20. 1. 2020 | Tomáš Sochor

Bruslaře čeká veledůležitá bitva s Hodonínem!

Hokejisté Havlíčkova Brodu se představí při domácím utkání proti Hodonínu. Tabulkový soused si brousí zuby na druhé místo, momentálně na něj ztrácí již pouhých šest bodů! Podaří se Bruslařům navýšit náskok na své pronásledovatele, nebo se Drtiči na svého soupeře dotáhnou? Zápas se odehraje ve středu 22. ledna na ledě Kotliny. Úvodní hvizd je naplánován na 18:00. Neváhejte a přijďte Bruslaře podpořit!

SHK Hodonín

Založení klubu: 2001
Stadion: Zimní stadion Václava Nedomanského (kapacita 3 500 míst)

nejvyšší výhra 8:3 (Kopřivnice, doma)
1:6 (Šumperk, venku) nejvyšší porážka 2:9 (Šumperk, venku)
Luboš Voříšek – 33 bodů (15+18) nejproduktivnější hráč Tomáš Komínek – 41 bodů (19+22)
Luboš Voříšek – 15 gólů nejlepší střelec Tomáš Komínek – 19 gólů
Miroslav Třetina – 20 asistencí nejlepší nahrávač Tomáš Komínek – 22 asistencí
Tomáš Semrád – 25 bodů (9+16) nejproduktivnější obránce Martin Miklík – 26 bodů (7+19)
Martin Holík 3,01 (22 zápasů)
Martin Altrichter 3,71 (5 zápasy)
Ondřej Chaloupek 2,55 (4 zápasy)
Martin Nedvěd 2,14 (2 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas Andreas Kubáň 3,31 (22 zápasů)

Hodonín – Nový Jičín 2:3sn

Hodonín se s dosavadními devětačtyřiceti body drží na třetím místě. Z posledních šesti utkání získal dvanáct bodů. V posledním kole po nájezdech podlehl Novému Jičínu. Bod ztratil v zápase s Opavou, kterou porazil po prodloužení. Jinak Drtiči slavili po soubojích s Kopřivnicí, Žďárem nad Sázavou a Moravskými Budějovicemi výhru za tři body. Za zmínku také stojí, že v polovině prosince Hodonín porazil jak Havlíčkův Brod po prodloužení, tak Šumperk po nájezdech.

Hodonínský kádr

Trenér Hodonína Michal Konečný může v základní části počítat s hodně širokým kádrem. Drtičům totiž bude pomáhat hned devět hráčů zlínské juniorky, kteří mají vyřízené střídavé starty. Jsou jimi obránci Jan Jaroněk a Jáchym Janošek a útočníci David Lekeš, Dominik Luža, David Kozubík, Filip Weintritt, Sebastian Fajkus, Matěj Sebera a Vojtěch Dobiáš. Právě poslední jmenovaný se může pyšnit 45 body (23+22), získaných ve 33 utkáních v Turnaji o pohár DHL. Připsal si také dva starty za zlínský A tým.

V sestavě Hodonína bude naopak chybět tahoun týmu Dominik Matula, který ve 24 zápasech nasbíral 37 bodů (16+21). Pětadvacetiletý útočník si vážné poranil oko a musel jít na operaci. Drtičům bude chybět do konce sezony. Roli bodového lídra tak převzal devětadvacetiletý Tomáš Komínek (19+22), jemuž v počtu získaných bodů může konkurovat nanejvýš obránce Martin Miklík (7+19). Jedničkou mezi třemi tyčemi zůstává Andreas Kubáň.

Pro Dominika Matulu bohužel sezona skončila
Zdroj: shkhodonin.cz

Kompletní soupiska Hodonína

Bruslaři v závěru druhé třetiny rozhodli o své výhře nad Plameny

Havlíčkobrodským hokejistům se proti Žďáru nad Sázavou letos daří, což potvrdili i v tomto měření sil. Bruslaři šli dvakrát do vedení, které se však v obou případech podařilo Plamenům smazat. Zápas se lámal v posledních dvou minutách druhé třetiny, kdy hosté vstřelili tři rychlé góly, čímž strhli utkání na svojí stranu. Domácí pak ve třetí periodě výsledek jen korigovali na konečných 6:3 pro Havlíčkův Brod.

znak týmu 3 – 6 znak týmu

Branky a nahrávky: 17. Gregar (Spálovský, Chlubna), 23. Kunstmüller (Prokš), 43. Medek (Prokš) – 16. Cachnín (Voříšek), 22. Cachnín (Voříšek, Vala), 34. Třetina (Přidal), 39. Třetina (Holenda, Pejchal), 39. Přidal (Třetina, Semrád), 40. Tecl (Cachnín, Voříšek). Rozhodčí: Ivan Čuňočka - David Urubčík, Jan Kleprlík . Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 755. Střely na branku: 30:38 (8:12, 8:19, 14:7). Třetiny: 1:1, 1:5, 1:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:6, 3:6.

SKLH Žďár nad Sázavou: Čáp (Sláma) – Kališ, Kadleček, Pleva (C), Koželuh, Rašín, Spálovský – Wasserbauer, Adam, Medek, Kovářů, Prokš, Jícha, Chlubna, Gregar, Kunstmüller, Heinrich, Bureš

BK Havlíčkův Brod: Chaloupek (Nedvěd) – Benák, Semrád, Pospíchal, Krejčí, Vala, Kliment – Cachnín, Tecl, Přidal, Voříšek, Holenda, Třetina (C), Kuchta, Musil, Ludvík, Pejchal

Bruslaři se mohli opřít o dobrý výkon Ondřeje Chaloupka

Nový Jičín ukončil vítěznou šňůru Hodonínu

Drtiči měli aktivnější vstup do zápasu. Hosty však dlouho držel brankář Matěj Loubal. Domácí svou aktivitu zužitkovali až v pětadvacáté minutě. Ďáblové však těsně před sirénou se svým soupeřem srovnali krok. Ve třetí periodě šel Nový Jičín dokonce do vedení. V padesáté minutě ale hosté špatně sehráli přesilovou hru, a Hodonín tak ve vlastním oslabení vyrovnal. V prodloužení se vítěz utkání nenašel, a zápas tak dospěl až k nájezdům, v kterých byl úspěšnější Nový Jičín.

znak týmu 2 – 3sn znak týmu

Branky a nahrávky: 25. Janás (Jurča, Polák), 50. Pröschl (Miklík, Čejka) – 39. Plitko (Váňa, Kuba), 43. Lehečka. Rozhodčí: Slavka – Mikšík, Pospíšil. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 – 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

SHK Hodonín: Kubáň (Javůrek) – Ševčík, Věžník, Slabý, Horák, Miklík, Sedláček – Janás, Charvát, Čejka, Hložánek, Pröschl, J. Bulín, Polák, Jurča, Krejčí, Mlynář, P. Bulín, Komínek

HK Nový Jičín: Loubal (Šimonů) – Rufer, Krutil, Tomeček, Hruška, Váňa, Kobylík, Tolokonnikov – Poruba, Finsterle, Králík, Lehečka, Pecha, Štefka, Plitko, Macuh, Krupa, Kuba

Petr Jurča
Zdroj: Daniel Pekař, shkhodonin.cz

Bruslaři vydolovali v Hodonínu cenný bod

Havlíčkobrodští hokejisté vyjeli v oslabené sestavě doplněné juniory na nepříjemný led Hodonína. Domácí šli hned ze začátku utkání do vedení. To jim vydrželo až do konce druhé třetiny, kdy Havlíčkův Brod vyrovnal. Bruslaři ve třetí periodě hráli i bez zraněného Luboše Voříška velice pěkný hokej. Gól však nepadl, a muselo se tak prodlužovat. Bod navíc nakonec získali Drtiči .

znak týmu 2 – 1p znak týmu

Branky a nahrávky: 5. Polák (Komínek, Mlynář), 63. Miklík (Charvát, Matula) – 38. Holenda (Pejchal, Vala). Rozhodčí: Filip Čech – Bohuslav Maloušek, Marek Pospíšil. Vyloučení: 2:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Dicáci: 813. Střely na branku: 425:34 (5:12, 11:10, 8:10 – 1:2). Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 – 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

SHK Hodonín: Kubáň (Javůrek) – Horák, Sedláček, Dřímal, Věžník, Slabý, Ševčík, Miklík – Charvát, Hložánek, Čejka, Komínek, Krejčí, Mlynář, Pröschl, Leška, Matula (C), Polák

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Kliment, Pospíchal, Benák, Pejchal, Vala (A), Vála – Kuchta, Mikeš, Holenda, Voříšek (C), Přidal, Musil, Cachnín, Pejchal

Drtiči se nebojí hru přitvrdit

… Hodonín odehrál nejvíce zápasů, které dospěly až do prodloužení (11)? Na druhém místě je v této statistice Nová Paka (8).

… hodonínský Dominik Matula je stále čtvrtým nejbodovanějším hráčem II. ligy východ, přestože odehrál poslední utkání 21.12.2019,?.

… Hodonín a Havlíčkův Brod mají stejný počet vstřelených branek (116)?