5. 6. 2019 | Redakce

Bruslaři odtajnili posily: Kdo bude nově oblékat havlíčkobrodský dres?

Letní příprava je v plném proudu a tým trenéra Richarda Cachnína dostává pevné obrysy. V kádru Bruslařů se tentokrát událo více změn, než bylo v posledních sezonách zvykem. Podívejte se, na jaké nové tváře se v Havlíčkově Brodě můžete těšit. (Foto: Michal Eger)

Milfait posílí Šumperk, Cachnín ml. zůstává Bruslařem

dříve jsme informovali, že v Kotlině nebudou pokračovat Filip Beneš, Tomáš Chlubna, David Michálek, Marek Tecl a Dominik Vacík. S Vysočinou se nakonec rozloučil i Jan Milfait, který přijal nabídku Šumperka, kde už se zapojil do přípravy. Další zápasy už v dresu havlíčkobrodského A-mužstva nepřidá ani David Kozlík, který upřednostnil pracovní povinnosti.

Naopak oproti původním předpokladům Kotlinu neopustí nejproduktivnější junior – Richard Cachnín ml. Důležité je pokračování Jakuba Matušíka, jenž s týmem polyká tréninkové dávky v tělocvičně a posilovně stejně jako Luboš Voříšek, který se stal uplynulou sezonu nejlepším havlíčkobrodským střelcem. Klub se dohodl na prodloužení spolupráce i s Patrikem Přidalem. S A-týmem se připravuje také Viktor Horák, otazník zatím visí nad setrváním Vojtěcha Šmída.

Richard Cachnín ml. do Hradce Králové neodejde, bude se chtít prosadit mezi muži v Havlíčkově Brodě.

Do Brodu se vrací odchovanci, Bruslaři přivítají trio z Moravských Budějovic

Pokud pečlivě sledujete web a naše sociální sítě, už jste určitě zaznamenali příchod Tomáše Plachého. Havlíčkobrodský odchovanec byl spjatý především s Pelhřimovem, kde vždy patřil k nejproduktivnějším hráčům. Zkušený útočník navíc rozšíří řady praváků, kterých byl v útoku nedostatek. Dalším navrátilcem je produktivní Jakub Kadlec (na úvodním snímku nahoře), který má i prvoligové zkušenosti právě z Brodu, Jihlavy a Berouna. Naposledy působil ve Žďáře nad Sázavou.

Dalším útočníkem držícím hůl napravo s prvoligovými zkušenostmi, který doplní soupisku Havlíčkova Brodu, je Roman Mikeš. Odchovanec Jihlavy přichází z Moravských Budějovic, kde díky ohromné šikovnosti patřil k elitním nahrávačům. Žlutočerný dres za ten červenobílý vymění také Marcel Juráň. I on ve čtyřech sezonách ochutnal tempo první ligy v barvách rodné Třebíče, a měl by být platnou útočnou posilou.

Martin Holík debutoval mezi muži v dresu Pelhřimova.

Trojici Žihadel, pro kterou se v nadcházející sezoně stane Kotlina novým domovem, uzavírá spolehlivý obránce Michal Kliment. Bek, který právě dnes slaví pětadvacáté narozeniny, bodově exceloval v uplynulém play off, dlouhodobě vyniká ve statistice účasti na ledě. Do přípravy se v Havlíčkově Brodě zapojil také talentovaný gólman Martin Holík. Rodák z Hodonína rozvíjel své schopnosti v mládeži Komety Brno, mezi muže poprvé nakoukl v Pelhřimově, kde zaujal svými výkony.

Výčet posil ještě nemusí být konečný, klub jedná s dalším zajímavým jménem. Bruslaři navíc navázali spolupráci s jihlavskou Duklou. Ta bude probíhat nejen na úrovni mládeže, ale i na úrovni A-týmu. Havlíčkobrodský dres tak budou moct obléknout hráči, kteří nedostanou v prvoligovém kádru ambiciózní Jihlavy dostatek prostoru.

Odchody z Havlíčkova Brodu

Filip Beneš (Ú, neznámo)
Tomáš Chlubna (Ú, Žďár nad Sázavou)
David Kozlík (Ú, konec kariéry)
David Michálek (Ú, Třebíč)
Jan Milfait (Ú, Šumperk)
Marek Tecl (Ú, Hradec Králové)
Dominik Vacík (O, Mladá Boleslav)

Příchody do Havlíčkova Brodu

Martin Holík (G, Znojmo/Pelhřimov)
Marcel Juráň (Ú, Moravské Budějovice)
Jakub Kadlec (Ú, Žďár nad Sázavou)
Michal Kliment (O, Moravské Budějovice)
Roman Mikeš (Ú, Moravské Budějovice)
Tomáš Plachý (Ú, Pelhřimov)

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner