23. 6. 2017 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Bruslaři absolvovali Olympijský běh, zvěčnili se i s Kratochvílovou

Od roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor, se po celém světě slaví Olympijský den. V České republice se v tento den běhá už od roku 1987 Olympijský běh, který má charitativní podtext. Jeho účastníci automaticky přispívají zaplacením startovného České olympijské nadaci, jež pomáhá sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin, kterým na sport dětí chybí finanční prostředky. 21. června 2017 vyběhlo k Olympijskému běhu více než 71 000 běžců na 81 místech ČR a nás může těšit to, že mezi nimi nechyběli ani havlíčkobrodští hokejisté David Vala, Tomáš Ludvík a Filip Beneš, kteří tak pomohli dobré věci!

Bruslaři se nejenže zúčastnili, ale navíc předvedli vynikající výkony! Útočník Tomáš Ludvík doběhl z více než sedmdesáti účastníků na skvělém 6. místě, jeho parťáci Filip Beneš a David Vala společně protli cílovou pásku chvíli po něm na 10. a 11. místě! „Chtěli jsme všichni tři medaili, ale nemáme ani jednu, takže nejsme spokojení,“ smál se od ucha k uchu Tomáš Ludvík.

„Běželo se mi dobře v první půlce závodu, potom už to bylo horší. Kdyby se mělo běžet ještě kousek dál, tak už bych to asi nedoběhl,“ pokračoval už ve vážnějším tónu brodský útočník. „Běželo se hezky, bylo příjemné počasí. Hezky jsme se proběhli, bylo to dobré,“ pochvaloval si Filip Beneš. „Mně se běželo těžce, byly těžké podmínky. Dali jsme do toho ale sto procent a zvládli jsme to. Splnilo to svůj účel,“ doplnil své spoluhráče David Vala.

„Chtěl bych podotknout, že na Plovárně jsme potkali starší dorostence. Říkal jsem jim, aby mi donesli vodu, ale bohužel se tak nestalo. Takže díky kluci,“ poslal s úsměvem na tváři vzkaz svým mladším kolegům „Valič“. „Definitivně si tím zavřeli cestu do áčka,“ smál se Ludvík.

Na Olympijském běhu, který startoval u sportovní haly, nechyběli ani starosta města Jan Tecl a Jarmila Kratochvílová, jež byla patronem běhu, a v po skončení závodu předali medaile vítězům. Právě s bývalou vynikající běžkyní a držitelkou světového rekordu v běhu na 800 metrů se trio Bruslařů po závodě vyfotilo.

Na závěr děkujeme Bruslařům za vzornou reprezentaci a propagaci našeho klubu!

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři