9. 10. 2015 | Ladislav Vácha, Milan Sochor

Bruslaři se chystají do Řisut, kde se pokusí zkrotit tamní Buldoky

HAVLÍČKŮV BROD – Svěřenci Aleše Tottera sehrají druhé venkovní utkání za sebou. Tentokrát je čeká cesta do Slaného, kde své domácí zápasy hrají HC Řisuty. Klání startuje v 17:00. Bruslaři chtějí pokračovat ve vítězné sérii, která nyní činí 4 zápasy. Mohla být ovšem kratší. „Je to třetí zápas v řadě, kdy nám gólman chytil nájezd v rozhodující moment, kdy se mohl soupeř dostat do hry nebo získat vedení. Dobré také je, že ho pokaždé chytil někdo jiný,“ libuje si hlavní trenér (Proti Pelhřimovu to byl Lukáš Dusík, píseckou penaltu pak lapil Čeněk Novák - pozn. red.) a dodává: „V sobotu budeme chtít v Řisutech naši sérii ještě prodloužit.“

HC Řisuty

Založení klubu: 1949
Stadion: Zimní stadion Slaný (kapacita 3 200 míst)
Klubové barvy: modrá, bílá a oranžová
Webové stránky klubu: hcrisuty.cz
Umístění v poslední sezóně: 10. místo po ZČ, osmifinále play-off (porážka se Žďárem nad Sázavou, 0:3 na zápasy)
Trenér: Jan Novotný

Sestava z posledního utkání: Ilašenko (Škubal) – Kužel, Dostál, Bílek, Muláček, Slavíček, Bunda – Sladký, Kos "C", Náprstek – Záleský "A", Brém, Arnošt – Kalla, Veselý, Fortelka
__________________________________________________________________________________

Buldoci umí kousat

Řisuty vstoupily do soutěže dobře. V prvním kole vyrazili na led Nymburka, ze kterého si po těsném vítězství přivezli všechny tři body. Druhé kolo s Pelhřimovem bylo odloženo a odehraje se až ve středu 14. října. Ve třetím kole Buldoci cestovali na jih Čech, aby se utkali se silným Táborem. Kvalitnějšímu soupeři dlouho vzdorovali, v základní hrací době se nerozhodlo. V prodloužení si vítězství přeci jen připsali Kohouti, Řisuty ale dokázaly vyválčit alespoň cenný bod. Pak se ale Středočechům dařilo už méně. Zaznamenali tři porážky a jediné vítězství, když zdolali trápící se Jindřichův Hradec.

Buldoci dovedli zápas v Táboře až do prodloužení
(Foto: hctabor.com)

Řisuty dlouho sahaly po bodech, ty nakonec zůstaly v Krkonoších

Zápas byl od začátku vyrovnaný, první třetina patřila především brankářům na obou stranách. Na začátku té druhé už šly ale Řisuty do vedení, když gólový účet otevřel Jan Sladký. Domácí fanoušci ovšem nesmutnili dlouho, hned v další minutě se prosadil Pavel Mrňa a bylo vyrovnáno. Pavel Mrňa se po přestávce dostal ke slovu i podruhé a dokázal otočit nepříznivý stav. Jiří Kalla ještě stačil vyrovnat, pak ale dvě slepené branky Tomáše Štastného a Tomáše Bláhy rozhodly o vítězství domácího Vrchlabí.

znak týmu 4 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 22. Mrňa (Šimoníček, Bláha), 46. Mrňa (Bláha), 53. Šťastný (Lenoch, Matějka), 54. Bláha (Mrňa) – 21. Sladký (Náprstek, Kos), 49. Kalla (Veselý, Bunda). Vyloučení: 4:6 (10:14), navíc Fortelka (ŘIS) 10 min. + DKÚ. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 649. Střely na branku: 41:30. Třetiny: 0:0, 1:1, 3:1. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

HC Vrchlabí: Jelínek (Abrahám) – Beneš, Lenoch, Klement, Jebavý, Kadavý, deCarvalho, Chleborád – Šťastný, Filip, Matějka – Bláha "A", Šimoníček, Mrňa – Jirků "A", Urban, Maďar – Oppelt, Blažej, Srnský – Krsek

HC Řisuty: Ilašenko (Škubal) – Kužel, Dostál, Bílek, Muláček, Slavíček, Bunda – Sladký, Kos "C", Náprstek – Záleský "A", Brém, Arnošt – Kalla, Veselý, Fortelka

Minulé zápasy Řisut

HC Tábor – HC Řisuty 4:3p
HC Řisuty – IHC Písek 1:4
HC Kobra Praha – HC Řisuty 7:2
HC Řisuty – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 7:4
HC Vrchlabí – HC Řisuty 4:2

Všechny zápasy


Vrchlabí svůj led nakonec uhájilo
(Video: Petr Kraus)

Martin Kříž a Marek Havel byli uvolněni na hostování

Kádr Havlíčkova Brodu doznal změn. Dále už v něm nebudou pokračovat obránce Martin Kříž s útočníkem Markem Havlem. „ Nechceme, aby tu jen paběrkovali na úrovni čtvrté lajny. To radši budeme brát naše juniory a dáme těmto klukům možnost, ať někde hrají v plné zátěži,“ odhalil důvody tohoto kroku hlavní trenér Aleš Totter. Oběma hráčům patří poděkování za dosavadní výkony v Bruslařském klubu a přejeme jim hodně štěstí v dalších bojích na ledovém kolbišti.

Bruslaři přetavili převahu ve vítězství až v prodloužení

Havlíčkův Brod byl od začátku jasně lepším týmem, na skóre se to ale nijak neprojevovalo. Až ve druhé třetině Bruslaři udeřili. Dostali se do přečíslení tří na jednoho, na jehož konci stál Patrik Přidal. V přečíslení se ovšem zanedlouho prosadili také domácí, Jan Heřmánek uklízel puk do prázdné brány. Vajgar se prezentoval bojovným výkonem, navíc gólman Kubeš předváděl povedené zákroky. Když Jiří Zvolánek vychytal trestné střílení domácích, šlo se do prodloužení. V něm po pěkné kombinace přesně mířil Jevgenij Kondratěv a rozhodl o druhém bonusovém bodu pro Havlíčkův Brod.

znak týmu 1 – 2p znak týmu

Branky a nahrávky: 29. Heřmánek (Šafář) – 22. Přidal (Endál, Vala), 63. Kondratěv (Třetina, Endál). Rozhodčí: Battěk – Beránek, Oudes. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 385. Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0 - 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kubeš (Fogl) – Kohút, Jon, Stehlík, Port, Popelka, Pípal, Záhora, Bílek, Hložek, Šafář, Brabec, Lejčko, Sviták, Košťál, Lazorišák, Drda, Heřmánek, Kundrát, Babčuk

BK Havlíčkův Brod: Zvolánek (Novák) – Vala, Duben "A", Kořínek, Mendl, Loginovskij, Kolda, Kříž - Přidal, Třetina "C", Endál "A" - Havel, Kozlík, Kuchta - Kondratěv, Vlasov, Ludvík - Hlídek, Kraučuk, Cejpek

Minulé zápasy Havlíčkova Brodu

HC Baník Sokolov – BK Havlíčkův Brod 4:3p
BK Havlíčkův Brod – HC Klášterec nad Ohří 6:3
BK Havlíčkův Brod – HC Lední Medvědi Pelhřimov 4:3
BK Havlíčkův Brod – IHC Písek 5:0
KLH Vajgar Jindřichův Hradec – BK Havlíčkův Brod 1:2p

Všechny zápasy


Jiří Zvolánek chytil trestné střílení a udržel Bruslaře ve hře
(Foto: klhvajgar.cz)

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři