23. 6. 2017 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Bruslaři absolvovali Olympijský běh, zvěčnili se i s Kratochvílovou

Od roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor, se po celém světě slaví Olympijský den. V České republice se v tento den běhá už od roku 1987 Olympijský běh, který má charitativní podtext. Jeho účastníci automaticky přispívají zaplacením startovného České olympijské nadaci, jež pomáhá sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin, kterým na sport dětí chybí finanční prostředky. 21. června 2017 vyběhlo k Olympijskému běhu více než 71 000 běžců na 81 místech ČR a nás může těšit to, že mezi nimi nechyběli ani havlíčkobrodští hokejisté David Vala, Tomáš Ludvík a Filip Beneš, kteří tak pomohli dobré věci!

Bruslaři se nejenže zúčastnili, ale navíc předvedli vynikající výkony! Útočník Tomáš Ludvík doběhl z více než sedmdesáti účastníků na skvělém 6. místě, jeho parťáci Filip Beneš a David Vala společně protli cílovou pásku chvíli po něm na 10. a 11. místě! „Chtěli jsme všichni tři medaili, ale nemáme ani jednu, takže nejsme spokojení,“ smál se od ucha k uchu Tomáš Ludvík.

„Běželo se mi dobře v první půlce závodu, potom už to bylo horší. Kdyby se mělo běžet ještě kousek dál, tak už bych to asi nedoběhl,“ pokračoval už ve vážnějším tónu brodský útočník. „Běželo se hezky, bylo příjemné počasí. Hezky jsme se proběhli, bylo to dobré,“ pochvaloval si Filip Beneš. „Mně se běželo těžce, byly těžké podmínky. Dali jsme do toho ale sto procent a zvládli jsme to. Splnilo to svůj účel,“ doplnil své spoluhráče David Vala.

„Chtěl bych podotknout, že na Plovárně jsme potkali starší dorostence. Říkal jsem jim, aby mi donesli vodu, ale bohužel se tak nestalo. Takže díky kluci,“ poslal s úsměvem na tváři vzkaz svým mladším kolegům „Valič“. „Definitivně si tím zavřeli cestu do áčka,“ smál se Ludvík.

Na Olympijském běhu, který startoval u sportovní haly, nechyběli ani starosta města Jan Tecl a Jarmila Kratochvílová, jež byla patronem běhu, a v po skončení závodu předali medaile vítězům. Právě s bývalou vynikající běžkyní a držitelkou světového rekordu v běhu na 800 metrů se trio Bruslařů po závodě vyfotilo.

Na závěr děkujeme Bruslařům za vzornou reprezentaci a propagaci našeho klubu!

Aktuality

Napsali o nás

Středa 3. května 9:54 | Nové vedení hokejového Brodu: Cítíme to tak, že si nás lidé vyžádali, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 3. května 9:49 | Havlíčkův Brod na prahu nové éry. Klub povedou dvě tamější ikony, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Nové vedení klubu

V pátek 28. dubna se v prostorách Klubu Oko konala valná hromada spolku BK Havlíčkův Brod, z.s. Členové zvolili nový výkonný výbor i novou dozorčí radu. Předsedou klubu se stal Miroslav Třetina, místopředsedou pak Lukáš Endál. Do čela dozorčí rady byl zvolen Jan Lobo. Zjistěte více v článku na našem webu.

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner