4. 12. 2015 | Ladislav Vácha

Brod zkusí znovu vyhrát doma. Do Kotliny přijedou nenasytní Vlci

Havlíčkobrodští hokejisté se opět představí na svém ledě! Po třech domácích vítězstvích v řadě a velmi dobrém výkonu na ledě úřadujícího lídra tabulky z Kolína zkusí v Kotlině zastavit rozjetý Jablonec nad Nisou. Pátí Vlci mají neskutečnou fazonu, z předešlých devíti duelů brali osmkrát všechny tři body a vyhráli už pětkrát za sebou! V prvním vzájemném měření sil ale uspěli Bruslaři, kteří si domů přivezli těsnou výhru 4:3. Nenechte si zápas ujít, úvodní buly proběhne v sobotu 5. prosince nezvykle už v 18:00! (Foto: hcvlci.cz)

HC Vlci Jablonec nad Nisou

Založen: 1996
Stadion: Zimní stadion Jablonec nad Nisou (kapacita 1 300 míst)
Klubové barvy: bílá, černá a modrá
Webové stránky klubu: hcvlci.cz
Umístění v poslední sezóně: 6. místo po ZČ, konec v semifinále play-off se Sokolovem (0:3 na zápasy)
Trenér: Jiří Kubsch

Sestava z posledního utkání: Stejskal (Bouška) – Petrmichl, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, M. Tondr, Abraham, Pulec – Šulc, Bříška, L. Tondr – Nevyhoštěný, Demel, Peřina – Mulač, Brokeš, Frk – Hric, Homolka
__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x HC Vlci Jablonec nad Nisou

8-2-1-8 bilance 12-0-0-7
7., 29 bodů umístění 5., 36 bodů
66:61 skóre 77:45
5:0 (Písek, doma) nejvyšší výhra 8:0 (Klášterec nad Ohří, doma)
3:7 (Bílina, doma) nejvyšší prohra 1:5 (Písek, doma)
Jevgenij Kondratěv – 26 bodů (9+17) nejproduktivnější hráč Lukáš Tondr – 24 bodů (14+10)
Lukáš Endál – 11 gólů nejlepší střelec Lukáš Tondr – 14 gólů
Jevgenij Kondratěv – 17 asistencí nejlepší nahrávač Tomáš Demel – 14 asistencí
David Vala – 11 bodů (1+10) nejproduktivnější obránce Michal Pavlů – 13 bodů (4+9)
Čeněk Novák 2,82 (9 zápasů)
Jiří Zvolánek 2,87 (5 zápasů)
Lukáš Dusík 3,29 (7 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Jiří Stejskal 2,33 (13 zápasů)
Martin Bouška 3,53 (4 zápasy)

Jasnou jedničkou a velkou oporou Vlků je zkušený gólman Jiří Stejskal.
(Foto: hcvlci.cz)

Jablonec nad Nisou válí. Má silný útok a pevnou defenzivu

Tým z města proslaveného kvalitní bižuterií se snaží navázat na povedený minulý soutěžní ročník, v němž se probil až do semifinále play-off. A zatím si vede na jedničku! Severočeši měli ale trochu pomalejší rozjezd, z úvodních čtyř kol získali jen tři body za výhru 4:0 v Jindřichově Hradci. Na druhou stranu se sluší dodat, že proti nim stáli silní soupeři. Od té doby Vlci loví jako dobře sehraná smečka, dosud zažili jen jednu malou krizi, když utrpěli tři porážky za sebou. Z posledních devíti utkání Jablonec nad Nisou hned osmkrát bral všechny tři body, když padl jen na ledě lídra z Kolína, a drží sérii pěti vítězství za sebou! Hlavním klíčem k úspěchu je precizní defenziva, jež je třetí nejlepší v západní skupině. Daří se ale i v útoku, soubor pod taktovkou trenéra Jiřího Kubsche nastřílel stejně gólů jako třeba Kolín. Zajímavostí je to, že ani jeden jeho duel dosud nedospěl ani do prodloužení!

Síla mužstva začíná už v brankovišti. Pozici jedničky zastává u Vlků třiatřicetiletý Jiří Stejskal, zkušený gólman, který má bohaté prvoligové zkušenosti a zachytal si i extraligu. Záda mu kryje čtyřiadvacetiletý Martin Bouška, jenž si zachytal v prvním vzájemném utkání proti Bruslařům. Jablonec disponuje ve srovnání s Havlíčkovým Brodem zkušeným týmem, který vhodně doplňují šikovní mladíci. V obranných řadách vyčnívají Michal Pavlů (4+9), kapitán Jan Petrmichl (2+5) nebo mladý Tomáš Čechura (1+5).

Útok táhne hlavně sedmadvacetiletý Lukáš Tondr (14+10), který pravidelně sbírá body jako na běžícím pásu. Aktuálně vládne týmové produktivitě a se čtrnácti přesnými zásahy je i nejlepším střelcem. Stejně bodů, ale o jednu branku méně má na kontě Kamil Bříška (13+11). Oba velmi dobře doplňují Jan Šulc (6+11), nejspolehlivější nahrávač Tomáš Demel (3+14) či Michal Nevyhoštěný (6+9).

Soupiska Jablonce nad Nisou

Ofenzivu Jablonce nad Nisou táhne jeho nejproduktivnější hráč Lukáš Tondr.
(Foto: Radek Mayer, klhvajgar.cz)

Vlci doma nelítostně rozkousali poslední Vajgar na kusy

Jablonec nad Nisou nechtěl před svými fanoušky dopustit žádné překvapení a chtěl si poradit s posledním Jindřichovým Hradcem. A našlápl k tomu skvěle už za 16 sekund hry, když se trefil Kamil Bříška. Severočeši se ještě více uklidnili v 7. minutě, když je rozjásal Tomáš Brokeš. Do prostřední třetiny měli Vlci ještě lepší nástup a znovu v tom měl prsty Kamil Bříška, jemuž tentokrát stačilo na gól jen 10 sekund.

A když se ještě do druhé přestávky prosadili kapitán Jan Petrmichl a Marek Frk, o výhře domácích už asi nepochyboval vůbec nikdo. Náskok Kubschovy skvadry ještě navýšil Michal Nevyhoštěný, a i když Jihočeši korigovali nepříznivý stav zásluhou Martina Záhory, na konečných 7:1 uzavřel gólový účet zápasu svou druhou brankou Marek Frk.

znak týmu 7 – 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 1. Bříška (Petrmichl), 7. Brokeš (M. Tondr), 21. Bříška (Šulc), 29. Petrmichl (Mulač), 37. Frk (Pavlů), 55. Nevyhoštěný (bez asistence), 58. Frk (Mulač, Abraham) – 56. Záhora (Port, Bárta). Rozhodčí: Krob – Tasch, Votrubec. Vyloučení: 6:4, navíc Přibyl a Košťál (oba JHR) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 36:25. Diváci: 200. Třetiny: 2:0, 3:0, 2:1. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (Bouška) – Petrmichl, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, M. Tondr, Abraham, Pulec – Šulc, Bříška, L. Tondr – Nevyhoštěný, Demel, Peřina – Mulač, Brokeš, Frk – Hric, Homolka.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Spáčil (55. Marek) – Kohút, Port – Pípal, Popelka – Koňařík, Kadlec – Brabec, Voříšek, Bílek – Zvoník, Přibyl, Bárta – Záhora, Košťál, Tomšík – Šafář.

Minulé zápasy Vlků

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Řisuty 6:3
HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Klášterec nad Ohří 8:0
HC Lední Medvědi Pelhřimov – HC Vlci Jablonec nad Nisou 1:4
IHC Písek – HC Vlci Jablonec nad Nisou 2:6
HC Vlci Jablonec nad Nisou – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 7:1

Nejlepším nahrávačem Severočechů je ostřílený mazák a hrající trenér Tomáš Demel.

Minulé zápasy Brodu? Tvrz Kotlina a venkovní vzdor favoritům

Havlíčkův Brod drží na svém ledě příjemnou šňůru tří triumfů za plný bodový zisk, když v Kotlině postupně zdolal Kobru Praha, v derby Vysočiny Žďár nad Sázavou a naposledy po skvělém obratu i houževnatý Sokolov. Venku se Bruslaři představili na kluzištích hned tří soupeřů z elitní čtyřky západní skupiny a pokaždé papírové favority v cestě za třemi body hodně prohnali. Ve Vrchlabí vedli po dvou třetinách zásluhou Lukáše Endála, ale nakonec z toho byla porážka 2:4. V Táboře a naposledy na půdě lídra z Kolína rozhodoval jediný gól z poslední třetiny, u Kozlů dokonce pouhých 16 sekund před koncem! Soubor z Kotliny působí v poslední době sehraně, v útoku se na obávaný tandem Endál - Třetina skvěle navázali i další hráči a zlepšovat se začíná i obrana.

Parádní výkon naposledy předvedli Broďáci v Kolíně. „Byl to výborný hokej, odehráli jsme dobrý zápas se silným soupeřem. Na tuto soutěž to byl opět nadstandardní zápas,“ pochvaloval si brodský trenér Aleš Totter. „Vedli jsme 2:1 a o konečném výsledku rozhodla naše nedisciplinovanost. Neproměnili jsme pětiminutovou přesilovku a soupeř pak výsledek otočil,“ povzdechl si však vzápětí nad smutným koncem. „Pro hráče je to ponaučení a věřím, že příští zápasy s takovými soupeři se tomu vyvarujeme. Doufám, že se z toho poučíme a bude to ten poslední krok, který nám chybí k tomu, abychom takovéto týmy, jako je Kolín, mohli porážet,“ přeje si.

Střelec druhé branky v Kolíně Petr Kuchta: „Chceme získat všechny tři body.“

Zápas blbec. Bruslaři přišli o bod 16 sekund před koncem

Havlíčkobrodská družina mohla na ledě lídra jen překvapit, ale v Kolíně začala velmi aktivně. Vedení se mohla ujmout při přesilové hře, jenže paradoxně sama inkasovala. Jan Hanzl našel krásnou nahrávkou zapomenutého Jakuba Semiráda, jenž si sjel v samostatném úniku až před bránu a skóroval povedeným blafákem. Hosté se ale nenechali rozhodit a ve 31. minutě slavili vyrovnání, když po rychlém protiútoku vypustil ze své hole gólovou ránu Jevgenij Kondratěv. A brzy z toho byl nečekaný obrat, když kotouč doslova nacpal do brány důrazný Petr Kuchta.

Kozlové vlétli do třetí periody s chutí a dočkali se vyrovnání. Na pravé straně nabral rychlost Petr Morkes a tvrdou bombou z mírného úhlu prostřelil brankáře Nováka. Broďáci si mohli vzít zpět ztracené vedení při dlouhé pětiminutové přesilovce, ale tu i přes velký tlak nevyužili. Vypadalo to na prodloužení, ale soubor z Kotliny nakonec spolkl hodně hořkou pilulku. Z levé strany se protáhl před bránu Jan Veselý a puk dorazil pod horní tyčku Josef Malý. Rozhodl tak o výhře Středočechů, a to pouhých 16 sekund před koncem!

znak týmu 3 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 13. Semirád (Hanzl), 45. Morkes (Skokan, Hanzl), 60. Malý (Veselý) – 31. Kondratěv (Vlasov), 36. Kuchta (Kozlík). Rozhodčí: Horinek – Pechánek, Špringl. Vyloučení: 5:6, navíc Zumr (KOL) 5 min. + do konce utkání, Kondratěv (HBR) 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 894. Třetiny: 1:0, 0:2, 2:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

SC Kolín: Sejpal (Moravec) – Pácal, Hanzl, Skokan, Voženílek, Březina, Barták – Veselý, Semirád, Malý "C" – Jankovský, Zumr, Morkes "A" – J. Kadlec ml., J. Kadlec st. "A", Ježek – Hlavatý, A. Jelínek, Navrátil.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Dusík) – Duben "A", Lacina, Vala, Kolda, Kořínek, Loginovskij, Kulhánek – Chlubna, Kondratěv, Vlasov, Přidal, Třetina "C", Endál "A", Kuchta, Kozlík, Ludvík, Hlídek, Cejpek, J. Jelínek.

Brod nerozhodil nepříznivý stav a vyloupil doupě Vlků

Havlíčkův Brod nezačal na dalekém severu Čech vůbec dobře. V 10. minutě Kamil Bříška s Lukášem Tondrem krásně vyšachovali soupeřovu obranu a druhý jmenovaný už jen uklidil puk do odkryté brány. A s hosty to vypadalo ještě hůř, když Tomáš Demel při přečíslení 2 na 1 nabil Tomáši Čechurovi a ten se zblízka nemýlil. V 16. minutě přišlo pro Bruslaře důležité snížení z hole Patrika Přidala, jenž přehodil gólmana Boušku.

A do druhé sirény byly rázem karty rozdány úplně jinak, při přesilovce 5 na 3 vstřelil svou první branku po návratu do Brodu krásnou ranou Miroslav Duben a po nádherném pasu Miroslava Třetiny našel mezírku mezi Bouškovými betony Patrik Přidal. Na začátku třetí třetiny ještě více uklidnil Totterovu partu Kirill Vlasov, kterému při situaci 2 na 1 nahrál Igor Loginovskij. Vlci se ještě dočkali snížení, ale bylo už pozdě. Z dorážky se trefil Tomáš Demel, ale až sekundu před koncem, a tak všechny body putovaly na Vysočinu.

znak týmu 3 – 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 10. L. Tondr (Bříška), 13. Čechura (Demel), 60. Demel – 16. Přidal (Duben), 29. Duben (Kondratěv, Třetina), 39. Přidal (Třetina, Endál), 42. Vlasov (Loginovskij, Kondratěv). Rozhodčí: Vokřál – Beránek, Klouček. Vyloučení: 12:12, navíc Čechura (JAB) a Kolda (HBR) 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 169. Střely na branku: 38:33. Třetiny: 2:1, 0:2, 1:1. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Bouška (Jiránek) – Petrmichl "C", Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham, Pulec, Peřina – Šulc, Bříška, L. Tondr, Nevyhoštěný, Brokeš, M. Tondr, Mulač, Demel "A", Frk, Šír, Homolka, Žďárský.

BK Havlíčkův Brod: Dusík (Zvolánek) – Vala, Duben "A", Kořínek, Mendl, Loginovskij, Kolda, Pecen – Přidal, Třetina "C", Endál "A" - Chlubna, Kozlík, Kuchta - Kondratěv, Vlasov, Ludvík - Hlídek, Cejpek.

Bruslaři měli v Kolíně k překvapení blízko. K bodu jim chybělo pouhých 16 sekund.
(Foto: kozel83)

Postavení v tabulce

Havlíčkův Brod sice zůstal v tabulce na 7. místě, ale trochu si po porážce v Kolíně pohoršil. Vzdálila se mu totiž elitní šestka, protože šestá Kobra Praha s přehledem zdolala Děčín. Bruslaři tak na ni ztrácejí už 6 bodů. Zároveň si musejí dávat velký pozor na své nejbližší pronásledovatele, Nymburk na deváté příčce jim dýchá na záda z odstupu jednoho bodu, Žďár nad Sázavou a Řisuty dosud získaly o 3 body méně.

Jablonec nad Nisou bojuje o pátou pozici s Kobrou Praha, na níž má aktuálně jeden bodík k dobru. Na čtvrté Vrchlabí se dívá nahoru ze šestibodového odstupu a na sedmý Havlíčkův Brod zatím nahnal sedm bodů.

Bilance s Jabloncem nad Nisou od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 15
Bilance: 8-1-1-1-4
Výsledky: 4:5p, 4:2, 2:4, 3:8, 5:3, 6:3, 3:3, 3:2, 4:0, 0:1, +1:4, +4:3, +2:1sn, +2:1, 4:3
Skóre: 47:43