BK Havl. Brod - Bruslaře posílí brankář a dva obránci. Nad kým visí otazníky?
Bruslaře posílí brankář a dva obránci. Nad kým visí otazníky?

Bruslaře posílí brankář a dva obránci. Nad kým visí otazníky?

13.07.2021 | Milan Sochor

O příchodu útočníka Jana Bulína jsme informovali už před začátkem suché části letní přípravy. Nyní známe další nová jména, která rozšíří soupisku A-týmu. I když přesněji řečeno se jedná o staronová jména. Brankář Michal Novák a obránce Jiří Najman oblékali havlíčkobrodský dres už v mládeži, bek Roman Čermák se účastnil v Kotlině části letní přípravy před dvěma sezonami. O své budoucnosti naopak ještě nemají jasno Aleš Padělek s Tomášem Mlynářem.

 

Jak vypadá situace v brankovišti?

V minulé sezoně se měl tým opírat především o jihlavského Ondřeje Chaloupka. Dvacetiletý gólman s Duklou smlouvu neprodloužil. Přesto by měl ale působit v Havlíčkově Brodě, a stát se tak pevnou součástí soupisky Bruslařů. Pokračovat bude také o osm měsíců mladší Martin Nedvěd. Trenéři stojí rovněž o služby Hynka Petržílky. Na něj ale budou spoléhat především junioři, kteří budou hájit svoji ligovou příslušnost.

Konkurenci v brankovišti nově zvýší Michal Novák. Třiadvacetiletý brankář začínal s hokejem v Humpolci, odkud v páté třídě přestoupil právě do Havlíčkova Brodu. V Kotlině chytal až do mladšího dorostu, pak se ale vydal do Tábora. Na jihu Čech strávil také poslední tři řádné druholigové sezony. V uplynulém ročníku měl formou hostování pomoct Pelhřimovu, v krajské lize ale před ukončením amatérských soutěží stihl odchytat jediné utkání. Teď se chce prosadit v mužstvu Bruslařů.

Michal Novák zná Kotlinu z působení v mládeži i ze vzájemných druholigových zápasů

Obranu posílí Jiří Najman s Romanem Čermákem

Zvučnou posilou je Roman Čermák, který má i přes svůj stále nízký věk zajímavé zkušenosti. Vždyť se pravidelně účastnil mládežnických reprezentačních akcí, kde s ním hráli například Ondřej Kaše, David Kämpf, Dominik Kubalík nebo o rok mladší David Pastrňák s Jakubem Vránou. Sám ještě coby junior odehrál kompletní extraligovou sezonu včetně play off v Mladé Boleslavi.

Jeho slibně se rozvíjející kariéru ale hned na prahu stálého vstupu mezi muže přerušily zdravotní problémy. Ty ho po čase potkaly znovu, a ještě před začátkem loňské sezony mu ukončily zajímavé angažmá ve Znojmě. Lékaři mu dokonce doporučili nepokračovat s profesionálním sportem. V Havlíčkově Brodě se připravoval před dvěma sezonami. Čekal na zajímavou nabídku, kterou mu dal v Hodoníně trenér Michal Konečný. Teď se jejich cesty opět spojí na Vysočině.

Roman Čermák (vlevo) si vyzkoušel spolupráci s trenérem Michalem Konečným už v Hodoníně

Druhou obrannou posilou je teprve dvacetiletý Jiří Najman. S Romanem Čermákem ho pojí fakt, že i on musel vinou zranění vynechat celou sezonu. Jeho to ovšem potkalo už v dorosteneckém věku. Právě po vynechaném ročníku se dostal do Havlíčkova Brodu, kde byl velice platnou posilou juniorky. Svými výkony si vysloužil pro následující dva ročníky místo v juniorce Českých Budějovic, první zkušenosti mezi muži sbíral ve druhé lize v Písku. Teď se po dvou letech vrací do Kotliny.

Aleš Padělek s Tomášem Mlynářem zvažují své pokračování u Bruslařů

Všichni hráči loňského kádru dostali nabídku na pokračování i v nadcházející sezoně. Tu zatím nikdo neodmítl, nad dvojicí útočníků ale přeci jen visí otazník. Velezkušený útočník Aleš Padělek přemýšlí o pokračování v Anglii, odkud se před minulou sezonou vrátil. Tomáš Mlynář má pak na stole nabídku od brněnské Komety, která by ho ráda uvítala mezi svými mládežnickými trenéry, a zároveň by jej ráda představila jako posilu svého druholigového B-týmu. Oba forvardi si ještě nechávají čas na rozmyšlenou.

Zůstane Aleš Padělek v Kotlině, nebo přidá další sezonu v Anglii? O zážitcích ze života na Ostrovech jsme si mimo jiné povídali v našem podcastu
 
Aktuálně na webu
Jsem moc rád, že jsem tady, přiznává Novák. První tréninky? Peklo!

Jsem moc rád, že jsem tady, přiznává Novák. První tréninky? Peklo!

(neděle 18.7.) Do konce soutěžního ročníku 2011/2012 oblékal havlíčkobrodský dres, potom se přesunul do Tábora,...

 
V Kotlině už se bruslí a poctivě trénuje

V Kotlině už se bruslí a poctivě trénuje

(čtvrtek 15.7.) Havlíčkobrodští hokejisté, a nejen A-mužstvo, tráví tyto parné letní dny v příjemném prostředí...

 
Bruslaře posílí brankář a dva obránci. Nad kým visí otazníky?

Bruslaře posílí brankář a dva obránci. Nad kým visí otazníky?

(úterý 13.7.) O příchodu útočníka Jana Bulína jsme informovali už před začátkem suché části letní přípravy. Nyní...

 
VIDEO: V Kotlině se tvoří led. Kdo na něj položil reklamy partnerů?

VIDEO: V Kotlině se tvoří led. Kdo na něj položil reklamy partnerů?

(pátek 2.7.) Plochu Kotliny začíná pokrývat led téměř o měsíc dříve, než bývá zvykem. Ve čtvrtek 1. července...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv