisuty a Cheb. Na svém kontě mají jednašedesát zásahů, stejně jako Havlíčkův Brod. Písku se také nedaří venku. Ze hřišť soupeřů si zatím neodvezl ani bod.

Kádr Písku

Týmovou produktivitu vede se dvaceti dvěma body třicetiletý Jan Sýbek (6+16). Nejlepším střelcem je pak jen o bod horší Lukáš Bednařík (12+9). Fantastickou sezonu má teprve devatenáctiletý Vojtěch Šuhaj (9+9). Tento mladík se skvěle předvedl v posledním zápasu s Havlíčkovým Brodem, kdy se ze čtyřech gólů podílel hned na třech.

Kompletní soupiska Písku

Vojtěch Šuhaj

Novinky z brodské kabiny

Trenér Michal Konečný stojí před nelehkým problémem, kdy musí dávat dohromady kádr zdecimovaný zraněními a nemocemi. Již minulé dvě utkání hráli Bruslaři pouze na pět beků. Nejistý je navíc start Pavla Zvěřiny, jenž kvůli poraněnému ramenu nedohrál utkání s Klatovy. Naopak dobrou zprávou je, že se zpět do tréninkového kolotoče vrátil kapitán Petr Kuchta. Sedmadvacetiletý útočník hrál naposledy 6. listopadu. V letošní sezoně si zatím připsal jedenáct bodů (5+6).

Petr Kuchta

Minulé kolo

Bruslaři otáčeli zápas s Klatovy a vyhráli po prodloužení

Havlíčkův Brod odehrál tragickou první třetinu, ve které moc hokejové krásy nepředvedl. Soupeř toho využil a vytvořil si dvoubrankový náskok. Ve druhé části již Bruslaři hráli lépe a podařilo se jim vyrovnat. Hosté se sice ve třetí dvacetiminutovce dostali znovu do vedení, domácí ale čtyři minuty před koncem skórovali a poslali utkání do prodloužení, ve kterém si vystřelili druhý bod.

znak týmu 4 – 3p znak týmu

Branky a nahrávky: 23. Košťál (Třetina, Čejka), 39. Nepokoj (Voříšek), 56. Čejka (Mlynář, Bulín), 63. Mlynář (Třetina, Nepokoj) – 9. Procházka (Michel, Jánský), 13. Tulačka (D. Roubal), 45. Procházka (Tulačka, Eret). Rozhodčí: Martin Šperl – Jiří Nechvátal, Václav Kubíček. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 288. Střely na branku: 32:22 (6:13, 10:4, 14:5 – 2:0). Třetiny: 0:2, 2:0, 1:1 – 1:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3p.

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Novák) – Janoušek, Kliment (A), Nepokoj, Benák, Zvěřina – Holenda, Třetina, Tecl – Bulín, Mlynář, Čejka – Voříšek, T. Ludvík (C), Košťál – Kalač, Vacík, J. Ludvík.

HC Klatovy: Polívka (Pitel) – Brtník, Vajner, Jánský, Kovářík, Sklenička – Kaiser, Michel, Uhlík (A), J. Roubal, Tulačka (A), Eret, Kolář, Morawetz, D. Roubal (C), Kosnar, Procházka.

Bruslaři díky výhře po prodloužení stáhli Klatovy na rozdíl tří bodů

Písek sahal po senzaci, na Kobře ale nakonec prohrál

Písek měl výborný vstup do zápasu. Domácí mu nabídli přesilovou hru, kterou hned ve druhé minutě využil. Králové nebyli daleko od druhého gólu, vsítit se však podařilo Kobře. Hosté se ale nevzdali a ve druhé třetině šli znovu do vedení. Pražené ale na začátku třetí dvacetiminutovky srovnali a o necelé čtyři minuty později zvrátili skóre na svojí stranu. Písek se ještě snažil vyrovnat při hře bez brankáře, Kobra ale tři body nepustila.

znak týmu 3 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 15. Bříška (Šťastný, Ryzák), 42. Novák (Pelant, Zídek), 46. Bříška (Šťastný) - 2. Volf L. (Sýbek, Šuhaj), 31. Matějček (Bednařík, Najman). Rozhodčí: Hlinka – Tichý, Pěkný Hlinka – Tichý, Pěkný. Vyloučení: 2:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 124. Třetiny: 1:1, 0:1, 2:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

HC Kobra Praha: Sochůrek (Iljev) – Šteiner (A), Knesl, Pelant, Holý, Ryzák, Janda – Mucha, Heldák, Bříška (C), Havrda, Tondr, Hrubý, Zídek, D. Novák, Šťastný, Petrák, Hlinka.

IHC Králové Písek: Kříž (Buchta) – Dvořák, Brož, Dudáček, Najman, F. Novák, Kouba, Turek – L. Volf (A), Bednařík, Novotný, Čížek, Matějček, Januška, J. Volf, Sýbek (C), Šuhaj.

Písek málem bral body z Kobry

Poslední vzájemný zápas

Třetina spasil Havlíčkův Brod gólem v poslední minutě

Písek šel rychle do vedení, prosadil se již ve druhé minutě. Bruslaři sice zanedlouho vyrovnali, hosté se ale prosadili podruhé. I na tuto trefu se podařilo domácím ještě v první třetině zareagovat. Ve druhé části se průběh hry opakoval s tím rozdílem, že do vedení šel Havlíčkův Brod a dvakrát museli dotahovat naopak Králové. Utkání mířilo do prodloužení, jenže osm sekund před koncem rozjásal havlíčkobrodský svatostánek Miroslav Třetina, jenž v letošní premiéře vystřelil Bruslařům tři body.

znak týmu 5 – 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 9. Čejka (Mlynář, Kliment), 19. Tecl (Košťál, Kuchta), 23. Zvěřina (Třetina), 34. Kliment (Třetina, Zvěřina), 60. Třetina (Bulín, Kuchta) – 2. Bednařík (Šuhaj), 14. Bednařík (Matějíček, Šuhaj), 33. Volf (Bednařík, Dosek), 40. Bednařík (Dosek, Šuhaj). Rozhodčí: Michael Kohoutek – Josef Zapletal, Erik Berger. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 256. Střely na branku: 39:37 (13:12, 11:14, 15:11). Třetiny: 2:2, 2:2, 1:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4 .

BK Havlíčkův Brod: Chaloupek (Nedvěd) – Čermák, Klodner, Kliment (A), Zvěřina, Krejčí, Benák, J. Ludvík – Tecl, Třetina, Holenda – Čejka, Mlynář, Bulín – Košťál, T. Ludvík (A), Kuchta (C) – Kalač, Vacík, Voříšek.

HC Klatovy: Novák (Kříž) – Dvořák, Dosek, Bílek, Najman, Tampier, Turek – J. Volf, Šuhaj, Matějíček, L. Volf, Novotný, Čížek, Januška, Bednařík, Sýbek (C), Hollar.

Miroslav Třetina skóroval osm sekund před koncem zápasu

Věděli jste, že...

…Havlíčkův Brod letos zatím vyhrál všechna prodloužení a nájezdy?

…vstřelit alespoň deset gólu v jednom zápase se podařilo ve skupině Jih zatím jen Táboru a Kobře? V obou případech dostal vysoký příděl Písek.

…Písek má s Havlíčkovým Brodem stejný počet vstřelených branek (61)? Oba týmy jsou dokonce stejně úspěšné doma (oba 35 gólů) a tedy i venku (26)!

Bilance s Pískem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 26
Bilance: 18-3-1-4
Výsledky: x3:1, x5:1, 3:4, 4:3p, 3:0, 3:1, x3:1, x5:1, 5:0, 1:11, x6:3, x5:4p, 3:4sn, 9:3, 8:5, 1:3, 4:2, 6:0, 9:2, 5:3, 3:2, 3:6, 4:3p, 7:1, 8:4, 5:4
Skóre: 121:72