20. 12. 2012 | Ladislav Vácha, Richard Wagner

Tomáš Protivný: Ten gól beru na sebe

Havlíčkobrodští Rebelové za sebou mají další povedené vystoupení. Přitom to s nimi dnes po první dvacetiminutovce nevypadalo vůbec dobře, protože prohrávali o dvě branky a museli se pět minut bránit ve čtyřech hráčích, když byl do konce zápasu vyloučen Miroslav Třetina. V prostřední části se však parta z Kotliny hodně zvedla, přičemž za zlepšený výkon byla odměněna vyrovnáním. V závěrečném dějství dokonce překlopila pomyslné misky vah na svou stranu, ale Severočeši v poslední minutě vyrovnali. Domácí však lépe zvládli penaltovou loterii a protáhli sérii zápasů, v nichž dokázali bodovat. Poslední obdrženou branku si sebekriticky vyčítal v pozápasových ohlasech Tomáš Protivný, který se na vítězství podílel dvěma asistencemi. (Foto: Luboš Vácha)

Jak byste krátce zhodnotil dnešní zápas?
Myslím si, že jsme dneska bojovali. Kadaň je opravu silné mužstvo, měla teď sérii asi čtrnácti zápasů, kdy dokázala bodovat. Mohli jsme mít tři body, ale udělal jsem chybu dvě minuty před koncem, kdy jsem měl vyhodit puk v oslabení. Ten gól beru na sebe.

Co říkáte na návrat Lukáše Havla do sestavy? Určitě to pro vás dnes byla velká posila, i díky tomu, že dal rozhodující gól v samostatných nájezdech.
Určitě, parádní gól. Představil se dobře.

Po první třetině jste prohrávali 0:2, ale do druhé třetiny jste nastoupili se zlepšeným výkonem. Dali jste dva góly a vyrovnali. Dostali jste od trenéra v šatně nějaké speciální pokyny?
Trenér nám řekl, že první třetina nebyla dobrá. Hlavně jsme si ale sami řekli, že není co ztratit, protože chceme vyhrát a musíme do toho jít. Udělali jsme to a vyrovnali jsme, pak už to bylo super.

Kromě Lukáše Havla se na ledě objevil i další staronový hráč, veterán Stanislav Neruda, který vám pomohl v samostatných nájezdech. Jak byste zhodnotil jeho výkon, popřípadě víte, co trenéry vedlo k tomu, že ho nasadili do brány?
To nevím, to se musíte zeptat trenérů. Každopádně Standa to „vyčapal“ parádně. Na to, že tam seděl dvě a půl hodiny zmrzlý, tak super.

V sobotu vás čeká derby v Jihlavě. Nabíráte solidní formu, co čekáte od tohoto zápasu?
Jedeme tam vyhrát.

Co je ještě potřeba nejvíce zlepšit do derby s Jihlavou?
Nevím, to musí usoudit z dnešního zápasu trenéři. Podle mě to byl dnes parádní výkon, kdybychom hráli takhle v Jihlavě, tak tam musíme vyhrát.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner