26. 7. 2022 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Bruslaři poprvé trénovali po dovolené! Velký návrat hlásí Tomáš Semrád

Havlíčkobrodským hokejistům skončila dovolená a v pondělí se znovu zapojili do tréninkového procesu. Ve sportovním areálu při ZŠ Wolkerova se ve velkém horku potilo dohromady 25 hráčů. Do letní přípravy týmu se poprvé zapojil třicetiletý obránce Tomáš Semrád, který tak po dvousezonní přestávce hlásí comeback. Už v průběhu května s mužstvem trénovali bratři Košťálovi. David nedokončil u Bruslařů minulou sezonu a mladší Jakub dlouhodobě laboroval s vážným zraněním oka. Trenérům se hlásily i dvě nové tváře, které přicházejí na zkoušku. Brankář Ivo Svoboda a útočník Filip Šimek. Naopak chyběli beci Michal Kliment a Jiří Vašíček, kteří se k souboru z Kotliny připojí během nadcházejících tréninků. Svěřenci Aleše a Milana Kraučukových poprvé vyjedou na led příští týden, v pondělí 1. srpna.

A jak vypadal pondělní trénink? Hráči si po krátké rozcvičce dali do těla při různých obratnostních bězích, potom si zahráli turnaj v basketbalu, pilovali odrazovou sílu a končili tradičním fotbálkem. Nechyběl u toho ani dvaadvacetiletý gólman Ivo Svoboda, který prošel mládeží Velkého Meziříčí, působil v barvách Black Dogs Budweis v univerzitní lize a dva soutěžní ročníky strávil v dresu Samsonu České Budějovice, s nímž v minulé sezoně neúspěšně bojoval o postup do druhé ligy. Dalším nováčkem v havlíčkobrodském týmu je dvacetiletý forvard Filip Šimek, jenž hrál za mládežnické kategorie Kladna. V juniorce Rytířů nasbíral v předešlém soutěžním období za 47 zápasů 21 bodů (13+8). Skvělou zprávou je návrat zkušeného zadáka Tomáše Semráda, který v minulosti patřil mezi stěžejní pilíře obrany Bruslařů. Odchovanec Kotliny oblékal brodský dres naposledy v sezoně 2019/2020 a pravidelně se řadil mezi nejproduktivnější beky.

Co se týče skladby hráčského kádru, vedení klubu stále intenzivně jedná o jeho vhodném doplnění. V průběhu příštího týdne vás budeme informovat o dalších hráčích, kteří podepsali smlouvy. K prvnímu přípravnému zápasu nastoupí Bruslaři v úterý 16. srpna, kdy v Kotlině přivítají Velké Meziříčí.


Bruslaři na prvním tréninku po dovolené

Brankáři

Ondřej Chaloupek, Martin Nedvěd, Michal Novák, Hynek Petržílka, Ivo Svoboda

Obránci

Jiří Benák, Roman Čermák, Pavel Grauer, Michal Kerber, Matěj Krejčí, Tomáš Semrád

Útočníci

Dominik Dušek, Jaromír Florián, Vojtěch Holenda, David Košťál, Jakub Košťál, Petr Kuchta, Tomáš Ludvík, Tomáš Mlynář, Jaroslav Moučka, Marek Tecl, Patrik Vacík, Milan Valášek, Luboš Voříšek, Filip Šimek

Aktuality

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner