26. 7. 2022 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Bruslaři poprvé trénovali po dovolené! Velký návrat hlásí Tomáš Semrád

Havlíčkobrodským hokejistům skončila dovolená a v pondělí se znovu zapojili do tréninkového procesu. Ve sportovním areálu při ZŠ Wolkerova se ve velkém horku potilo dohromady 25 hráčů. Do letní přípravy týmu se poprvé zapojil třicetiletý obránce Tomáš Semrád, který tak po dvousezonní přestávce hlásí comeback. Už v průběhu května s mužstvem trénovali bratři Košťálovi. David nedokončil u Bruslařů minulou sezonu a mladší Jakub dlouhodobě laboroval s vážným zraněním oka. Trenérům se hlásily i dvě nové tváře, které přicházejí na zkoušku. Brankář Ivo Svoboda a útočník Filip Šimek. Naopak chyběli beci Michal Kliment a Jiří Vašíček, kteří se k souboru z Kotliny připojí během nadcházejících tréninků. Svěřenci Aleše a Milana Kraučukových poprvé vyjedou na led příští týden, v pondělí 1. srpna.

A jak vypadal pondělní trénink? Hráči si po krátké rozcvičce dali do těla při různých obratnostních bězích, potom si zahráli turnaj v basketbalu, pilovali odrazovou sílu a končili tradičním fotbálkem. Nechyběl u toho ani dvaadvacetiletý gólman Ivo Svoboda, který prošel mládeží Velkého Meziříčí, působil v barvách Black Dogs Budweis v univerzitní lize a dva soutěžní ročníky strávil v dresu Samsonu České Budějovice, s nímž v minulé sezoně neúspěšně bojoval o postup do druhé ligy. Dalším nováčkem v havlíčkobrodském týmu je dvacetiletý forvard Filip Šimek, jenž hrál za mládežnické kategorie Kladna. V juniorce Rytířů nasbíral v předešlém soutěžním období za 47 zápasů 21 bodů (13+8). Skvělou zprávou je návrat zkušeného zadáka Tomáše Semráda, který v minulosti patřil mezi stěžejní pilíře obrany Bruslařů. Odchovanec Kotliny oblékal brodský dres naposledy v sezoně 2019/2020 a pravidelně se řadil mezi nejproduktivnější beky.

Co se týče skladby hráčského kádru, vedení klubu stále intenzivně jedná o jeho vhodném doplnění. V průběhu příštího týdne vás budeme informovat o dalších hráčích, kteří podepsali smlouvy. K prvnímu přípravnému zápasu nastoupí Bruslaři v úterý 16. srpna, kdy v Kotlině přivítají Velké Meziříčí.


Bruslaři na prvním tréninku po dovolené

Brankáři

Ondřej Chaloupek, Martin Nedvěd, Michal Novák, Hynek Petržílka, Ivo Svoboda

Obránci

Jiří Benák, Roman Čermák, Pavel Grauer, Michal Kerber, Matěj Krejčí, Tomáš Semrád

Útočníci

Dominik Dušek, Jaromír Florián, Vojtěch Holenda, David Košťál, Jakub Košťál, Petr Kuchta, Tomáš Ludvík, Tomáš Mlynář, Jaroslav Moučka, Marek Tecl, Patrik Vacík, Milan Valášek, Luboš Voříšek, Filip Šimek

Aktuality

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu