3. 11. 2015 | Ladislav Vácha

Brod přivítá rozjetý Nymburk. Naváže na výhru v Děčíně?

Bruslaři se znovu představí v domácím prostředí, kde se pokusí navázat na důležité vítězství v Děčíně. Ve středu 4. listopadu se střetnou v Kotlině od 18:00 s desátým Nymburkem, který v poslední době hraje ve skvělé formě a má ve svém kádru několik hráčů, kteří dříve oblékali právě brodský dres. Havlíčkův Brod tak nečeká vůbec nic lehkého a bude určitě znovu hodně potřebovat pomoc vás, fanoušků. Přijďte proto naše hokejisty podpořit! (Foto: Jan Kobzan, janovske.estranky.cz)

NED Hockey Nymburk

Založení klubu: 1932
Stadion: Zimní stadion Nymburk (kapacita 4 500 míst)
Klubové barvy: modrá a žlutá
Webové stránky klubu: klub.nedhockey.cz
Umístění v poslední sezóně: 9. místo po ZČ, osmifinále play-off (porážka s Děčínem 1:3 na zápasy)
Trenér: Pavel Bičiště

Sestava z posledního utkání: Brázdil – Kříž, Saňa, Loučka, Knesl, Rittig, Novák – Protivný, Bičiště, Eis – Šimek, Stehlík, Čapek – Jindra, Michálek, Smejkal – Kuzďas, Brzák
__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x NED Hockey Nymburk

5-2-1-4 bilance 5-0-1-6
7., 20 bodů umístění 10., 16 bodů
42:40 skóre 34:34
5:0 (Písek, doma) nejvyšší výhra 4:1 (Nymburk, doma)
4:1 (Klášterec nad Ohří, venku)
3:7 (Bílina, doma) nejvyšší prohra 3:5 (Tábor, doma)
Jevgenij Kondratěv – 16 bodů (6+10) nejproduktivnější hráč Martin Šimek – 10 bodů (6+4)
Lukáš Endál – 8 gólů nejlepší střelec Martin Šimek – 6 gólů
Jevgenij Kondratěv – 10 asistencí nejlepší nahrávač Stanislav Eis
Karel Bičiště
Ondřej Kříž – 6 asistencí
David Vala
Miroslav Duben – 8 bodů (1+7)
nejproduktivnější obránce Aleš Knesl – 7 bodů (2+5)
Čeněk Novák 2,50 (4 zápasy)
Lukáš Dusík 3,00 (5 zápasů)
Jiří Zvolánek 3,32 (4 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas Jaroslav Brázdil 1,96 (8 zápasů)
Dominik Frodl 2,00 (1 zápas)
Roman Matoušek 3,19 (6 zápasů)

Jedničkou mezi nymburskými tyčemi je šestadvacetiletý brankář Jaroslav Brázdil.
(Foto: René Rámiš, hokejzr.cz)

Nymburk se po katastrofálním začátku zvedá, tahounem je Šimek

Středočechům začátek sezony vůbec nevyšel, v úvodních pěti kolech neokusili ani jednou opojnou příchuť vítězství a vybojovali jediný bod, který si přivezli ze Žďáru nad Sázavou. Jednalo se však o velmi těsné zápasy, Nymburk neprohrál ani jednou o víc než dva góly. O jedinou branku doma prohrál s Řisuty, o dvě branky s Táborem a Kobrou Praha, s Vrchlabím inkasoval na 2:3 dokonce v poslední sekundě zápasu! Úplný obrat nastal v 6. kole, kdy svěřenci trenéra Bičištěho na svém ledě zdolali 4:2 Sokolov. Z předešlých šesti duelů vyhráli hned čtyřikrát, když postupně odklidili z cesty po Sokolovu i Jablonec nad Nisou, Klášterec nad Ohří, Pelhřimov a naposledy i Jindřichův Hradec. Nestačili jen venku na Kolín a Písek.

V nymburském brankovišti toho nejvíce odchytal Jaroslav Brázdil, který si mimo jiné nedávno zachytal i na prestižní Hokejové bitvě pražských univerzit, kde hájil barvy ČVUT. Do šesti utkání naskočil i třiatřicetiletý Roman Matoušek, v Písku si zachytal i devatenáctiletý mladík Dominik Frodl. Z obránců se nejvíc daří Aleši Kneslovi, jenž odehrál v soutěžním ročníku 2011/2012 14 zápasů za Havlíčkův Brod a se sedmi kanadskými body je nejproduktivnějším obráncem. Ještě v minulé sezoně nastoupil v brodském dresu Josef Saňa, který rozhodl utkání s Jindřichovým Hradcem. Nejzkušenějším bekem je Ondřej Kříž, kterému je už 41 let. Z útočníků nejvíce září kapitán Martin Šimek, Stanislav Eis, Jan Stehlík či další exRebel David Protivný.

A ptáte se, v jakém patře tabulky se chce Nymburk pohybovat? „Nejdříve se musíme dostat do první desítky. Sport není o plánování. Uvidíme jak se bude soutěž vyvíjet a podle toho si můžeme dávat postupné cíle,“ uvedl ještě v přípravném období pro web klub.nedhockey.cz prezident klubu Tomáš Netík. Právě na desátou příčku se Nymburk vysápal po minulém kole, kdy mu k tomu pomohla výhra nad Vajgarem. „Na jeden jediný gól jsme se nadřeli až moc. Práci dozadu jsme měli dobrou, ale trápil nás přechod do útoku a zakončení. Oproti zápasu v Písku to bylo v tomto ohledu horší. Alespoň za ten jeden gól jsme ale rádi. Máme tři body do tabulky a panuje spokojenost,“ ohlédl se za vítěznou bitvou kouč Pavel Bičiště.

Soupiska Nymburka

Na fotce jsou zleva kapitán Martin Šimek, bývalý Rebel Aleš Knesl a Jakub Loučka.
(Foto: ihcpisek.cz)

Nymburk se pořádně nadřel, ale proti Vajgaru splnil povinnost

První velkou šanci si překvapivě vytvořil v tabulce poslední Jindřichův Hradec, když se sám před bránou objevil mladík Aleš Kadlec, ale brankář Brázdil mu fantastickým zákrokem nedovolil skórovat. Potom už tahali za delší konec pomyslného provazu domácí, ale Josef Saňa orazítkoval jen břevno a na konci druhé třetiny zaskočili za svého již překonaného gólmana Švihálka na brankové čáře jeho obránci. Středočeši zlomili své střelecké trápení až v 51. minutě, kdy při přesilovce po vyšachování soupeřovy obrany trefil zblízka odkrytou bránu Josef Saňa. Jihočeši si vytvořili v 53. minutě ještě jednu tutovku, ale nevyužili ji. Radost jim nepřinesla ani závěrečná power-play, domů se tak vrátili s prázdnou.

znak týmu 1 – 0 znak týmu

Branky a nahrávky: 51. Saňa (Bičiště, Kříž). Rozhodčí: Jechoutek – Beránek, Laczko. Vyloučení: 3:6, navíc Čapek (NYM) OT 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:19. Diváci: 150. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:0. Průběh utkání: 1:0.

NED Hockey Nymburk: Brázdil (Matoušek) – Kříž, Loučka, Knesl, Novák, Rittig, Saňa – Bičiště, Šimek "C", Protivný, Eis, Čapek, Stehlík, J. Michálek, Jindra, Smejkal, Kuzďas, Brzák.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Švihálek (Kubeš) – Pípal, Jon (do 18. min, zranění), Kadlec, Popelka, Port, Koňařík, Babchuk – Záhora, Brabec, Voříšek "C" – Šesták, Pašek, Fencl – Heřmánek, Drda, Košťál

Minulé zápasy Nymburka

NED Hockey Nymburk – HC Vlci Jablonec nad Nisou 4:3
HC Klášterec nad Ohří – NED Hockey Nymburk 1:4
NED Hockey Nymburk – HC Lední Medvědi Pelhřimov 4:1
IHC Písek – NED Hockey Nymburk 2:1
NED Hockey Nymburk – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 1:0

Nymburk prohnal i současného tabulkového souseda z Písku, kde padl těsně 1:2.

Bruslaři prolomili sérii porážek, výhru režíroval Rus Kondratěv

Havlíčkův Brod se vydal do Děčína bez zraněných opor Lukáše Endála a kapitána Miroslava Třetiny, ale i přes nepovedený začátek utkání nakonec dotáhl napínavou bitvu do vítězného konce. Hvězdou zápasu se stal jednadvacetiletý ruský útočník Jevgenij Kondratěv, který vstřelil dvě branky a na jednu přihrál krajanu Kirillu Vlasovovi. „Levák Bob“ nebo „brokolice“, jak je mezi spoluhráči přezdíván, se tak dostal do čela týmové produktivity a zároveň je i nejlepším nahrávačem. Soubor z Kotliny tak konečně prolomil sérii nepříjemných porážek a znovu si zvedl sebevědomí.

Proti Medvědům si odbyli debut hned tři hráči, kteří ještě spadají do kategorie juniorů - osmnáctiletí obránci Michal Semrád s Dominikem Suchým a útočník Jiří Drobný. Vzhledem ke zranění obránce Josefa Koldy, jenž bude mimo hru přibližně 10 dní, se dá očekávat, že právě mladí hokejisté dostanou větší šanci se ukázat. „Myslím si, že na tu sestavu, v jaké jsme tam jeli, jsme podali sympatický výkon. Jsme rádi, že jsme urvali aspoň dva body,“ pochvaloval si brankář Čeněk Novák. „Jsem rád za příležitost. Trenér říkal, že ve středu dostanu na ledě víc prostoru,“ těší se na domácí premiéru obránce Dominik Suchý.

Trenér Aleš Totter po Děčínu: Těšíme se na skvělé fanoušky

„Přechod z juniorské kategorie do mužské je strašně těžký. Mladí kluci k tomu přistoupili skvěle, za dvacet let trénování jsem nikdy nebyl na svůj tým tak pyšný jako dnes večer. Samostatné nájezdy vychytal Čenda Novák, pro kterého je to zadostiučinění za to, co s ním tři měsíce předvádí Šumperk. Dokázal, že do týmu patří. Jsem rád, že jsme to zvládli i bez zkušených hráčů. Myslím si, že dnes se nám bude dobře usínat. Těšíme se na středeční zápas a naše skvělé fanoušky, protože i tady vytvořili perfektní atmosféru. Obránce Suchý bude hrát od začátku, protože Vašek Pecen na utkání nebude. Zaslouží si to za to, jak pracuje v juniorce a svou šikovnost. A není náhoda, že bek Lacina byl dnes vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.“

Do havlíčkobrodského brankoviště se vrátil Čeněk Novák a vychytal výhru v Děčíně.

Brod si v omlazené sestavě odvezl z Děčína dva body

Havlíčkův Brod odcestoval na daleký sever Čech bez svých nejzkušenějších útočníků, Lukáše Endála a kapitána Miroslava Třetiny. Děčín začal skvěle a už v 9. minutě otevřel gólový účet zápasu, když z okraje kruhu vypustil nechytatelnou střelu Daniel Volráb. Hrál se vyrovnaný hokej s velkými šancemi na obou stranách, ale skóre se znovu pohnulo až v 19. minutě. Hosté po vhazování ve vlastním pásmu založili bleskový protiútok a dostali se do přečíslení, které zakončil gólovou střelou Kirill Vlasov.

V prostřední části oba týmy výrazně přitvrdily, rozhodčí tak posílali na lavici hanby jednoho hráče za druhým. Medvědi jednu z přesilovek využili a dostali se znovu do vedení, když přihrávku od Michala Oliveriuse napálil z voleje od modré čáry mezi betony gólmana Nováka Jan Kaltenböck. Brzy bylo ale znovu vyrovnáno, když i Bruslaři využili početní převahu. Ránu Miroslava Dubna tečoval Patrik Přidal a brankář Lavinger vyrazil puk vedle sebe, odkud doklepl hrací předmět do sítě Jevgenij Kondratěv. Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž rozhodl o vítězství souboru z Kotliny svou druhou trefou Jevgenij Kondratěv.

znak týmu 2 – 3sn znak týmu

Branky a nahrávky: 10. Volráb (Kuchynka, Fojt), 33. Kaltenböck (Oliverius) – 19. Vlasov (Kondratěv), 35. Kondratěv (Přidal, Duben), rozh. náj. Kondratěv. Rozhodčí: Battěk – Hrubec, Marek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 - 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Filipovský, Procházka, Hříbal, Kaltenböck, Klement, Vegner, Zdvořáček, Kvaček – Faigl, Oliverius, Kuchynka – Zika, Volráb, Chládek – Fojt, Drnec, Kment – Bejšovec.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Dusík) – Duben, Lacina, Kořínek, Kolda, Vala, Pecen, Suchý, Semrád – Ludvík, Vlasov, Kondratěv – Chlubna, Kozlík, Kuchta – Přidal, Cejpek, Jelínek – Hlídek, Kraučuk, Drobný.

Rebelové doma Nymburk potřetí zdolali a postoupili do semifinále

Oba soupeři na sebe naposledy narazili ve čtvrtfinále play-off sezony 2005/2006, která je pro Havlíčkův Brod památná, protože v ní oslavil návrat na prvoligovou scénu. Po dvou přesvědčivých vítězstvích stačilo tehdejším Rebelům zvítězit před svými fanoušky a postup do další fáze měli v kapse. V havlíčkobrodské sestavě nastoupili dva současní hráči, útočník Lukáš Endál a nynější kapitán Miroslav Třetina.

Broďáci měli do utkání raketový nástup, když je už za 30 sekund hry rozjásal Jaroslav Žák. Nymburk však ještě v úvodní dvacetiminutovce vyrovnal, když se po nahrávce Josefa Tomy zapsal do střelecké listiny Radek Jágr. Hosté dokonce ve druhém dějství dokonali obrat, vyloučení Richarda Cachnína potrestal Josef Malý. Bojovníci z Kotliny zařadili na vyšší rychlostní stupeň a ještě před druhou sirénou nepříznivý vývoj otočili. Krok srovnal Michal Roháčik a přesilovku využil Lukáš Havel. Hosté nesložili zbraně a v úvodu třetí periody slavili po brance z hole Martina Krejčíka vyrovnání, ale poslední slovo měl v 55. minutě Miroslav Třetina, jenž poslal svým gólem domácí do semifinále.

znak týmu 4 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 1. Žák (P. Včela), 35. Roháčik (P. Včela), 38. Havel (Cachnín), 55. Třetina (Žák) – 12. R. Jágr (Toma), 31. Malý (L. Král), 44. M. Krejčí (Turinský). Rozhodčí: Jiří Dvořák – Tomáš Brabec, Miroslav Pospíšil. Vyloučení: 6:8, navíc . Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1550. Třetiny: 1:1, 2:1, 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Neruda – Beránek, Sedláček, Roháčik, Mečiar, Vomela, Zmrhal, O. Staněk, Šulc, O. Včela – Čermák, Žák, Kukla, P. Včela, Endál, Cachnín, Třetina, Kunstmüller, Havel, Kubát.

NED Hockey Nymburk: M. Novák – P. Kříž, M. Krejčík, Dvořák, Kaulfus, Kosejk, Kos, Zeman – Červinka, Toma, Turinský, L. Král, R. Jágr, Lukeš, Malý, Šimek.

Jevgenij Kondratěv režíroval triumf v Děčíně třemi body a už vede produktivitu týmu.

Postavení v tabulce

Havlíčkův Brod sice vyhrál v Děčíně po samostatných nájezdech, čímž prolomil sérii porážek a vydoloval dva důležité body, ale v tabulce se o jednu příčku propadl. Řisuty si totiž na svém ledě poradily s Trutnovem a poskočily na úkor Bruslařů na 6. místo díky lepšímu skóre. Soubor z Kotliny si musí dávat dobrý pozor na své pronásledovatele, vždyť desátý Nymburk se na něj dívá jen ze čtyřbodového odstupu.

Nymburk hraje v poslední době v neuvěřitelné formě a stoupá tabulkou výš a výš. V sobotu vydřel před svými fanoušky všechny tři body proti poslednímu Jindřichovu Hradci a poskočil už na 10. příčku, jež zajišťuje účast v předkole play-off. Středočeši ztrácí na osmý Jablonec nad Nisou dva body a na devátý Písek jediný bodík, ale jen jeden bod mají k dobru i na jedenáctý Trutnov.

Celková bilance s Nymburkem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 21
Bilance: 12-1-2-0-6
Výsledky: 5:6, 5:2, 4:0, 1:0, 2:1p, 5:3, 4:2, 1:2, 2:2, 0:2, 2:3, 0:6, 3:1, 3:3, 2:4, 5:0, 5:1, 2:0, +7:0, +4:1, +4:3
Skóre: 66:42