BK Havl. Brod - Bruslaři nechybí na Olympiádě dětí a mládeže! Mají tři zástupce
Bruslaři nechybí na Olympiádě dětí a mládeže! Mají tři zástupce

Bruslaři nechybí na Olympiádě dětí a mládeže! Mají tři zástupce

20.01.2020 | Ladislav Vácha

Náš klub reprezentují na Olympiádě dětí a mládeže tři Bruslaři

Mladí hráči BK Havlíčkův Brod opět figurují v krajském výběru Vysočiny na prestižní Olympiádě dětí a mládeže! Nominaci si na velkolepou akci, kterou v tomto roce hostí Karlovarský kraj, vysloužili obránce Jan Vaněček (na snímku) a útočníci Josef Teplý s Arturem Prchalem. Brodští mladíci za sebou mají první den turnaje, v němž se Vysočině dařilo na jedničku. Zvládla oba úvodní zápasy, když porazila ráno Zlínský a odpoledne i Plzeňský kraj! (Foto: Juniorský hokej)

 

Čtrnáct krajských výběrů je rozděleno do dvou skupin, A a B, po sedmi. Vysočina bojuje o své místo na výsluní ve skupině B, kterou hostí zimní stadion v Chebu. Už se utkala se Zlínským a Plzeňským krajem, v následujících dnech se ještě střetne s Olomouckým, Jihomoravským, Libereckým a Jihočeským krajem. V základních skupinách se hraje 3x15 minut dvoubodovým systémem. Utkání se tak neprodlužují, za remízu si tým připíše bod. Dva nejlepší z každé skupiny následně postoupí do semifinále, třetí se utkají o konečnou pátou příčku. Utkání o páté, třetí a první místo se budou hrát 3x20 minut.

Havlíčkův Brod reprezentuje ve výběru Vysočiny hned trojlístek mladíků. Nejzkušenějším z nich je čtrnáctiletý obránce Jan Vaněček, který vedle 9. třídy nastupuje i za extraligový dorost. V útočných řadách mají své místo deváťáci Artur Prchal a Josef Teplý, mladší bratr Michala Teplého, který byl nejproduktivnějším českým hráčem na nedávném mistrovství světa juniorů v Ostravě a Třinci a na draftu NHL si ho vybralo Chicago Blackhawks.

Vysočina se bude snažit navázat na obrovský úspěch z roku 2018, kdy v Pardubickém kraji ve finále přemohla 5:4 v prodloužení Moravskoslezský kraj a slavila zisk zlatých medailí. V tehdejším týmu měla havlíčkobrodská mládež hned šest želízek v ohni! Brankáře Daniela Krále, obránce Martina Zycha a útočníky Filipa Dymáka, Vladislava Juřicu, Adama Rauše a Josefa Dáňu, jenž nyní působí v Plzni a dorostu Bruslařů v sobotním vzájemném utkání vstřelil branku.

Brankář Daniel Král, v současné době hráč Liberce, vychytal na ODM 2018 zlato

Kraj Vysočina – Zlínský kraj 6:3

Branky a nahrávky: 4. Vandas (Matějíček), 12. Šantora (Doležal), 26. Topol (Port), 35. Šantora (Peš), 38. Coufal (Peš, Fábry), 45. Coufal (Doležal) – 1. Gerych (Hamrla, Jecho), 6. Jecho (Heš), 9. Heš (Jecho, Ročák). Rozhodčí: Tomáš Zubzanda – Tadeáš Hanák, Petr Baxa. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 113. Střely na branku: 21:19 (8:8, 4:6, 9:5). Třetiny: 2:3, 1:0, 3:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 6:3.

Kraj Vysočina: Sigmung (Černý) – Port, Vaněček, E. Zamazal, Bláha, Topol, Vandas, Matějíček, Jeletz – Fábry, D. Zamazal, Doležal, Novák, Peš, Bakus, Prchal, Teplý, Jungwirth, Kudrna, Coufal, Šantora

Zlínský kraj: Málek (Vilém) – Šedlbauer, Šišák, Žižka, Jelének, Hamrla, Ročák, Stuchlík – Gerych, Jecho, Heš, Juráň, Adámek, Tobola, Holinka, Kaláč, Volas, Vaněk, Holba, Urban, Babulík

Kraj Vysočina – Plzeňský kraj 4:2

Branky a nahrávky: 1. Port (Coufal), 31. Peš (Coufal), 38. Fábry (Peš), 39. Šantora (Doležal) – 3. Hájek (Štulc), 24. Mazanec (Benák). Rozhodčí: Jan Červenka – Jakub Dědek, Sebastien Hradil. Vyloučení: 4:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 121. Střely na branku: 29:23 (9:7, 8:8, 12:8). Třetiny: 1:1, 0:1, 3:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

Kraj Vysočina: Černý (Sigmung) – Port, Vaněček, E. Zamazal, Bláha, Topol, Vandas, Matějíček, Jeletz – Fábry, D. Zamazal, Doležal, Novák, Peš, Bakus, Prchal, Teplý, Jungwirth, Kudrna, Coufal, Šantora

Plzeňský kraj: Mečl (Smola) – Prošek, Štulc, Lučan, Hromádka, Buzek, Černý, Šlosar, Sochor – Hájek, Bílek, Hořejší, Šmíd, Mazanec, Reiser, Horský, Křemen, Kaiser, Benák, Jiříček, Komínek

Další program skupiny B (Zimní stadion v Chebu)

Úterý 21. ledna

Olomoucký kraj – Kraj Vysočina (10:45)
Kraj Vysočina – Jihomoravský kraj (17:45)

Středa 22. ledna

Liberecký kraj – Kraj Vysočina (9:00)
Kraj Vysočina – Jihočeský kraj (14:15)
 
Aktuálně na webu
NOVINKA: Poslechněte si podcast s Alešem Padělkem

NOVINKA: Poslechněte si podcast s Alešem Padělkem

(středa 20.1.) Máte rádi podcasty? Připravili jsme pro vás první díl, ve kterém jsme si déle než hodinu povídali s...

 
Cachnín posílí Jihlavu. Je to motivace pro všechny, hlásí Kozlík

Cachnín posílí Jihlavu. Je to motivace pro všechny, hlásí Kozlík

(pondělí 18.1.) Druhá liga stále stojí a zdá se nepravděpodobné, že by se tato sezona nějakým způsobem dohrála....

 
Bruslaři našli silného partnera. Představujeme firmu Blachotrapez

Bruslaři našli silného partnera. Představujeme firmu Blachotrapez

(úterý 5.1.) Vedení Bruslařského klubu Havlíčkův Brod navázalo navzdory probíhající pandemii důležité...

 
Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

(čtvrtek 24.12.) BK Havlíčkův Brod přeje všem svým fanouškům, partnerům, hráčům, trenérům a funkcionářům příjemné...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 18:00 | Muži
BK Havlíčkův Brod
HC Kobra Praha