13. 7. 2021 | Milan Sochor

Bruslaře posílí brankář a dva obránci. Nad kým visí otazníky?

O příchodu útočníka Jana Bulína jsme informovali už před začátkem suché části letní přípravy. Nyní známe další nová jména, která rozšíří soupisku A-týmu. I když přesněji řečeno se jedná o staronová jména. Brankář Michal Novák a obránce Jiří Najman oblékali havlíčkobrodský dres už v mládeži, bek Roman Čermák se účastnil v Kotlině části letní přípravy před dvěma sezonami. O své budoucnosti naopak ještě nemají jasno Aleš Padělek s Tomášem Mlynářem.

Jak vypadá situace v brankovišti?

V minulé sezoně se měl tým opírat především o jihlavského Ondřeje Chaloupka. Dvacetiletý gólman s Duklou smlouvu neprodloužil. Přesto by měl ale působit v Havlíčkově Brodě, a stát se tak pevnou součástí soupisky Bruslařů. Pokračovat bude také o osm měsíců mladší Martin Nedvěd. Trenéři stojí rovněž o služby Hynka Petržílky. Na něj ale budou spoléhat především junioři, kteří budou hájit svoji ligovou příslušnost.

Konkurenci v brankovišti nově zvýší Michal Novák. Třiadvacetiletý brankář začínal s hokejem v Humpolci, odkud v páté třídě přestoupil právě do Havlíčkova Brodu. V Kotlině chytal až do mladšího dorostu, pak se ale vydal do Tábora. Na jihu Čech strávil také poslední tři řádné druholigové sezony. V uplynulém ročníku měl formou hostování pomoct Pelhřimovu, v krajské lize ale před ukončením amatérských soutěží stihl odchytat jediné utkání. Teď se chce prosadit v mužstvu Bruslařů.

Michal Novák zná Kotlinu z působení v mládeži i ze vzájemných druholigových zápasů

Obranu posílí Jiří Najman s Romanem Čermákem

Zvučnou posilou je Roman Čermák, který má i přes svůj stále nízký věk zajímavé zkušenosti. Vždyť se pravidelně účastnil mládežnických reprezentačních akcí, kde s ním hráli například Ondřej Kaše, David Kämpf, Dominik Kubalík nebo o rok mladší David Pastrňák s Jakubem Vránou. Sám ještě coby junior odehrál kompletní extraligovou sezonu včetně play off v Mladé Boleslavi.

Jeho slibně se rozvíjející kariéru ale hned na prahu stálého vstupu mezi muže přerušily zdravotní problémy. Ty ho po čase potkaly znovu, a ještě před začátkem loňské sezony mu ukončily zajímavé angažmá ve Znojmě. Lékaři mu dokonce doporučili nepokračovat s profesionálním sportem. V Havlíčkově Brodě se připravoval před dvěma sezonami. Čekal na zajímavou nabídku, kterou mu dal v Hodoníně trenér Michal Konečný. Teď se jejich cesty opět spojí na Vysočině.

Roman Čermák (vlevo) si vyzkoušel spolupráci s trenérem Michalem Konečným už v Hodoníně

Druhou obrannou posilou je teprve dvacetiletý Jiří Najman. S Romanem Čermákem ho pojí fakt, že i on musel vinou zranění vynechat celou sezonu. Jeho to ovšem potkalo už v dorosteneckém věku. Právě po vynechaném ročníku se dostal do Havlíčkova Brodu, kde byl velice platnou posilou juniorky. Svými výkony si vysloužil pro následující dva ročníky místo v juniorce Českých Budějovic, první zkušenosti mezi muži sbíral ve druhé lize v Písku. Teď se po dvou letech vrací do Kotliny.

Aleš Padělek s Tomášem Mlynářem zvažují své pokračování u Bruslařů

Všichni hráči loňského kádru dostali nabídku na pokračování i v nadcházející sezoně. Tu zatím nikdo neodmítl, nad dvojicí útočníků ale přeci jen visí otazník. Velezkušený útočník Aleš Padělek přemýšlí o pokračování v Anglii, odkud se před minulou sezonou vrátil. Tomáš Mlynář má pak na stole nabídku od brněnské Komety, která by ho ráda uvítala mezi svými mládežnickými trenéry, a zároveň by jej ráda představila jako posilu svého druholigového B-týmu. Oba forvardi si ještě nechávají čas na rozmyšlenou.

Zůstane Aleš Padělek v Kotlině, nebo přidá další sezonu v Anglii? O zážitcích ze života na Ostrovech jsme si mimo jiné povídali v našem podcastu

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři