14. 6. 2015 | Ladislav Vácha

Bravo! Jiří Drobný je juniorským mistrem světa v inline hokeji

Pohádkových pět dní prožil český inline hokej. Junioři a ženy si splnili na mistrovství světa v argentinském Rosariu svůj zlatý sen, po úspěšných finálových bitvách proti Francii a USA si tak domů vezou na krku zlaté medaile! A své želízko v ohni měl v daleké Jižní Americe i Havlíčkův Brod, k vytouženému titulu výraznou měrou přispěl osmnáctiletý útočník Jiří Drobný (na snímku vpravo), který v minulé hokejové sezoně válel za juniorku. (Foto: Martin Voltr)

Mladí Češi remizovali v zahajovacím utkání s Itálií 2:2, ale nakonec svou skupinu B ovládli. Následně totiž uštědřili potupnou desítku Švýcarsku a s čistým štítem si pohráli i se Spojenými státy americkými (7:0). Ve čtvrtfinále potom rozstříleli Mexiko 6:0 a Spojené státy deklasovali potupným výsledkem 11:1. Ve finále už čekal naše hochy tvrdší oříšek v podobě Francie, ale i tuto překážku dokázali svěřenci trenérů Vlčka a Würtherleho odklidit po vítězství 2:0 z cesty. A oslavy se zlatými medailemi na krku tak mohly naplno vypuknout!

Jiří Drobný nastupoval na turnaji ve třetí lajně, kde vytvořil smrtící útočný tandem s českobudějovickým talentem Natanem Vráblíkem. A jeho bilance? Fenomenální! Proti Švýcarsku se blýskl hattrickem, jednou se trefil i proti USA, Mexiku a střelecky se prosadil proti Spojeným státům americkým i v semifinálové odvětě. Připsal si tak 7 kanadských bodů za 4 góly a 3 asistence.

Jiří Drobný se účastní juniorského MS v inlinu pravidelně.
(Foto: Facebook Jiřího Drobného)

Šikovný mladík ukázal během minulé sezony, že mu to jde skvěle i na ledě. Mezi prvoligovou konkurencí sbíral v brodské juniorce body jako na běžícím pásu, když potvrdil pověst střelce a gólové pozice připravoval i svým spoluhráčům. A také předvedl, že nezkazí žádnou legraci. Když mu při videorozhovoru naplácal spoluhráč na obě tváře pěnu na holení (na přiloženém videu v čase 1:49), nenechal se rozhodit a s úsměvem na tváři inteview dokončil. Kdoví, možná i tento vtipný zážitek mu přinesl štěstí na červnový světový šampionát.

Gratulujeme!!!

Aktuality

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

Začátek přípravy mládež

V tomto týdnu budeme hráče a rodiče informovat ohledně začátku přípravného období na sezonu 2020/21 (oraganizovaných tréninků BKHB) v návaznosti na "uvolnění" opatření nouzového stavu vládou ČR.

Ptejte se vedení

Fanoušci, máte otázky k uplynulé sezoně? Využijte možnost a zeptejte se na to, co vás zajímá. Standardní tiskovou konferenci uspořádat nemůžeme, na vaše otázky odpovíme formou článku. Otázky nám posílejte do zpráv na Facebooku nebo na e-mail bkhavlickuvbrod@seznam.cz do pátku 3. dubna. Přejeme vám pevné zdraví!

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři