16. 11. 2015 | Ladislav Vácha

Bruslaři jedou do hor, zkusí vyloupit Krakonošovo Vrchlabí

Havlíčkobrodští hokejisté jdou po dvou dnech odpočinku znovu do boje! Po prolomení domácího trápení a cenném skalpu silné Kobry Praha se v úterý 17. listopadu vydají na dalekou cestu do Vrchlabí, které hraje ve skvělé formě a drží 4. příčku tabulky. Atraktivní zápas, který začíná v 17:00, ještě může okořenit souboj bratrů Jelínkových, havlíčkobrodského útočníka Jana a vrchlabského brankáře Jakuba.
(Foto: Petr Kraus, fotokraus.cz)

HC Stadion Vrchlabí

Založení klubu: 1948
Stadion: Zimní stadion Vrchlabí (kapacita 1 200 míst)
Klubové barvy: bílá a modrá
Webové stránky klubu: hcvrchlabi.cz
Umístění v poslední sezóně: 5. místo po ZČ, osmifinále play-off (kontumační porážka s Bílinou 0:3 na zápasy)
Trenér: Petr Hlaváč

Sestava z posledního utkání: Jelínek (Abrahám) – Jebavý, Kadavý, Klement, Lenoch, deCarvalho, Bittner, Matějček, Chleborád – Jirků, Filip, Šťastný, Maďar, Šimoníček, Matějka, Bláha, Urban, Oppelt, Srnský, Vacek, Krsek
__________________________________________________________________________________

HC Stadion Vrchlabí x BK Havlíčkův Brod

10-1-1-3 bilance 6-2-1-6
4., 33 bodů umístění 8., 23 bodů
67:52 skóre 54:51
8:4 (Pelhřimov, venku) nejvyšší výhra 5:0 (Písek, doma)
4:7 (Bílina, venku) nejvyšší prohra 3:7 (Bílina, doma)
Martin Filip – 23 bodů (8+15) nejproduktivnější hráč Jevgenij Kondratěv – 22 bodů (8+14)
Tomáš Šťastný – 10 gólů nejlepší střelec Lukáš Endál – 9 gólů
Tomáš Jirků – 17 asistencí nejlepší nahrávač Jevgenij Kondratěv – 14 asistencí
Jiří Jebavý – 7 bodů (2+5) nejproduktivnější obránce David Vala
Miroslav Duben – 8 bodů (1+7)
Jakub Jelínek 3,22 (13 zápasů)
Martin Abrahám 3,75 (5 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Jiří Zvolánek 2,87 (5 zápasů)
Čeněk Novák 3,00 (6 zápasů)
Lukáš Dusík 3,32 (6 zápasů)

Jasnou jedničkou Vrchlabí je třiadvacetiletý havlíčkobrodský odchovanec Jakub Jelínek.

Vrchlabí zatím válí, jeho tahounem je 43letý kapitán Filip

Vrchlabí prožilo hodně trpký konec minulé sezony, když kvůli administrativní chybě za něj neoprávněně hrál junior Radek Krsek a kontumačně tak vypadlo už v osmifinále play-off s Bílinou. Právě na ledě Draků se horalové představili v úvodním kole, ale domů se vraceli s porážkou 4:7. Od té doby už padli jen třikrát, když doma nestačili na Tábor, po samostatných nájezdech se sklonili i před prvním Kolínem a překvapivě zklamali v Jablonci nad Nisou. Jinak parta z Krkonoš jen vítězí, což platilo i v předešlých čtyřech kolech.

O brankoviště týmu se stará dravé mládí. Pozici jedničky zastává třiadvacetiletý brankář Jakub Jelínek, který v havlíčkobrodské Kotlině dělal první hokejové krůčky a proti svému mateřskému klubu už v minulosti nastoupil za Benátky nad Jizerou. Záda mu kryje o rok mladší Martin Abrahám, jenž se objevil v bráně zatím pětkrát. Základním stavebním kamenem obrany je další exRebel Jiří Jebavý, který už nasbíral 7 bodů (2+5). Zkušenými beky jsou rovněž Martin Klement a Dalibor deCarvalho, z mladíků nechybí Martin Matějček a Jan Kadavý. Útok se točí kolem velezkušeného kapitána a nejproduktivnějšího hráče týmu Martina Filipa (8+15), famózně se daří i nejlepšímu kanonýrovi Tomášovi Šťastnému (10+6), nahrávači Tomáši Jirků (1+17) či Tomáši Bláhovi (8+9).

Rozjetí Východočeši naposledy splnili roli papírového favorita a přivezli si všechny tři body z kluziště posledního Jindřichova Hradce. „Byl to těžký zápas hlavně psychicky, protože nic jiného než tři body by byla obrovská blamáž. Naštěstí hned od začátku jsme měli zápas jasně ve svých rukou, jen naše častá vyloučení zabránila tomu, že domácí drželi přijatelný výsledek,“ zhodnotil utkání na jihu Čech trenér Petr Hlaváč. „Pochválil bych hráče za trpělivost a poměrně dobrou obrannou hru. Na naše fanoušky se těšíme již v úterý,“ pozval diváky na úterní bitvu s Havlíčkovým Brodem.

Soupiska Vrchlabí

Nejproduktivnějším hráčem Vrchlabí je jeho nestárnoucí kapitán Martin Filip.

Vrchlabí nedopustilo překvapení a vyloupilo poslední Vajgar

V první třetině se nabídla domácím spousta přesilových her, jenže hokejisté z Krakonošova revíru se pokaždé ubránili a v oslabení dokonce otevřeli gólový účet utkání, když chybu soupeřovy obrany potrestal obávaný kanonýr Tomáš Šťastný. Hosté měli utkání pod kontrolou, v prostřední části přidali dvě branky Patrik Maďar s Lukášem Oppeltem a ve třetí dvacetiminutovce upravil už na 4:0 Patrik Lenoch. Vajgar začal zlobit až na konci zápasu, nejdříve snížil Luboš Voříšek a po něm využil hru v početní převaze Václav Pašek. Poslední slovo ale patřilo Hlaváčově partě, vítězství totiž pečetil gólem do prázdné brány Patrik Urban.

znak týmu 2 – 5 znak týmu

Branky a nahrávky: 55. Voříšek (Zvoník, Drda), 57. Pašek (Bárta) – 4. Šťastný, 28. Maďar (Matějka, Šimoníček), 32. Oppelt (Urban, Klement), 53. Lenoch (Filip, Jirků), 60. Urban (Bláha, Oppelt). Rozhodčí: S. Mertl – Samuel, J. Mertl. Vyloučení: 6:9, navíc Popelka (JHR) a Krsek (VRC) nařízeno TS (neproměněno), Bláha a Šťastný (oba VRC) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 20:31. Diváci: 325. Třetiny: 0:1, 0:2, 2:2. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Švihálek (Kubeš) – Kříž, Koňařík, Tržil, Břečka, Popelka, Pípal, Kohút – Šesták, Bílek, Bárta, Brabec, Pašek, Voříšek, Košťál, Lazorišák, Drda, Zvoník, Záhora.

HC Stadion Vrchlabí: Jelínek (Abrahám) – Jebavý, Kadavý, Klement, Lenoch, deCarvalho, Bittner, Matějček, Chleborád – Jirků, Filip, Šťastný, Maďar, Šimoníček, Matějka, Bláha, Urban, Oppelt, Srnský, Vacek, Krsek.

Minulé zápasy Stadionu

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Stadion Vrchlabí 4:2
HC Stadion Vrchlabí – HC Klášterec nad Ohří 6:3
HC Lední Medvědi Pelhřimov – HC Stadion Vrchlabí 4:8
HC Stadion Vrchlabí – IHC Písek 4:3sn
KLH Vajgar Jindřichův Hradec – HC Stadion Vrchlabí 2:5

Hokejisté z Krakonošova revíru se mohou pravidelně opřít o své skvělé fanoušky.

Bruslaři doma konečně zvítězili a poskočili na 8. místo

Konečně! Trvalo to dlouho, ale havlíčkobrodští hokejisté se vítězství před svými fanoušky nakonec přeci jen dočkali. Po třech domácích porážkách v řadě, když nezískali ani bod proti Klatovům, Bílině a Nymburku, to vyšlo na čtvrtý pokus a soubor z Kotliny si vyšlápl na silnou Kobru Praha. Dalším pozitivní zprávou je návrat obránce Josefa Koldy a kapitána Miroslava Třetiny do sestavy. Oba hráli dobře a dokonce si připsali i jednu gólovou nahrávku. Do Krkonoš se tak Broďákům po cenném triumfu pojede k těžkém zápasu o poznání veseleji. Sobotní souboj navíc může mít hodně pikantní příchuť, protože za Havlíčkův Brod hraje útočník Jan Jelínek a vrchlabské brankoviště pravidelně stráží jeho bratr Jakub Jelínek.

„Na tým byl po porážkách velký tlak. Kdybychom prohráli, tak bychom se mohli dostat do problémů. Jsem na hráče pyšný, že to zvládli,“ pochvaloval si trenér Aleš Totter. „Strašně si ty zápasy ale komplikujeme. Osm minut dominujeme a pak dostaneme zbytečný gól dvacet vteřin před koncem,“ našel vadu na kráse. „V úterý nás čeká dlouhá cesta a těžký zápas ve Vrchlabí. Pak ještě derby, takže to bude náročný týden,“ doplnil.

