BK Havl. Brod - Bruslaři nechybí na Olympiádě dětí a mládeže! Mají tři zástupce
Bruslaři nechybí na Olympiádě dětí a mládeže! Mají tři zástupce

Bruslaři nechybí na Olympiádě dětí a mládeže! Mají tři zástupce

20.01.2020 | Ladislav Vácha

Náš klub reprezentují na Olympiádě dětí a mládeže tři Bruslaři

Mladí hráči BK Havlíčkův Brod opět figurují v krajském výběru Vysočiny na prestižní Olympiádě dětí a mládeže! Nominaci si na velkolepou akci, kterou v tomto roce hostí Karlovarský kraj, vysloužili obránce Jan Vaněček (na snímku) a útočníci Josef Teplý s Arturem Prchalem. Brodští mladíci za sebou mají první den turnaje, v němž se Vysočině dařilo na jedničku. Zvládla oba úvodní zápasy, když porazila ráno Zlínský a odpoledne i Plzeňský kraj! (Foto: Juniorský hokej)

 

Čtrnáct krajských výběrů je rozděleno do dvou skupin, A a B, po sedmi. Vysočina bojuje o své místo na výsluní ve skupině B, kterou hostí zimní stadion v Chebu. Už se utkala se Zlínským a Plzeňským krajem, v následujících dnech se ještě střetne s Olomouckým, Jihomoravským, Libereckým a Jihočeským krajem. V základních skupinách se hraje 3x15 minut dvoubodovým systémem. Utkání se tak neprodlužují, za remízu si tým připíše bod. Dva nejlepší z každé skupiny následně postoupí do semifinále, třetí se utkají o konečnou pátou příčku. Utkání o páté, třetí a první místo se budou hrát 3x20 minut.

Havlíčkův Brod reprezentuje ve výběru Vysočiny hned trojlístek mladíků. Nejzkušenějším z nich je čtrnáctiletý obránce Jan Vaněček, který vedle 9. třídy nastupuje i za extraligový dorost. V útočných řadách mají své místo deváťáci Artur Prchal a Josef Teplý, mladší bratr Michala Teplého, který byl nejproduktivnějším českým hráčem na nedávném mistrovství světa juniorů v Ostravě a Třinci a na draftu NHL si ho vybralo Chicago Blackhawks.

Vysočina se bude snažit navázat na obrovský úspěch z roku 2018, kdy v Pardubickém kraji ve finále přemohla 5:4 v prodloužení Moravskoslezský kraj a slavila zisk zlatých medailí. V tehdejším týmu měla havlíčkobrodská mládež hned šest želízek v ohni! Brankáře Daniela Krále, obránce Martina Zycha a útočníky Filipa Dymáka, Vladislava Juřicu, Adama Rauše a Josefa Dáňu, jenž nyní působí v Plzni a dorostu Bruslařů v sobotním vzájemném utkání vstřelil branku.

Brankář Daniel Král, v současné době hráč Liberce, vychytal na ODM 2018 zlato

Kraj Vysočina – Zlínský kraj 6:3

Branky a nahrávky: 4. Vandas (Matějíček), 12. Šantora (Doležal), 26. Topol (Port), 35. Šantora (Peš), 38. Coufal (Peš, Fábry), 45. Coufal (Doležal) – 1. Gerych (Hamrla, Jecho), 6. Jecho (Heš), 9. Heš (Jecho, Ročák). Rozhodčí: Tomáš Zubzanda – Tadeáš Hanák, Petr Baxa. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 113. Střely na branku: 21:19 (8:8, 4:6, 9:5). Třetiny: 2:3, 1:0, 3:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 6:3.

Kraj Vysočina: Sigmung (Černý) – Port, Vaněček, E. Zamazal, Bláha, Topol, Vandas, Matějíček, Jeletz – Fábry, D. Zamazal, Doležal, Novák, Peš, Bakus, Prchal, Teplý, Jungwirth, Kudrna, Coufal, Šantora

Zlínský kraj: Málek (Vilém) – Šedlbauer, Šišák, Žižka, Jelének, Hamrla, Ročák, Stuchlík – Gerych, Jecho, Heš, Juráň, Adámek, Tobola, Holinka, Kaláč, Volas, Vaněk, Holba, Urban, Babulík

Kraj Vysočina – Plzeňský kraj 4:2

Branky a nahrávky: 1. Port (Coufal), 31. Peš (Coufal), 38. Fábry (Peš), 39. Šantora (Doležal) – 3. Hájek (Štulc), 24. Mazanec (Benák). Rozhodčí: Jan Červenka – Jakub Dědek, Sebastien Hradil. Vyloučení: 4:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 121. Střely na branku: 29:23 (9:7, 8:8, 12:8). Třetiny: 1:1, 0:1, 3:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

Kraj Vysočina: Černý (Sigmung) – Port, Vaněček, E. Zamazal, Bláha, Topol, Vandas, Matějíček, Jeletz – Fábry, D. Zamazal, Doležal, Novák, Peš, Bakus, Prchal, Teplý, Jungwirth, Kudrna, Coufal, Šantora

Plzeňský kraj: Mečl (Smola) – Prošek, Štulc, Lučan, Hromádka, Buzek, Černý, Šlosar, Sochor – Hájek, Bílek, Hořejší, Šmíd, Mazanec, Reiser, Horský, Křemen, Kaiser, Benák, Jiříček, Komínek

Další program skupiny B (Zimní stadion v Chebu)

Úterý 21. ledna

Olomoucký kraj – Kraj Vysočina (10:45)
Kraj Vysočina – Jihomoravský kraj (17:45)

Středa 22. ledna

Liberecký kraj – Kraj Vysočina (9:00)
Kraj Vysočina – Jihočeský kraj (14:15)
 
Aktuálně na webu
Dorost vstoupil do sezony vítězně, výhru řídil tříbodový Hrdlička!

Dorost vstoupil do sezony vítězně, výhru řídil tříbodový Hrdlička!

(čtvrtek 17.9.) PRAHA – Sezona 2020/2021 otevřela své brány dokořán, když v zahajovacím utkání zkřížili hole...

 
Začínají mládežnické soutěže, první zápas odehrají dorostenci!

Začínají mládežnické soutěže, první zápas odehrají dorostenci!

(středa 16.9.) Nová sezona pomalu klepe na dveře a stejně jako většina týmů, tak i Bruslaři z Havlíčkova Brodu...

 
Dorost jde na Kobru! Kapitánské céčko bude nosit Kuchta

Dorost jde na Kobru! Kapitánské céčko bude nosit Kuchta

(středa 16.9.) Dorostenci už ve čtvrtek 17. září odstartují nový extraligový ročník, když se od 16:00 představí na...

 
Zveme rodiče mladých Bruslařů na předsezonní schůzku!

Zveme rodiče mladých Bruslařů na předsezonní schůzku!

(úterý 15.9.) Vážení rodiče, vedení BK Havlíčkův Brod a zástupci města Havlíčkův Brod vás srdečně zvou na...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 19:00 | Jun.
BK Havlíčkův Brod
HK Kralupy nad Vltavou