26. 7. 2022 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Bruslaři poprvé trénovali po dovolené! Velký návrat hlásí Tomáš Semrád

Havlíčkobrodským hokejistům skončila dovolená a v pondělí se znovu zapojili do tréninkového procesu. Ve sportovním areálu při ZŠ Wolkerova se ve velkém horku potilo dohromady 25 hráčů. Do letní přípravy týmu se poprvé zapojil třicetiletý obránce Tomáš Semrád, který tak po dvousezonní přestávce hlásí comeback. Už v průběhu května s mužstvem trénovali bratři Košťálovi. David nedokončil u Bruslařů minulou sezonu a mladší Jakub dlouhodobě laboroval s vážným zraněním oka. Trenérům se hlásily i dvě nové tváře, které přicházejí na zkoušku. Brankář Ivo Svoboda a útočník Filip Šimek. Naopak chyběli beci Michal Kliment a Jiří Vašíček, kteří se k souboru z Kotliny připojí během nadcházejících tréninků. Svěřenci Aleše a Milana Kraučukových poprvé vyjedou na led příští týden, v pondělí 1. srpna.

A jak vypadal pondělní trénink? Hráči si po krátké rozcvičce dali do těla při různých obratnostních bězích, potom si zahráli turnaj v basketbalu, pilovali odrazovou sílu a končili tradičním fotbálkem. Nechyběl u toho ani dvaadvacetiletý gólman Ivo Svoboda, který prošel mládeží Velkého Meziříčí, působil v barvách Black Dogs Budweis v univerzitní lize a dva soutěžní ročníky strávil v dresu Samsonu České Budějovice, s nímž v minulé sezoně neúspěšně bojoval o postup do druhé ligy. Dalším nováčkem v havlíčkobrodském týmu je dvacetiletý forvard Filip Šimek, jenž hrál za mládežnické kategorie Kladna. V juniorce Rytířů nasbíral v předešlém soutěžním období za 47 zápasů 21 bodů (13+8). Skvělou zprávou je návrat zkušeného zadáka Tomáše Semráda, který v minulosti patřil mezi stěžejní pilíře obrany Bruslařů. Odchovanec Kotliny oblékal brodský dres naposledy v sezoně 2019/2020 a pravidelně se řadil mezi nejproduktivnější beky.

Co se týče skladby hráčského kádru, vedení klubu stále intenzivně jedná o jeho vhodném doplnění. V průběhu příštího týdne vás budeme informovat o dalších hráčích, kteří podepsali smlouvy. K prvnímu přípravnému zápasu nastoupí Bruslaři v úterý 16. srpna, kdy v Kotlině přivítají Velké Meziříčí.


Bruslaři na prvním tréninku po dovolené

Brankáři

Ondřej Chaloupek, Martin Nedvěd, Michal Novák, Hynek Petržílka, Ivo Svoboda

Obránci

Jiří Benák, Roman Čermák, Pavel Grauer, Michal Kerber, Matěj Krejčí, Tomáš Semrád

Útočníci

Dominik Dušek, Jaromír Florián, Vojtěch Holenda, David Košťál, Jakub Košťál, Petr Kuchta, Tomáš Ludvík, Tomáš Mlynář, Jaroslav Moučka, Marek Tecl, Patrik Vacík, Milan Valášek, Luboš Voříšek, Filip Šimek

Aktuality

Napsali o nás

Středa 3. května 9:54 | Nové vedení hokejového Brodu: Cítíme to tak, že si nás lidé vyžádali, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 3. května 9:49 | Havlíčkův Brod na prahu nové éry. Klub povedou dvě tamější ikony, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Nové vedení klubu

V pátek 28. dubna se v prostorách Klubu Oko konala valná hromada spolku BK Havlíčkův Brod, z.s. Členové zvolili nový výkonný výbor i novou dozorčí radu. Předsedou klubu se stal Miroslav Třetina, místopředsedou pak Lukáš Endál. Do čela dozorčí rady byl zvolen Jan Lobo. Zjistěte více v článku na našem webu.

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner