16. 11. 2016 | Ladislav Vácha

Bruslaře čeká přímá bitva o čelo tabulky! Představí se v Nymburku

To bude velká bitva! Havlíčkobrodští hokejisté se ve čtvrtek 17. listopadu, kdy je státní svátek, vydají na horký led Nymburku, aktuálního lídra tabulky. Půjde o hodně, protože vítěz se usadí na prvním místě! Už první vzájemné střetnutí v Kotlině nabídlo atraktivní a napínavou podívanou, tehdy vyhráli díky hattricku Lukáše Endála Bruslaři. A dlouhovlasý útočník nebude chybět v brodské sestavě ani tentokrát! Úvodní buly proběhne v 18:00. Pokud se na důležité utkání nechystáte osobně, můžete průběh duelu sledovat alespoň na onlajnech.

NED Hockey Nymburk

Založení klubu: 1932
Stadion: Zimní stadion Nymburk (kapacita 4 500 míst)
Klubové barvy: modrá a žlutá
Webové stránky klubu: klub.nedhockey.cz
Umístění v poslední sezóně: 8. místo po základní části, konec v předkole play-off (se Žďárem nad Sázavou 1:2 na zápasy)
Trenéři: Pavel Bičiště

Sestava z posledního utkání: Brázdil (Matoušek) - Kříž, Loučka, Pýcha, Novák, Saňa, Rittig - Šimek, Arnošt, Stehlík - Bičiště, Ječný, Eis - Smejkal, Barbora, Dyrynk
__________________________________________________________________________________

NED Hockey Nymburk x BK Havlíčkův Brod

znak týmu znak týmu
9-1-1-2 bilance 8-2-1-3
1., 30 bodů umístění 2., 29 bodů
59:31 skóre 61:33
8:0 (Pelhřimov, doma) nejvyšší výhra 8:0 (Tábor, doma)
1:4 (Tábor, venku) nejvyšší prohra 2:4 (Žďár nad Sázavou, venku)
Petr Pýcha – 18 bodů (9+9) nejproduktivnější hráč Miroslav Třetina – 28 bodů (7+21)
Petr Pýcha
Daniel Arnošt – 9 gólů
nejlepší střelec Lukáš Endál – 11 gólů
Martin Šimek – 10 asistencí nejlepší nahrávač Miroslav Třetina – 21 asistencí
Petr Pýcha – 18 bodů (9+9) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 17 bodů (5+12)
Jaroslav Brázdil 2,36 (11 zápasů)
Roman Matoušek 2,48 (2 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 2,52 (9 zápasů)
Všechny zápasy

Nymburk patří mezi tradiční druholigové účastníky. Hodně těží z toho, že drží dlouhodobě pohromadě základní osu mužstva a své řady na různých postech vhodně doplňuje. V minulém soutěžním ročníku skončili svěřenci trenéra Pavla Bičištěho na 8. místě jen o tři body za sedmým Havlíčkovým Brodem a v předkole play-off mohli profitovat z výhody domácího prostředí. Narazili ale na silný Žďár nad Sázavou, který ve vyřazovacích bojích nabral skvělou formu. Středočeši na svém ledě nezvládli rozhodující třetí utkání a po porážce 1:5 pro ně sezona skončila. Je jisté, že parta z malého městečka na Labi by se do play-off chtěla probojovat i v tomto soutěžním období.

Pevnou pozici jedničky má v nymburském brankovišti gólman Jaroslav Brázdil, který zatím odchytal všech pět zápasů. Záda mu kryje čtyřiatřicetiletý matador Roman Matoušek, jenž s Brázdilem spolupracoval už v průběhu minulé sezony. Nejen v obraně, ale i v celém týmu je nejproduktivnější Petr Pýcha, který už nastřádal 18 kanadských bodů (9+9), což je na beka za 13 odehraných zápasů úžasné číslo. Ze zadních řad si počínají skvěle i ostřílený matador Ondřej Kříž (3+9) nebo Jakub Loučka, zapomenout nesmíme ani na bývalého Rebela Aleše Knesla (2+2). V ofenzivě září Daniel Arnošt (9+5), společně s Petrem Pýchou nejlepší kanonýr mužstva. Jen o jeden bodík méně má Jan Stehlík (7+6), nejlepším nahrávačem je Martin Šimek (4+10).

Středočeši jsou v dosavadním průběhu soutěže zřejmě jejím nejpříjemnějším překvapením. Na kontě mají deset vítězství a jen tři porážky, přičemž pouze dvakrát vyšli bodově naprázdno, a to v Havlíčkově Brodě (1:3), kdy je hattrickem sestřelil Lukáš Endál, a v minulém kole na kluzišti Tábora (1:4). Nymburk se může pochlubit hodně propracovanou defenzivou, jež zatím obdržela jen 31 branek, což je nejnižší číslo v celé skupině Střed.

Soupiska Nymburku

Jaroslav Brázdil je jednoznačnou nymburskou jedničkou. Odchytal 11 zápasů ze 13.
(Foto: Vlastimil Čech, klub.nedhockey.cz)

Aleš Totter: I když jsme byli dole, dokázali jsme to zvládnout

„Máme tři body, které mají stejnou hodnotu, jako ty s Táborem nebo jakýmkoliv jiným soupeřem. Museli jsme hýbat se složením lajn, takže to bylo trochu znát. Soupeři jsme nabídli góly našimi chybami,“ našel i přes výhru negativum trenér Bruslařů Aleš Totter.

„Co je ale cenné, tak to, že když jsme za stavu 2:3 byli dole, dokázali jsme to zvládnout. Těch situací bylo za poslední měsíc hodně a dokážeme s nimi bojovat. To je důležité, protože to nebylo herně tak dobré, jako poslední dva zápasy. Uhráli jsme to zase jinými věcmi, jako třeba bojovností,“ pochvaloval si lodivod Havlíčkova Brodu.

Trenér Aleš Totter po výhře nad David Servisem chválil své svěřence za bojovnost.

Brodští fanoušci nebudou chybět, pořádá se autobusový výjezd!

Fanouškovské sdružení Rebel Hearts si přímou bitvu o čelo tabulky nemohlo nechat ujít a zorganizovalo autobusový výjezd. Podle posledních informací by neměla v Nymburku chybět zhruba padesátka brodských příznivců!

Tábor si spravil po debaklu chuť a doma skolil první Nymburk

Hosté začali lépe a díky využité přesilovce se dostali do vedení. Dorážku Daniela Arnošta ještě dokázal gólman Klestil vyrazit, ale na zakončení Jakuba Loučky už byl vzápětí krátký. Kohouti ve 14. minutě slavili vyrovnání, když si vybruslil s pukem mezi kruhy Dominik Točík a trefil se parádně. Jihočeši byli na koni a nepříznivý průběh duelu ve druhé třetině otočili, když uspěl hezkou střelou Vojtěch Mrkvička a po ideálním pasu se prosadil zblízka i Jiří Severa. Tři body nakonec zůstaly u Jordánu, definitivní razítko na táborské vítězství přiklepl po návratu do sestavy Jakub Matušík.

znak týmu 4 - 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 14. Točík (Mrkvička, Krätzer), 33. Mrkvička (Krätzer, Liška), 39. Severa (Seidl), 54. Matušík (Seidl, Kanov) - 8. Loučka (Arnošt, Kříž). Rozhodčí: Valenta - Vavruška, Oudes. Vyloučení: 5:5, navíc Novák (NYM) 5 + OK. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 37:32. Třetiny: 1:1, 2:0, 1:0. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

HC Tábor: Klestil (M. Novák) - Havran, Liška, Hlaveš, Kanov, Černý, Dvořák, Tesař - Krätzer, Mrkvička, Točík - Severa, Matušík, Seidl - Blažek, Krátoška, Březina - Václav Prchal, Kýhos, Vojtěch Prchal

NED Hockey Nymburk: Brázdil (Matoušek) - Kříž, Loučka, Pýcha, Novák, Saňa, Rittig - Šimek, Arnošt, Stehlík, Bičiště, Ječný, Eis, Smejkal, Barbora, Dyrynk

Nymburk přišel o sérii šesti výher v řadě. V Táboře padl 1:4.
(Foto: Hanka Grundová a Tomáš Danko, hctabor.com)

Brod dvakrát prohrával, ale i přesto vyloupil led David Servisu

Hosté byli papírovým favoritem, ale už od 7. minuty po chybě prohrávali. David Servis získal při vlastním oslabení puk a samostatný únik zakončil gólem Rudolf Suchánek. Bruslaři však ještě v prvním dějství dokonali obrat, když se o vyrovnání postaral překonáním klečícího gólmana Kůdely David Michálek a ve 13. minutě dotáhl pohlednou kombinaci do úspěšného konce Patrik Přidal. Jihočeši však nesložili zbraně a ve druhé třetině otočili pomyslné misky vah zpět na svou stranu. Nejdříve překvapil gólmana Nováka střelou k přední tyčce David Bílek a z dorážky vzápětí udeřil Ladislav Marek.

Potom už však pálili přesně do černého jen hokejisté Havlíčkova Brodu. Ve 34. minutě zajistil vyrovnání důrazný Tomáš Ludvík a v úplném závěru druhé dvacetiminutovky zavěsil David Kozlík. Soubor z Kotliny už ve třetí části žádné drama nedopustil, když na konečných 6:3 uzavřeli Filip Beneš a Patrik Přidal.

znak týmu 3 - 6 znak týmu

Branky a nahrávky: 7. Suchánek (Sumerauer), 28. Bílek (Matoušek), 28. Marek (Zayml, Matoušek) – 10. Michálek (Třetina), 13. Přidal (Kulhánek, Třetina), 34. Ludvík (Navrátil), 39. Kozlík (Navrátil, M. Semrád), 46. Beneš (Třetina, T. Semrád), 59. Přidal. Rozhodčí: Matěj Sýkora – Michal Rubáš, Martin Tvrdík. Vyloučení: 6:5, navíc Michálek (HBR) 10 min. OT [VRAZ]. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 30:41. Diváci: 166. Třetiny: 1:2, 2:2, 0:2. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:6.

HC David Servis České Budějovice: Kůdela (Jágr) – Cikán "A", Škopek, Matoušek, Babčuk, Břečka – Fleischman "A", Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Bílek, Sumerauer, Suchánek "C", Marek, Volf, Kozák, Zayml

BK Havlíčkův Brod: Novák (Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben "A", Lacina, Vala, Kulhánek, Bušek – Přidal, Třetina "C", Michálek – Kozlík, Navrátil, Ludvík – Voříšek, Kuchta, Chlubna – Beneš, Křížek

Patrik Přidal má střeleckou formu. Proti David Servisu se trefil 2x, v této sezoně už 7x.

Broďáci zvládli souboj o čelo tabulky a po obratu udolali Nymburk

První dějství fanoušky v ochozech moc nezahřálo, šancí bylo na obou stranách jako šafránu. Středočeši otevřeli gólový účet zápasu ve 24. minutě, když se povedenou dělovkou z okraje kruhů prosadil při přesilovce obávaný střelec Petr Pýcha. Bruslaři odpověděli na konci druhé třetiny, když Miroslav Třetina přihrál Lukáši Endálovi, jenž se protáhl až před bránu a po blafáku do bekhendu rozjásal Kotlinu. Stejný hráč dokonal obrat ve 49. minutě, když zblízka doklepl kotouč do odkryté brány po špičkové přesilovkové kombinaci a skvostném pasu kapitána Třetiny. A sehrané duo Endál - Třetina si osvědčenou spolupráci ještě jednou zopakovalo, prvně jmenovaný parádní střelou na zadní tyč završil hattrick a poslal svůj tým do čela tabulky.

znak týmu 3 - 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 37. Endál (Třetina, T. Semrád), 49. Endál (Třetina, Voříšek), 54. Endál (Třetina, Lacina) – 24. Pýcha (Dyrynk). Rozhodčí: Tomáš Battěk – Michal Tasch, Jan Pechánek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 720. Střely na branku: 41:38. Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Panec) – T. Semrád, Bušek, Duben "A", Vala, Mečiar, Lacina – Přidal, Třetina "C", Endál "A" – Navrátil, Voříšek, Michálek – Kuchta, Kozlík, Beneš – Chlubna, Ludvík

NED Hockey Nymburk: Matoušek (Brázdil) – Kříž "A", Loučka, Pýcha, Knesl, M. Novák, Saňa, Rittig – Šimek "C", Josefus, Stehlík, Ječný, Smejkal, Arnošt, Dyrynk, Kuzďas, Čtvrtečka

Bilance s Nymburkem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 24
Bilance: 14-1-2-0-7
Výsledky: 5:6, 5:2, 4:0, 1:0, 2:1p, 5:3, 4:2, 1:2, 2:2, 0:2, 2:3, 0:6, 3:1, 3:3, 2:4, 5:0, 5:1, 2:0, +7:0, +4:1, +4:3, 2:3, 6:0, 3:1
Skóre: 77:46