12. 9. 2019 | Tomáš Sochor

Bruslaři jedou ven: Vyzvou Valašské Meziříčí!

Po úspěšném vstupu do nové sezony na domácím ledě čeká Bruslaře první výjezd, 14. září 2019 od 17:00 budou hrát na stadionu ve Valašském Meziříčí. Oba týmy zvládly první kolo na jedničku, když rozstřílely své soupeře. Čeká nás tedy zajímavé utkání. Přijeďte naše kluky podpořit!

HC Bobři Valašské Meziříčí

Počátky hokeje: 1931
Stadion: Stadion Valašské Meziříčí (kapacita 1 200 míst)
Klubové barvy: modrá a bílá
Umístění v poslední sezóně: 3. místo po ZČ, semifinále play off (s Havlíčkovým Brodem 1:3 na zápasy)
Trenér: Jiří Weintritt

HC Bobři Valašské Meziříčí x BK Havlíčkův Brod

1–0–0–0 bilance 1–0–0–0
1., 3 bodů umístění 2., 3 bodů
10:1 skóre 8:1
10:1 (Moravské Budějovice, doma) nejvyšší výhra 8:1 (Nový Jičín, doma)
Petr Dvořák – 5 bodů (4+1) nejproduktivnější hráč Patrik Přidal – 5 bodů (2+3)
Petr Dvořák – 4 góly nejlepší střelec Patrik Přidal, Miroslav Třetina – 2 góly
Petr Seidler, Jiří Weintritt – 2 asistence nejlepší nahrávač Patrik Přidal – 3 asistence
Jiří Weintritt – 2 body (0+2), Michal Žák, Stanislav Báchor – 2 body (1+1) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 2 body (0+2)
Jiří Slovák 1 (1 zápas) průměr inkasovaných gólů na zápas Martin Holík 1 (1 zápas)

Jak si vedl soupeř v přípravě

Dubnica – Val. Meziříčí 2:1
Púchov – Val. Meziříčí 2:4
Pov. Bystrica – Val. Meziříčí 3:2sn
Topolčany – Val. Meziříčí 2:4
Val. Meziříčí – Mor. Budějovice 10:1

Bobři se v přípravě utkali s týmy z druhé nejvyšší slovenské ligy a také s MŠK Púchovem, jenž hraje ligu třetí. Ze šesti odehraných utkání třikrát vyhráli, dvakrát prohráli a jeden zápas dotáhli až do nájezdů, ve kterých ale nakonec neuspěli. Dvě ze tří výher si připsali právě proti třetiligovému Púchovu.

Valachům kostra týmu zůstala, vypomohou mladíci ze Vsetína

Ve Valašském Meziříčí i nadále pokračuje šestadvacetiletý Michal Žák. Minulou sezonu nejbodovanější obránce druholigové soutěže zkoušel štěstí ve velmi ambiciózním Šumperku. I přes impozantní statistiky z uplynulé sezony se ale u Draků neuchytil. Defenzivu ještě vyztuží dvaadvacetiletý Jakub Ďurkáč, který se na Moravu vrátil po roční štaci ve čtvrté švédské lize.

Trenér Bobrů Jiří Weintritt se v útočných řadách opět může opřít o trio zkušených útočníků Petra Dvořáka, Rostislava Vaňka a Petra Seidlera. Útočná síla Valachů ještě vzrostla díky akvizici dalších zkušených forvardů. Z Šumperku přišel Michal Romančík, ze Vsetína Tomáš Vávra a z Vítkovic Marek Smrčka, jenž poslední sezonu odehrál v Orlové.

Trenér Bobrů Jiří Weintritt má k dispozici kvalitní kádr

Roli brankářské jedničky by měl stejně jako vloni plnit třicetiletý Jiří Slovák. Poměrně zkušený tým doplní a věkový průměr srazí mladíci ze Vsetína, kteří mají do Valašského Meziříčí vyřízené střídavé starty. Jmenovitě se jedná o gólmany Davida Sachra a Jakuba Málka, obránce Tomáše Ondračku a útočníky Daniela Klímka a Jana Vašenku.

Kompletní soupiska Valašského Meziříčí

Bruslaři si s chutí zastříleli proti Novému Jičínu

Havlíčkobrodští hokejisté šli hned ve čtvrté minutě do vedení, které už nepustili. Do konce první třetiny si vytvořili tříbrankový náskok. I ve druhé periodě byli Bruslaři jasně lepším týmem. Na hosty vytvářeli velký tlak a v některých pasážích hry je na dlouhé minuty zamkli v obranném pásmu. Těsně po polovině zápasu už domácí vedli 5:0 a vynutili si tak střídání hostujícího gólmana. Novému Jičínu se nakonec podařilo vstřelit gól, čímž havlíčkobrodskému gólmanovi překazili plány na první čisté konto sezony.

znak týmu 8 – 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 4. Třetina (Kulhánek, Přidal), 13. Juráň (Voříšek, Matušík), 17. Mikeš (Semrád, Přidal), 24. Třetina (Kuchta, Přidal), 32. Přidal (Vala, Třetina), 33. Přidal (Semrád, Holík), 34. Cachnín (Kadlec, Vála), 56. Matušík (Mikeš, Přidal) – 55. Králík (Kafka). Rozhodčí: Jakub Horáček – Aleš Vavruška, Jakub Oudes. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 425. Střely na branku: 46:18 (17:5, 20:6, 9:7). Třetiny: 3:0, 4:0, 1:1. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 8:1.

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Pospíchal, Semrád, Kulhánek, Vala, Kliment, Vála, Mareš – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Juráň, Matušík, Voříšek (A) – Kadlec, Cachnín, Plachý – Kuchta, Holenda

HK Nový Jičín: Matoušek (32. Loubal) – Hruška (C), Adamík, Gřesík, Pohl, Rufer, Kobylík, Tolokonnikov – Pecha, Kafka, Slovák, Poruba, Králík, Krupa, Štefka, Palička, Macuh, Plitko, Irgl

Patrikovi Přidalovi se v prvním utkání sezony dařilo

Historicky nejlepší vstup do sezony Bobrů

Moravské Budějovice dorazily do Valašského Meziříčí ve velmi okleštěné sestavě. Bobři se tak se svým soupeřem příliš nemazali a první gól vstřelili již ve druhé minutě utkání. Do konce první třetiny si vytvořili tříbrankový náskok. Již v průběhu druhé třetiny slavil kapitán domácích Petr Dvořák hattrick a do konce utkání se mu podařilo vstřelit i gól číslo čtyři. Jiřímu Slovákovi se čisté konto udržet nepodařilo, což ho ale moc mrzet nemusí, jelikož domácí vstřelili celkem deset branek.

znak týmu 10 – 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 3. 2. Pořický (Ondračka, Andris), 14. Žák (Romančík, Ďurkáč), 15. Dvořák, 29. Dvořák (Seidler, Pořický), 32. Báchor (Klímek, Weintritt), 37. Dvořák (Holiš), 45. Dvořák (Vaněk), 50. Pořický (Weintritt, Báchor), 54. Vaněk (Seidler, Dvořák), 59. Andris (Žák) – 57. Horký (Šána, Krutiš). Rozhodčí: Blaha - Musil, Vašíček. Vyloučení: 6:1. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 3:0, 3:0, 4:1. Průběh utkání: 9:0, 9:1, 10:1.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Málek) – Ďurkáč, Holiš, Kamas, Weintritt, Báchor, Žák, Ondračka – Smrčka, Vaněk, Martiník (A), Andris, Pořický, Vávra, Kuchařík, Seidler, Klímek, Dvořák (C), Romančík, Daněk

Hockey Club Moravské Budějovice 2019 : Vacek – Trnka, Bazala, Peroutka (A), Pelikán (A), Kruckovyč, Šána, Konečný, Brabec (C) – Krutiš, Alexa, Sigmund, Kratochvíl, Horký, Procházka, Molnár, Sorger

Kapitán Bobrů Petr Dvořák vstřelil čtyři góly
Zdroj: hcvm.cz

Bruslaři postoupili do finále po nájezdech

Do čtvrtého zápasu semifinále vstoupili lépe Bruslaři, když Jakub Matušík ve třetí minutě potrestal špatnou rozehrávku Valašského Meziříčí. Bobři ale bojovali urputně a díky gólům Michala Žáka a Rostislava Vaňka ještě před koncem první třetiny utkání otočili. Ve druhém dějství se podařilo vyrovnat stav utkání Janu Milfaitovi. Do konce základní hrací doby už gól nepadl, a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm tahali za delší konec provazu Bruslaři, branku však nevstřelili, a zápas se tak rozhodoval v samostatných nájezdech. Dovednostní souboj skončil lépe pro hosty. Postup do finále zajistil Tomáš Ludvík.

znak týmu 2 – 3sn znak týmu

Branky a nahrávky: 10. Žák, 13. Vaněk (Dvořák) – 3. Matušík (Voříšek, Milfait), 25. Milfait (Kulhánek, Matušík), rozh. náj. Ludvík. Rozhodčí: Vrba, Cabák – Bartoň, Dohnal. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 488. Střely na branku: 31:35 (10:8, 10:17, 4:6, 7:4). Třetiny: 2:1, 0:1, 0:0 – 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Šurý (Plšek) – Báchor, Weintritt, Žák, Holiš, Ostrčil, Rudl, Váňa, Kamas – Vaněk, Dvořák, Fojtík – Brunec (C), Daněk (A), Peška – Andris, Martiník (A), Paťava – Kuchařík

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Nepokoj, Kulhánek, Šmíd, Vala, Vacík, Dudycha – Michálek, Třetina (C), Přidal – Milfait (A), Matušík, Voříšek (A) – Kuchta, Kozlík, Chlubna – Beneš, Ludvík, Cachnín

Tomáš Ludvík poslal vítězným nájezdem Bruslaře do finále

… v přípravných utkáních oba soupeři vyhráli právě polovinu zápasů? Bruslaři z deseti zápasů vyhráli pět, Bobři ze šesti zápasů zvítězili třikrát.

… utkání mezi Havlíčkovým Brodem a Valašským Meziříčím bude souboj prvního týmu tabulky s druhým? Valašské Meziříčí díky vysokému vítězství z prvního kola okupuje první příčku tabulky. Bruslaři si také zastříleli a jsou o skóre druzí.

… na sebe narazí nejbodovanější hráči skupiny Východ? Jsou jimi pětibodoví Patrik Přidal (2+3) a Petr Dvořák (4+1).