Brod prolomil domácí trápení a přestřílel Kobru Praha

Bruslaři prožili hororový začátek zápasu a už ve 2. minutě prohrávali, když obrana nechala na holičkách brankáře Nováka, kterého po několika skvělých zákrocích zblízka propálil dorážející Dominik Novák. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, ve 4. minutě vyrovnal po rychlém protiútoku Kirill Vlasov. Euforie domácích ale měla jepičí život, protože hned vzápětí poslal hosty šťastně do vedení svou bruslí Šimon Antončík. Po přestávce se ale začaly dít věci! Broďáci se do svého soka nelítostně zakousli a dokonali mohutný obrat.

Udeřili hned čtyřikrát za sebou, když se dvakrát trefil ruský bohatýr Jevgenij Kondratěv, jednu branku vstřelil Tomáš Chlubna a při přesilovce se zapsal do střelecké listiny Patrik Přidal. Kobra se ale nevzdala, těsně před druhou ji vrátil do hry o body Dominik Novák. Soubor z Kotliny už si však důležité vítězství pohlídal, v závěrečné části uzavřel Petr Kuchta na konečných 6:3.

znak týmu 6 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 4. Vlasov (Kondratěv, Č. Novák), 25. Kondratěv (Kolda, Vlasov), 29. Přidal (Endál), 38. Chlubna (Třetina), 38. Kondratěv (Vlasov, Chlubna), 44. Kuchta (Kozlík, Loginovskij) – 2. D. Novák (Hanták, Vlach), 5. Antončík (Cafourek, Jakeš), 40. Novák (Kulich). Rozhodčí: Libor Veinfurter – Viktor Novák, David Potůček. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 535. Třetiny: 1:2, 4:1, 1:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2, 5:3, 6:3.

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Dusík) – Lacina, Duben "A", Kořínek, Loginovskij, Vala, Kolda, Lobo – Chlubna, Kondratěv, Vlasov, Kozlík, Ludvík, Kuchta, Přidal, Třetina "C", Endál, Hlídek, Jelínek.

HC Kobra Praha: Langer (Bílek) – Šteiner, Verbík, Cafourek "A", Lang, Kulich, Bureš – Borovanský, Antončík, Jakeš "C", D. Novák, Hanták, Vlach, Jedlička, Kučera, Slanina "A", Hampl, Hlinka, Strnad.

Rebelové ve Vrchlabí dvoubrankovou ztrátu nesmazali

Už je to takřka 5 let od chvíle, kdy se oba soupeři naposledy střetli. Havlíčkův Brod měl tehdy skvělý vstup do zápasu a už za 18 sekund hry se radoval z vedení, když po nahrávce Hynka Zohorny vystřelil z mezikruží Miroslav Třetina a skóroval nad Koutského beton. Domácí vyrovnali díky využité přesilovce v 7. minutě, kdy našel Petr Chaloupka před brankovištěm exRebela Vladislava Kubeše, který propálil brankáře Suchana.

Horalové dokonali obrat ještě před první sirénou, když se při vlastním oslabení blýskl parádním sólem z rohu pásma Nikola Gajovský. Vrchlabí se ještě více uklidnilo na začátku třetí periody, když přesilovkovu kombinaci zužitkoval Patrik Beck. Hosté už se zmohli jen na snížení z hole Ondřeje Švaňhala a tak zůstaly všechny tři body v Krakonošově revíru.

znak týmu 3 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 7. Kubeš (Chaloupka), 18. Gajovský (Látal), 44. Beck (Hubáček, Poživil) - 1. Třetina (Zohorna), 54. Švaňhal. Rozhodčí: Smitka - Špringl, Žídek. Vyloučení: 1:5, navíc Gengel (VRC) 5 + DKÚ. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 935. Třetiny: 2:1, 0:0, 1:1. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

HC Vrchlabí: Koutský (Ševčík) - Matějíček, Pácal, Poživil, Chaloupka, Drábek, Hanzl, Zukal, Čížek - Tvrdek, Filip, Rusnák - Kubeš, Hubáček, Beck - Drábek, Gajovský, Látal - Bezouška, Urban, Gengel.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (Neruda) - Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava, Vošmik, Pavlík, Soldán, Jelínek - Meidl, Třetina, Zohorna, Stromko, Knotek, Rytnauer, Sedlák, Zábranský, Švaňhal, Fiedler.

Jelínek x Jelínek. Zahraje si útočník Jan Jelínek proti bratru Kubovi, gólmanu Vrchlabí?

Postavení v tabulce

Vrchlabí se od začátku sezony daří skvěle a drží v tabulce hezkou 4. příčku. Horalům pomohlo zaváhání páté Kobry v Havlíčkově Brodě, díky němuž odskočili pražskému klubu na čtyřbodový rozdíl. Na třetí Tábor ztrácejí 3 body.

Havlíčkův Brod si o jednu příčku polepšil a poskočil na 8. pozici. Startovní pole je ve svém středu neuvěřitelně našlapané, Bruslaři mají stejně bodů jako sedmé Řisuty a devátý Trutnov, na desátý Žďár nad Sázavou se dívají jen ze dvoubodového odstupu. Jablonec nad Nisou, jenž okupuje 6. místo, zatím získal o jediný bodík víc.