15. 12. 2016 | Ladislav Vácha

Brod čeká silný soupeř. Srazí Kohoutům hřebínek i potřetí?

Bruslaři hrají ve skvělé formě a i nadále vedou se slibným náskokem tabulku skupiny Střed. Nyní narazí na soupeře, proti němuž se jim v minulé sezoně i kvůli vyřazení ve čtvrtfinále play-off nedařilo, ale v probíhajícím soutěžním ročníku vyhráli oba vzájemné souboje za plný bodový zisk. Řeč je o třetím Táboru, jenž v současné době válí a budí respekt. Havlíčkův Brod vyjede k dalšímu utkání v sobotu 17. prosince u Jordánu, úvodní buly proběhne v 18:00. Pojeďte Broďáky podpořit!

HC Tábor

Založení klubu: 1921
Stadion: Zimní stadion Tábor (kapacita 4 922 míst)
Klubové barvy: bílá a modrá
Webové stránky klubu: hctabor.com
Umístění v poslední sezóně: 2. místo po ZČ, kvalifikace o 1. ligu (2. místo – nepostoupil)
Trenér: Tomáš Matušík

Sestava z posledního utkání: Novák (Klestil) - Havran, Tesař, Liška, Kanov, Heršálek, Hlaveš, Košař - Kellner, Mrkvička, Vaniš - Severa, Krátoška, Seidl - Blažek, Kýhos, Krätzer - Václav Prchal, Pechánek, Vojtěch Prchal
__________________________________________________________________________________

HC Tábor x BK Havlíčkův Brod

znak týmu znak týmu
12-1-2-6 bilance 14-2-2-3
3., 40 bodů umístění 1., 48 bodů
75:56 skóre 99:50
6:0 (M. Budějovice, doma) nejvyšší výhra 8:0 (Tábor, doma)
0:8 (Havlíčkův Brod, venku) nejvyšší prohra 2:4 (Žďár nad Sázavou, venku)
Jakub Matušík – 21 bodů (7+14) nejproduktivnější hráč Lukáš Endál – 43 bodů (17+26)
Jiří Severa – 9 gólů nejlepší střelec Lukáš Endál – 17 gólů
Jakub Matušík – 14 asistencí nejlepší nahrávač Miroslav Třetina – 28 asistencí
Ladislav Hlaveš – 12 bodů (5+7) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 26 bodů (8+18)
David Novák 1,44 (9 zápasů)
Tomáš Klestil 2,69 (13 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 2,04 (14 zápasů)
Všechny zápasy

Tábor patří dlouhodobě k nejužší špičce druholigové scény a pravidelně bojuje o postup do 1. ligy. V posledních dvou sezonách pokaždé prošel ošemetným sítem play-off až do kvalifikace o postup do vyšší soutěže, ale v soutěžním ročníku 2014/2015 zde obsadil poslední 3. místo a v předešlém soutěžním období nepostupovou 2. příčku, když slavil na jeho úkor suverénní Frýdek-Místek. O nesporné kvalitě Jihočechů svědčí už to, že v předchozí sezoně skončili v základní části na 2. místě, přičemž se mohli pochlubit nejúdernějším útokem (173 gólů) a společně s prvním Kolínem nejpevnější defenzivou (80 branek). Třikrát přitom nastříleli přes 10 gólů, když v derby vyrabovali jindřichohradecký Vajgar (11:4), doma rozmetli Sokolov (14:2) a před svými fanoušky zostudili i Bílinu (12:1). Ve vyřazovacích bojích proklouzli přes Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou (obě série skončily 3:1 na zápasy)..

Kohouti stejně jako v minulé sezoně sázejí na osvědčený brankářský tandem Tomáš Klestil - David Novák. Jedničkou byl v úvodu sezony prvně jmenovaný, jemuž je sedmadvacet let a má tak na kontě více zkušeností, ale v poslední době se díky výtečným výkonům těší větší důvěře trenérů David Novák. Obrana zůstala z velké části pohromadě. Stěžejními defenzivními pilíři jsou zkušení mazáci Jan Kanov, Luboš Heršálek či Martin Havran, skvěle se daří i čtyřiadvacetiletému Ladislavu Hlavešovi. Klíčovým ofenzivním esem je kapitán a syn hlavního trenéra Jakub Matušík, jenž je i nejproduktivnějším hráčem mužstva, ale po duelu v Kolíně figuruje znovu na marodce kvůli poranění postranních kolenních vazů. Skvěle si vede i Jiří Severa, který se může pochlubit pozicí nejlepšího kanonýra mužstva. Shodou okolností ještě v přípravném období na tuto sezonu oblékal havlíčkobrodský dres. Po návratu k Jordánu se daří i Vojtěchu Mrkvičkovi, hodně důležitými hráči jsou i David Kellner a Radek Seidl. Cenné zkušenosti získávají i devatenáctiletá dvojčata Václav a Vojtěch Prchalovi, kteří jsou velkým příslibem do budoucna.

Hokejisté od Jordánu prožili dvě horší období. První na začátku sezony, když kvůli zrušenému zápasu na ledě Jindřichova Hradce a marodce David Servisu odehráli první soutěžní zápas až v Kolíně, kde v rámci třetího kola schytal debakl 0:7. Následně svěřenci trenéra Matušíka doma po skvělé stíhací jízdě prohráli těsně 3:4 s Havlíčkovým Brodem, jemuž podlehli i v Kotlině při odvetě ostudně 0:8. Jihočechům se nepovedlo ani utkání v Pelhřimově (1:2) a na svém ledě nečekaně selhali s posledním Vajgarem (1:4). V poslední době ale parta z města proslaveného husitstvím válí, z minulých osmi kol šestkrát vyhrála a jen jednou vyšla bodově naprázdno.

Soupiska Kohoutů

Jakub Matušík proti Miroslavu Třetinovi zřejmě nenastoupí. Může za to zranění.

Tábor potvrdil roli favorita a v jihočeském derby zdolal David Servis

Domácí začali lépe a už ve 4. minutě vedli, když se trefil Vladimír Kýhos. Tábor byl lepší, ale stačila jediná nepozornost a hosté dokázali v závěru první třetiny vyrovnat po útočném výpadu Milana Šestáka. Další dvě branky přišly až na konci prostřední části, když Kohouty poslali do dvoubrankového trháku Luboš Heršálek ranou od modré čáry a Vojtěch Mrkvička po hezké kličce. Ještě více klidu potom vnesl na hole svého týmu skórující David Kellner, ale soubor zpod Černé věže se vrátil na dostřel díky využitému trestnému střílení Davida Bílka. O rychlou odpověď se postaral dělovkou od modré čáry Ladislav Hlaveš, a i když z řad hostů udeřil Patrik Zayml, poslední slovo v utkání měl při power-play soupeře Vladimír Kýhos, jehož střela zaplula do prázdné brány.

znak týmu 6 - 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 4. Kýhos (Krätzer, Blažek), 37. Heršálek (Severa, Krátoška), 40. Mrkvička (Vaniš), 49. Kellner (Seidl, Mrkvička), 52. Hlaveš (Kýhos), 60. Kýhos (Heršálek) – 19. Šesták (Zayml, Spáčil), 51. Bílek (TS), 55. Zayml (Marek, Chaloupka). Rozhodčí: Volf – Oudes, Rampír. Vyloučení: 4:8, navíc Vaniš (TAB) OK – Babčuk (DČB) TH. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 721. Střely na branku: 54:24. Třetiny: 1:1, 2:0, 3:2. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.

HC Tábor: Novák (Klestil) – Havran, Tesař, Liška, Kanov, Heršálek, Hlaveš, Košař – Kellner, Mrkvička, Vaniš – Severa, Krátoška, Seidl – Blažek, Kýhos, Krätzer – Václav Prchal, Pechánek, Vojtěch Prchal

David Servis České Budějovice: Spáčil (Provazník) – Cikán, Chaloupka, Škopek, Matoušek, Babčuk, Břečka – Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Šesták, Sumerauer, Suchánek, Marek, Hanzal, Volf, Kozák, Zayml, Pessr

V poslední době je táborskou jedničkou talentovaný gólman David Novák.

Bruslaři zlomili prokletí a konečně porazili neoblíbený Kolín

Do brankoviště Kozlů se postavil v rámci úzké spolupráce s extraligovými Pardubicemi zkušený brankář Martin Růžička, ale domácí z něj neměli zbytečný respekt a v 9. minutě vedli už 2:0. Nejdříve si srovnal dobře mířidla Miroslav Třetina a z prostoru levého kruhu otevřel gólový účet zápasu, chvíli po něm pak dotlačil puk z dorážky do soupeřovy odkryté brány Luboš Voříšek. Kolín však nesložil zbraně a ještě před první sirénou mocně slavil kýžené snížení, když střelu Lukáše Skokana tečoval mimo dosah gólmana Nováka Tomáš Pipek. Broďáci však žádné drama nedopustili a jednoznačně ovládli druhou periodu, jíž vyhráli poměrem 3:0 a uzavřeli tak na konečných 5:1. Zblízka přehodil Růžičkův beton David Kozlík, při přesilovce využil ranou z voleje parádní nahrávku kapitána Třetiny Kryštof Kulhánek a Lukáš Endál bez lítosti vyhnal všechny pavouky ze šibenice.

znak týmu 5 - 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 6. Třetina (Přidal, Endál), 9. Voříšek (Michálek), 29. Kozlík (Endál, Vala), 34. Kulhánek (Třetina, Endál), 35. Endál (Chlubna, Ludvík) – 19. Pipek (Skokan). Rozhodčí: Marek Honza – Martin Klouda, Jan Kleprlík. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 37:28. Diváci: 562. Třetiny: 2:1, 3:0, 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben "A", Lacina, Vala, Kulhánek – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Navrátil, Voříšek, Michálek – Kuchta, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík, Křížek

SC Kolín: Růžička (Sejpal) – Hanzl, Březina, Voženílek, Skokan, Barták, Horyna – Malý "C", Semirád, Kadlec "A", Zumr, Jelínek, Pipek, Krajňák, Kozák, Černý, Panna, Netušil

Bruslaři srazili hřebínek Kohoutům a nadělili jim potupnou osmičku

Stejně jako v prvním vzájemném střetnutí zvládl Havlíčkův Brod proti Táboru fantasticky úvodní dvacetiminutovku a znovu vedl vysoko 4:0. Už v 5. minutě otevřel gólový účet zápasu Tomáš Semrád, jenž se trefil z voleje po skvělé nahrávce Lukáše Endála, a krátce po něm uspěl šikovnou tečí Lacinovy střely David Kozlík. Ve 12. minutě prostřelil gólmana Klestila z mezikruží Tomáš Chlubna a při přesilovce zakončil hezkou souhru zblízka Kryštof Kulhánek. Hosté byli nepříznivým vývojem hodně frustrovaní, což vyústilo v zákeřný zákrok Davida Kellnera, jenž nejdříve mimo hru poslal k ledu Tomáše Semráda a když ležel, ještě ho nakopl bruslí, po čemž putoval do sprch.

Navíc Tábor zbytečně oslabil hned na 7 minut a domácí toho využili, když se v úvodu prostřední části trefil bekhendem Luboš Voříšek. Broďáci si dál se svým otřeseným soupeřem doslova hráli a po nahrávce Lukáše Endála se krásně ze vzduchu prosadil Miroslav Třetina. Tomáše Klestila vystřídal v brankovišti Jihočechů David Novák, jenž sice chytal velmi dobře, ale nakonec dvakrát kapituloval. Ranou z bezprostřední blízkosti ho při hře v početní převaze překonal Jakub Lacina, jehož dělovka zapadla pod víko, a z dorážky zpečetil vysoké havlíčkobrodské vítězství Patrik Přidal.

znak týmu 8 - 0 znak týmu

Branky a nahrávky: 5. T. Semrád (Endál, Navrátil), 6. Kozlík (Lacina, Beneš), 12. Chlubna (Endál, Ludvík), 16. Kulhánek (Endál, Třetina), 22. Voříšek (Endál, Kuchta), 27. Třetina (Endál), 55. Lacina (Kuchta, Voříšek), 56. Přidal (Endál, Třetina). Rozhodčí: Přemysl Skopal – Martin Klouda, Martin Musil. Vyloučení: 7:10, navíc Kellner (TAB) 5 min. + do konce utkání, Vala (HBR) 5 min. + do konce utkání, Dvořák (TAB) 10 min. OT, Černý (TAB) 10 min. OT. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 638. Třetiny: 4:0, 2:0, 2:0. Průběh utkání: 8:0.

BK Havlíčkův Brod: Panec (Č. Novák) – T. Semrád, M. Semrád, Miroslav Duben "A", Lacina, Vala, Kulhánek – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Kuchta, Voříšek, Michálek – Navrátil, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík

HC Tábor: Klestil (27. D. Novák) – Marek Duben, Havran, Hlaveš, Černý, Heršálek "A", Dvořák, Tesař – Kellner "C", Mrkvička "A", Seidl, Severa, Krátoška, Kýhos, Březina, Pechánek, Blažek, Točík, Václav Prchal, Vojtěch Prchal

Bilance s Táborem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 22
Bilance: 11-2-3-7
Výsledky: 2:3, 6:0, 5:1, 3:4p, 8:4, 4:2, 1:4, 3:5, 4:3p, 9:0, 3:6, 4:3p, 3:4p, 5:1, 4:5, 5:2, 3:4sn, 8:1, 3:6, 2:6, 4:3, 8:0
Skóre: 79:67