20. 12. 2012 | Eva Streichsbierová

Brod má silné mužstvo, které může porazit každého. A já chci vyhrávat, hlásí Havel

Do souboje s Kadaní nastoupil jako čerstvá posila havlíčkobrodské ofenzivy. Jednatřicetiletý útočník Lukáš Havel se do Kotliny přesunul z Berouna a změnu prostředí si nemůže vynachválit. „Tam chodí na zápasy dvě stovky lidí, kdežto tady byla spousta fanoušků a super atmosféra. Už jen tohle je pro mě hodně příjemná změna,“ svěřil se bezprostředně po utkání.

Od berounských Medvědů chtěl ovšem Havel pryč především kvůli tomu, aby mohl být blíž domovu a rodině a Havlíčkův Brod prý byl ideálním řešením. „Tady pan manažer mě sem dostal,“ hlásil jihlavský rodák a obracel se směrem k právě přicházejícímu šéfovi klubu. „Cože? Já ti ale nepřidám,“ reagoval se svým typickým humorem Augustin Žák a rozesmál tak novou posilu i okolostojící novináře.

Ve spojení byly obě strany už nějakou dobu zpátky, ovšem dotáhnout přesun Havla na Vysočinu přeci jen chvilku trvalo. Zkušený útočník hrál sice za Beroun, ale pořád patří extraligovému Třinci. „Jsem opravdu moc rád, že se všechno podařilo dojednat a já můžu být tady,“ oddechl si nový člen brodského týmu.

Vzhledem k blížícímu se Štědrému dni by se skoro dalo říct, že to byl skvělý vánoční dárek. „To ano, ale ten úplně nejlepší přijde až během čtvrtka, kdy se mi má narodit syn,“ svěřil se Havel. „Každopádně Brod má velmi silné mužstvo, které může vyhrávat s každým. A já taky každý zápas tady budu chtít vyhrát,“ tvrdí.

Jedno vítězství už s Rebely oslavil, i když „jen“ dvoubodové - Kadaň zdolali svěřenci trenéra Jiřího Recha po samostatných nájezdech. Přitom ještě 37 vteřin před koncem normální hrací doby sahali po třech bodech. Jenže pak Severočeši potrestali právě vyloučení Lukáše Havla. „Bylo to nepříjemné, podle mě ten zákrok rozhodčí pískat nemusel. Mrzelo mě to,“ hlásil.

Chybu z konce třetí části potom ale napravil v rozhodující chvíli při samostatných nájezdech. Svůj pokus proměnil s naprostým přehledem a přisoudil Rebelům druhý bod. „Nikdy nevím dopředu, co udělám, čekám, až jak zareaguje brankář. Tenhle se roztáhl a já si řekl, že už by to nemusel mít, tak jsem vystřelil mezi nohy,“ popsal Havel úspěšnou trefu, která znamenala vítězství brodského týmu 4:3.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři