20. 1. 2020 | Tomáš Sochor

Bruslaře čeká veledůležitá bitva s Hodonínem!

Hokejisté Havlíčkova Brodu se představí při domácím utkání proti Hodonínu. Tabulkový soused si brousí zuby na druhé místo, momentálně na něj ztrácí již pouhých šest bodů! Podaří se Bruslařům navýšit náskok na své pronásledovatele, nebo se Drtiči na svého soupeře dotáhnou? Zápas se odehraje ve středu 22. ledna na ledě Kotliny. Úvodní hvizd je naplánován na 18:00. Neváhejte a přijďte Bruslaře podpořit!

SHK Hodonín

Založení klubu: 2001
Stadion: Zimní stadion Václava Nedomanského (kapacita 3 500 míst)
Klubové barvy: modrá a oranžová
Webové stránky klubu: shkhodonin.cz
Trenér: Michal Konečný

SHK Hodonín x BK Havlíčkův Brod

znak týmu znak týmu
16–2–3–8 bilance 10–8–3–8
2., 55 bodů umístění 3., 49 bodů
116:93 skóre 116:106
8:1 (Nový Jičín, doma)
9:2 (Moravské Budějovice, doma)
nejvyšší výhra 8:3 (Kopřivnice, doma)
1:6 (Šumperk, venku) nejvyšší porážka 2:9 (Šumperk, venku)
Luboš Voříšek – 33 bodů (15+18) nejproduktivnější hráč Tomáš Komínek – 41 bodů (19+22)
Luboš Voříšek – 15 gólů nejlepší střelec Tomáš Komínek – 19 gólů
Miroslav Třetina – 20 asistencí nejlepší nahrávač Tomáš Komínek – 22 asistencí
Tomáš Semrád – 25 bodů (9+16) nejproduktivnější obránce Martin Miklík – 26 bodů (7+19)
Martin Holík 3,01 (22 zápasů)
Martin Altrichter 3,71 (5 zápasy)
Ondřej Chaloupek 2,55 (4 zápasy)
Martin Nedvěd 2,14 (2 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas Andreas Kubáň 3,31 (22 zápasů)
Jan Hlaváč 4,16 (9 zápasů)
Jan Javůrek 3 (4 zápasy)

Drtiči bojují o druhé místo

Minulé zápasy soupeře
Hodonín – Kopřivnice 2:1
Žďár n. S. – Hodonín 2:5
Opava – Hodonín 2:3p
Hodonín – M. Budějovice 5:2
Hodonín – Nový Jičín 2:3sn
Všechny zápasy

Hodonín se s dosavadními devětačtyřiceti body drží na třetím místě. Z posledních šesti utkání získal dvanáct bodů. V posledním kole po nájezdech podlehl Novému Jičínu. Bod ztratil v zápase s Opavou, kterou porazil po prodloužení. Jinak Drtiči slavili po soubojích s Kopřivnicí, Žďárem nad Sázavou a Moravskými Budějovicemi výhru za tři body. Za zmínku také stojí, že v polovině prosince Hodonín porazil jak Havlíčkův Brod po prodloužení, tak Šumperk po nájezdech.

Hodonínský kádr

Trenér Hodonína Michal Konečný může v základní části počítat s hodně širokým kádrem. Drtičům totiž bude pomáhat hned devět hráčů zlínské juniorky, kteří mají vyřízené střídavé starty. Jsou jimi obránci Jan Jaroněk a Jáchym Janošek a útočníci David Lekeš, Dominik Luža, David Kozubík, Filip Weintritt, Sebastian Fajkus, Matěj Sebera a Vojtěch Dobiáš. Právě poslední jmenovaný se může pyšnit 45 body (23+22), získaných ve 33 utkáních v Turnaji o pohár DHL. Připsal si také dva starty za zlínský A tým.

V sestavě Hodonína bude naopak chybět tahoun týmu Dominik Matula, který ve 24 zápasech nasbíral 37 bodů (16+21). Pětadvacetiletý útočník si vážné poranil oko a musel jít na operaci. Drtičům bude chybět do konce sezony. Roli bodového lídra tak převzal devětadvacetiletý Tomáš Komínek (19+22), jemuž v počtu získaných bodů může konkurovat nanejvýš obránce Martin Miklík (7+19). Jedničkou mezi třemi tyčemi zůstává Andreas Kubáň.

Pro Dominika Matulu bohužel sezona skončila
Zdroj: shkhodonin.cz

Kompletní soupiska Hodonína

Minulé kolo

Bruslaři v závěru druhé třetiny rozhodli o své výhře nad Plameny

Havlíčkobrodským hokejistům se proti Žďáru nad Sázavou letos daří, což potvrdili i v tomto měření sil. Bruslaři šli dvakrát do vedení, které se však v obou případech podařilo Plamenům smazat. Zápas se lámal v posledních dvou minutách druhé třetiny, kdy hosté vstřelili tři rychlé góly, čímž strhli utkání na svojí stranu. Domácí pak ve třetí periodě výsledek jen korigovali na konečných 6:3 pro Havlíčkův Brod.

znak týmu 3 – 6 znak týmu

Branky a nahrávky: 17. Gregar (Spálovský, Chlubna), 23. Kunstmüller (Prokš), 43. Medek (Prokš) – 16. Cachnín (Voříšek), 22. Cachnín (Voříšek, Vala), 34. Třetina (Přidal), 39. Třetina (Holenda, Pejchal), 39. Přidal (Třetina, Semrád), 40. Tecl (Cachnín, Voříšek). Rozhodčí: Ivan Čuňočka - David Urubčík, Jan Kleprlík . Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 755. Střely na branku: 30:38 (8:12, 8:19, 14:7). Třetiny: 1:1, 1:5, 1:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:6, 3:6.

SKLH Žďár nad Sázavou: Čáp (Sláma) – Kališ, Kadleček, Pleva (C), Koželuh, Rašín, Spálovský – Wasserbauer, Adam, Medek, Kovářů, Prokš, Jícha, Chlubna, Gregar, Kunstmüller, Heinrich, Bureš

BK Havlíčkův Brod: Chaloupek (Nedvěd) – Benák, Semrád, Pospíchal, Krejčí, Vala, Kliment – Cachnín, Tecl, Přidal, Voříšek, Holenda, Třetina (C), Kuchta, Musil, Ludvík, Pejchal

Bruslaři se mohli opřít o dobrý výkon Ondřeje Chaloupka

Nový Jičín ukončil vítěznou šňůru Hodonínu

Drtiči měli aktivnější vstup do zápasu. Hosty však dlouho držel brankář Matěj Loubal. Domácí svou aktivitu zužitkovali až v pětadvacáté minutě. Ďáblové však těsně před sirénou se svým soupeřem srovnali krok. Ve třetí periodě šel Nový Jičín dokonce do vedení. V padesáté minutě ale hosté špatně sehráli přesilovou hru, a Hodonín tak ve vlastním oslabení vyrovnal. V prodloužení se vítěz utkání nenašel, a zápas tak dospěl až k nájezdům, v kterých byl úspěšnější Nový Jičín.

znak týmu 2 – 3sn znak týmu

Branky a nahrávky: 25. Janás (Jurča, Polák), 50. Pröschl (Miklík, Čejka) – 39. Plitko (Váňa, Kuba), 43. Lehečka. Rozhodčí: Slavka – Mikšík, Pospíšil. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 – 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

SHK Hodonín: Kubáň (Javůrek) – Ševčík, Věžník, Slabý, Horák, Miklík, Sedláček – Janás, Charvát, Čejka, Hložánek, Pröschl, J. Bulín, Polák, Jurča, Krejčí, Mlynář, P. Bulín, Komínek

HK Nový Jičín: Loubal (Šimonů) – Rufer, Krutil, Tomeček, Hruška, Váňa, Kobylík, Tolokonnikov – Poruba, Finsterle, Králík, Lehečka, Pecha, Štefka, Plitko, Macuh, Krupa, Kuba

Petr Jurča
Zdroj: Daniel Pekař, shkhodonin.cz

Minulý vzájemný zápas

Bruslaři vydolovali v Hodonínu cenný bod

Havlíčkobrodští hokejisté vyjeli v oslabené sestavě doplněné juniory na nepříjemný led Hodonína. Domácí šli hned ze začátku utkání do vedení. To jim vydrželo až do konce druhé třetiny, kdy Havlíčkův Brod vyrovnal. Bruslaři ve třetí periodě hráli i bez zraněného Luboše Voříška velice pěkný hokej. Gól však nepadl, a muselo se tak prodlužovat. Bod navíc nakonec získali Drtiči .

znak týmu 2 – 1p znak týmu

Branky a nahrávky: 5. Polák (Komínek, Mlynář), 63. Miklík (Charvát, Matula) – 38. Holenda (Pejchal, Vala). Rozhodčí: Filip Čech – Bohuslav Maloušek, Marek Pospíšil. Vyloučení: 2:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Dicáci: 813. Střely na branku: 425:34 (5:12, 11:10, 8:10 – 1:2). Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 – 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

SHK Hodonín: Kubáň (Javůrek) – Horák, Sedláček, Dřímal, Věžník, Slabý, Ševčík, Miklík – Charvát, Hložánek, Čejka, Komínek, Krejčí, Mlynář, Pröschl, Leška, Matula (C), Polák

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Kliment, Pospíchal, Benák, Pejchal, Vala (A), Vála – Kuchta, Mikeš, Holenda, Voříšek (C), Přidal, Musil, Cachnín, Pejchal

Drtiči se nebojí hru přitvrdit

Věděli jste, že...

… Hodonín odehrál nejvíce zápasů, které dospěly až do prodloužení (11)? Na druhém místě je v této statistice Nová Paka (8).

… hodonínský Dominik Matula je stále čtvrtým nejbodovanějším hráčem II. ligy východ, přestože odehrál poslední utkání 21.12.2019,?.

… Hodonín a Havlíčkův Brod mají stejný počet vstřelených branek (116)?

Bilance s Hodonínem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 5
Bilance: 3-0-1-1
Výsledky: 6:2, 6:2, 3:6, 7:4, 1:2p
Skóre: 23:16

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu