18. 11. 2019 | Štěpán Ondráček

Bruslaři přivítají oblíbeného soupeře, do Kotliny míří Nový Jičín!

Havlíčkobrodští hokejisté po dvou porážkách opět vyrukují do boje. I tentokrát se bude hrát v Kotlině. Utkání s HK Novým Jičínem je naplánováno na středu 20. listopadu. Úvodní bule padne v 18:00. Neváhejte a přijďte domácí hráče povzbudit.

HK Nový Jičín

Založení klubu: 1945
Stadion: Zimní stadion Nový Jičín (kapacita 2 000 míst)

72:51 skóre 48:75
8:1 (Nový Jičín, doma) nejvyšší výhra 4:1 (Moravské Budějovice, doma)
1:6 (Šumperk, venku) nejvyšší porážka 1:11 (Šumperk, venku)
Miroslav Třetina – 21 bodů (7+14) nejproduktivnější hráč Rok Macuh – 20 bodů (9+11)
Patrik Přidal – 10 gólů nejlepší střelec Rok Macuh – 9 gólů
MiroslavTřetina – 14 asistencí nejlepší nahrávač Rok Macuh – 11 asistencí
Tomáš Semrád – 18 bodů (7+11) nejproduktivnější obránce Jakub Hruška – 9 bodů (0+9)
Martin Holík 2,84 (13 zápasů)
Martin Altrichter 3,35 (3 zápay)
Ondřej Chaloupek 5,62 (1 zápas)
Martin Nedvěd 0 (1 zápas)
průměr inkasovaných gólů na zápas Matěj Loubal 4,61 (10 zápasů)

Ďáblům se moc nedaří

Nový Jičín se v posledním období trápí. Ďáblové ze sedmi utkání vyhráli jen jednou. Mužstvo, které by si rádo zahrálo vytoužené play off, ale ztrácí na vysněný cíl šest bodů. Na šestém místě je Žďár nad Sázavou, který porazil Novojičínské v posledním kole. Svěřencům Petra Macháčka se na kluzištích soupeřů moc nedaří. Řeč čísel je více, jak jasná, neboť z osmi pokusů vyhráli jen třikrát. Všechny výhry se počítají do desátého kola.

Nový Jičín zažívá herní krizi

Slovinská posila se Novému Jičínu vyplácí....

Trenérský štáb spoléhá v probíhajícím ročníku na jednadvacetiletého gólmana Matěje Loubala. Brankářská jednička nastoupila do deseti utkání. Záda mu kryje Jiří Matoušek a Daniel Šimonů. První jmenovaný má na své pažbě pět startů, přičemž druhý tři. Co se týká defenzivy, tak v ní tvrdí muziku Jakub Hruška s bilancí (0+9). Druhý v pořadí je Filip Rufer. Zadák Ďáblů má v osobních statistikách sedm kanadských bodů (1+6). O branky se stará především Rok Macuh. Forvard Nového Jičína se může pochlubit více jak bodu na utkání (9+11). Druhý v pořadí je Filip Palička. Mladý útočník má na svém kontě třináct kanadských bodů (8+5).

Soupiska Nového Jičína

Minulé zápasy

Ďáblové neuhájili domácí led proti Plamenům

Nový Jičín v 17. kole přivítal hokejisty Žďáru nad Sázavou. Plameny začaly dobře, když se ujaly vedení. Ďáblové stačili během minuty otočit vývoj utkání na svoji stranu. Zlomový moment zápasu přišel ve druhé třetině, kterou opanovali hráči z Vysočiny v poměru 3:0. Žďár tedy vedl 5:2. Ve zbytku utkání padly ještě čtyři branky a z důležitého vítězství se radovaly Plameny.

znak týmu 4 – 7 znak týmu

Branky a nahrávky: 5. Štefka (Slovák), 6. Štefka (Macuh, Motloch), 47. Macuh (Váňa), 52. Macuh (Palička F.) – 5. Kovářů (Heinrich, Bureš), 16. Spálovský (Chlubna, Prokš), 26. Medek (Adam, Pleva), 29. Prokš (Chlubna, Adam), 32. Heinrich (Kovářů, Bureš), 43. Kunstmüller (Gregar, Adam), 52. Gregar (TS). Rozhodčí: Markovský – Šimčík, Bubela. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 480. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:6, 4:6.

HK Nový Jičín: Šimonů (D. Palička) – Tomeček, Metelka, Krutil, Rufer, Hruška (C), Váňa, Kobylík, Tolokonnikov, Poruba, Motloch, Plitko, Finsterle, Pecha, Štefka, Králík, Macuh, F. Paličk (A), Slovák

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Spálovský, Koželuh, Kališ, Pleva (C), Wasserbauer (A), Lojek, Kadleček, Bureš, Chlubna, Kunstmüller, Jícha, Kovářů, Gregar, Knap, Prokš (A), Adam, Medek, Heinrich.

Jiří Sláma pomohl svým výkonem k porážce Jičína

Bruslaři poprvé v sezoně nezískali v Kotlině body

Havlíčkův Brod hostil nevyzpytatelnou Kopřivnici. Domácí hráči byli střelecky aktivní, ale jejich šance se tříštily o spolehlivého Hromadu. Naopak soupeř využíval každou šanci a nemilosrdně trestal. Tatra po dvou třetinách vedla 2:0 a svůj náskok v posledním dějství navýšila. Bruslaři i přes výraznou střeleckou převahu 28:15 nedokázali překonat bezchybného gólmana hostí.

znak týmu 0 – 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 6. Suchý (Gola), 32. J. Mach (Suchý, Ďurač), 49. Marek (Suchý), 55. Sluštík (J. Mach, Pěnčík). Rozhodčí: Radim Slavka – Martin Hübl, Henrich Král´. Vyloučení: 3:8, navíc Třetina (HBR) 5 + OK [HRU], Fojtík (KOP) 5 + OK [HRU]. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 374. Střely na branku: 28:15 (9:6, 7:5, 12:4). Průběh utkání: 0:4.

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Semrád, Pospíchal, Benák, Vala, Nepokoj, Kliment – Holenda, Voříšek (A), Cachnín, Juráň, Kuchta, Třetina (C), Mikeš, Matušík, Ludvík, Přidal

HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Kučera) – Štěpánek, Imrich, Krzák, Šendera, Bail, T. Fojtík, Stříž (A), J. Mach (C), Ollender, Sluštík, Bochnak, F. Fojtík, M. Mach, Suchý, Pěnčík, Gola, Ďurač, Marek

Petr Hromada v Kotlině zamkl branku

Bruslaři zničili Jičín devíti góly

Havlíčkův Brod sehrál druhé utkání ve dvou dnech. V první zkoušce zdolal Kopřivnice a potom se vydal na zteč do Nového Jičína. Hosté šli do vedení, ale na to dokázal domácí celek zareagovat. Duel byl vcelku vyrovnaný, když vedl Havlíčkův Brod 2:3. Potom si vzali otěže zápasu na své hokejky hráči z Kotliny. Celek z Vysočiny zatížil gólový účet Nového Jičína dalšími góly a rozhodl, tak o své výhře.

znak týmu 3 – 9 znak týmu

Branky a nahrávky: 25. F. Palička (Macuh, Hruška), 31. Rufer (Macuh), 54. Slovák (Hruška, Macuh) – 13. Voříšek (Kuchta, Matušík), 27. Juráň (Voříšek, Vála), 29. Matušík (Voříšek, Semrád), 34. Přidal (Kulhánek, Semrád), 36. Kuchta (Kadlec), 44. Kuchta (Holenda, Kliment), 45. Cachnín (Juráň), 47. Voříšek (Benák, Juráň), 51. Holenda (Kadlec, Kuchta). Rozhodčí: Jiří Škach – Mikuláš Dohnal, Matěj Bartoň. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:2. V oslabení: 0:3. Diváci: 145. Střely na branku: 27:42 (4:14, 15:9, 8:19). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:9, 3:9.

HK Nový Jičín: Loubal (D. Palička) – Hruška (C), Adamík, Tomeček, Holáň, Rufer, Kobylík, Tolokonnikov – Pecha, Štefka, Kočica, Poruba, Kafka, Krupa, Hilšer, F. Palička (A), Macuh, Plitko, Slovák

BK Havlíčkův Brod: Holík (Chaloupek) – Benák, Semrád, Kulhánek, Vála, Vala, Kliment, Dudycha – Voříšek (A), Kadlec, Juráň, Třetina (C), Přidal, Kuchta, Cachnín, Mikeš, Matušík, Holenda

Petr Kuchta se výraznou měrou podílel na vítězství svého týmu (2+2)

… Nový Jičín vstřelil v posledních čtyřech utkáních vždy dvě branky v úvodní třetině?

… Havlíčkův Brod v posledním kole vyšel gólově naprázdno. Naposledy se stejná situace opakovala v Kotlině při zápase s Valašským Meziříčí… (Bruslaři podlehli Bobrům 0:5)?

… Bruslaři při letošních vzájemných zápasech spoléhají na druhou třetinu, ve kterých dali dohromady osm gólů?

… Ďáblové na kluzištích soupeřů získali pouhých sedm bodů…