9. 12. 2021 | Tomáš Sochor

Bruslaři mají za sebou půlku základní části! Jak se jim dařilo?

Havlíčkobrodským hokejistům hrací program neúprosně předkládá kolo za kolem. Aniž bychom se naděli, půlka základní části je již za námi. Bruslaři se v ní museli potýkat s marodkou, proticovidovými opatřeními nebo změnou kapitána. Výsledkem je neuspokojivé páté místo a ztráta šesti bodů na příčky zajišťující vytoužené play off.

Průběh sezony

Havlíčkobrodští hokejisté vstoupili do nové sezony dobře. V prvním kole totiž porazili Řisuty 4:2. Prohra přišla hned ve druhém utkání. Bruslaři sice v Táboře předvedli velice dobrou hru, na vítězství to však nestačilo. To další zápas již povedený nebyl. Po slabém výkonu si tři body z Kotliny odvezl hlavní soupeř v boji o play off – Klatovy. Borci z Vysočiny na to ale zareagovali výborně. Uspěli v Písku a v Chebu. Následně doma po prodloužení porazili velice silnou Příbram.

Prohrou 2:5 na Kobře začali Bruslaři zatím nejdelší sérii proher. Po těsné prohře 1:2 s Řisuty přišel šestigólový výprask od Tábora. Nejvíce ale mrzela druhá prohra s Klatovy. Tým potřeboval změnu. Ta přišla v podobě jmenování nového kapitána, kterým se stal Petr Kuchta. Ten v nové roli dovedl svůj tým k vítězství nad Pískem, kdy se ale hlavní hvězdou stal navrátivší se Miroslav Třetina, jenž dal rozhodující branku devět sekund před koncem utkání. Broďáci následně podruhé porazili Cheb a Příbram.

Petr Kuchta se stal novým kapitánem mužstva

V poslední době havlíčkobrodští hokejisté střídají prohry s výhrami téměř pravidelně. Po porážce s Kobrou porazili po nájezdech Řisuty. V Táboře znovu předvedli výborný výkon, ani tentokrát to ale na body nestačilo. Ve veledůležité bitvě letos poprvé porazili Klatovy, i když až po prodloužení. Bruslaři následně s velice osekanou sestavou padli v Písku. Chuť si ale spravili třetí letošní výhrou nad Chebem. Poprvé pak ale tuto sezonu nestačili na Příbram. V posledním kole první poloviny základní části se Konečného svěřenci postavili Kobře. Utkání již téměř směřovalo do prodloužení, v poslední minutě ale Pražané skórovali, porazili tak Havlíčkův Brod i potřetí.

Statistiky

Pokud tuto sezonu někdo zaslouží pochvalu, jsou to brankáři. Mladé duo Martin Nedvěd a Ondřej Chaloupek zatím chytá výborně a je radost pozorovat, jak stabilní a vyspělé předvádí výkony. Nedvěd odchytal 11 utkání a drží si průměr 3,42 obdržených branek na zápas, což ho ve 2. lize řadí v této statistice na páté místo. Chaloupek má na kontě o zápas méně a má průměr 3,61 obdržených branek na zápas, což ho posouvá hned za svého týmového kolegu.

Martin Nedvěd

Nejproduktivnějším hráčem Havlíčkova Brodu je Tomáš Mlynář (9+14). Nejvíce gólů do sítě soupeřů vstřelil Jan Bulín (10+10). Luboš Voříšek (2+16) se dlouho trápil. Poprvé rozvlnil síť až ve dvanáctém kole, pak ale nasbíral během čtyř utkání 11 bodů. Nyní vévodí tabulce nahrávačů a je čtvrtý v tabulce produktivity. Velice dobře se bodově daří také Jakubu Čejkovi (9+10). Z obránců se nejvíce daří Michalu Klimentovi (4+6), jenž z beků posbíral nejvíce bodů, přičemž předvádí i velice solidní hru dozadu.

Jan Bulín

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři