5. 6. 2019 | Redakce

Bruslaři odtajnili posily: Kdo bude nově oblékat havlíčkobrodský dres?

Letní příprava je v plném proudu a tým trenéra Richarda Cachnína dostává pevné obrysy. V kádru Bruslařů se tentokrát událo více změn, než bylo v posledních sezonách zvykem. Podívejte se, na jaké nové tváře se v Havlíčkově Brodě můžete těšit. (Foto: Michal Eger)

Milfait posílí Šumperk, Cachnín ml. zůstává Bruslařem

dříve jsme informovali, že v Kotlině nebudou pokračovat Filip Beneš, Tomáš Chlubna, David Michálek, Marek Tecl a Dominik Vacík. S Vysočinou se nakonec rozloučil i Jan Milfait, který přijal nabídku Šumperka, kde už se zapojil do přípravy. Další zápasy už v dresu havlíčkobrodského A-mužstva nepřidá ani David Kozlík, který upřednostnil pracovní povinnosti.

Naopak oproti původním předpokladům Kotlinu neopustí nejproduktivnější junior – Richard Cachnín ml. Důležité je pokračování Jakuba Matušíka, jenž s týmem polyká tréninkové dávky v tělocvičně a posilovně stejně jako Luboš Voříšek, který se stal uplynulou sezonu nejlepším havlíčkobrodským střelcem. Klub se dohodl na prodloužení spolupráce i s Patrikem Přidalem. S A-týmem se připravuje také Viktor Horák, otazník zatím visí nad setrváním Vojtěcha Šmída.

Richard Cachnín ml. do Hradce Králové neodejde, bude se chtít prosadit mezi muži v Havlíčkově Brodě.

Do Brodu se vrací odchovanci, Bruslaři přivítají trio z Moravských Budějovic

Pokud pečlivě sledujete web a naše sociální sítě, už jste určitě zaznamenali příchod Tomáše Plachého. Havlíčkobrodský odchovanec byl spjatý především s Pelhřimovem, kde vždy patřil k nejproduktivnějším hráčům. Zkušený útočník navíc rozšíří řady praváků, kterých byl v útoku nedostatek. Dalším navrátilcem je produktivní Jakub Kadlec (na úvodním snímku nahoře), který má i prvoligové zkušenosti právě z Brodu, Jihlavy a Berouna. Naposledy působil ve Žďáře nad Sázavou.

Dalším útočníkem držícím hůl napravo s prvoligovými zkušenostmi, který doplní soupisku Havlíčkova Brodu, je Roman Mikeš. Odchovanec Jihlavy přichází z Moravských Budějovic, kde díky ohromné šikovnosti patřil k elitním nahrávačům. Žlutočerný dres za ten červenobílý vymění také Marcel Juráň. I on ve čtyřech sezonách ochutnal tempo první ligy v barvách rodné Třebíče, a měl by být platnou útočnou posilou.

Martin Holík debutoval mezi muži v dresu Pelhřimova.

Trojici Žihadel, pro kterou se v nadcházející sezoně stane Kotlina novým domovem, uzavírá spolehlivý obránce Michal Kliment. Bek, který právě dnes slaví pětadvacáté narozeniny, bodově exceloval v uplynulém play off, dlouhodobě vyniká ve statistice účasti na ledě. Do přípravy se v Havlíčkově Brodě zapojil také talentovaný gólman Martin Holík. Rodák z Hodonína rozvíjel své schopnosti v mládeži Komety Brno, mezi muže poprvé nakoukl v Pelhřimově, kde zaujal svými výkony.

Výčet posil ještě nemusí být konečný, klub jedná s dalším zajímavým jménem. Bruslaři navíc navázali spolupráci s jihlavskou Duklou. Ta bude probíhat nejen na úrovni mládeže, ale i na úrovni A-týmu. Havlíčkobrodský dres tak budou moct obléknout hráči, kteří nedostanou v prvoligovém kádru ambiciózní Jihlavy dostatek prostoru.

Odchody z Havlíčkova Brodu

Filip Beneš (Ú, neznámo)
Tomáš Chlubna (Ú, Žďár nad Sázavou)
David Kozlík (Ú, konec kariéry)
David Michálek (Ú, Třebíč)
Jan Milfait (Ú, Šumperk)
Marek Tecl (Ú, Hradec Králové)
Dominik Vacík (O, Mladá Boleslav)

Příchody do Havlíčkova Brodu

Martin Holík (G, Znojmo/Pelhřimov)
Marcel Juráň (Ú, Moravské Budějovice)
Jakub Kadlec (Ú, Žďár nad Sázavou)
Michal Kliment (O, Moravské Budějovice)
Roman Mikeš (Ú, Moravské Budějovice)
Tomáš Plachý (Ú, Pelhřimov)

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu