5. 8. 2020 | Štěpán Ondráček

Bruslaři přivítají v Kotlině Tábor! Mladý útočník Tecl je na marodce

Téměř po pětiměsíční pauze se diváci mohou těšit na hokej v ochozech havlíčkobrodské Kotliny. Poslední utkání, které se hrálo za podpory fanoušků, bylo první čtvrtfinále play off s Kopřivnicí. Domácí tým tehdy slavil vítězství v poměru 5:3. Vyrovnanou sérii a celý ročník potom ukončila pandemie koronaviru. Hokej je zpět, diváci mohou zavítat opět do útrob zimního stadionu. Dbejte, prosím, již oznámených bezpečnostních opatření. Ve čtvrtek 6. srpna přivítají Bruslaři v rámci přípravy na nadcházející sezonu hokejisty HC Tábor. Začátek střetnutí je naplánován na 18:00. Vstupné je jednotné za 20 Kč. Těšíme se na vaši podporu!

HC Tábor

Založení klubu: 1921
Stadion: Zimní stadion Tábor (kapacita 4 922 míst)
Klubové barvy: bílá a modrá
Webové stránky klubu: hctabor.com
Trenér: Arpád GyöriKohouti v minulém ročníku váleli a teď myslí na Chance ligu

Jihočeský celek se pohybuje ve druhé lize dlouho a je na místě, aby se podíval o soutěž výš. Leccos už naznačila sezona 2019/2020, která byla kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončena. Právě ve zmíněném ročníku se táborským hokejistům dařilo na výbornou. Ve 42 zápasech ochutnali hráči pocit vítězství hned ve 27 případech, navíc po základní části se mohli pyšnit nejlepší defenzivou skupiny Střed. Kohouti inkasovali 102 branek, tedy o deset méně, než první Kolín. Horší byla také třetí Příbram (128). Před startem nové sezony našel jihočeský celek silného sponzora C-Energy Planá, se kterým by chtěl postoupit. „S tak silným partnerem v zádech bychom si v dohledné době rádi splnili přání, které tu dlouhodobě máme. To znamená probojovat se do vyšší soutěže,“ hlásil v květnovém rozhovoru na klubových stránkách manažer týmu Miroslav Volena.

Jak to vypadá u soupeře

Soupiska Jihočechů zaznamenala oproti minulé sezoně několik změn. V týmu už nebude pokračovat dvojice hráčů, a to Jan Trummer a Dominik Řepík. Naopak, trenéru Györimu se podařilo vyztužit kádr o několik jmen. Obranným řadám by měli pomoci Jakub Zderadička a Alexandr Vorobjev. V útoku se pokusí prosadit Jan Matiaško, Adam Přibyl, Dominik Šedivý, Aleš Macháček a Dominik Pecka. Jihočeši rovněž zvýšili konkurenci mezi brankáři, když z Plzně získali Kristiána Koláře. Mladý gólman nejde do neznáma, neboť u Kohoutů působil v soutěžním ročníku 2018/2019 a zapsal 19 startů. Uvidíme, zda zkušenosti z mládežnických reprezentačních výběrů uplatní na jihu Čech.

Kristián Kolář se vrátí do známého prostředí
(Foto: hctabor.com)

Měření sil v přípravě je pravidelné

Jak už název napovídá, tak Bruslaři se s Táborem potkávají v přípravě pravidelně. Od sestupu hráli pokaždé přípravné utkání proti týmu z jihu Čech. Letošní střetnutí napíše už devátou kapitolu mezi těmito mužstvy a lepší bilanci mají hosté, kteří vyhráli pět utkání. Naposledy se Havlíčkův Brod postavil Táboru před startem minulého ročníku. Celek z Kotliny nedokázal vyhrát ani jedno ze dvou utkání, když podlehl svému soupeři 2:3 a 1:7. Uvidíme, jaký bude mít průběh další bitva…

Bezpečnostní opatření v Kotlině

Přípravu budou provázet opatření proti šíření nemoci Covid-19. Na zápasy bude umožněn vstup pouze v roušce, u pokladny si budete moct zakoupit roušku v klubových barvách. Otevřený bude pouze vstup pod VIP, na zimním stadionu nebude provozováno žádné občerstvení. Diváci na tribuně na sezení budou sedět ob řadu a ob sedadlo, aby byly dodrženy dvoumetrové rozestupy.

Poslední utkání minulé sezony, které se odehrálo bez diváků

Bruslaři mají prvního zraněného

Poslední fáze na nadcházející sezonu ještě ani pořádně nezačala a havlíčkobrodští hokejisté počítají první ztrátu. Do utkání s jihočeským Táborem nezasáhne mladý útočník Marek Tecl. Kapitána mládežnických výběrů z Kotliny zbrzdilo zranění, a to zánět šlach v zápěstí. Mimo hru by měl být zhruba deset dnů.

Útočník Marek Tecl

Přípravné zápasy na sezonu 2020/21

kolodatumdomácíhosté 
přát. út 4.8.2020  Třebíč  Havl. Brod 6:2
přát. čt 6.8.2020  Havl. Brod  Tábor 18:00
přát. út 11.8.2020  Havl. Brod  Jihlava 18:00
přát. čt 13.8.2020  Kolín  Havl. Brod 18:00
přát. út 18.8.2020  Havl. Brod  Velké Meziříčí 18:00
přát. čt 20.8.2020  Tábor  Havl. Brod 18:00
přát. út 25.8.2020  Havl. Brod  Kolín 18:00
přát. čt 27.8.2020  Havl. Brod  Žďár n. Sázavou 18:00
přát. út 8.9.2020  Žďár n. Sázavou  Havl. Brod 18:00
přát. pá 11.9.2020  Velké Meziříčí  Havl. Brod 18:00

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři