13. 7. 2021 | Milan Sochor

Bruslaře posílí brankář a dva obránci. Nad kým visí otazníky?

O příchodu útočníka Jana Bulína jsme informovali už před začátkem suché části letní přípravy. Nyní známe další nová jména, která rozšíří soupisku A-týmu. I když přesněji řečeno se jedná o staronová jména. Brankář Michal Novák a obránce Jiří Najman oblékali havlíčkobrodský dres už v mládeži, bek Roman Čermák se účastnil v Kotlině části letní přípravy před dvěma sezonami. O své budoucnosti naopak ještě nemají jasno Aleš Padělek s Tomášem Mlynářem.

Jak vypadá situace v brankovišti?

V minulé sezoně se měl tým opírat především o jihlavského Ondřeje Chaloupka. Dvacetiletý gólman s Duklou smlouvu neprodloužil. Přesto by měl ale působit v Havlíčkově Brodě, a stát se tak pevnou součástí soupisky Bruslařů. Pokračovat bude také o osm měsíců mladší Martin Nedvěd. Trenéři stojí rovněž o služby Hynka Petržílky. Na něj ale budou spoléhat především junioři, kteří budou hájit svoji ligovou příslušnost.

Konkurenci v brankovišti nově zvýší Michal Novák. Třiadvacetiletý brankář začínal s hokejem v Humpolci, odkud v páté třídě přestoupil právě do Havlíčkova Brodu. V Kotlině chytal až do mladšího dorostu, pak se ale vydal do Tábora. Na jihu Čech strávil také poslední tři řádné druholigové sezony. V uplynulém ročníku měl formou hostování pomoct Pelhřimovu, v krajské lize ale před ukončením amatérských soutěží stihl odchytat jediné utkání. Teď se chce prosadit v mužstvu Bruslařů.

Michal Novák zná Kotlinu z působení v mládeži i ze vzájemných druholigových zápasů

Obranu posílí Jiří Najman s Romanem Čermákem

Zvučnou posilou je Roman Čermák, který má i přes svůj stále nízký věk zajímavé zkušenosti. Vždyť se pravidelně účastnil mládežnických reprezentačních akcí, kde s ním hráli například Ondřej Kaše, David Kämpf, Dominik Kubalík nebo o rok mladší David Pastrňák s Jakubem Vránou. Sám ještě coby junior odehrál kompletní extraligovou sezonu včetně play off v Mladé Boleslavi.

Jeho slibně se rozvíjející kariéru ale hned na prahu stálého vstupu mezi muže přerušily zdravotní problémy. Ty ho po čase potkaly znovu, a ještě před začátkem loňské sezony mu ukončily zajímavé angažmá ve Znojmě. Lékaři mu dokonce doporučili nepokračovat s profesionálním sportem. V Havlíčkově Brodě se připravoval před dvěma sezonami. Čekal na zajímavou nabídku, kterou mu dal v Hodoníně trenér Michal Konečný. Teď se jejich cesty opět spojí na Vysočině.

Roman Čermák (vlevo) si vyzkoušel spolupráci s trenérem Michalem Konečným už v Hodoníně

Druhou obrannou posilou je teprve dvacetiletý Jiří Najman. S Romanem Čermákem ho pojí fakt, že i on musel vinou zranění vynechat celou sezonu. Jeho to ovšem potkalo už v dorosteneckém věku. Právě po vynechaném ročníku se dostal do Havlíčkova Brodu, kde byl velice platnou posilou juniorky. Svými výkony si vysloužil pro následující dva ročníky místo v juniorce Českých Budějovic, první zkušenosti mezi muži sbíral ve druhé lize v Písku. Teď se po dvou letech vrací do Kotliny.

Aleš Padělek s Tomášem Mlynářem zvažují své pokračování u Bruslařů

Všichni hráči loňského kádru dostali nabídku na pokračování i v nadcházející sezoně. Tu zatím nikdo neodmítl, nad dvojicí útočníků ale přeci jen visí otazník. Velezkušený útočník Aleš Padělek přemýšlí o pokračování v Anglii, odkud se před minulou sezonou vrátil. Tomáš Mlynář má pak na stole nabídku od brněnské Komety, která by ho ráda uvítala mezi svými mládežnickými trenéry, a zároveň by jej ráda představila jako posilu svého druholigového B-týmu. Oba forvardi si ještě nechávají čas na rozmyšlenou.

Zůstane Aleš Padělek v Kotlině, nebo přidá další sezonu v Anglii? O zážitcích ze života na Ostrovech jsme si mimo jiné povídali v našem podcastu

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner