26. 11. 2019 | Tomáš Sochor

Bruslaři vyzvou zvedající se Moravské Budějovice!

Bruslaře čeká další venkovní štace. Tentokrát vyrazí na led Moravských Budějovic. Žihadla jsou sice stále s velkým odstupem poslední, nyní se ale herně zvedají! Splní havlíčkobrodští hokejisté roli favorita? Utkání začíná ve středu 27. listopadu v 18:30 na Zimním stadionu Moravských Budějovic. Neváhejte a přijeďte nás podpořit!

Hockey Club Moravské Budějovice 2019

Počátky hokeje: 2019
Stadion: Zimní stadion Moravské Budějovice (kapacita 1 350 míst)
Klubové barvy: žlutá a černá
Trenér: Miroslav Vybíral

Hockey Club Moravské Budějovice 2019 x BK Havlíčkův Brod

1–0–1–16 bilance 11–1–1–5
9., 4 body umístění 2., 36 bodů
43:104 skóre 79:58
3:1 (Opava, doma) nejvyšší výhra 8:1 (Nový Jičín, doma)
1:10 (Valašské Meziříčí, venku)
1:10 (Žďár nad Sázavou, venku)
1:10 (Opava, venku)
nejvyšší porážka 1:6 (Šumperk, venku)
David Horký – 22 bodů (13+9) nejproduktivnější hráč Patrik Přidal – 22 bodů (12+10)
Miroslav Třetina – 22 bodů (7+15)
David Horký – 13 gólů nejlepší střelec Patrik Přidal – 12 gólů
Petr Krutiš – 15 asistencí nejlepší nahrávač Miroslav Třetina – 15 asistencí
Michal Kruckovyč – 7 bodů (3+4) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 18 bodů (7+11)
David Vacek 5,61 (16 zápasů)
Ondřej Haloda 4,05 (3 zápasy)Jan Radosta 6,51 (3 zápay)
Michal Kořének 9,31 (2 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas Martin Holík 2,85 (14 zápasů)

Šumperk – M. Budějovice 3:1

Obrozeným Moravským Budějovicím se vůbec nedařilo. S patnácti prohrami v řadě a bez jediného bodu byly jasně nejhorším týmem Druhé ligy východ. V posledních kolech se ale mužstvo trenéra Miroslava Vybírala zvedá. Svoje letošní první vítězství Žihadla získala za výhru proti Opavě. Hned další v dalším utkání získala bod se silným Valašským Meziříčím. A v posledním kole silně potrápila suverénní Šumperk, který musel o výhru bojovat až do posledních chvil.

Změna přišla s posilou

Na nelichotivou bilanci klubu zareagovali v Moravských Budějovicích přivedením nového hráče. Tým posílil dvacetiletý Josef Podlaha. Olomoucký útočník byl poslán na hostování do Třebíče. Odtud mu byly kvůli malému vytížení domluveny střídavé starty právě do Moravských Budějovic. Nová tvář Žihadel si hned v prvním zápasu proti Opavě připsala dva góly a jednu asistenci. V dalších dvou utkáních pak vyšla naprázdno. Vedení Moravských Budějovic také jedná o příchodu obránce.

Dalšími posilami jsou také čtyřiadvacetiletý obránce Roman Čermák, který požádal o uvolnění z Hodonína a třiadvacetiletý brankář Ondřej Haloda, který skončil v Šumperku. Haloda by se měl střídat v bráně se stejně starým Davidem Vackem. Nejproduktivnější hráči týmu jsou dlouholeté opory Moravských Budějovic David Horký (13+9) a Petr Krutiš (2+15). Velice mladý kádr se opírá o zkušenosti dvaačtyřicetiletého kapitána Žihadel Milana Procházku (4+5).

Josef Podlaha

Kompletní soupiska Moravských Budějovic

Minulý zápas

Bruslaři nestačili na Valašské Meziříčí

Havlíčkobrodští hokejisté vyjeli na led silného Valašského Meziříčí. Ani jeden tým nevstupoval do zápasu v dobrém rozpoložení. Bobři však využili domácího prostředí a dostali se do vedení. Bruslaři se ve druhé třetině dostali k několika velkým šancím, které se jim ale nepodařilo využít. Valašské Meziříčí tak dalšími třemi brankami ve třetí třetině rozhodli o svém vítězství.

znak týmu 4 – 0 znak týmu

Branky a nahrávky: 14. Paťava, 47. Vaněk (Romančík, Pořízek), 59. Pořízek (Weintritt, Romančík), 59. Dvořák (Klímek, Andris). Rozhodčí: František Held – Radek Šimčík, Marek Bubela. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 262. Střely na branku: 33:28 (10:8, 12:11, 11:9). Třetiny: 1:0, 0:0, 3:0. Průběh utkání: 4:0.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Málek) – Weintritt, Baroš, Běhal, Holiš, Ďurkáč, Žák, Ondračka – Dvořák (C), Daněk (A), Vaněk, Andris, Romančík, Pořízek, Kuchařík, Martiník (A), Klímek, Paťava

BK Havlíčkův Brod: Altrichter (Nedvěd) – Benák, Semrád, Pospíchal, Nepokoj, Vala, Kliment – Přidal, Cachnín, Juráň, Holenda, Ludvík, Voříšek (A), Kuchta, Třetina (C), Mikeš, Matušík

Radost Jiřího Slováka po vychytaném čistém kontu

Žihadla potrápila Šumperk

Šumperk se hned ve druhé minutě dostal do vedení. Kdo ale čekal gólové hody, byl na omylu. Největšími hvězdami zápasu byli gólmani obou týmů. Přibližně v polovině zápasu Moravské Budějovice vyrovnali stav utkání. Zápas se tak rozhodoval až ve třetí třetině, kdy Draci přece jen potvrdili roli favorita a dvěma brankami uzmuli tři body.

znak týmu 3 – 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 2. Gewiese (Kabelka, Scheuter), 44. Sedlák (Milfait, Jaroš), 60. Milfait - 28. Horký (Kruckovyč). Rozhodčí: Čech - Novotný, Pippal. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 0:1, 2:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Draci Šumperk: eksa (Wanecki) – Drtil, Sedlák, Gewiese, Kabelka, M. Haloda, Řezáč – Jaroš, Milfait, Pokorný, Kofroň, Spratek, Scheuter, Krejčřík, Antonov, M. Horký, Urban, Muller, Šíp.

Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Vacek (Haloda) – Čermák, Bazala, Kruckovyč, Šána, Trnka, Brabec, – Krutiš, Procházka, Horký – Podlaha, Svoboda, Hovsepjan – Kosnar, Sigmund, Piš – Sorger

Moravské Budějovice srovnávají stav utkání

Bruslaři v derby porazili Moravské Budějovice

Hned v první minutě šli hosté do vedení. Domácí však neztratili hlavu. V první třetině vyrovnali stav utkání. V té druhé pak dalšími dvěma brankami otočili skóre ve svůj prospěch. V poslední části hry se Bruslaři trefili ještě dvakrát. Žihadlům se sice jedním gólem podařilo snížit, vítězství ale připadlo havlíčkobrodským hokejistům.

znak týmu 5 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 13. Semrád (Matušík, Juráň), 36. Mikeš (Třetina), 38. Voříšek (Matušík, Kliment), 45. Kadlec (Plachý, Vala), 55. Kliment (Juráň) – 1. Svoboda (Krutiš, D. Horký), 59. Kosnar (Šáňa). Rozhodčí: Daniel Kraval – Martin Klouda, Petr Bělohlav. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 392. Střely na branku: 33:33 (8:8, 13:11, 12:14). Třetiny: 1:1, 2:0, 2:1. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.

BK Havlíčkův Brod: Hromada (Fendrich) – Altrichter (Holík) – Semrád, Pospíchal, Benák, Vala, Kulhánek, Kliment – Přidal, Třetina (C), Mikeš – Matušík, Voříšek (A), Juráň – Plachý, Cachnín, Matušík – Holenda, Ludvík

ockey Club Moravské Budějovice 2019: Chaloupek (32. Holík) – Vacek (Radosta) – Kruckovyč, Bazala, Šáňa, Brabec, Trnka – Svoboda, Alexa, M. Horký, Kosnar, Molnár, Piš, Procházka, Sigmund, Špaček, D. Horký, Krutiš

Luboš Voříšek v šanci

… všechny body uhrála Žihadla doma?

… pouhým dvěma hráčům je třicet a více let? Jsou jimi Roman Alexa (30) a Milan Procházka (42).

… se Moravským Budějovicím podařilo v každém utkání alespoň jednou skórovat?

Bilance s Kopřivnicí od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 23
Bilance: 13-2-0-8
Výsledky: 6:5p, 4:2, 5:2, 4:7, x8:5, x5:0 (kontumace), x8:2, 6:4, 6:2, 1:2, 3:4, x3:2, x5:4, x4:3p, 6:2, 2:3, 5:7, 2:0, x3:6, x1:4, x5:7, 3:1, 5:2
Skóre: 97:74