20. 12. 2012 | Eva Streichsbierová

Kdepak, platit nic nebudu, já jsem pokladník, smál jeden z hrdinů nájezdů

Během normální hrací doby nebylo jeho služeb potřeba, protože kolega Jaroslav Suchan chytal opět výborně, před nájezdy pak ale hlavní kouč ukázal právě na něj. Osmatřicetiletý gólman Rebelů Stanislav Neruda se letos poprvé představil v prvoligovém utkání a hned slavil úspěch. I díky jeho výborným zákrokům vyhrál Havlíčkův Brod ve středu v Kotlině 4:3 po samostatných nájezdech.

„Trenér oznámil, že tam půjdu, tak jsem šel,“ krčil rameny zkušený brankář. „Nad ničím jsem moc nepřemýšlel. Však už mi je dost let na to, abych to zvládl bez jakýchkoliv nervů. Řekl jsem si, že to buď vyjde, nebo ne. Nic víc se stát nemohlo,“ dodal s úsměvem jeden z hrdinů středečního duelu.

Lehká obava se ovšem do mysli přeci jen vkrádala. Na střídačce Severočechů totiž stál jako hlavní trenér Jiří Čelanský. „Myslel jsem si, že jim něco poradí, protože mě zná hodně dlouho jak z Brodu, tak i ze Slavie,“ přiznal Neruda. „Proto jsem tentokrát ty svoje zákroky omezil. Prostě jsem čekal, co udělá hráč a pak jsem zareagoval,“ prozradil.

Klidný prý byl i proto, že najednou mohl zápas sám ovlivnit. Do té doby souboji s Kadaní pouze bezmocně přihlížel jako náhradník. „Je pravda, že na střídačce jsem vždycky mnohem víc nervózní,“ souhlasně pokyvoval hlavou. „Na ledě je člověk zapojený do hry, takže je to úplně něco jiného. Ze střídačky je to víc emotivní,“ doplnil.

Při nájezdech Neruda nejprve vychytal Romana Chloubu a žádnou radost pak nedovolil ani Zdeňku Ondřejovi. Udržel tak vlastně nulu a za tu se obvykle přispívá do klubové kasy. „Kdepak, já nic platit nebudu,“ odmítal s hranou vážností úspěšný brankář. „Už taky proto, že jsem pokladník,“ dodal s úsměvem.

Kromě role náhradního gólmana zastává letos Neruda u Rebelů také pozici trenéra brankařů. „Zatím můžu být určitě spokojený, ovšem raději to zaklepu,“ prohlásil Neruda a hned vzápětí otestoval kvalitu svého chrupu. „Škoda, že se Dáňa Dolejš zranil, ale už zase začal trénovat. A navíc ho Jarda parádně zastal. Lepí mu to, chytá dobře a můžeme si jenom přát, aby mu to vydrželo co nejdéle,“ dodal.

Fotoreportáž z celého středečního utkání k vidění ZDE.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři