2. 8. 2022 | Ladislav Vácha

Bruslaři poprvé vyjeli na led! Na zkoušku přichází Filip Vaňkovský

Havlíčkobrodským hokejistům skončila suchá část letní přípravy a v pondělí večer vyjeli na led zimního stadionu v Kotlině k úvodnímu tréninku. Trenérům Alešovi a Milanovi Kraučukovým se hlásilo 24 hráčů – tři brankáři, sedm obránců a čtrnáct útočníků.

První tréninkové jednotky se ze zdravotních důvodů nezúčastnil osmadvacetiletý obránce Michal Kliment, který figuruje na marodce a k týmu se připojí později. Novou tváří v hráčském kádru Bruslařů je Filip Vaňkovský. Dvacetiletý útočník je odchovancem prvoligového Kolína, odkud zamířil do Havlíčkova Brodu na zkoušku. Prošel mládežnickými kategoriemi Kozlů, přičemž jednu sezonu strávil v juniorce Žďáru nad Sázavou. Do dospělého hokeje poprvé nahlédl v soutěžním ročníku 2019/2020, když si famózní produktivitou v dresu kolínské juniorky řekl o šanci v B-týmu i v tehdy druholigovém A-mužstvu. V průběhu předešlého období si zahrál za juniorku Hradce Králové. Havlíčkobrodské trenéry se bude svou prací v přípravě snažit přesvědčit o tom, že si zaslouží místo v kádru Bruslařů.

Útočník Filip Vaňkovský při úvodním tréninku na ledě

Bruslaři na prvním tréninku na ledě

Brankáři

Martin Nedvěd, Ondřej Chaloupek, Michal Novák

Obránci

Roman Čermák, Jiří Benák, Jiří Vašíček, Michal Kerber, Matěj Krejčí, Pavel Grauer, Tomáš Semrád

Útočníci

Petr Kuchta, Tomáš Mlynář, Luboš Voříšek, Dominik Dušek, Jaroslav Moučka, Milan Valášek, Vojtěch Holenda, Jaromír Florián, Marek Tecl, Patrik Vacík, David Košťál, Jakub Košťál, Filip Šimek, Filip Vaňkovský

A-tým poprvé na ledě

Aktuality

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři