6. 2. 2020 | Štěpán Ondráček, Tomáš Sochor

Bruslaři míří na třetí moravský trip! Zbrojí na Kopřivnici a Bobry

Bruslaře čeká poslední trip letošní sezony. Vydají se na led kopřivnické Tatry a Bobrů z Valašského Meziříčí. Havlíčkovu Brodu se na těchto výjezdech daří. Ze čtyřech zápasů vybojovali deset bodů. Prvním soupeřem bude Kopřivnice. Utkání začíná v pátek 7. února v 18:00. V sobotu 8. února v 17:00 pak začíná zápas s Valašským Meziříčím. Neváhejte a přijeďte Bruslaře podpořit!

HC ISMM Kopřivnice

Založení klubu: 1932
Stadion: Zimní stadion Kopřivnice (kapacita 3 034 míst)
Klubové barvy: červená a modrá
Webové stránky klubu: hcismm.cz
Umístění v poslední sezóně: 4. místo po ZČ, čtvrtfinále play off (s Havlíčkovým Brodem 2:3 na zápasy)
Trenér: Jaroslav Kofroň

HC ISMM Kopřivnice x BK Havlíčkův Brod

13–2–3–15 bilance 17–2–4–10
6., 46 bodů umístění 2., 59 bodů
106:102 skóre 132:110
8:0 (Moravské Budějovice, doma) nejvyšší výhra 8:1 (Nový Jičín, doma)
9:2 (Moravské Budějovice, doma)
3:8 (Hodonín, venku) nejvyšší porážka 1:6 (Šumperk, venku)
Dominik Suchý – 37 bodů (18+19) nejproduktivnější hráč Luboš Voříšek – 37 bodů (16+21)
Dominik Suchý – 18 gólů nejlepší střelec Luboš Voříšek
Patrik Přidal – 16 gólů
Dominik Suchý – 19 asistencí nejlepší nahrávač Miroslav Třetina – 22 asistencí
Tomáš Fojtík – 12 bodů (1+11) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 27 bodů (9+18)
Petr Hromada 2,9 (30 zápasů)
René Fendrich 5 (3 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas Martin Holík 3,01 (23 zápasů)

Kopřivnici by nemělo uniknout play off

Aktuálně šestý tým skupiny Východ, který drží na svých hokejkách poslední postupovou pozici do vyřazovacích bojů. Hokejový klub má na svého nejbližšího pronásledovatele, tedy Nový Jičín čtyřbodový náskok. Kopřivnici může těšit forma z posledních pěti zápasů, protože čtyři dovedla do vítězného konce. Svěřenci Jaroslava Kofroně si vyšlápli na první dva celky tabulky, když porazili po prodloužení vedoucí Šumperk a v dramatickém utkání předčili v těsné koncovce i druhý Havlíčkův Brod.Kromě skvělých počinů v posledních zápasech měl Hokejový klub charitativní akci. V rámci 32. kola proti Novému Jičínu oblékli hráči speciální dresy, které pomohly Základní a mateřské škole Motýlek, dětskému centru pro žáky s více vadami.

Kompletní soupiska Kopřivnice

Suchý s Hromadou jsou tahouny mužstva

Kopřivnici se vyplácejí služby Dominika Suchého. Elitní útočník má víc, jak bod na zápas, když v osobních statistikách má 37 bodů (18+19). O patnáct bodů méně má Jakub Mach, který se může pyšnit bilancí (10+12). V zadních řadách se nejvíce daří Tomáši Fojtíkovi. Obránce Kopřivnice má dvanáct bodů za jeden gól a jedenáct nahrávek. O bod zpět je Radim Štěpánek. Ten dlouho vedl týmovou statistiku mezi obránci, když nasbíral za 28 utkání tři branky a na dalších osm přihrál. Neotřesitelnou jedničkou mezi tyčemi je Petr Hromada, který nastoupil do neuvěřitelných třiceti zápasů. Záda mu kryje René Fendrich. Maskovaný muž byl mezi tyčemi třikrát.

Brankář Petr Hromada rozdýchává nájezd od Petra Kuchty

Minulý zápas

Kopřivnice vyhrála počtvrté v řadě, vše odnesla Opava

Do zápasu lépe vstoupili hosté z Kopřivnice, kteří se ujali ve druhé minutě vedení. Slezan stihl vyrovnat na konci první části. Diváci se dočkali další branky přesně v polovině zápasu, když šla Kopřivnice podruhé do vedení. Opava se pokoušela v poslední části hry vyrovnat, ale dvakrát inkasovala.

znak týmu 1 – 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 19. Malina – 2. Sluštík (Štěpánek, T. Fojtík), 30. Bochnak (Hrubý), 45. Sluštík (M. Mach, Marek), 49. M. Mach (T. Fojtík). Rozhodčí: Blaha – Bubela, Blažek. Vyloučení: 9:10. Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváci: 527. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4 .

HC Slezan Opava: Daňa (49. Lamla) – Ficek, Zdeněk, Chujac, Šindelář (C), Chalupa (A), Peslar, Zouhar – Wolf (A), Kysučan, Malina, Rousek, Kadula, Štindl, Zelenkov, Peterka, Gulda, Kovářík, Herman, Hendrych

HC ISSM Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Krzak, Štěpánek, Bail, Fojtík, Stříž – Bochnak, Suchý (A), Sluštík (A), Daron, Hrubý, Gebauer, Fojtík, Ďurač, Mach, Gola, Mach (C), Marek

Kopřivnice je na vítězné vlně, když porazila Opavu
(Foto: hcslezan.cz)

Brod pykal za fauly, Kopřivnice vyloupila Kotlinu podruhé v sezoně

Utkání lépe začali domácí hráči, kteří šli díky Richardu Cachnínovi do vedení. Hubený náskok stačil Bruslařům do 25. minuty, kdy bylo vyrovnáno. Nerozhodný stav trval v Kotlině téměř do 50. minuty. Blíž k vítězství měli po druhé trefě Richarda Cachnína hráči Havlíčkova Brodu. Domácí, ale v závěru udělali dva fauly, které Kopřivnice nemilosrdně potrestala.

znak týmu 2 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 10. Cachnín (Přidal, Kadlec), 48. Cachnín (Voříšek, Kadlec) – 25. Gola (Hrubý), 52. M. Mach (Marek, T. Fojtík), 59. Marek (T. Fojtík, Sluštík). Rozhodčí: Radim Slavka – Martin Klouda, David Urubčík. Vyloučení: 3:6, navíc Hromada (KOP) 10 min. OT [NESP]. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 352. Střely na branku: 46:27 (16:4, 18:11, 12:12). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

BK Havlíčkův Brod: Altrichter (Nedvěd) – Semrád (A), Pospíchal, Dudycha, Kulhánek, Benák, Kliment – Přidal (A), Kuchta, Kadlec – Voříšek (C), Cachnín, Tecl – Holenda, Ludvík, Síla – Pejchal

HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Kučera) – Štěpánek, Bail, Krzak, T. Fojtík – Gebauer, Sluštík (A), Hrubý, Bochnak, F. Fojtík, Suchý, M. Mach, Gola, J. Mach, Marek

Bilance s Kopřivnicí od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 11
Bilance: 4-1-4-2
Výsledky: 5:3, 3:4p, x4:3p, x4:5p, x5:4, x3:4p, x7:1, 5:3, 0:4, 1:2p, 2:3
Skóre: 39:36

Účel, světí prostředky

Sezona 2019/2020 je pro havlíčkobrodský hokej hodně specifická, a to hned z jednoho důvodu. Bruslaři hrají pátou sezonu ve II. lize, ale především během aktuálního ročníku jedou na třetí trip. Vše začalo celkem nenápadně, jelikož celek z Kotliny v přípravě na začátek sezony odehrál tři zápasy za sebou. Takováto zkušenost se týmu pod vedením Richarda Cachnína vyplatila, víc jak na výbornou. Bruslaři totiž během dvou tripů ukořistili deset z dvanácti bodů! Výborná vizitka druhého týmu skupiny Východ, který čeká poslední dvojzápas na konci základní části. Jak si povede havlíčkobrodský soubor tentokrát…

Útočník Petr Kuchta (vpravo) zaznamenal při jednom z tripů sedm bodů

Bruslaři si poradili s Novým Jičínem

Havlíčkův Brod ve 37. kole přivítal Nový Jičín a domácí vlétli do utkání jako uragán. Bruslaři po jedenácti minutách vedli 3:0. Soupeř sice snížil, ale byli to hráči z Kotliny, kteří v první části přidali ještě jeden gól. Ďáblové se v utkání dostali nejblíže na rozdíl dvou tref, ale zbytek zápasu patřil Havlíčkobrodským, kteří si připsali důležité vítězství.

znak týmu 6 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 4. Přidal (Mikeš, Dvořák), 7. Voříšek, 11. Ludvík (Kuchta, Kulhánek), 12. Třetina (Vala), 21. Třetina (Kulhánek, Přidal), 59. Vala – 11. Poruba (Macuh), 24. Macuh (Lehečka, Tomeček), 30. Kafka (Finsterle, Rufer). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Martin Musil, Jan Vašíček. Vyloučení: 7:7, navíc Krutil (NOJ) TH [NROZ]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 408. Střely na branku: 40:27 (22:8, 10:10, 8:9). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:3, 6:3.

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Dvořák, Kulhánek, Krejčí, Vala, Benák, Pospíchal – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Holenda, Cachnín, Voříšek (A)– Kuchta, Ludvík, Musil – Čermák

HK Nový Jičín: Šimonů (Loubal) – Rufer, Tomeček, Hruška, Váňa, Kobylík, Krutil – Lehečka, Štefka, Macuh, Kuba, Kafka, Palička (C), Poruba, Plitko, Finsterle, Pecha, Irgl

HC Bobři Valašské Meziříčí

Počátky hokeje: 1931
Stadion: Stadion Valašské Meziříčí (kapacita 1 200 míst)
Klubové barvy: modrá a bílá
Umístění v poslední sezóně: 3. místo po ZČ, semifinále play off (s Havlíčkovým Brodem 1:3 na zápasy)
Trenér: Josef Doboš

HC Bobři Valašské Meziříčí x BK Havlíčkův Brod

15–2–4–12 bilance 17–2–4–10
5., 53 bodů umístění 2., 59 bodů
115:100 skóre 132:110
10:1 (Moravské Budějovice, doma) nejvyšší výhra 8:1 (Nový Jičín, doma)
1:5 (Opava, doma)
1:5 (Moravské Budějovice, doma)
nejvyšší porážka 1:6 (Šumperk, venku)
Petr Dvořák – 36 bodů (16+20) nejproduktivnější hráč Luboš Voříšek – 37 bodů (16+21)
Rostislav Vaněk – 17 gólů nejlepší střelec Luboš Voříšek
Petr Dvořák – 20 asistencí nejlepší nahrávač Miroslav Třetina – 22 asistencí
Jiří Weintritt – 14 bodů (2+12) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 27 bodů (9+18)

Valašské Meziříčí bojuje o nejvyšší příčky

Valašské Meziříčí je momentálně na pátém místě tabulky. Jistě ale myslí na lepší umístění. Na čtvrtý Hodonín totiž ztrácí pouhý jeden bod, na třetí Opavu dva. Bobři si hodně pomohli, když právě tyto dva soupeře porazili. Nejdříve zvítězili nad Opavou 3:2 po samostatných nájezdech, poté brali tři body za výhru 4:2 nad Hodonínem. Mrzet je naopak můžou prohry se Žďárem nad Sázavou a Novým Jičínem. Valašskému Meziříčí má dokonce možnost postoupit přímo do semifinále. Sedm kol před koncem základní části sezony ztrácí na druhý Havlíčkův Brod pouze šest bodů.

Kompletní soupiska Valašského Meziříčí

Bobři mají nového trenéra

Na pozici hlavního trenéra po vzájemné dohodě s klubem skončil Jiří Weintritt. Nahradil ho osmapadesátiletý Josef Doboš, který nastartoval trenérskou kariéru v Opavě a Novém Jičínu, kde vedl tamní juniory a kde se prosadil u hlavního týmu jako asistent. Pak už jako hlavní kouč odešel do Polska, odkud se nyní vrací.

Josef Doboš se může spolehnout na produktivní útočné duo Rostislav Vaněk (17+17) a Petr Seidler (16+18). Týmovým statistikám kraluje Petr Dvořák (16+20), který je však momentálně zraněný. V bráně je týmovou jedničkou Jiří Slovák (2,76). Slušnou porci jedenácti zápasů ale také odchytal David Sachr (2,62). Valašské Meziříčí ještě posílilo, když si na střídavé starty z Přerova přivedlo útočníka Jonáše Kočicu a obránce Jakuba Kleinera.

