26. 2. 2019 | Štěpán Ondráček

Bruslaře čeká poslední prověrka před play off, do Kotliny míří Písek!

Základní část II. ligy napíše ve středu 27. února svoji poslední kapitolu. Havlíčkův Brod půjde do posledního utkání posílen sedmizápasovou šňůrou bez porážky. Přerušit úspěšné tažení Bruslařů se pokusí od 18:00 IHC Písek. Přijďte vytvořit bouřlivou kulisu před blížícím se play off!

IHC Písek

Založení klubu: 1990
Stadion: Zimní stadion Písek (kapacita 4 500 míst)
Klubové barvy: žlutá a modrá
Webové stránky klubu: ihcpisek.cz
Umístění v poslední sezóně: 10. místo po ZČ
Trenér: Karel Herr

__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x IHC Písek

25–1–2–9 bilance 14–2–3–18
1., 79 bodů umístění 4., 49 bodů
169:107 skóre 116:143
8:0 (Orlová, doma) nejvyšší výhra 6:1 (Nový Jičín, doma)
0:5 (Valašské Meziříčí, doma) nejvyšší porážka 2:9 (Šumperk, venku)
Miroslav Třetina – 61 bodů (17+44) nejproduktivnější hráč Jan Sýbek – 57 bodů (24+33)
Luboš Voříšek – 29 gólů nejlepší střelec Jan Sýbek – 24 gólů

Miroslav Třetina – 44 asistencí
nejlepší nahrávač Jan Sýbek
Petr Hučko – 33 asistencí
Tomáš Semrád – 35 bodů (9+26) nejproduktivnější obránce Matrin Parýzek – 28 bodů (9+19)
Čeněk Novák 2,47 (26 zápasů)
David Marek 3,25 (15 zápasů)
Miroslav Folvarský 2,00 (1 zápas)
průměr inkasovaných gólů na zápas Martin Hauser 3,74 (36 zápasů)

Písek – Pelhřimov 5:4

Písek díky povedeným výsledkům v základní části nebude chybět mezi účastníky play off. Jihočeši zažili vcelku vydařený leden, ve kterém vyhráli čtyři zápasy ze sedmi. V posledních utkáních se ale svěřencům Karla Herra moc nedaří. Písek podlehl na domácím ledě Orlové 2:4. Stejným výsledkem potom porazil svého regionálního soka z Tábora. V dalších dvou duelech ale Písečtí neuspěli. Nejprve nad jejich síly byli hokejisté Hodonína a překvapivě také Českých Budějovic. Jihočeši si zajistili postup do vysněného play off v dramatickém utkání s Pelhřimovem. Domácí IHC pokaždé vedl, ale Medvědi dvakrát dokázali srovnat. Napínavou bitvu nakonec rozhodl Martin Parýzek.

Píseckou branku stráží spolehlivý Martin Hauser, který chyběl mezi třemi tyčemi jen párkrát. Gólman Jihočechů si v letošním ročníku nepřipsal ani jedno čisté konto, zato má hned tři gólové nahrávky. Záda mu kryjí Richard Kříž s Petrem Buchtou. Obranné řady má na povel kapitán Písku Martin Parýzek. Zadák Jihočechů nasbíral za 37 zápasů 28 kanadských bodů (9+19). Druhý v pořadí je Vladimír Hanus, jenž nabíral o osm bodů méně, než jeho kolega (5+15). Útočnou silou je ikona místního celku Jan Sýbek, jenž prožívá povedenou sezonu. Forvard Písku nastřílel 24 branek a na 33 jich nahrál. V těsném závěsu za ním je Petr Hučko. Šikovný útočník, který zásobuje své spoluhráče přesnými přihrávkami. Aktuálně jich má 33 a k tomu přidal 17 přesných zásahů. „Budeme chtít zvítězit, abychom se dobře naladili na play off,“ říká trenér Písku Karel Herr.

Soupiska Písku

Kanadskému bodování Písku zatím kraluje zkušený útočník Jan Sýbek
(Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz)

Brod nastřílel do branky Pelhřimova desítku a zajistil si první místo!

Havlíčkův Brod odehrál regionální derby Vysočiny na ledě Pelhřimova. Hosté od úvodních minut potvrzovali papírové předpoklady, když si zajistili pětibrankové vedení. Medvědi poprvé skórovali ve 26. minutě díky Dominiku Adamovi. Havlíčkův Brod i nadále předváděl střeleckou kanonádu a do sítě svého vyzyvatele přidal dalších pět gólů. Domácí se nevzdali ani za nepříznivého stavu a dalšími brankami zdramatizovali osud utkání. Bruslaři si nakonec došli pro povinné tři body a kolo před koncem si zajistili první pozici ve skupině Jih.

znak týmu 5 – 10 znak týmu

Branky a nahrávky: 26. Adam (Kosnar), 37. Votápek (F. Kasalý), 47. Votápek (F. Kasalý), 48. Kříž (F. Kasalý), 57. M. Kopic (F. Kasalý) – 3. Třetina (Přidal, Michálek), 4. Matušík (Milfait, Voříšek), 4. Chlubna (Ludvík, Kuchta), 7. Kopic (Chlubna, Kozlík), 23. Matušík (Milfait, Voříšek), 31. Voříšek (Milfait), 32. Kozlík (Kuchta, Chlubna), 36. Voříšek (Třetina, Semrád), 40. Milfait (Třetina, Vala), 41. Ludvík (J. Kopic, Michálek). Rozhodčí: Daniel Reich – Michal Axman, Ondřej Bohuněk. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 300. Třetiny: 0:4, 2:5, 3:1. Střely na branku: 27:39 (7:12, 11:19, 9:8). Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:8, 2:8, 2:10, 5:10.

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Chaloupek (Urban) – D. Kasalý, Kellner, Kříž, Klus – Šáňa, Piš, Hladonik, Sigmund, Kosnar, Adam, Votápek (A), F. Kasalý (C), Kaminsky, M. Kopic, Kazimir

BK Havlíčkův Brod: Novák (31. Marek) – Semrád, J. Kopic, Kulhánek, Vala, Šmíd – Michálek (A), Třetina (C), Přidal, Milfait, Matušík, Voříšek (A), Kuchta, Kozlík, Chlubna, Ludvík

Útočník Luboš Voříšek se podílel na výhře proti Pelhřimovu čtyřmi body

Písek v dramatickém utkání zdolal Pelhřimov a zajistil si play off!

Písek začal utkání s posledním týmem tabulky skupiny Jih dobře. Jihočeši na domácím ledě vedli o dvě braky, jenže hosté do první sirény stihli snížit. Ve druhé části to byli opět domácí hokejisté, kteří vstřelili první branku. Pelhřimov smazal dvoubrankový deficit a do poslední části hry se šlo za nerozhodnutého stavu. Hned zkraje třetí třetiny nasměroval Písecké ke třem bodům Jan Polata. Medvědi i tentokrát stihli vyrovnat, ale kýženého bodu se nedočkali. Dramatické utkání rozsekl v 59. minutě kapitán Písku Martin Parýzek.

znak týmu 5 – 4

Branky a nahrávky: 4. Bílek (Matějka, Hauser), 13. Červinský (Matějka), 21. V. Šuhaj (Sýbek), 41. Polata (Parýzek, Sýbek), 59. Parýzek (Hanus) – 18. Adam (Kosnar, Kaminski), 30. Kopic (F. Kasalý), 35. Kopic (Kaminski), 58. Kosnar. Rozhodčí: Michal Jílek – Jakub Zmeškal, Milan Svoboda. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 330. Třetiny: 2:1, 1:2, 2:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

IHC Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Bílek, Suda, Turek, Houdek, Pelant – Sýbek, V. Šuhaj, Polata, Červinský, Koupal, Matějka, Novotný, Volf, Novák, Fríd, Rod

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Kocák – Kříž, Kellner, Port, D. Kasalý, Šána, Kaminksi, Kopic, Kohút, Votápek, Kuluris, Hladoník, F. Kasalý, Adam, Kosnar, Bazala

Útočník Jan Sýbek byl jednou z hlavních postav při utkání s Pelhřimovem

Zápas plný zvratů rozhodli Bruslaři až v prodloužení!

Havlíčkův Brod se ujal v sedmé minutě vedení, když kotouč za Hauserova záda dostal Jan Milfait. Domácí hokejisté zanedlouho vyrovnali, ale hosté dokázali do první přestávky ještě jednou udeřit. Ve druhé dvacetiminutovce byl zimní stadion v Písku na nohou, protože domácí tým dokázal otočit vývoj utkání. Hned zkraje druhé části rozvlnil síť Petr Hučko, aby na něj navázal Jan Polata. Vedení Jihočechů nevydrželo moc dlouho, neboť na 3:3 vyrovnal hostující útočník Patrik Přidal. Vyrovnaný zápas nakonec skončil v prodloužení, kde sekundu před koncem nastaveného času rozhodl o výhře Havlíčkova Brodu Miroslav Třetina.

znak týmu 3 – 4p znak týmu

Branky a nahrávky: 10. Marcilis (Matějka), 21. Hučko (Matějka, Sýbek), 36. Polata (Sýbek) – 7. Milfait (Voříšek, Matušík), 18. Ludvík (Vala, Kopic), 38. Přidal (Milfait, Beneš), 65. Třetina (Milfait). Rozhodčí: Jan Hucl – Aleš Vavruška, Josef Zimmermann. Vyloučení: 5:2, navíc Kuchta (HBR) 5 + OK [BŠH]. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na branku: 37:42 (11:12, 12:17, 11:9 – 3:4). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4p.

IHC Písek: Hauser (Buchta) – Turek, Suda, Hora, Parýzek (C), Bílek, Houdek, Pelant – Hučko, V. Šuhaj, Sýbek (A), Ciboch, Polata (A), Tintěra, Koupal, Volf, Marcilis, Strnad, Matějka, Novák

BK Havlíčkův Brod: Marek (Folvarský) – Kulhánek, Kopic, Šmíd, Semrád, Vala, Kadeřávek – Kuchta, Beran, Ludvík, Voříšek (A), Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina (C), Milfait (A), Kozlík, Blinka, Matušík

Útočník Jan Milfait nasbíral při posledním vzájemném utkání proti Písku tři body (1+2)

... Bruslaři potřetí za sebou vyhrají svoji skupinu?

... brankář Martin Hauser je v této sezoně nejvytěžovanějším gólmanem II. ligy? Odchytal už 2116 minut.

... Havlíčkův Brod má sedm výher v řadě, což je nejvíce v letošní sezoně? Před touto sérií jich měl nejvíce pět.

... Bruslaři ukončili základní část zápasem proti Písku i v uplynulých dvou sezonách?

Bilance s Pískem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 23
Bilance: 15-3-1-4
Výsledky: x3:1, x5:1, 3:4, 4:3p, 3:0, 3:1, x3:1, x5:1, 5:0, 1:11, x6:3, x5:4p, 3:4sn, 9:3, 8:5, 1:3, 4:2, 6:0, 9:2, 5:3, 3:2, 3:6, 4:3p
Skóre: 101:63