17. 1. 2023 | Klub (Z rozhovoru Karla Líbala s Jiřím Čelanským na webu denik.cz)

Bruslaři vyhráli soudní spor o valnou hromadu

Konec nejistoty. Hned první zpráva v novém roce byla pro havlíčkobrodské hokejisty pozitivní. Přinesla rozhodnutí soudu v Hradci Králové, který zamítl žalobu p. Zdeňka Casky na zneplatnění Volební Valné hromady klubu. Funkcionáři Bruslařů, mládežnické celky i druholigový tým mužů se nyní mohou soustředit výhradně na sportovní stránku své činnosti.

Co přinese úleva z konce této nepříjemné story klubu? Přichází čas na nějaké razantní změny? „Nic razantního v tomto směru neplánujeme,“ odmítá předseda klubu Čelanský. „Máme tady na tři stovky dětí, se kterými i nadále probíhá každodenní poctivá práce, a cítíme vůči nim, rodičům i partnerům klubu velkou zodpovědnost.“

Ani pokud jde o sportovní cíle, nestaví si v Brodě vzdušné zámky. „Nadále se snažíme mít co nejširší základnu, abychom měli z čeho vybírat. Samozřejmě, že u klíčových kategorií, jakou jsou junioři, dorost, máme přání, abychom stále hráli nejvyšší soutěže,“ připomíná Čelanský současnou Ligu juniorů a Extraligu dorostu. „Pokud jde o nižší kategorie, nejdůležitější pro nás bude, když uvidíme u dětí radost ze sportování. Poznání, že je to baví, je asi největší odměna při práci s mládeží.“

Stranou nezůstane ani mužský celek: „Samozřejmě si přejeme, aby tady seniorský hokej byl, a tím zůstala ve městě zachována návaznost pro naši mládež. Především chceme zajistit všem reálný rozpočet a s ním rozumně hospodařit.“

Přestože zmíněná žaloba směřovala i na údajnou uzavřenost klubu směrem k veřejnosti, současné vedení Bruslařů prosazuje pravý opak a do budoucnosti se nebrání spolupráci s nikým. Po konci sezony 2022/23 (duben – květen 2023) bude Valná hromada a ten, kdo se bude chtít stát řádným členem s právem volit, do konce února si může podat Přihlášku a koncept, s čím chce být klubu prospěšný a společně ho vést, a zároveň za působení v klubu přijmout kompetence. „Jsme malý provinční klub, který je založený na sportovní členské základně rodičů a dětí, pro ni vytváříme sportovní servis a každý, kdo má zájem a chce klubu pomoci, je u nás vítán,“ uzavírá povídání o současnosti tradičního klubu Čelanský.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner