31. 3. 2016 | Richard Wagner

Bruslaři uspěli na domácím Memoriálu Martina Čecha a získali stříbro!

HAVLÍČKŮV BROD - O uplynulém víkendu ožila Kotlina vzpomínkami na vynikajícího obránce Martina Čecha, který tragicky zahynul u Golčova Jeníkova. Tradiční turnaj osmých tříd byl letos výtečně obsazen. Pozvání přijala také dvě mužstva ze zahraničí - Slovan Bratislava a německý Jungadler Mannheim. Z českých celků krom domácího BK okupovala Kotlinu také Dukla Jihlava a pardubické Dynamo. To celý turnaj také vyhrálo, druhý skončil Havlíčkův Brod. Vzhledem ke kariéře Martina Čecha je pořadí na prvních dvou místech poněkud symbolické. Druhý Brod je jeho mateřským klubem, v prvních Pardubicích hrál před tragickou událostí. Pro všechny hráče byl tento turnaj důstojným rozloučením s žákovskou kategorií.

Pořadí v turnaji

1. HC Dynamo Pardubice
2. BK Havlíčkův Brod
3. Jungadler Mannheim
4. HC Dukla Jihlava
5. HC Slovan Bratislava

Bruslaři si v průběhu tohoto turnaje připsali tři těsné výsledky. V sobotu hned v rámci prvního duelu Memoriálu porazil Havlíčkův Brod sousední Jihlavu 2:1. Následně si domácí tým poradil se Slovanem Bratislava, kterému nasázel stejný počet branek, jako Dukle. Jen s tím rozdílem, že svému soupeři nepovolil jediný zásah. Neděli zahájil výběr Petra Beránka stejným výsledkem, jako o den dříve. Akorát krom týmu z metropole Vysočiny smutnil Mannheim. Rozhodnutí přineslo až vzájemné střetnutí Brodu s Pardubicemi. Dynamo uštědřilo domácím debakl 6:2 a odsunulo je na druhou příčku, čili na stejnou pozici, jakou vybojovala nejstarší žákovská kategorie BK v lize.

ALL STARS TURNAJE:

Brankář: Norbert Uhrovič (HC Slovan Bratislava)
Obránce: Dominik Vacík (BK Havlíčkův Brod)
Útočník: Jan Lašák (HC Dynamo Pardubice)

Dovednostní soutěže

Specialitou tohoto turnaje byly dovednostní soutěže. Soutěžilo se ve třech disciplínách. Jednak se jezdilo na rychlost, kdy se sčítaly časy tří hráčů z týmů. Nejlépe z toho vyšlo domácí trio ve složení Marek Kopic, Patrik Vacík a Filip Dymák, které bylo v součtu nejlepší. Mezi jednotlivci byl v této disciplíně nejlepší Oliver Ketner ze Slovanu.

Druhou disciplinou byl slalom s kotoučem. Zde se prokazovala obratnost hráčů. Znovu se sčítaly časy tří hráčů z každého celku. V tomto měření jednoznačně uspěl domácí tým. Trojice David Matula, Dominik Vacík a Michal Kerber měla nejlepší časy, leč německý Mannheim mu značně šlapal na paty. Druhý jmenovaný hráč z brodského výběru (D. Vacík) dokonce v obratnosti předčil všechny ostatní.

Poslední dovednostní soutěží byly samostatné nájezdy. Mezi brankáři dominoval Norbert Uhrovič ze Slovanu Bratislava, kterého pokořili pouze jihlavský Chlubna a pardubický Divíšek. Nejgólovějším celkem se stalo Dynamo. Koně z východu Čech proměnily hned devět z patnácti nájezdů. Nejvíce tref (čtyři z pěti) zaznamenali již zmíněný Tomáš Chlubna a Dominik Novotný z Pardubic. O úspěchu druhého jmenovaného pak rozhodl lepší čas. Hráč Dukly byl o téměř více než čtyři vteřiny horší.

Velké poděkování si zaslouží také rodiče Martina Čecha, kteří se stejně jako při minulých ročnících, zúčastnili turnaje a na závěr předali diplomy a medaile všem oceněným.

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři