14. 12. 2018 | Štěpán Ondráček

Bruslaři vyzvou na svém ledě houževnatého nováčka z Orlové!

Havlíčkobrodští hokejisté, kteří vinou špatného počasí neodehráli utkání proti Českým Budějovicím zbrojí na dalšího soupeře. Do Kotliny přijede v sobotu 15. prosince houževnatý tým HC Orlová. Soupeř si v posledních kolech připsal tři výhry v řadě. Utkání je na programu od 17:00. Podpořte svůj tým v další bitvě o důležité body! (Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz)

HC Orlová

Založení klubu: 1930
Stadion: Zimní stadion Orlová (kapacita 3 200 míst)
Klubové barvy: bílá a modrá
Webové stránky klubu: hcorlova.cz
Umístění v minulé sezóně:
Trenér: Darek Stránský __________________________________________________________________________________

nejvyšší porážka 2:10 (Hodonín, venku)
Miroslav Třetina – 30 bodů (8+22) nejproduktivnější hráč Arslan Akhmetianov – 16 bodů (10+6)
Luboš Voříšek – 13 gólů nejlepší střelec Arslan Akhmetianov – 10 gólů
Miroslav Třetina – 22 asistencí nejlepší nahrávač Lukáš Sladkovský – 7 asistencí
Tomáš Semrád – 17 bodů (5+12) nejproduktivnější obránce Radim Štěpánek – 10 bodů (4+6)
Čeněk Novák 2,94 (16 zápasů)
David Marek 3,59 (8 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas René Svoboda 4,30 (13 zápasů)
Nový Jičín – Orlová 3:5

Orli jsou ve druhé lize nováčkem, a tak si na jejím začátku vybrali daň, když prohráli sedm zápasu po sobě. Největší direkt jim uštědřili hokejisté Kopřivnice, kteří vyhráli 10:4. Z krize se dostali nejlépe možným způsobem, když nečekaně skolili šumperské Draky 5:1. Potom přišly dvě porážky, ale vzápětí další výhra, a také pravidelné sbírání bodů do tabulky. Orlová se do druhé ligy ani nedostala oficiální cestou, jelikož ve finále Krajské ligy mužů prohrála se Studénkou, ale ta přenechala licenci právě Orlům.

Orlová sazí na dravé mládí mezi tyčemi. Nejvíce prostoru v prozatímní sezoně dostal René Svoboda, jenž odchytal 13 zápasů. Záda mu kryje Andreas Kubáň, který má na své pažbě šest startů. Defenzivu táhne Radim Štěpánek, který řídí obranný val s 10 body (4+6). O polovinu bodů méně má Petr Šendera, jenž si připsal tři branky a dvě gólové asistence. Útočnou silou pro Orly je Arslan Akhmetianov. Jednadvacetiletý útočník nasbíral během sezony 16 bodů (9+7). Následuje ho Filip Kuťák, který na něj ztrácí dva body. Právě Kuťák má výborná čísla, když si drží dva body na zápas (7+7). Třetí do party je Lukáš Sladkovský, jenž má 13 bodů (6+7), ale ten svoji sbírku nerozšíří, jelikož zamířil do Tábora. Orlová na změnu zareagovala střídavými starty dvou hráčů. Obranu posílil Matěj Kučera a útok Ján Blaška.

Soupiska Orlové

Bruslařům nestačil dvougólový náskok a prohráli s Opavou!

Havlíčkobrodští hokejisté se vydali na led Opavy, kde je čekala tuhá bitva. Celek z Vysočiny začal dobře, když vedl v zápase o dvě branky, ale domácí předvedli dobrou druhou část. Nejprve snížili na jednobrankový rozdíl, aby ve 35. minutě vyrovnali. Utkání nenašlo vítěze v normální hrací době, a tak se šlo na nájezdy. V nich se radoval Slezan, jenž je vyhrál 3:2.

znak týmu 4 – 3sn znak týmu

Branky a nahrávky: 24. Krejčí (Herman, Černý), 30. Rousek (Hendrych, Krejčí), 35. Wolf (Černý, Herman), rozh. náj. Hendrych – 4. Kadeřávek (Milfait, Michálek), 23. Beneš (Kadeřávek, Kopic), 32. Blinka (Beran, Kozlík). Rozhodčí: Michal Škrobák – Michal Vengřín, Michael Hranoš. Vyloučení: 7:4, navíc Herman (OPA) 10 min. OT [NESP]. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 256. Třetiny: 0:1, 3:2, 0:0 – 0:0 – 3:2. Střely na branku: 43:48 (8:15, 20:13, 12:17 - 3:6). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3sn.

HK Opava: Daňa (Lamla) – Zouhar, Krejčí, Šindelář (A), Chujac, Štindl, Slavík, Vilinskij – Pělucha, Herman, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Bjurkland, Spratek, Wolf (A), Hartmann, Peterka, Černý (C), Malina, Hendrych

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Pejchal, Kulhánek, Kopic, Semrád, Vala, Kadeřávek – Kuchta, Ludvík, Michálek, Voříšek (A), Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina (C), Milfait (A), Kozlík, Blinka, Beran

Obránce Patrik Kadeřávek byl v utkání s Opavou u všeho podstatného, ale na výhru to nestačilo.

Orlová si připsala třetí výhru v řadě proti Ďáblům!

Souboj dvou tabulkových soupeřů nabídlo pořádné drama. V úvodní dvacetiminutovce se diváci branky nedočkali, zato v té následující padly celkem čtyři. Všechny se vešly do rozmezí 11. minut, když skóre utkání otevřel ve 25. minutě René Kysučan. Novojičínští rychle reagovali, ale hosté dokázali dvěma zásahy v řadě odskočit svému vyzyvateli. Utkání přineslo zajímavou zápletku, a to na svém konci. Diváci si museli připadat jako na Matějské pouti, když v 55. minutě zvyšoval na 4:1 pro Orlovou Jan Šmíd. Ďáblové se nevzdali, a dvěma slepenými údery se dostali na dostřel. V závěru jistil výhru hostů střelou do prázdné branky David Ballner.

znak týmu 3 – 5 znak týmu

Branky a nahrávky: 29. Irgl (Kuba), 58. Kuba (Poruba), 59. Krupa (Irgl) – 25. Kysučan (Akhmetianov, Štěpánek), 34. Štěpánek (Amirov, Kuťák), 36. Kuťák (Smrčka, Hovsepjan), 56. Šmíd (Tomis), 60. Ballner (Štěpánek, Akhmetainov). Rozhodčí: Jiří Škach – Pavel Blažek, Tomáš Kučera. Vyloučení: 10:7, navíc Hrachovský (NJ) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 300. Třetiny: 0:0, 1:3, 2:2. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4, 3:5.

HK Nový Jičín: Hlaváč (D. Palička) – Adamík, Hruška (C), Holáň, Hrachovský, Kališ, Gřesík, Tomeček – Kuba, F. Palička, Krupa, Pecha, Chvostek (A), Poruba, Zedník (A), Vaňo, Slovák, Irgl.

HC Orlová: Ovčaří (Svoboda) – Janiczek, Tomis (C), Kropka, Amirov, Spálovský, Szturc, Štěpánek, Šendera – Ballner, Smrčka, Blaško, Šmíd, Klíma, Tvrdík, Kuťák, Dang, Achmeťjanov, Hovsepjan (A), Kysučan

V Novém Jičíně se hráči Orlové radovali pětkrát ze vstřelené branky.
(Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz)

Minulý vzájemný zápas – Slezský pohár

Bruslaři nedali Orlové žádnou šanci!

Bruslaři se po slabším začátku rozjeli pozvolna, ale za to účelně, jelikož dokázali třikrát skórovat. Účet utkání otevřel Vojtěch Holenda. Celek z Vysočiny uzavřel smrtící pětiminutovku přesnou ranou Jana Milfaita. Do šaten se šlo po první třetině lépe hostům, kteří vedli o tři góly. Bruslaři kontrolovali hru proti Orlové, když její konto zatížili dvěma brankami z hokejek Tomáše Chlubny a Jiřího Kopice. Orli vyšli střelecky naprázdno, když všech 23 pokusů lapil brankář Čeněk Novák.

znak týmu 0 – 5 znak týmu

Branky a nahrávky: 14. Holenda (Ludvík, Veverka), 16. Kulhánek (Beneš, Kozlík), 19. Milfait (Beneš, Pejchal), 27. Chlubna (Milfait), 31. Kopic (Holenda, Ludvík). Rozhodčí: Rudolf Klapetek – Lukáš Blaževič, Pavel Rychlý. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:43 (10:13, 6:18, 7:12). Průběh utkání: 0:5.

HC Orlová: Svoboda (Ovčaří) – Štěpánek, Szturc, Kropka, Karoch, Janiczek, Frojda, Hladil – Ballner, Smrčka, Dang – Akhmetianov, Golev, Klíma – Vilček, Ferletjak, Šmíd – Wolf, Tvrdík, Pacoň

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Kulhánek, Pejchal, Pražák, Vala (C), Kopic, Kříž, Nepokoj – Beneš, Milfait, Michálek – Chlubna, Voříšek, Přidal – Holenda, Ludvík, Kozlík – Veverka

... Bruslaři podruhé neodehráli utkání na kluzišti soupeře?

... Orlová v posledních třech zápasech čtyřikrát udeřila v přesilové hře?

... brankář Čeněk Novák udržel proti Orlové čisté konto, když pochytal 23 pokusů. Stejný výkon předvedl i proti Táboru?

... Orlová vyšla dvakrát střelecky naprázdno a dostala od Kopřivnice a Hodonína desítku?

... Bruslařům na poslední výhry v Kotlině stačily čtyři branky?

Brankář Čeněk Novák vychytal Orlovou na Slezském poháru. Podaří se mu to i tentokrát?