13. 1. 2024 | Štěpán Ondráček

Bruslaři dvě třetiny deptali Havířov, favorit nakonec zvládl koncovku lépe

Do Kotliny přijel vedoucí celek východní skupiny, kterému led na Vysočině moc nechutnal, neboť po dvou třetinách vedl jen o gól. Havlíčkův Brod hrál zcela vyrovnanou partii, jenže v závěrečné třetině doplatil na šance, čehož využil soupeř k navýšení vedení. Havířov si připsal osmou výhru v řadě, ale Havlíčkobrodští i přes vysokou porážku sehráli dobré utkání.

Prvnímu Havířovu nechutnaly úvodní minuty utkání, když mohli dvakrát udeřit Bruslaři, jenže jejich pokusy skončily buď na tyči nebo obraně. Hosté se dostali do sedla díky přesilové hře, ale v prvním případě uspěl Čeněk Novák, který zanedlouho kapituloval. Ševčíkovu střelu tečoval těsně před gólmanem Havlíčkova Brodu Marek Haas. Přesilové hry promluvily do vývoje dění i nadále, nejdříve ve vlastním oslabení neuspěl Pawliczek, aby z následného útoku srovnal Lukáš Endál.

(Video: czechicehockey.tv)

Bruslaři tím využili dvojnásobnou početní výhodu, čímž se dostali pod kůži soupeře. Zvrat utkání po přihrávce Vacíka umístil puk do sítě AZetu ostrostřelec letošní sezony Marek Tecl. Slezané mohli vyrovnat v další přesilové hře, ale proti tomu byl fantom domácího výběru Čeněk Novák, jenž dodal potřebné sebevědomí svým spoluhráčům. V 17. minutě mohl být stav v Kotlině 2:2, ale Bruslaři ustáli horké chvilky ve vlastním brankovišti.

Havlíčkův Brod hrál nadále s Havířovem vyrovnanou partii, i s tím, že hosté přitvrdili v osobních soubojích. Diváci viděli spoustu výborných akcích, na konci každé z nich se nacházely zákroky obou brankářů. Nejprve Spratka vychytal Novák, aby na druhé straně si smlsl na Dymákovi Šimonů. Stav zápasu se měnil těsně před polovinou duelu, kdy Havířov srovnal skóre.

Franek napálil kotouč od modré čáry, opět jako v první třetině tečoval puk před Novákem Marek Haas. Bruslaři se mohli dostat do opětovného vedení v přesilové hře, ale nebylo jim souzeno. Nadále zápasu kralovali brankáři ve svých brankovištích až do času 38:56. AZetu i potřetí v utkání pomohla teč, když ránu Tomáše Havlíka dostal za záda vlastního brankáře obránce Havlíčkova Brodu.

Kraučukovi svěřenci přišli do třetí třetiny značně nervózní, ale proti Havířovu si vytvářeli šance. Ve 46. minutě mohl vyrovnat Bureš, toho ale vychytal na brankovišti Šimonů. AZet směrem dopředu nebyl moc nebezpečný, když ano, tak si všechno pokryl Novák. Vrátit Bruslaře do zápasu mohl Pártl, ten ale v dobré příležitosti nepřekonal brankáře hostí. Domácí hokejisty mohl posadit do sedla Benák, který si vylepšil pozici, ale Šimonů jeho pokus na poslední chvíli vytáhl lapačkou.

Tlak Havlíčkova Brodu se stupňoval, ale defenziva AZetu byl vždycky na místě. Místo srovnání přišlo dvoubrankového vedení Havířova, který se čtvrtou brankou uklidnil. Ševčík poslal do úniku Petra Antoníčka, jenž vykoupal Čeňka Nováka forhendovým blafákem. Bruslaři zkusili necelých pět minut před závěrečným hvizdem power play, jenže tah nevyšel, AZet slavil popáté díky Jiřímu Karafiátovi. Nevybíravý zákrok potom předvedl hostující Ševčík, který masíroval zbytečně Marka Tecla. Vedoucí celek ve zbývajícím klání využil dvojnásobnou přesilovku, kterou využil Ondřej Ševčík. Aby toho nebylo dost, tak v čase 57:35 vstřelil sedmou branku Havířova David Klimša.

Havl. Brod - Havířov

Branky a nahrávky: 11. Endál (Tecl, Valášek), 14. Tecl (D. Vacík) – 7. Haas (Ševčík, Pawliczek), 30. Haas (Franek, Vosátko), 39. Havlík (Bednář, Franek), 54. Antoníček (Spratek, Ševčík), 56. Karafiát (Klimša, J. Křivohlávek), 58. Ševčík (Karafiát, Pawliczek), 58. Klimša (Spratek, Bednář). Rozhodčí: Martin Šperl – Tomáš Kučera, Václav Kubíček. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:3. Diváci: 345. Střely na branku: 44:34 (17:10, 14:12, 13:12). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:7.

Č. Novák (Josef Novák) – Jan Novák (A), A. Dvořák, J. Kuchta, Benák, D. Vacík, Kutlvašr, M. Krejčí – Tecl, P. Kuchta (C), Dymák – Havlát, Valášek, Kopic – Bureš, Pártl, Endál – Pavelec, Janko.