26. 7. 2022 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Bruslaři poprvé trénovali po dovolené! Velký návrat hlásí Tomáš Semrád

Havlíčkobrodským hokejistům skončila dovolená a v pondělí se znovu zapojili do tréninkového procesu. Ve sportovním areálu při ZŠ Wolkerova se ve velkém horku potilo dohromady 25 hráčů. Do letní přípravy týmu se poprvé zapojil třicetiletý obránce Tomáš Semrád, který tak po dvousezonní přestávce hlásí comeback. Už v průběhu května s mužstvem trénovali bratři Košťálovi. David nedokončil u Bruslařů minulou sezonu a mladší Jakub dlouhodobě laboroval s vážným zraněním oka. Trenérům se hlásily i dvě nové tváře, které přicházejí na zkoušku. Brankář Ivo Svoboda a útočník Filip Šimek. Naopak chyběli beci Michal Kliment a Jiří Vašíček, kteří se k souboru z Kotliny připojí během nadcházejících tréninků. Svěřenci Aleše a Milana Kraučukových poprvé vyjedou na led příští týden, v pondělí 1. srpna.

A jak vypadal pondělní trénink? Hráči si po krátké rozcvičce dali do těla při různých obratnostních bězích, potom si zahráli turnaj v basketbalu, pilovali odrazovou sílu a končili tradičním fotbálkem. Nechyběl u toho ani dvaadvacetiletý gólman Ivo Svoboda, který prošel mládeží Velkého Meziříčí, působil v barvách Black Dogs Budweis v univerzitní lize a dva soutěžní ročníky strávil v dresu Samsonu České Budějovice, s nímž v minulé sezoně neúspěšně bojoval o postup do druhé ligy. Dalším nováčkem v havlíčkobrodském týmu je dvacetiletý forvard Filip Šimek, jenž hrál za mládežnické kategorie Kladna. V juniorce Rytířů nasbíral v předešlém soutěžním období za 47 zápasů 21 bodů (13+8). Skvělou zprávou je návrat zkušeného zadáka Tomáše Semráda, který v minulosti patřil mezi stěžejní pilíře obrany Bruslařů. Odchovanec Kotliny oblékal brodský dres naposledy v sezoně 2019/2020 a pravidelně se řadil mezi nejproduktivnější beky.

Co se týče skladby hráčského kádru, vedení klubu stále intenzivně jedná o jeho vhodném doplnění. V průběhu příštího týdne vás budeme informovat o dalších hráčích, kteří podepsali smlouvy. K prvnímu přípravnému zápasu nastoupí Bruslaři v úterý 16. srpna, kdy v Kotlině přivítají Velké Meziříčí.


Bruslaři na prvním tréninku po dovolené

Brankáři

Ondřej Chaloupek, Martin Nedvěd, Michal Novák, Hynek Petržílka, Ivo Svoboda

Obránci

Jiří Benák, Roman Čermák, Pavel Grauer, Michal Kerber, Matěj Krejčí, Tomáš Semrád

Útočníci

Dominik Dušek, Jaromír Florián, Vojtěch Holenda, David Košťál, Jakub Košťál, Petr Kuchta, Tomáš Ludvík, Tomáš Mlynář, Jaroslav Moučka, Marek Tecl, Patrik Vacík, Milan Valášek, Luboš Voříšek, Filip Šimek

Aktuality

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner