27. 10. 2015 | Ladislav Vácha

Bruslaři se představí znovu v Kotlině, zkusí přemoct bílinské Draky!

Připravené hlasivky a předměty s motivy havlíčkobrodského hokeje s sebou, Bruslaři opět vyjedou v Kotlině k soutěžnímu zápasu! Po porážkách od Klatov a v Trutnově chtějí splnit ošemetnou roli papírového favorita a ve středu 28. října se od 18:00 pokusí přemoct Bílinu. Severočeši naposledy přemohli na svém ledě Jindřichův Hradec a v tabulce okupují 14. příčku. Je potřeba mít se na pozoru, protože Draci už dokázali potrápit Kobru Praha i Kolín. Přijďte naše hokejistky podpořit! (Foto: René Rámiš, hokejzr.cz)

HC Draci Bílina

Založení klubu: 1997
Stadion: Zimní stadion Bílina (kapacita 500 míst)
Klubové barvy: bílá, černá a zelená
Webové stránky klubu: hcdracibilina.cz
Umístění v poslední sezóně: 12. místo po ZČ, čtvrtfinále play-off (porážka se Sokolovem 1:3 na zápasy)
Trenér: Miroslav Kanis

Sestava z posledního utkání: Slysarčuk (Horák) – Polák, Sefl, Cvrk, Fučík, Kolíček, Machač, Bittner, Chmel, Hulcr, Petráš, Štěpánek, Sekerka, Řezníček, Trubenekr, Čmolík, Böhm, Procházka, Kýhos, Nedrda
__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x HC Draci Bílina

5-1-1-3 bilance 3-0-1-6
6., 18 bodů umístění 14., 10 bodů
36:31 skóre 42:51
5:0 (Písek, doma) nejvyšší výhra 8:3 (Sokolov, doma)
1:3 (Kolín, doma)
3:5 (Klatovy, doma)
2:4 (Trutnov, venku)
nejvyšší prohra 4:8 (Klášterec nad Ohří, venku)
Lukáš Endál – 14 bodů (8+6) nejproduktivnější hráč Štěpán Štěpánek – 11 bodů (4+7)
Lukáš Endál – 8 gólů nejlepší střelec Martin Sekerka – 8 gólů
Jevgenij Kondratěv – 9 asistencí nejlepší nahrávač Štěpán Štěpánek – 7 asistencí
David Vala – 7 bodů (1+6) nejproduktivnější obránce Miroslav Polák – 7 bodů (2+5)
Jiří Zvolánek 2,00 (3 zápasy)
Lukáš Dusík 3,00 (5 zápasů)
Čeněk Novák 3,31 (3 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas Ivo Horák 2,40 (1 zápas)
Martin Michajlov 4,57 (2 zápasy)
Vladyslav Slysarčuk 5,63 (7 zápasů)

Jedničkou Bíliny je zatím dvacetiletý gólman Vladyslav Slysarčuk.
(Foto: René Rámiš, hokejzr.cz)

Bílina patří do horší půlky tabulky, táhne ji střelec Sekerka

Draci prožili úspěšnou minulou sezonu. Po základní části sice obsadili až 12. místo, ale v osmifinále play-off zaskočili Vrchlabí, které smetli 3:0 na zápasy, a stopku jim ve čtvrtfinále vystavil až silný Sokolov. Ani nový soutěžní ročník nezačali vůbec špatně, z prvních čtyř kol měli na kontě 6 bodů, když si doma vyšlápli na Vrchlabí a rozstříleli Sokolov. Statečně vzdorovali venku i jedněm z nejsilnějších týmů západní skupiny, Kobře Praha a Kolínu. Po výhře nad Sokolovem však následovalo pět porážek v řadě, během nichž získali Severočeši jen bod proti Pelhřimovu. V minulém kole ale své vleklé trápení prolomili, když na svém ledě v důležité bitvě přetlačili jindřichohradecký Vajgar.

Trenér Miroslav Kanis má k dispozici poměrně kvalitní kádr. Ofenzivu táhnou hlavně Martin Sekerka, s osmi přesnými trefami nejlepší kanonýr týmu, a exhavlíčkobrodský Štěpán Štěpánek, jenž je nejproduktivnějším hráčem a nejlepším nahrávačem. Bohatou bodovou sbírku mají na kontě také Radim Řezníček (5+4) či Zdeněk Petráš (3+5). V obranných řadách vyčnívají Miroslav Polák (2+5) a Jaromír Chmel (0+5). Mezi tyčemi toho nejvíce odchytal Vladyslav Slysarčuk, který má i ukrajinské občanství a zachytal si v zámořských juniorských soutěžích. Záda mu zatím kryjí Martin Michajlov a Ivo Horák.

Tým je v současné době povzbuzen cenným triumfem, který před svými fanoušky vyválčil proti Jindřichovu Hradci. „Vstup do utkání se nám povedl a soupeře jsme téměř k ničemu nepustili. Bohužel jsme se dokázali pouze jednou brankově prosadit. Celkem jsme za první třetinu vyslali na gólmana hostí Švihálka dvacet střel a je škoda, že mu za záda neprošlo více puků, zápas mohl být zcela jiný,“ uvedl pro web hcdracibilina.cz mluvčí klubu Karel Schön. „Náš tým ukázal svou vnitřní sílu a velkou chuť po vítězství. Soupeř se v závěrečných vteřinách mocně tlačil za vyrovnáním, ale naše defenziva pracovala na výbornou a zaslouženě jsme zvítězili,“ mnul si spokojeně ruce.

Soupiska Bíliny

Drakům se dosud střelecky dařilo. Nastříleli už 42 gólů, o 6 více než Bruslaři.

Skvělý obrat Bíliny zajistil proti Vajgaru Štěpán Štěpánek

Bílina si vytvořila v úvodní dvacetiminutovce velké množství šancí a v 6. minutě se dočkala zaslouženého vedení, když brankáře Švihálka po mohutném tlaku prostřelil Jakub Čmolík. Vajgar se však nenechal zahanbit a ve 29. minutě slavil vyrovnání, když rychlý protiútok využil Ota Lazorišák. Stav 1:1 však trval jen 43 sekund, protože nejtěsnější náskok vrátil Drakům ze samostatného úniku Milan Böhm.

Jindřichův Hradec se z toho ale dokázal oklepat a ve druhé půlce 2. třetiny předvedl famózní obrat. Ve 32. minutě se před brankovištěm nejrychleji zorientoval Filip Tomšík a ještě před sirénou se trefil David Bílek. Severočeši se zvedli ve třetí periodě, už ve 42. minutě se postaral o vyrovnání Štěpán Štěpánek, který nakonec vystřelil svému týmu všechny tři body, když v 52. minutě skóroval po nahrávce Miroslava Poláka do odkryté brány.

znak týmu 4 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 6. Čmolík (Trubenekr, Řezníček), 29. Böhm (Hulcr), 42. Štěpánek (Petráš), 52. Štěpánek (Polák) – 29. Lazorišák (Brabec), 32. Tomšík (Fencl, Popelka), 39. Bílek (Voříšek). Rozhodčí: Valenta – Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 46:25. Diváci: 167. Třetiny: 1:0, 1:3, 2:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.

HC Draci Bílina: Slysarčuk (Horák) – Polák, Sefl, Cvrk, Fučík, Kolíček, Machač, Bittner, Chmel, Hulcr, Petráš, Štěpánek, Sekerka, Řezníček, Trubenekr, Čmolík, Böhm, Procházka, Kýhos, Nedrda

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Švihálek (Marek) – Pípal, Tržil, Koňařík, Kohút, Žáček, Popelka, Stehlík – Záhora, Voříšek, Bílek - Fencl, Lazorišák, Hložek – Brabec, Pašek, Tomšík

Minulé zápasy Bíliny

HC Draci Bílina – HC Vlci Jablonec nad Nisou 1:3
HC Klášterec nad Ohří – HC Draci Bílina 8:4
HC Draci Bílina – HC Lední Medvědi Pelhřimov 5:6sn
IHC Písek – HC Draci Bílina 7:4
HC Draci Bílina – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 4:3

Severočeši zvládli doma důležitou bitvu s Vajgarem, který porazili těsně 4:3.
(Foto: Pavel Hospodář, hcdracibilina.cz)

Brod poprvé prohrál dvakrát v řadě, doma potřebuje uspět

Bruslaři sice z úvodních tří kol vyhráli jen v Jablonci nad Nisou, ale po porážkách od Kolína a v Sokolově se vyhoupli na vítěznou vlnu. Doma odklidili z cesty Klášterec nad Ohří, v derby Vysočiny udolali Pelhřimov a rozdrtili Písek, po čemž vyhráli po prodloužení v Jindřichově Hradci a vyloupili Řisuty. O pětizápasovou vítěznou šňůru přišli až proti extraligovými posilami nabitým Klatovům, které v Kotlině slavily výhru 5:3, a vzápětí v oslabené sestavě nedokázali bodovat v Trutnově.

