22. 10. 2016 | Richard Wagner

Bruslaři lámou rekordy! Třetina může dnes přepsat historické tabulky!

HAVLÍČKŮV BROD - Zlomení rekordu v počtu bodů zapsaných v havlíčkobrodském dresu viselo na vlásku už na počátku sezony. Vás, fanoušky, jsme o tom ale informovat nechtěli, aby nebyl na naší první lajnu přehnaný tlak. Jenže to jsme ještě netušili, jakou chytí fazónu. Kapitánu Bruslařů chybělo k zisku historického rekordu šestnáct bodů. A ejhle, ono je teprve osmé kolo a najednou chybí jen ten jeden jediný. S velkou pravděpodobností se jej nejproduktivnější Bruslař v této sezoně dočká už dnes na píseckém ledě. A o jaký rekord vůbec jde? Na to se podíváme níže, kde se navíc dozvíme, že Třetina není jediný, který svým výkonem atakuje jubileum.

Kapitánova třístovka

„Superstar“, jak se Třetinovi přezdívá, má na dosah zisk svého třístého bodu v základní části v dresu Havlíčkova Brodu, díky kterému překoná kanonýra Richarda Cachnína, se kterým vybojoval v roce 2006 pro Brod první ligu. Třetina svým bodovým zápisem překoná klubový rekord v počtu získaných bodů v áčku v rámci novodobé historie klubu (statistiky počítány oficiálně od roku 1993-94, kdy tým postoupil do 1. ligy). Ten doposavad činil 299 bodů, které měl na kontě již zmíněný „Cemba“. Třetina vyrovnal současný rekord asistencí na rozhodující gól proti Moravským Budějovicím. Zároveň se v tomto zápase dostal do čela nejlepších nahrávačů a jen pár branek jej dělí od toho, aby začal držet primát i mezi střelci. Navíc, vydrží-li mu v letošní sezoně apetit a vyhnou se mu zranění, může zakulatit i svůj počet startů za Rebely a BK v základní části. Nyní mu chybí pětadvacet špílů k tomu, aby dovršil čtyři sta odehraných utkání.

Oba tahouni slaví společně jednu z branek svého týmu v loňském play-off s Pískem.
(Foto: Luboš Vácha)

Svá čísla kulatí i Endál

Druhým špílmachrem, který přepisuje čísla v tabulkách, je Lukáš Endál. Když fanoušci v souboji s Žihadly oslavovali první gól našeho týmu oblíbeným pokřikem „Endy gól, Endy gól!“, netušili, že je to pro brodského kanonýra předposlední krůček k zakulacení svého zisku v dresu týmu z Kotliny. Jen co utichla na tribunách vlna nadšení z úvodní trefy, zavěsil ranou od modré Semrád a Endál mohl slavit. To on mu totiž namazal na střelu. Dvoustý bod pro loňského nejproduktivnějšího hráče. To by v tom byl arciďábel, aby to byla jediná meta, které může Endál letos dosáhnout. Stejně jako u Třetiny se jedná o počet odehraných zápasů. Brysknímu střelci chybí do tří set startů v základní části za Rebely a BK pouhých osmnáct zápasů!

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner