10. 12. 2019 | Tomáš Sochor

Bruslaře čeká těžká bitva v Hodoníně!

Havlíčkobrodské hokejisty čeká výjezd na nepříjemný led Hodonína. V dosavadních dvou letošních vzájemných utkáních si každý ze soupeřů odnesl jedno vítězství. Který z týmů vyhraje tentokrát? Zápas začíná 11. prosince od 18:00 na Zimním stadionu Václava Nedomanského. Neváhejte a přijďte nás podpořit!

SHK Hodonín

Založení klubu: 2001
Stadion: Zimní stadion Václava Nedomanského (kapacita 3 500 míst)

89:86 skóre 90:60
8:3 (Kopřivnice, doma) nejvyšší výhra 8:1 (Nový Jičín, doma)
2:9 (Šumperk, doma) nejvyšší porážka 1:6 (Šumperk, venku)
Dominik Matula – 33 bodů (14+19) nejproduktivnější hráč Patrik Přidal – 25 bodů (12+13)
Miroslav Třetina – 25 bodů (9+16)
Dominik Matula – 14 gólů
Tomáš Komínek – 14 gólů
nejlepší střelec Patrik Přidal – 12 gólů
Dominik Matula – 19 asistencí nejlepší nahrávač Miroslav Třetina – 16 asistencí
Martin Miklík – 19 bodů (5+14) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 20 bodů (8+12)
Andreas Kubáň 3,91 (12 zápasů)
Jan Hlaváč 4,16 (9 zápasů)
Jan Javůrek 3,6 (2 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas Martin Holík 2,81 (17 zápasů)

Nový Jičín – Hodonín 3:1

Hodonín je s třiatřiceti body o skóre na pátém místě. Stejný bodový zisk má totiž i třetí Valašské Meziříčí a čtvrtá Opava. Drtiči se však prezentují nejistými výkony. V posledním kole prohráli s Novým Jičínem. Předtím sice pětkrát za sebou bodovali, všech pět utkání se ale prodlužovalo. Nutno podotknout, že čtyřikrát se nakonec z bonusového bodu radovali hráči SHK. Na výhru po základní hrací době však čekají už od druhého listopadu.

Změny v kádru

Od posledního utkání s Havlíčkovým Brodem prošel Hodonín několika změnami. Tou největší je odchod trenéra Aleše Flašara, který skončil kvůli rodinným důvodům. Hlavním lodivodem je tak Michal Konečný. Za Drtiče nenastoupí ani Stanislav Balán, Roman Čermák a Jan Hlaváč. Zkušený útočník odešel hrát do nejvyšší slovenské ligy. Čermák nedokázal skloubit nové zaměstnání s hokejem v Hodoníně, a proto odešel do Moravských Budějovic. U mladého gólmana stojí za odchodem nenaplněná očekávání. Nyní se hledá nové angažmá.

Hodonínské vedení doplnilo kádr mladými hráči. Z Moravských Budějovic přišel za Romana Čermáka na hostování jedenadvacetiletý útočník Patrik Bulíř. Druhou útočnou posilou je další jedenadvacetiletý útočník Jakub Čejka, který loňskou sezonu nastupoval za Třebíč a Moravské Budějovice. V přípravě zkoušel štěstí v Šumperku, kde ale neuspěl. Letošní sezonu rozjel v rodných Boskovicích. Obranu vyztužil devatenáctiletý bek Tomáš Dřímal, který má vyřízené střídavé starty z Přerova.

Nyní již bývalý trenér Aleš Flašar
Zdroj: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Kdo táhne tým?

Nejbodovanější hráči Hodonína jsou Dominik Matula (14+19) a Tomáš Komínek (14+17). Oba jsou zároveň nejlepšími střelci Drtičů. V obraně se nejvíce daří Martinu Miklíkovi (5+14). Po odchodu Jana Hlaváče tvoří brankářské duo osmadvacetiletý Andreas Kubáň a devatenáctiletý Jan Javůrek, který naposledy chytal za juniorku Jihavy.

Kompletní soupiska Hodonína

Bruslaři v závěru otočili zápas s Plameny

Regionální derby nabízelo pěkný hokej ve vysokém tempu. Na první gól si ale museli diváci počkat až do sedmadvacáté minuty, kdy se do vedení dostali domácí. Hokejisté Žďáru nad Sázavou však na obdrženou branku odpověděli dvěma přesnými trefami. S Bruslaři to nevypadalo dobře, v posledních čtyřech minutách ale zápas otočili. Plameny i přes velice sympatický výkon odjely z Kotliny s práznou.

znak týmu 3 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 27. Juráň (Pospíchal, Voříšek), 57. Juráň (Voříšek, Cachnín), 59. Voříšek (Pospíchal, Cachnín) – 32. Prokš (Pleva, Adam), 37. Bureš (Gregar, Kališ). Rozhodčí: Michal Maršálek – David Urubčík, Jan Vašíček. Vyloučení: 2:4, navíc Třetina (HBR) 10 min. OT + OK [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 723. Střely na branku: 39:24 (14:8, 12:10, 13:6). Třetiny: 0:0, 1:2, 2:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

BK Havlíčkův Brod: Holík (Vácha) – Nepokoj, Vala, Pospíchal, Dudycha, Kliment, Benák – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Juráň, Matušík, Voříšek (A) – Ludvík, Cachnín, Kuchta – Musil

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Pleva (C), Koželuh, Spálovský, Kališ, Veleba, Hort – Adam, Kovářů, Medek, Bureš, Wasserbauer (A), Kadleček, Prokš (A), Knap, Chlubna, Gregar, Kunstmüller, Heinrich, Ferda

Luboš Voříšek byl u všech gólů Bruslařů

Hodonín nestačil na Nový Jičín

Nový Jičín se v první třetině vytvořil dvoubrankový náskok. Hodonín měl ještě v první a ve druhé periodě několik šancí vyrovnat. Domácí ale podržel vynikající brankář Daniel Šimonů. Drtičům se podařilo snížit až ve čtyřicáté páté minutě. Další gól ale vstřelili znovu Ďáblové, čímž si pojistili vítězství. Hosté tak vyšli bodově naprázdno.

znak týmu 3 – 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 7. Tomeček (Hruška), 17. Tomeček, 52. Rufer (Finsterle) – 45. Mlynář (Horák, Komínek). Rozhodčí: Blaha – Vengřín, Kořistka . Vyloučení: 4:5, navíc Ševčík (Hodonín) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 2:0, 0:0, 1:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

HK Nový Jičín: Šimonů (Loubal) – Tomeček, Metelka, Krutil, Rufer, Hruška, Váňa, Kobylík, Tolokonnikov – Pecha, Králík, Finsterle, Štefka, Lehečka, Krupa, Kafda, F. Palička, Racuh, Plitko, Irgl

SHK Hodonín: Javůrek (Kubáň) – Věžník, Ševčík, Sedláček, Slabý, Miklík, Horák – Komínek, Mlynář, Pröschl, Matula, Krejčí, Charvát, P. Bulín, Hložánek, Leška, Čejka, Polák

Hodonín čeká na tříbodové vítězství déle než měsíc
Zdroj: Daniel Pekař, shkhodonin.cz

Bruslaři otočili zápas s Hodonínem

Bruslaři měli skvělý vstup do zápasu, když šli do vedení již v šedesáté šesté sekundě. Hodonín však ještě v první třetině skóre srovnal a dalšími dvěma brankami ze začátku druhé periody dokonce otočil ve svůj prospěch. Domácím se podařilo vyrovnat, jenže Drtiči si znovu vzali vedení zpět na své hole. V posledních deseti minutách ale vládl Havlíčkův Brod, když si čtyřmi přesnými trefami vybojoval tři body.

znak týmu 7 – 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 2. Semrád (Holík), 31. Mikeš (Přidal), 46. Přidal (Třetina, Mikeš), 50. Semrád (Přidal, Třetina), 53. Vala (Kliment, Voříšek), 54. Mikeš (Třetina, Přidal), 57. Třetina (Vala, Mikeš) – 8. Janás (Balán, Matula), 21. Mlynář (Komínek), 21. Janás (Balán, Matula), 48. Matula (Balán). Vyloučení: 3:10, navíc Mlynář (HOD) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Dicáci: 495. Střely na branku: 42:20 (10:5, 12:10, 20:5). Třetiny: 1:1, 1:2, 5:1. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 7:4.

BK Havlíčkův Brod: Kubáň (Hlaváč) – Věžník, Sedláček, Ševčík, Gabrhelík, Slabý, Čermák, Miklík (A) – Balán, Jurča (C), Bulín, Leška, Krejčí, Komínek, Pröschl, Charvát (A), Finsterle, Hložánek, Matula, Janás, Polák

SHK Hodonín: Kubáň (Hlaváč) – Věžník, Horák, Ševčík, Sedláček, Slabý, Miklík (A), Čermák – Leška, P. Krejčí, Matula, Komínek, Bulíř, Mlynář, Charvát (A), Pröschl, Hložánek, Balán (C), Janás, Polák

… Hodonín měl šňůru pěti zápasů, ve kterých se prodlužovalo?

… Hodonín má v první čtveřici nejbodovanějších hráčů II. ligy východ dva své zástupce? Jsou to druhý Dominik Matula a na děleném třetím místě Tomáš Komínek.

… Martin Holík sice stále čeká na čisté konto, má však již tři asistence? To je tolik, kolik mají všichni ostatní brankáři dohromady. Marek Peksa, Michal Wanecki a Jan Čáp mají po jedné nahrávce.