BK Havl. Brod - Bitva titánů je tady! Bruslaři změří síly s Táborem
Bitva titánů je tady! Bruslaři změří síly s Táborem

Bitva titánů je tady! Bruslaři změří síly s Táborem

21.09.2021 | Štěpán Ondráček

Uspěje Brod i na ledě soupeře?

Oba týmy zvládly úvodní kolo, teď je čeká přímá konfrontace. Hráči Havlíčkova Brodu se vydají k prvnímu utkání na led soupeře. Bruslaři zkříží hole s jihočeským celkem Hockey Club Tábor. Atraktivní duel je na programu ve středu 22. září. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00. Přijeďte své příznivce podpořit! (Foto: hctabor.com)

 

Hockey Club Tábor

Založení klubu: 1921
Stadion: Zimní stadion Tábor (kapacita 4 992 míst)
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky klubu: hctabor.com
Trenér: Arpád Györi

Kohouti v přípravě

Jihočeský tým absolvoval před sezonou 2021/2022 devět přípravných zápasů. Tábor zvolil atraktivní soupeře, jelikož se střetl s rakouským Lincem nebo prvoligovým Sokolovem. Přípravné období odstartovalo domácím utkáním proti účastníkovi Alpské ligy – Steel Wings Linz. Kohouti přehráli zahraničního soupeře poměrem 3:0. Po skalpu přišel tvrdý direkt od Sokolova, který hrál po první třetině 1:1. Potom si podmanil druhou dvacetiminutovku, která byla pro celý vývoj utkání rozhodující. Tábor nakonec z devíti zápasů vyhrál pět klání, přičemž v tom posledním přehrál Příbram 4:1.

Jak to vypadá u soupeře…

Jihočeši budou stejně jako v minulém ročníku spoléhat na mladou brankářskou dvojici ve složení Kristián Kolář a Tadeáš Dvořák. Více prostoru dostal v přípravě první zmíněný, který odstartoval první ligové utkání na ledě pražské Kobry. Defenzivní řady by měla mít pod taktovkou trojice zkušených zadáků v čele s Petrem Zíbem, Kamilem Černým nebo čerstvou akvizicí Martinem Mazancem. Právě poslední z nich přišel těsně před začátkem sezony a hned v prvním utkání zapsal dva body. Mazanec se může pyšnit starty v první lize, kde odehrál 340 zápasů. Jeho zkušenosti určitě budou přínosem pro mladé spoluhráče.

Kompletní soupiska Tábora

Tábor se musel mimo jiné rozloučit s dvojicí zadáků, a to s Martinem Havranem a Vojtěchem Doktorem. Zkušený Havran skončil v Táboře po dlouhých dvanácti sezonách, přičemž jeho mladší kolega dal přednost školním a pracovním povinnostem. Co se týká útočných řad, tak kromě velké posily Lukáše Endála přišel na jih Čech Pavel Chocholoušek. Dvacetiletého forvarda čeká první sezona v dospělém hokeji a rozhodně bude mít čím zaujmout. Známými tvářemi v barvách kohoutů jsou Jakub Matušík, Patrik Zayml nebo velezkušený Radek Seidl.

Jakub Matušík je ikonou táborského hokeje

Poslední zápas

Bruslaři přetlačili v úvodu sezony Řisuty

Havlíčkobrodští hokejisté odstartovali novou sezonu na svém ledě, kde přivítali Řisuty. Hosté trpělivou hrou šli do vedení, ale domácí obrátili skóre ve svůj prospěch. Bojovné utkání dokázal soupeř vyrovnat. Havlíčkův Brod si nakonec připsal všechny body, když se v závěru trefili Petr Kuchta s Janem Bulínem.

znak týmu 4 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 33. Bulín (Cachnín, Čejka), 38. Janoušek (Voříšek, Nepokoj), 43. Kuchta (D. Košťál), 60. Bulín (Čejka, Cachnín) – 1. Havlůj (Formánek, Janeček), 42. Janeček (Formánek, Havlůj). Rozhodčí: Tomáš Mejzlík – Jaroslav Štěrba, Dominik Viskot. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 352. Střely na branku: 53:26 (12:8, 24:8, 17:10). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Chaloupek) – R. Čermák, Najman, Nepokoj, Janoušek, Kliment, Dvořák, J. Ludvík – Čejka, Cachnín, Bulín – Holenda, Mlynář, Voříšek (C) – Tecl, D. Košťál, Kuchta (A) – Kalač, T. Ludvík (A), Krejčí

HC Řisuty: Stahl (Pánek) – Matula, Flachs, Potěchin (C), Řepka, Zich, Malovický – Keszi, Bláha, Kučera, Patyk (A), Pokorný, M. Čermák, Výrut, Fortelka, Formánek (A), Janeček, Havlůj, Rendla

Tábor si poradil s pražskou Kobrou

Jihočeský tým se v prvním kole představil na ledě soupeře. Hned v první třetině zmrazil pražskou Kobru třemi brankami, které byly základními kameny vítězství. Kohouti vedli po dvou třetinách 5:0 a domácím povolili jen kosmetickou úpravu ve skóre. Na výhře se nejvíce podílel obránce Martin Mazanec, který si připsal dvě nahrávky.

znak týmu 1 – 5 znak týmu

Branky a nahrávky: 47. Hrubý (Hlinka, Heldák) – 4. Endál (Mazanec), 6. Škoda (Hasman), 9. Dančišin (Zayml, Mazanec), 29. Hajič (Škoda, Hasman), 39. Matušík (Hajič). Rozhodčí:  Kamil Hlinka – Jakub Maňák, Jakub Teršíp . Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 33:29 (13:10, 11:14, 9:5). Průběh utkání: 0:5, 1:5

HC Kobra Praha: Sochůrek (Ondrík) – Šteiner, Ženíšek, Knesl, Pelant, Holý, Ryzák, Duda – Bříška (C), Janča, Havrda, Mucha, Heldák, Tondr, Hrubý, Zídek, Novák, Šťastný, Petrák, Hlinka

HC Tábor: Kolář (Dvořák) – Radoš, Pařízek, Hajič, Černý (A), Zíb, Kříž, Mazanec Martin – Matiášek, Prášek, Matušík, Dančišin, Hasman, Zayml, Endál, Bárta, Škoda (C), Seidl (A)

Lukáš Endál přijímá gratulace po vstřelené brance
(Foto: hctabor.com)

Minulý vzájemný zápas

Bruslaři vstali z mrtvých a vybojovali dva body

Domácí hokejisté měli výhodu domácího prostředí, ale byl to celek z Vysočiny, který vedl o jeden gól. Kohouti za 21 minut vstřelili čtyři branky a s Bruslaři to vypadalo špatně. Havlíčkův Brod do konce hrací doby nesložil hokejky do šatny a za odměnu vyrovnal. Celek z Kotliny nakonec vybojoval druhý bod v nastaveném čase.

znak týmu 4 – 5p znak týmu

Branky a nahrávky: 22. Matušík (Šulek, Havelka), 30. Bárta (Doktor, Šulek), 42. Dančišin (Havelka, Heřman), 43. Kříž – 10. Cachnín (Tecl, Holenda), 46. Hrala (Košťál), 47. Mlynář (Kliment, Kalač), 53. Padělek (Mlynář, Košťál), 61. Cachnín (Hrala). Rozhodčí: Daniel Kraval – Daniel Horažďovský, Erik Hlinka. Vyloučení: 4:5, navíc Smutný (HBR) 10 min. OT [VRAŽ]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 857. Střely na branku: 36:25 (8:7, 16:5, 12:12 - 0:1). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:5p.

HC Tábor: Kolář (Novák) – Pařízek, Radoš, Černý (A), Havelka, Kříž, Doktor, Bouška – Matiášek, Škoda (A), Přibyl, Šulek, Matušík, Bárta, Dančišin, Zayml, Tejko, Šedivý, Heřman (C)

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Chaloupek) – Kliment (A), Vála, Smutný, Dudycha, Dvořák, Krejčí, Benák – Mlynař, Čejka, Voříšek (C) – Holenda, Cachnín, Tecl – Hrala, Padělek, Košťál – J. Ludvík, T. Ludvík (A), Kalač

Richard Cachnín dvěma góly rozhodl o výhře svého celku

Víte, že...

...Havlíčkův Brod vyhrál po sestupu z Chance ligy šest ze sedmi úvodních zápasů sezony?

...Lukáš Endál bude poprvé stát proti Bruslařům?

...Tábor prohrál s Havlíčkovým Brodem posledních deset utkání?

...Jihočeši v přerušeném ročníku 2020/2021 vždycky vstřelili dvě branky ve druhém dějství?

...obránce Martin Mazanec je starším bratrem brankáře třineckých Ocelářů Marka Mazance?

Bilance s Táborem

Počet odehraných zápasů: 33
Bilance: 19-2-4-8
Výsledky: 2:3, 6:0, 5:1, 3:4p, 8:4, 4:2, 1:4, 3:5, 4:3p, 9:0, 3:6, 4:3p, 3:4p, 5:1, 4:5, 5:2, x3:4sn, x8:1, x3:6, x2:6, 4:3, 8:0, 5:8, 3:2, 6:2, 7:4, 4:1, 6:3, 5:0, 4:3, 4:0, 6:3, 5:4p
Skóre: 152:97

Související články

 
Aktuálně na webu
Bruslaři neproměnili střeleckou převahu v góly a prohráli s Řisuty

Bruslaři neproměnili střeleckou převahu v góly a prohráli s Řisuty

(sobota 16.10.) S L A N Ý – Po týdenní pauze vyjeli Bruslaři k dalšímu venkovnímu utkání. Tentokrát se vydali do...

 
Černá série je pryč: Dorost porazil v napínavé koncovce Techniku!

Černá série je pryč: Dorost porazil v napínavé koncovce Techniku!

(sobota 16.10.) BRNO – Souboj dvou trápících celků začali lépe hráči Havlíčkova Brodu, kteří si vypracovali...

 
Škoda! Junioři v divoké přestřelce padli s prvním Pískem

Škoda! Junioři v divoké přestřelce padli s prvním Pískem

(pátek 15.10.) Havlíčkobrodští junioři čelili na domácím ledě vedoucímu Písku. Zápas začal velice divoce, kdy...

 
Změny u Bruslařů: Najman odchází do Písku, přichází Klodner

Změny u Bruslařů: Najman odchází do Písku, přichází Klodner

(pátek 15.10.) V kádru havlíčkobrodského A-týmu došlo ke dvěma změnám. V týmu na vlastní žádost skončil z...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv