21. 9. 2018 | Štěpán Ondráček

Bruslaři mohutně zbrojí, do Kotliny přijede nevyzpytatelný Tábor!

Havlíčkobrodští hokejisté se po dvojitém derby Vysočiny představí před vlastními fanoušky. Na led Kotliny zavítá v sobotu 22. září jihočeský celek HC Tábor. V přípravě se oba dva týmy střetly dvakrát a v obou případech byli úspěšnější Bruslaři. Sobotní utkání, které začne v 17:00, bude bitvou dvou tabulkových sousedů, jelikož Kohouti okupují třetí příčku a Havlíčkobrodští čtvrtou. Neváhejte a přijďte domácí hokejisty povzbudit v důležitém utkání!

HC Tábor

Založení klubu: 1921
Stadion: Zimní stadion Tábor (kapacita 4 922 míst)
Klubové barvy: bílá a modrá
Webové stránky klubu: hctabor.com
Umístění v minulé sezóně: 5. místo po ZČ, čtvrtfinále play off (s Moravskými Budějovicemi 0:3 na zápasy)
Trenér: Arpád Györi __________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x HC Tábor

znak týmu znak týmu
1–0–0–1 bilance 1–0–1–1
4., 3 body umístění 3., 4 body
10:7 skóre 16:14
6:2 (Moravské Budějovice, doma) nejvyšší výhra 6:1 (Písek, doma)
4:5 (Žďár nad Sázavou, venku) nejvyšší porážka 6:8 (David Servis ČB, doma)
Luboš Voříšek – 6 bodů (3+3) nejproduktivnější hráč Radim Heřman – 7 bodů (4+3)
Luboš Voříšek
Ondřej Procházka – 3 góly
nejlepší střelec Radim Heřman – 4 góly
Matěj Blinka
– 3 asistence
nejlepší nahrávač Jakub Matušík – 4 asistence
Kryštof Kulhánek – 2 body (1+1) nejproduktivnější obránce Tomáš Hajič – 3 body (2+1)
Čeněk Novák 3,53 (2 zápasy) průměr inkasovaných gólů na zápas Michal Novák 3,65 (2 zápasy)
Všechny zápasy

Jihočeský celek prodělal v létě razantní odměnu kádru. Kohouti se rozloučili s brankářkou jedničkou Tomášem Klestilem, kterého nahradil Milan Dudáček. Naopak na jihu Čech zůstala ikona týmu Jakub Matušík, ke kterému se připojil odchovanec tamního klubu a ostřílený borec Lukáš Květoň, jenž má vyřízené starty z českobudějovického Motoru. Třetí do party by měl být Patrik Zayml, který uplynulou sezonu strávil v David Servisu České Budějovice. V obraně by měl tvrdit muziku zkušený Kamil Černý, jenž má zkušenosti i z extraligy. Zmíněného Černého doplňuje Martin Havran. Okolo této dvojice je postaven silný zástup mladí, které bude sbírat cenné zkušenosti v dospělém hokeji.

V přípravě na nový ročník se Kohoutům moc nedařilo, jelikož z 8 utkání dokázali vyhrát jen tři. Na hokejkách Jihočechů skončili Moravské Budějovice, Pelhřimov a švýcarský celek Yverdon. Recept na Kohouty si v odvetě našly Moravské Budějovice a Pelhřimov. Táborské dokázali dvakrát porazit hokejisté pražské Kobry, kteří vyhráli v obou přestřelkách. Úvod druholigové sezony nezastihl jihočeský celek v dobrém rozpoložení, jelikož v úvodních dvou zápasech bral tým od Jordánu jeden bod. V zahajovacím utkání prohráli Kohouti derby s David Servisem po divokém průběhu 6:8. Následně nestačili na pelhřimovské Medvědy, kterým podlehli 4:5 po prodloužení. Za zmínku stojí to, že Kohouti stáhli tříbrankové manko z 1:4 na 4:4! Ve třetím zápase bral Tábor plný počet bodů, když rozstřílel Písek 6:1.

Soupiska Tábora

Tábor prohrával s Medvědy o tři branky, ale výborným výkonem urval bod!
(Foto: hokejpelhrimov.cz)

Minulé kolo

Bruslaři nestačili na svého největšího rivala ze Žďáru!

Druhý zápas odehráli havlíčkobrodští Bruslaři opět na Vysočině, a to v nedalekém Žďáře nad Sázavou. Celek z Kotliny začal skvostně, když zchladil Plameny dvěma góly. V samostatném úniku uspěl Ondřej Procházka, který bekhendem prostřelil gólmana Slámu. Hned vzápětí Bruslaři vedli o dvě branky, když Blinka nabil Luboši Voříškovi a ten se z první nemýlil. Plameny dokázaly do první sirény vyrovnat, když na rozdíl jednoho gólu snížil Marek Prokš. Domácí ve 14. minutě srovnali krok, a to díky trefě Ondřeje Stehlíka. Hosté se dostali opět do vedení, když Semrádovu ránu tečoval Miroslav Třetina.

Plameny dvěma góly v řadě otočily vývoj vyrovnaného utkání. Odražený puk doklepl za bezmocného Nováka Marek Prokš, aby minutu před koncem druhé třetiny rozjásal domácí publikum Tomáš Franek. Derby s velkým D nabídlo pořádnou podívanou, jelikož na 4:4 srovnal svojí druhou trefou Luboš Voříšek. Rozuzlení celého utkání nabídla až poslední minuta a v ní akce Lukáše Bureše s Janem Tlačilem. První jmenovaný se prosmýkl do pásma, kde před Novákovou brankou našel právě Tlačila a ten skóroval.

znak týmu 5 - 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 9. Prokš (Stehlík, Gregar), 14. Stehlík (Gregar), 34. Prokš (Peslar), 39. Franek (Kunstmüller, Hasoň), 59. Tlačil (Bureš, Pleva) – 6. Procházka (Blinka, T. Semrád), 6. Voříšek (Blinka, Procházka), 31. Třetina (T. Semrád, Voříšek), 48. Voříšek (Šmíd). Rozhodčí: Luděk Pilný - Michal Laczko, Honza Řezníček. Vyloučení: 7:6, navíc Procházka (HBR) 10 min. OT [VRAŽ], Krupka (ZDS) 10 min. OT [VRAŽ]. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 238. Střely na branku: 35:40 (10:11, 13:16, 12:13). Třetiny: 2:2, 2:1, 1:1. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Kulich) – Pleva, Koželuh, Peslar, Lojek, Kališ, Kolda, P. Marek– Bureš, Jícha, Prokš, Hasoň, Franek, Gregar, Půža, Kunstmüller, Krupka, Kovářů, Tlačil, Hort, Stehlík

BK Havlíčkův Brod: Novák (D. Marek) – Semrád, Nepokoj, Vala, Kulhánek, Šmid, Kopic, Kříž – Michálek, Milfait, Beneš, Přidal, Třetina, Holenda, Procházka, Voříšek, Blinka, Chlubna, Kuchta, Kozlík, Ludvík

(Video: hokejzr.cz)

Tábor poprvé vyhrál, v derby sestřelil Písek!

Kohouti v dalším derby o Jihočeský kraj hostili Písek. Hosté šli v 10. minutě do vedení, když se prosadil Jan Polata. Domácí tým dokázal kontrovat v přesilové hře, kdy Březinovu ránu tečoval Patrik Zayml. Ze druhé třetiny neuběhly ani 2 minuty a Kohouti otočili vývoj utkání. Květoňovu přihrávku zužitkoval Dominik Točík. Ve 33. minutě bylo v domácích řadách ještě veseleji, když se prosadil navrátilec do sestavy Lukáš Květoň. Písečtí nenašli protihru a rázem inkasovali počtvrté. Zkraje posledního dějství udeřili Kohouti ve vlastním oslabení z hole Radima Heřmana. Písečtí inkasovali dokonce utkání ještě dvě branky. Nejprve se ve 47. minutě prosadil Radim Heřman, aby v přesilové hře uzavřel střelecký účet utkání Jakub Matušík.

znak týmu 6 - 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 12. Zayml (Březina, Květoň), 22. Točík (Květoň), 34. Květoň (Březina, Černý), 41. Heřman (Točík), 47. Heřman (Matušík), 53. Matušík (Blažek) – 10. Polata (Sýbek, Bílek). Rozhodčí: Daniel Reich – Petr Křivohlavý, Martin Klouda Martin. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0 . V oslabení: 1:0. Diváci: 927. Střely na branku: 36:22. Třetiny: 1:1, 2:0, 3:0. Průběh utkání: 0:1, 6:1.

HC Tábor: Dudáček (Novák) – Košař, Hlaveš, Černý, Duben, Pípal, Raiterman – Hajič, Heřman, Kadilák, Točík, Blažek, Březina, Kalaš, Matušík, Hrala, Zayml, Pechánek, Květoň

IHC Písek: Hauser (Turek) – Turek, Suda, Hora, Parýzek, Houdek, Hanus, Pelant – Hučko, Stauber, Sýbek, Rod, Ciboch, Polata, Volf, Strnad, Bílek, Jasbůrek, Pixa, Novák, Vlček

Minulý vzájemný zápas

Bruslaři se proti Táboru pořádně zapotili!

Havlíčkobrodský celek začal na jihu Čech dobře, když ho do vedení ve 4. minutě poslal Jan Milfait. Táborští mohli srovnat v přesilových hrách, avšak kýženého efektu nedosáhli. V úniku se potom ocitl domácí Hrala, ten ale se svým pokusem neuspěl, a tak přišel trest. Beneš přihrál na zcela volného Davida Michálka, který si srovnal kotouč na holi a potom ho namířil do poloprázdné svatyně. Kohouti se dočkali ve 29. minutě, kdy se individuální akcí zaskvěl David Blažek. Havlíčkobrodští našli rychlou odpověď, která přišla z hole kapitána týmu Miroslava Třetiny, jenž tečoval Křížův pokus.

Domácí celek potom předvedl neskutečný obrat, když otočil skóre z 1:3 na 4:3. Těsně před koncem druhé části přidal druhou branku David Blažek, aby ve třetí části na něj navázali Dominik Točík s Kryštofem Hralou. Ve 45. minutě bylo na jihu Čech vyrovnáno, když Třetinovu střelu dorazil do branky debutant v sestavě Matěj Blinka. Utkání dospělo do samostatných nájezdů. V nich excelovali hosté z Vysočiny, když rozhodující nájezd proměnil Ondřej Procházka.

znak týmu 4 – 5sn znak týmu

Branky a nahrávky: 29. Blažek (Heřman), 36. Blažek (Matušík, Černý), 42. Točík (Matušík), 43. Hrala (Hlaveš) – 4. Milfait (Beneš), 14. Michálek (Beneš, Milfait), 30. Třetina (Kříž, Kopic), 45. Blinka (Třetina), rozh. náj. Procházka. Rozhodčí: Macák – Matějček, Lang. Vyloučení: 3:7, navíc Beneš (HBR) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Střely na branku: 24:46 (5:12, 9:17, 9:11 – 1:6). Třetiny: 0:2, 2:1, 2:1 – 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:5sn.

HC Tábor: Dudáček (M. Novák) – Havran, Duben, Černý, Raiterman, Hlaveš, Košař, Tesař, Pípal – Blažek, Matušík (C), Heřman – Březina, Kalaš, Točík – Prášek, Kadilák, Hrala

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Marek) – Nepokoj, Semrád, Šmíd, Vala, Kopic, Kříž – Beneš, Milfait (A), Michálek – Holenda, Třetina (C), Přidal – Blinka, Voříšek, Procházka – Kuchta, Ludvík, Kozlík

Tábor v generálce před novou sezonou pořádně zatápěl havlíčkobrodským Bruslařům.
(Foto: hctabor.com)

Věděli jste, že...

...v přípravných zápasech vyhrála dvakrát Čelanského parta?

...v obou prověrkách vyhráli Bruslaři první třetinu 2:0?

...v minulé sezoně vyhráli Bruslaři jednotlivé třetiny 1:0, a to ve třech ze čtyř zápasů?

...havlíčkobrodští střelci nasázeli do sítě Tábora v sezoně 2017/2018 23 branek?

...na Kohouty to nejlépe umí Luboš Voříšek, který nasbíral v uplynulém ročníku 8 bodů (5+3)?

Útočník Luboš Voříšek to na táborské gólmany zkrátka umí...

Bilance s Táborem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 28
Bilance: 15-2-3-8
Výsledky: 2:3, 6:0, 5:1, 3:4p, 8:4, 4:2, 1:4, 3:5, 4:3p, 9:0, 3:6, 4:3p, 3:4p, 5:1, 4:5, 5:2, x3:4sn, x8:1, x3:6, x2:6, 4:3, 8:0, 5:8, 3:2, 6:2, 7:4, 4:1, 6:3
Skóre: 128:87