20. 12. 2012 | Ladislav Vácha, Richard Wagner

Tomáš Protivný: Ten gól beru na sebe

Havlíčkobrodští Rebelové za sebou mají další povedené vystoupení. Přitom to s nimi dnes po první dvacetiminutovce nevypadalo vůbec dobře, protože prohrávali o dvě branky a museli se pět minut bránit ve čtyřech hráčích, když byl do konce zápasu vyloučen Miroslav Třetina. V prostřední části se však parta z Kotliny hodně zvedla, přičemž za zlepšený výkon byla odměněna vyrovnáním. V závěrečném dějství dokonce překlopila pomyslné misky vah na svou stranu, ale Severočeši v poslední minutě vyrovnali. Domácí však lépe zvládli penaltovou loterii a protáhli sérii zápasů, v nichž dokázali bodovat. Poslední obdrženou branku si sebekriticky vyčítal v pozápasových ohlasech Tomáš Protivný, který se na vítězství podílel dvěma asistencemi. (Foto: Luboš Vácha)

Jak byste krátce zhodnotil dnešní zápas?
Myslím si, že jsme dneska bojovali. Kadaň je opravu silné mužstvo, měla teď sérii asi čtrnácti zápasů, kdy dokázala bodovat. Mohli jsme mít tři body, ale udělal jsem chybu dvě minuty před koncem, kdy jsem měl vyhodit puk v oslabení. Ten gól beru na sebe.

Co říkáte na návrat Lukáše Havla do sestavy? Určitě to pro vás dnes byla velká posila, i díky tomu, že dal rozhodující gól v samostatných nájezdech.
Určitě, parádní gól. Představil se dobře.

Po první třetině jste prohrávali 0:2, ale do druhé třetiny jste nastoupili se zlepšeným výkonem. Dali jste dva góly a vyrovnali. Dostali jste od trenéra v šatně nějaké speciální pokyny?
Trenér nám řekl, že první třetina nebyla dobrá. Hlavně jsme si ale sami řekli, že není co ztratit, protože chceme vyhrát a musíme do toho jít. Udělali jsme to a vyrovnali jsme, pak už to bylo super.

Kromě Lukáše Havla se na ledě objevil i další staronový hráč, veterán Stanislav Neruda, který vám pomohl v samostatných nájezdech. Jak byste zhodnotil jeho výkon, popřípadě víte, co trenéry vedlo k tomu, že ho nasadili do brány?
To nevím, to se musíte zeptat trenérů. Každopádně Standa to „vyčapal“ parádně. Na to, že tam seděl dvě a půl hodiny zmrzlý, tak super.

V sobotu vás čeká derby v Jihlavě. Nabíráte solidní formu, co čekáte od tohoto zápasu?
Jedeme tam vyhrát.

Co je ještě potřeba nejvíce zlepšit do derby s Jihlavou?
Nevím, to musí usoudit z dnešního zápasu trenéři. Podle mě to byl dnes parádní výkon, kdybychom hráli takhle v Jihlavě, tak tam musíme vyhrát.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři