8. 12. 2015 | Ladislav Vácha

Brod čeká nevyzpytatelný soupeř. Tři body zkusí urvat v Klášterci

Bruslaři měli během minulého týdne k bodům hodně blízko, když potrápili papírové favority z Kolína a Jablonce nad Nisou, ale nakonec své konto nerozšířili. Boj o první desítku je pořádně vyrovnaný, havlíčkobrodští hokejisté tak nutně potřebují získat tři body v Klášterci nad Ohří, kde se představí ve středu 9. prosince od 18:00. Čeká je ale hodně těžká práce, Mikešova družina se v poslední době hodně zvedla. (Foto: Petr Kraus, fotokraus.cz)

HC Klášterec nad Ohří

Založen: 1993
Stadion: Zimní stadion Klášterec nad Ohří (kapacita 2 000 míst)
Klubové barvy: modrá a žlutá
Webové stránky klubu: hcklasterec.cz
Umístění v poslední sezóně: 16. místo po ZČ, konec v osmifinále play-off se Sokolovem (0:3 na zápasy)
Trenér: Petr Mikeš

Sestava z posledního utkání: Kaššák (Kutnar) – Koblitz, Kuncl, Kozák, Žižka, Drobný, Pokorný, – Schönauer, Andres, Charousek, Vrtek, Hrdlička, Jáchym, Toman, Nguyen, Hammerbauer, Deveri, Ringler, Lehnert, Huňady
__________________________________________________________________________________

HC Klášterec nad Ohří x BK Havlíčkův Brod

6-1-0-13 bilance 8-2-1-9
15., 20 bodů umístění 8., 29 bodů
73:104 skóre 68:66
11:5 (Pelhřimov, doma) nejvyšší výhra 5:0 (Písek, doma)
0:8 (Jablonec nad Nisou, venku) nejvyšší prohra 3:7 (Bílina, doma)
Danko Deveri – 26 bodů (13+13) nejproduktivnější hráč Jevgenij Kondratěv – 26 bodů (9+17)
Danko Deveri – 13 gólů nejlepší střelec Lukáš Endál – 11 gólů
Danko Deveri
Vladislav Vrtek
Bronislav Andres – 17 asistencí
nejlepší nahrávač Jevgenij Kondratěv – 17 asistencí
Miroslav Koblitz – 5 bodů (1+4) nejproduktivnější obránce David Vala – 12 bodů (2+10)
Jan Kaššák 5,06 (20 zápasů)
Jiří Tichý 8,00 (1 zápas)
průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 2,85 (10 zápasů)
Jiří Zvolánek 2,87 (5 zápasů)
Lukáš Dusík 3,29 (7 zápasů)

Jasnou jedničkou Klášterce je šestadvacetiletý Jan Kaššák. Odchytal všechny zápasy!
(Foto: Petr Kraus, fotokraus.cz)

Klášterec nad Ohří - nevyzpytatelný soupeř se silným útokem

Hokejisté ze severozápadních Čech nastoupili do nové sezony parádně a vyhráli tři úvodní kola, když si s chutí smlsli na Pelhřimovu, po samostatných nájezdech vyloupili Písek a doma si pohráli s Jindřichovým Hradcem. Potom ale jako když utne! Ze třinácti utkání vytěžil Klášterec nad Ohří pouhé 3 body, když na svém ledě zdolal Bílinu. Hrozivou sérii zastavil soubor od Ohře až proti Řisutům, a i když vzápětí prohrál v Pelhřimově, před svými fanoušky skolil Písek a naposledy si přivezl tříbodovou kořist z Jindřichova Hradce.

Trenér Petr Mikeš má na soupisce tři gólmany, ale jeho naprostou důvěru má šestadvacetiletý Jan Kaššák. Odchovanec chomutovského hokeje odchytal všech dvacet duelů, mezi tyče pustil jen Jiřího Tichého, a to pouze na 15 minut! Pozici trojky, jež ještě nezasáhla do hry, zastává jednadvacetiletý mladíček David Kutnar. Sestava Klášterce je celkově poměrně mladá, jediným hráčem, který překročil třicítku, je ostřílený mazák Jiří Charousek. Obránci sbírají málo bodů, nejvíc jich dosud získal Miroslav Koblitz (1+4), kterého se čtyřmi body stíhají Michal Kozák (2+2) a Michal Žižka (0+4). V útoku hraje první housle třebíčský odchovanec Danko Deveri (13+13), kterého velmi dobře doplňují Vladislav Vrtek (8+13), kapitán Lukáš Hrdlička (10+8), Bronislav Andres (4+13) či Marek Jáchym (4+12).

Klášterec nad Ohří naposledy zvládl důležitý souboj s Vajgarem, jehož led vyloupil po skvělém obratu 5:3. „Dnes samozřejmě spokojenost s třemi body, nebylo to vůbec jednoduché. Sami jsme se dostali do nepříjemné situace, kdy jsme dostali gól při našem oslabení a následně i při naší přesilovce po chybě hráče na modré čáře,“ připomněl nepříjemnosti kouč Petr Mikeš. „Do poslední třetiny jsme šli s tím, že tady neprohrajem a musím klukům poděkovat za to, co předvedli ve třetí třetině. Odmakali to a zaslouženě jsme vyhráli,“ pochvaloval si.

Soupiska Klášterce nad Ohří

Nejproduktivnějším hráčem týmu je šikovný útočník a třebíčský rodák Danko Deveri.

Divokou přestřelku u Vajgaru zvládli lépe Severočeši

Důležitou bitvu v Jindřichově Hradci zahájil lépe Klášterec, který poslal do vedení baseballovým úderem ze vzduchu Danko Deveri. Vajgar vyrovnal zásluhou dorážky Luboše Voříška a na 2:1 otočil při přesilovce 5 na 3 David Bílek. Severočechy to nerozhodilo a na sklonku 27. minuty slavili vyrovnání, když z blafáku po samostatném úniku udeřil znovu Danko Deveri.

Domácí hráli na konci prostřední části oslabení 3 na 5, ale soupeřově obraně pláchl Jakub Šafář a vrátil Jihočechům vedení. Poslední tým tabulky však totálně pokazil třetí třetinu a vyšel znovu bodově naprázdno. Postupně se trefili Bronislav Andres, Danko Deveri, jenž završil hattrick, a Jan Hammerbauer.

znak týmu 3 – 5 znak týmu

Branky a nahrávky: 27. Voříšek (Bílek), 33. Bílek (Voříšek, Kříž), 40. Šafář (Voříšek) – 22. Deveri (Hammerbauer), 37. Deveri (Hammerbauer, Nguyen), 41. Andres (Drobný, Vrtek), 54. Deveri (Jáchym), 56. Hammerbauer (Nguyen). Rozhodčí: S. Mertl – J. Mertl, Samuel. Vyloučení: 6:4, navíc Huňady (KNO) 5 min. plus OT do konce utkání a Charousek (KNO) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 17:33. Diváci: 225. Třetiny: 0:0, 3:2, 0:3. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Švihálek (Marek) – Kříž, Koňařík, Tržil, Kadlec, Port, Pípal, Popelka – Lazorišák, Bílek, Bárta, Brabec, Heřmánek, Voříšek, Záhora, Šesták, Zvoník, Tomšík, Sviták, Šafář.

HC Klášterec nad Ohří: Kaššák (Kutnar) – Koblitz, Kuncl, Kozák, Žižka, Drobný, Pokorný, – Schönauer, Andres, Charousek, Vrtek, Hrdlička, Jáchym, Toman, Nguyen, Hammerbauer, Deveri, Ringler, Lehnert, Huňady.

Minulé zápasy Klášterce nad Ohří

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Klášterec nad Ohří 8:0
HC Klášterec nad Ohří – HC Řisuty 7:4
HC Lední Medvědi Pelhřimov – HC Klášterec nad Ohří 4:2
HC Klášterec nad Ohří – IHC Písek 5:2
KLH Vajgar Jindřichův Hradec – HC Klášterec nad Ohří 3:5

Důležitým článkem týmu je i světoběžník s prvoligovými zkušenostmi Bronislav Andres.

Brodu se vzdálila elitní šestka, chuť bojovat ale nechybí

Havlíčkův Brod mohl v dalším domácím vystoupení proti Jablonci nad Nisou stáhnout svou ztrátu na první šestku, jež bude mít po skončení základní části jistou účast v prestižním play-off. Zápas měl skvěle rozehraný a po úvodní dvacetiminutovce vedl 2:1. Vytvořil si potom celou řadu šancí, ale do dvougólového trháku neunikl a Vlci po dvou brejcích otočili a došli si pro všechny tři body. Vítězná šňůra Bruslařů v Kotlině, jež trvala tři utkání, se tak přerušila. Tabulka je ve svém středu nesmírně našlapaná, Broďáci tak potřebují nutně vyhrát za 3 body v Klášterci nad Ohří, který se však hodně zvedá.

„Tento týden jsme odehráli dobré zápasy, ale nemáme ani bod. Je to kruté, ale abychom dnes bodovali nebo vyhráli, tak by se nám museli všechno sejít. A to se nestalo. První třetina byla výborná, měli jsme v ní ještě jeden gól přidat,“ smutnil po skončení zápasu trenér Aleš Totter. „Je to škoda, vedli jsme 2:1 a soupeře jsme pustili do dvou brejků. V některých situacích jsme naivní a chceme zápas rychle rozhodnout. Chybí nám málo,“ posteskl si. „Tento týden jsme byli hodně blízko a nemáme nic, ale čím větší rány dostáváme, tím potom budeme silnější. Svému týmu věřím, zvedne se,“ neztrácí víru zkušený kouč.

Bruslaři neudrželi hubený náskok a podlehli rozjetým Vlkům

Severočeši začali v Kotlině parádně a už ve 4. minutě se ujali vedení, když nádhernou nahrávku ze strany sklepl za Novákova záda připravený Michal Nevyhoštěný. Zanedlouho mohli zvýšit svůj náskok při přesilovce, ale Lukáš Endál projel z vlastního pásma až do útočného území a naservíroval před bránu ideální pas, po němž v oslabení vyrovnal Igor Loginovskij. Ve 14. minutě byl na světě obrat, když domácí vyšťouchali puk zpod gólmana Stejskala a zblízka skóroval David Vala.

Broďáci si vytvořili v prostřední části spoustu šancí, ale s jejich proměňováním byli na štíru. A trest na sebe nenechal dlouho čekat! Jablonec nad Nisou založil dva skvělé protiútoky a za necelých pět minut otočil nepříznivý vývoj zpět na svou stranu zásluhou dvou tref Kamila Bříšky. Kdo čekal tlak Bruslařů ve třetí periodě, ten musel být zklamán. Vlci závěrečné dějství zvládli parádně zezadu, nejtěsnější vedení v pohodě drželi a svého soupeře dorazili dvěma brankami, když při brodské power-play dvakrát zamířil do prázdné brány Lukáš Tondr.

znak týmu 2 – 5 znak týmu

Branky a nahrávky: 10. Loginovskij (Endál), 14. Vala (Kozlík, Kuchta) – 4. Nevyhoštěný (Pavlů), 31. Bříška (L. Tondr, Šulc), 35. Bříška (L. Tondr, Šulc), 60. L. Tondr, 60. L. Tondr (Šulc). Rozhodčí: Vojtěch Czubaj – Martin Klouda, Ondřej Polák. Vyloučení: 5:8. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 621. Třetiny: 2:1, 0:2, 0:2. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Dusík) – Duben, Lacina, Vala, Kolda, Kořínek, Loginovskij, Pecen, Kulhánek – Chlubna, Kondratěv, Vlasov – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Kozlík, Ludvík – Hlídek, Cejpek, Jelínek.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (Bouška) – Petrmichl "C", Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham, Pulec, M. Tondr – J. Šulc, Bříška, L. Tondr, Nevyhoštěný, Demel "A", Peřina, Mulač, Brokeš, Homolka, Žďárský, Hric, Frk.

David Vala: Musíme hrát aktivně a dávat víc gólů

„Musíme hrát aktivně, dobře dozadu a dodržovat disciplínu. Soupeřovy hráče musíme dobře napadat. A hlavně musíme dávat víc gólů,“ má jasno o úspěšné taktice obránce David Vala. „Musíme pořádně makat,“ dodává David Kozlík.

Broďáky nerozhodila nejtěsnější ztráta a předvedli obrat

Soubor z Kotliny vlétl do zápasu jako uragán a při vlastním oslabení hned dvakrát rozjásal své fanoušky. Nejdříve se prosadil po úniku z pravé strany Lukáš Endál a v 8. minutě vystřihl forsbergovskou kličku kapitán Miroslav Třetina. Domácí však trestuhodně prospali poslední čtyřminutovku první dvacetiminutovky, po brankách Danka Deveriho a Jana Hammerbauera se šlo do kabin za nerozhodného stavu 2:2.

A aby toho nebylo na zaskočené svěřence trenéra Tottera málo, na začátku prostřední části ujel brodské obraně Patrik Huňady a po faulu na svou osobu využil trestné střílení. Broďáci ale nesložili zbraně a ohromili famózním obratem. Ještě před druhou sirénou vyrovnal Kirill Vlasov a třetí perioda už se odvíjela jednoznačně podle havlíčkobrodského scénáře. Patrik Přidal, Jevgenij Kondratěv a Kirill Vlasov zařídili důležitý triumf 6:3.

znak týmu 6 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 3. Endál (Duben, Třetina), 8. Třetina (Endál, Vala), 35. Vlasov (Kondratěv), 46. Přidal (Kuchta), 50. Kondratěv (Vlasov), 59. Vlasov (Kondratěv, Ludvík) – 16. Deveri, 19. Hammerbauer (Jáchym, Huňady), 25. Huňady. Rozhodčí: Tomáš Veselý – Martin Klouda, David Urubčík. Vyloučení: 3:4, navíc Chlubna (HBR) TH [KOP]. Bez využití. V oslabení: 2:1. Diváci: 406. Třetiny: 2:2, 1:1, 3:0. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 6:3.

BK Havlíčkův Brod: Dusík (Zvolánek) – Vala, Duben "A", Kořínek, Mendl, Loginovskij, Kolda, Pecen – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Chlubna, Kozlík, Kuchta – Kondratěv, Vlasov, Ludvík – Kraučuk, Cejpek, Hlídek.

HC Klášterec nad Ohří: Kaššák (Kutnar) – Neuman, Žižka, Zicho, Kuncl, Drobný, Toušek – Hrdlička "C", Vrtek, Deveri, Huňady, Jáchym "A", Hammerbauer, Schönauer, Toman, Nguyen "A".

Postavení v tabulce

Klášterec nad Ohří si po dvou výhrách polepšil a aktuálně okupuje v tabulce 15. příčku kvůli horšímu skóre než Sokolov. Na třináctý Pelhřimov se dívá nahoru ze tříbodového odstupu, šestnáctá Bílina má jen o dva body méně.

Havlíčkův Brod stála sobotní porážka poměrně draho. Nejenže se jeho manko na elitní šestku prohloubilo už na 9 bodů, ale o skóre ho odsunul na osmou příčku krajský rival ze Žďáru nad Sázavou. Zezadu se na něj navíc tlačí z odstupu jednoho bodu Nymburk a Řisuty, jedenáctý Písek je za Bruslaři jen dva body zpátky.