13. 12. 2019 | Štěpán Ondráček

Bitva tabulkových sousedů je tady: Brod přivítá Opavu

Do konce kalendářního roku 2019 zbývá pár dní, ale scéna II. hokejové ligy má přesný harmonogram. Havlíčkův Brod přivítá v sobotu 14. prosince třetí tým tabulky – HC Slezan Opava. Hostující tým poprvé porazil Bruslaře a navíc se může pyšnit dobrou formou z posledních utkáních. Důležité utkání začne na ledě Kotliny v 17:00. Těšíme se na vaší podporu!

HC Slezan Opava

Založení klubu: 1945
Stadion: Zimní stadion města Opavy (kapacita 5 500 míst)

91:68 skóre 83:74
8:1 (Nový Jičín, doma) nejvyšší výhra 10:1 (Moravské Budějovice, doma)
1:6 (Šumperk, venku) nejvyšší porážka 1:8 (Šumperk, venku)
Patrik Přidal – 25 bodů (12+13)
Miroslav Třetina – 25 bodů (9+16)
nejproduktivnější hráč Bohumil Herman – 23 bodů (5+18)
Patrik Přidal – 12 gólů nejlepší střelec Tomáš Rousek – 11 gólů
Miroslav Třetina – 16 asistencí nejlepší nahrávač Bohumil Herman – 18 asistencí
Tomáš Semrád – 20 bodů (8+12) nejproduktivnější obránce Jiří Šindelář – 15 bodů (4+11)
Martin Holík 2,78 (18 zápasů)
Martin Altrichter 3,51 (4 zápasy)
Ondřej Chaloupek 5,62 (1 zápas)
Martin Nedvěd 0 (1 zápas)
průměr inkasovaných gólů na zápas Matyáš Daňa 3,21 (21 zápasů)

Slezan šplhá tabulkou

Opava pořád střídá své výkony, ale i díky chybám soupeřů se posunuje tabulkou vpřed. Slezanu náleží třetí pozice, když na šestou Kopřivnici má náskok sedmi bodů. Tým má navíc skvělou formu, jelikož z posledních šesti utkání bodoval čtyřikrát.

Kompletní soupiska Opavy

Slezan si jde svými výkony pomalu pro play off

Brankářskou jedničkou je Matyáš Daňa, který nastoupil do 21 zápasů. Mladý gólman předvádí dobré výkony, když své kolegy Kryštofa Lamlu a Reného Svobodu pustil mezi tři tyče dvakrát. Obranné řady má na povel dvojice Jiří Šindelář s Jakubem Peslarem. První jmenovaný má na svém kontě patnáct bodů (4+11). Jeho kolega za ním zaostává o jediný bod (5+9). Útok řídí Bohumil Herman, který má pět gólů a osmnáct nahrávek. V těsném závěsu je Petr Wolf, který má šest tref a šestnáct gólových asistencí.

Bohumil Herman patří k oporám mužstva
(Zdroj: Petr Widenka, hcslezan.cz)

Bruslaři v okleštěné sestavě zapsali bod

Havlíčkobrodští hokejisté vyjeli na led soupeře z Hodonína ve velmi úzké sestavě. Bruslaři nemohli počítat s Miroslavem Třetinou, Tomášem Plachým, Jakubem Kadlecem a dalšími. Do zápasu lépe vstoupili Drtiči, kteří se ujali vedení. Brankář Holík několikrát podržel své spoluhráče, kteří dokázali vyrovnat. Utkání dospělo do prodloužení, kde byli šťastnější domácí hráči.

znak týmu 2 – 1p znak týmu

Branky a nahrávky: 5. Polák (Komínek, Mlynář), 63. Miklík (Charvát, Matula) – 38. Holenda (Pejchal, Vala). Rozhodčí: Filip Čech – Bohuslav Maloušek, Marek Pospíšil. Vyloučení: 2:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 813. Střely na branku: 25:34 (5:12, 11:10, 8:10 – 1:2). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1p.

SHK Hodonín: Kubáň (Javůrek) – Horák, Sedláček, Dřímal, Věžník, Slabý, Ševčík, Miklík – Charvát, Hložánek, Čejka, Komínek, Krejčí, Mlynář, Pröschl, Leška, Matula (C), Polák

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Kliment, Pospíchal, Benák, Pejchal, Vala (A), Vála – Kuchta, Mikeš, Holenda, Voříšek (C), Přidal, Musil, Cachnín, Pejchal

Vojtěch Holenda byl jediným střelcem svého týmu

Opava porazila Bobry v samotném závěru utkání

Valašské Meziříčí začalo dobře, když se ve třetí minutě ujalo vedení. Oba týmy měly potom gólové šance, jenže stav se změnil až pět minut před koncem první části. K radosti domácích diváků byl stav vyrovnaný. Slezan ve druhé části otočil vývoj utkání na svoji stranu. Vedení si domácí tým držel do 56. minuty, kdy Bobři snížili. Už se zdálo, že utkání půjde do prodloužení, ale vše změnily trefy Opavy, která si připsala cenné vítězství.

znak týmu 4 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 15. Černý (Peslar, Wolf), 38. Kovářík (Zelenkov), 58. Wolf (Herman, Zdeněk), 60. Zelenkov (Wolf) – 3. Kuchařík (Martiník), 56. Seidler (Ondračka, Vaněk). Rozhodčí: Novák – Rychlý, Konvička. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 315. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

HC Slezan Opava: Daňa (Lamla) – Šindelář, Zdeněk, Chalupa, Ševěček, Ficek, Peslar, Gabrhelík – Wolf, Černý, Cihář, Štindl, Rousek, Herman, Kysučan, Dvořák, Peterka, Zelenkov, Kovářík, Danielčák, Malina

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Sachr) – Holiš, Ďurkáč, Baroš, Weintritt, Běhal, Ondračka, Hryciow – Vaněk, Dvořák, Daněk, Seidler, Vávra, Kuchařík, Pořízek, Klímek, Martiník, Romančík, Paťava, Andris

Opava uhrála cenné vítězství proti Valašskému Meziříčí

Bruslaři selhali ve třetí třetině

Sedmnácté kolo II. ligy opět mezi sebe postavilo Opavu s Havlíčkovým brodem. Přítomní diváci se bavili útočným hokejem, když po dvou třetinách byl stav nerozhodný 3:3. O vítězi tedy rozhodla třetí třetina. V ní dokázal Slezan vstřelit tři góly a výrazně se přiblížil třem bodům. Havlíčkobrodští snížili, ale byli to domácí, kteří vstřelil poslední branku utkání.

znak týmu 7 – 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 7. Danielčák (Ševěček, Peterka), 17. Peslar (Černý, Hendrych), 23. Danielčák (Štindl, Hendrych), 46. Černý (Zouhar, Cihlář), 48. Rousek (Zelenkov, Šindelář), 53. Černý (Wolf, Cihlář), 60. Černý (Cihlář, Wolf) – 11. Benák (Třetina, Kliment), 22. Voříšek (Matušík, Cachnín), 25. Semrád (Mikeš, Pospíchal), 56. Vala (Voříšek, Kliment). Rozhodčí: Vaněk – Novotný, Pippal. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 344. Střely na branku: 37:34 (13:9, 10:12, 14:13). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 6:3, 6:4, 7:4.

HC Slezan Opava: Daňa (Lamla) – Peslar, Ševěček, Chalupa, Zouhar, Zdeněk, Štěpanovský, Šindelář – Rousek, Wolf, Malina, Peterka, Zelenkov, Černý, Danielčák, Hendrych, Cihlář, Kysučan, Štindl, Kovářík

BK Havlíčkův Brod: Altrichter (Holík) – Benák, Semrád, Pospíchal, Krejčí, Vala, Kliment – Holenda, Voříšek, Cachnín, Ludvík, Juráň, Kuchta, Třetina, Mikeš, Matušík

Bruslaři nestačili na Opavu

Víte, že...

…obě vzájemná utkání odchytal za Havlíčkův Brod Martin Altrichter?

…Slezan vyhrál za tři body naposledy u soupeře 6. listopadu, kdy porazil Valašské Meziříčí (5:1) ?

…Bruslaři vyhráli při vzájemných zápasech druhou třetinu shodně 2:1?

…Opava v posledních utkáních s Valašským Meziříčím a Žďárem nad Sázavou dohromady vstřelila osm branek?

…Vojtěch Holenda vstřelil dvě branky v probíhajícím ročníku, když obě zapsal ve stejný datum, tedy jedenáctý den v měsíci? (11.10.2019 proti Novému Jičínu a 11.12. 2019 proti Hodonínu)