Nový trenér Valašského Meziříčí Josef Doboš

Valašské Meziříčí zvládlo utkání v Moravských Budějovicích

Bobři se dostali trefou ve třinácté minutě do vedení. Žihadla odpověděla o tři minuty později a srovnala stav utkání. Pak se ale tahali za delší konec provazu znovu hosté, kteří vstřelili další dvě branky. Moravské Budějovice v poslední minutě snížily a zadělaly na drama, které ale Valašské Meziříčí nepřipustilo, neboť zpečetilo svojí výhru gólem do prázdné brány.

znak týmu 2 – 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 16. Krutiš (Šebesta), 60. Horký (Podlaha, Krutiš) - 13. Romančík (Vašenka, Kuchařík), 17. Pořízek (Slovák), 46. Vaněk (Holiš, Seidler), 60. Slovák. Rozhodčí: Held - Urubčík, Kráľ. Vyloučení: 5:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

Hockey club Moravské Budějovice 2019: Helešic (Vacek) - Šána, Šebesta, Bazala, Rafaj, Marcinko, Trnka - Špaček, Krutiš (A), Molnár, Svoboda, Horký (A), Podlaha, Piš, Hovsepjan (C), Sigmund, Sorger

HC Bobři Valašské Meziříčí: Sachr (Málek) - Weintritt, Běhal, Holiš, Ďurkáč, Žák, Baroš - Pořízek, Vaněk, Daněk (A), Andris, Vávra, Slovák, Kuchařík, Seidler (A), Klímek, Martiník (C), Romančík, Vašenka

Klíčovým mužem byl brankář Valašského Meziříčí David Sachr

Bobři nedali Bruslařům šanci, vyhráli o tři branky

Hosté měli výborný vstup do utkání. V patnácté minutě vedli již tři branky. Bruslaři se dostávali do hry pomaleji, podařilo se jim ale snížit na 2:3. Na to Bobři zareagovali dalšími dvěma góly, čímž si vynutili střídání havlíčkobrodských brankářů. Domácí znovu snížili, když využili přesilovou hru. Valašské Meziříčí si však šestou trefou pojistilo vítězství.

znak týmu 3 – 6 znak týmu

Branky a nahrávky: 18. Voříšek (Vala, Cachnín), 25. Voříšek (Cachnín, Vala), 47. Pospíchal (Semrád, Mikeš) – 9. Vávra (Ďurkáč, Klímek), 10. Vaněk (Seidler, Dvořák), 15. Vaněk (Dvořák, Seidler), 27. Seidler (Vaněk, Pavlas), 42. Vávra (Běhal), 53. Pořízek (Romančík). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Robin Horký, Jiří Roupec. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 525. Střely na branku: 29:30 (5:16, 13:8, 11:6). Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:6.

BK Havlíčkův Brod: Holík (42. Nedvěd) – Pospíchal, Semrád, Krejčí, Vala (A), Kliment, Kerber – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Jurán, Cachnín, Voříšek (A) – Ludvík, Kuchta, Holenda – Musil

HC Bob?i Vala?sk? Mezi????: Jiří Slovák I (Sachr) – Weintritt, Baroš, Běhal, Holiš, Ďurkáč, Kamas, Pavlas – Dvořák (C), Jiří Slovák II, Vašenka, Vaněk, Seidler, Vávra, Klímek, Pořízek, Romančík, Martiník (A), Andris, Paťava

Bobři udrželi tříbrankový náskok až do konce

Bilance s Valašským Meziříčím od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 10
Bilance: 4-2-0-4
Výsledky: 4:1, 0:5, x5:2, x0:2, x4:2, x3:2sn, 3:2p, 4:1, 0:4, 3:6
Skóre: 26:27

… Kopřivnice je prozatím jediný tým, který si z Kotliny odvezl všechny body? (Kopřivnice vyhrála 4:0 a 3:2)

… Bruslaři sehráli všechny tripy se stejnými soupeři? (Havlíčkův Brod nenarazil na Šumperk nebo Hodonín, ale pokaždé hrál s Kopřivnicí, Valašským Meziříčím a Novým Jičínem)

… Valašské Meziříčí i Kopřivnice vyhrály poslední dva domácí zápasy? (Bobři si poradili s Hodonínem 4:2 a Opavou 3:2sn. Kopřivnice doma zdolala Šumperk 2:1p a Moravské Budějovice 8:0)