Havlíčkův Brod tak bude chtít před svými fanoušky, kde se mu zatím daří skvěle, po dvou prohrách uspět. Dobrou zprávou je to, že se začíná dařit mladým hráčům. Právě na jejich výchově je v současné době založena filozofie klubu. V Trutnově si připsal svou premiérovou branku mezi dospělými útočník Tomáš Cejpek a poprvé v nové sezoně mířil přesně do černého i Petr Kuchta. Doufejme, že to touto cestou půjde i dál...

Velmi dobrý výkon předvedl v Trutnově Petr Kuchta, jenž vsítil v nové sezoně první gól.

Bruslaři dotahovali marně a z Trutnova se vrátili s prázdnou

Havlíčkův Brod si chtěl na ledě silného Trutnova, který je posílený o bývalé extraligové hráče Pardubic, spravit chuť po domácí porážce od Klatov. Draci však začali velmi aktivně a dočkali se v 16. minutě zaslouženého vedení, když po přiťuknutí Jiřího Cetkovského skóroval od modré čáry Lukáš Vácha. Vedení domácích však mělo jepičí život, protože už za minutu a 6 sekund vyrovnal po nahrávce od Tomáše Chlubny svou premiérovou brankou mezi dospělými Tomáš Cejpek.

Za delší konec pomyslného provazu však proti oslabeným Bruslařům tahal Trutnov, který si vypracoval rozhodující náskok v úvodu prostřední části. Po pasu Pavla Malého z rohu útočného pásma se dostal k puku Martin Bartoň a zblízka prostřelil brankáře Zvolánka. Tentýž hráč poslal soubor zpod Krkonoš do dvoubrankového trháku, když ve 26. minutě zavěsil pod břevno. Jiskřičku naděje sice vykřesal v 56. minutě Petr Kuchta, ale při power-play hostů uzavřel na konečných 4:2 Tomáš Půlpán.

znak týmu 4 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 16. Vácha (Cetkovský), 24. Bartoň (Malý, Kastner), 26. Bartoň (Poul, Smékal), 59. Půlpán (Cetkovský) – 17. Cejpek (Chlubna, Kolda), 56. Kuchta. Rozhodčí: Luczków – Hynčica, Kilian. Vyloučení: 5:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 416. Třetiny: 1:1, 2:0, 1:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC BAK Trutnov: Čáp (Jeschke) – Beneš, Poul, Karlík "C", Chaloupka, Vácha, Suvorov, Kubica, Píša – Bartoň, Luštinec "A", Kastner, Malý, Půlpán, Cetkovský "A", Perutek, Smékal, Shamolin, Uchin, Janoušek, Fedulov

BK Havlíčkův Brod: Zvolánek (Adam) – Vala, Duben "A", Mendl, Pecen, Kolda, Lacina – Přidal, Třetina "C", Endál "A", Chlubna, Kozlík, Kuchta, Jelínek, Hlídek, Ludvík, Cejpek

Mladík Tomáš Cejpek se v Trutnově dočkal své první branky mezi dospělými.

Postavení v tabulce

Havlíčkův Brod se i přes dvě zaváhání v řadě drží v kontaktu s čelem tabulky a s osmnácti body uzavírá první šestku, která má zajištěný přímý postup do play-off. Na pátou Kobru Praha ztrácí 3 body, ale ohlížet se musí také za sebe, protože se na něj tlačí sedmé Řisuty a osmý je jeho přemožitel z Trutnova, jenž má navíc k dobru odložený zápas s Pelhřimovem.

Bílina v dosavadním průběhu soutěže posbírala 10 bodů, což jí aktuálně stačí na 14. místo. Na desátý Nymburk, který by za této situace postupoval jako poslední tým do předkola vyřazovacích bojů, sice ztrácí jen tři body, ale zároveň jí šlapou na paty s osmibodovým ziskem Děčín se Sokolovem a zápas k dobru má se sedmi body předposlední Pelhřimov.